II. skupina Noční stíhací eskadry 2 [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 487 příspěvků vloženo, 1999 editováno a 477 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

II. skupina Noční stíhací eskadry 2 [1942-1945]

2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing / II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 2 (II./NJG 2)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    II. skupina Noční stíhací eskadry 2 2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    III. skupina Noční stíhací eskadry 2 3rd Group of the 2nd Night Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1942-08.05.1945 Noční stíhací eskadra 2
    01.10.1942-08.05.1945 2nd Night Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1942-DD.11.1942 Gilze Rijen, Fliegerhorst Gilze-Rijen /
    DD.11.1942-DD.05.1943 Comiso, Aeroporto di Comiso Vincenzo Magliocco /
    DD.05.1943-DD.07.1943 Aquino, Flugplatz Aquino /
    DD.07.1943-12.03.1944 Parchim, Fliegerhorst Parchim /
    12.03.1944-26.04.1944 Quakenbrück, Fliegerhorst Quakenbrück /
    26.04.1944-DD.06.1944 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Butzweilerhof /
    DD.06.1944-DD.08.1944 Coloummiers,
    DD.08.1944-DD.12.1944 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Butzweilerhof /
    DD.12.1944-DD.03.1945 Vechta, Fliegerhorst Vechta /
    DD.12.1944-DD.03.1945 Eelde, Einsatzhafen Eelde /
    DD.03.1945-DD.05.1945 Pocking, Einsatzhafen Pocking /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1942-DD.12.1942 Bönsch, Herbert (Hauptmann)
    03.12.1942-06.03.1943 Patuschka, Horst (Hauptmann)
    07.03.1943-DD.12.1943 Sewing, Herbert (Hauptmann)
    DD.12.1943-01.01.1944 zu Sayn-Wittgenstein, Heinrich Prinz (Major)
    01.01.1944-01.11.1944 Semrau, Paul (Major)
    01.11.1944-14.04.1945 Hissbach, Heinz-Horst (Hauptmann)
    15.04.1945-08.05.1945 Brinkhaus, Franz (Hauptmann)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1942-DD.05.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 2
    01.10.1942-06.10.1944 5. letka Noční stíhací eskadry 2
    01.10.1942-DD.05.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 2
    28.08.1943-DD.05.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 2
    01.10.1942-DD.05.1945 4th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
    01.10.1942-06.10.1944 5th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
    01.10.1942-DD.05.1945 Staff of the 2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing
    28.08.1943-DD.05.1945 6th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/air/njagd/njg2.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189680#549652Verze : 3
    MOD