Rancourt de Mimérand, Henry de

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 442 příspěvků vloženo, 1408 editováno a 2551 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rancourt de Mimérand, Henry de

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    de Rancourt de Mimérand de Rancourt de Mimérand
    Jméno:
    Given Name:
    Henry Henry
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Henry de Rancourt de Mimérand
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál leteckého sboru General of Air Corps
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    04.07.1910 Cernoy-en-Berry /
    04.07.1910 Cernoy-en-Berry /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.07.1992 Paříž
    28.07.1992 Paris
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel, 342. peruť RAF Commander, No. 342 Squadron RAF
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    absolvoval 22 misí He absolved 22 missions
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.ordredelaliberation.fr
    www.cieldegloire.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189699#549583Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    de Rancourt de Mimérand de Rancourt de Mimérand
    Jméno:
    Given Name:
    Henry Henry
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Henry de Rancourt de Mimérand
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    07.04.1943-14.03.1944 Velitel : 342. (francouzská) peruť RAF
    07.04.1943-14.03.1944 Commander : No. 342 (French) Squadron RAF
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note
    Svobodná Francie [1940-1944] / Free France [1940-1944]

    08.11.1944
    Řád osvobození
    Order of the Liberation
    Ordre de la Libération
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Čestné legie 2. třída
    Order of Legion of Honour 2nd Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Grand Officier
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný kříž 1939-1945
    Cross of War
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.RRRR
    Letecká medaile
    Aeronautical Medal
    Médaille de l'Aéronautique
    -


    DD.MM.RRRR
    Letecký kříž
    Air Force Cross
    Air Force Cross
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Britského Impéria 3. třída (CBE)
    Order of British Empire 3rd Class (CBE)
    Order of British Empire 3rd Class (CBE)
    -


    DD.MM.RRRR
    Záslužný letecký kříž
    Distinguished Flying Cross
    Distinguished Flying Cross
    -


    DD.MM.RRRR
    Záslužná legie důstojník (3.třída)
    Legion of Merit Officer (3rd Class)
    Legion of Merit Officer (3rd Class)
    -


    DD.MM.RRRR
    Bronzová hvězda
    Bronze Star
    Bronze Star
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.ordredelaliberation.fr
    www.cieldegloire.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189699#549584Verze : 0
    MOD