Jamauči, Šizuo

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 481 příspěvků vloženo, 1343 editováno a 475 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Jamauči, Šizuo

Shizuo Yamauchi / 山内静夫

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jamauči Yamauchi
    Jméno:
    Given Name:
    Šizuo Shizuo
    Jméno v originále:
    Original Name:
    山内静夫 / やまうち・しずお
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    03.08.1876 Edo /
    03.08.1876 Edo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.06.1961 ?
    06.06.1961 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/山内静夫
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189731#549642Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jamauči Yamauchi
    Jméno:
    Given Name:
    Šizuo Shizuo
    Jméno v originále:
    Original Name:
    山内静夫 / やまうち・しずお
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-11.07.1907 civilné inžinierstvo, Tokyjský technologický institút
    DD.MM.RRRR-11.07.1907 Civil Engineering, Tokyo Institute of Technology
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-29.11.1897 Vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-23.12.1901 Armádna delostrelecká technická škola
    DD.MM.RRRR-29.11.1897 Military Academy
    DD.MM.RRRR-23.12.1901 Army Artillery Engineering School
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.06.1898 podporučík
    21.11.1900 poručík
    24.03.1904 kapitán
    30.11.1909 major
    02.05.1916 podplukovník
    01.11.1918 plukovník
    06.08.1923 generálmajor
    08.03.1928 generálporučík
    27.06.1898 Second Lieutenant
    21.11.1900 Lieutenant
    24.03.1904 Captain
    30.11.1909 Major
    02.05.1916 Lieutenant Colonel
    01.11.1918 Colonel
    06.08.1923 Major General
    08.03.1928 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    06.08.1923-04.02.1924 Velitel : Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu


    27.06.1898-03.11.1901 Gardový ženijný prapor
    03.11.1901-19.03.1902 Adjutant Gardový ženijný prapor
    19.03.1902-24.03.1904 Gardový ženijný prapor
    24.03.1904-24.12.1905 Inštruktor Vojenská akadémia
    24.12.1905-18.07.1907 Gardový ženijný prapor
    18.07.1907-09.10.1907 Železničný prapor
    09.10.1907-21.05.1909 Adjutant Železničný prapor
    21.05.1909-30.09.1912 vojenský atašé v Rakúsku
    30.09.1912-30.01.1915 pridelený k Železničnému praporu
    30.01.1915-09.07.1915 pridelený k obrane Qingdao
    09.07.1915-01.04.1916 adjutant Transporného zboru
    23.09.1915-DD.MM.RRRR sekcia technického dohladu
    22.02.1916-10.05.1917 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
    01.04.1916-02.05.1916 štábny dôstojník Trasportný zbor
    06.05.1918-15.04.1919 sekcia technického dohladu
    15.04.1919-25.07.1919 štábny dôstojník Armádna technická sekcia
    25.07.1919-06.08.1923 náčelník Sekcie výstroje a materiálov, Kancelárie polného výstrojného matriálu, Ministertva armády
    06.08.1923-04.02.1924 náčelník Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    04.02.1924-26.07.1927 náčelník 2. sekcie Armádneho technickáho velenia
    26.07.1927-08.08.1932 riaditel Armádnych fortifikácii
    30.08.1932-DD.MM.RRRR Reserva
    06.08.1923-04.02.1924 Commander : Land Surveying Department


    27.06.1898-03.11.1901 Guards Engineer Battalion
    03.11.1901-19.03.1902 Adjutant Guards Engineer Battalion
    19.03.1902-24.03.1904 Guards Engineer Battalion
    24.03.1904-24.12.1905 Instructor, Military Academy
    24.12.1905-18.07.1907 Guards Engineer Battalion
    18.07.1907-09.10.1907 Railway Battalion
    09.10.1907-21.05.1909 Adjutant Railway Battalion
    21.05.1909-30.09.1912 Military Attache to Austria
    30.09.1912-30.01.1915 Attached to Railway Regiment
    30.01.1915-09.07.1915 Attached to Qingdao Defense HQ
    09.07.1915-01.04.1916 Adjutant Transport Corps
    23.09.1915-DD.MM.RRRR Army Techical Review Section
    22.02.1916-10.05.1917 Instructor, Army Artillery Engineering School
    01.04.1916-02.05.1916 Staff Officer Transport Corps
    06.05.1918-15.04.1919 Army Techical Review Section
    15.04.1919-25.07.1919 Staff Officer Army Engineering Division Section
    25.07.1919-06.08.1923 Chief of Equipment and Materials Section, Ordnance Bureau, Army Ministry
    06.08.1923-04.02.1924 Head of Land Surveying Department, General Staff
    04.02.1924-26.07.1927 Chief of 2nd Section, Army Technical Headquarters
    26.07.1927-08.08.1932 Director of Army Fortification Department
    30.08.1932-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 5. třídy
    Order of Golden Kite 5th Class
    功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
    -


    07.11.1915
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    30.06.1927
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/山内静夫
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189731#549662Verze : 1
    MOD