Ómura, Hitoši

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 429 příspěvků vloženo, 1569 editováno a 351 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ómura, Hitoši

Hitoshi Omura / 大村斉

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ómura Ōmura
    Jméno:
    Given Name:
    Hitoši Hitoshi
    Jméno v originále:
    Original Name:
    大村斉 / おおむら・ひとし
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.02.1876 ?, Hokkaidó /
    11.02.1876 ?, Hokkaido /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    27.07.1964 ?
    27.07.1964 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/大村斉
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189741#549664Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ómura Ōmura
    Jméno:
    Given Name:
    Hitoši Hitoshi
    Jméno v originále:
    Original Name:
    大村斉 / おおむら・ひとし
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-29.11.1897 Vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-23.12.1901 Armádna delostrelecká technická škola
    DD.MM.RRRR-29.11.1897 Military Academy
    DD.MM.RRRR-23.12.1901 Army Artillery Engineering School
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.06.1898 podporučík
    21.11.1900 poručík
    30.06.1904 kapitán
    13.03.1911 major
    15.11.1916 podplukovník
    25.07.1919 plukovník
    04.02.1924 generálmajor
    01.05.1929 generálporučík
    27.06.1898 Second Lieutenant
    21.11.1900 Lieutenant
    30.06.1904 Captain
    13.03.1911 Major
    15.11.1916 Lieutenant Colonel
    25.07.1919 Colonel
    04.02.1924 Major General
    01.05.1929 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    20.11.1918-25.07.1919 Velitel : Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    25.07.1919-04.02.1924 Velitel : Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    04.02.1924-01.08.1929 Velitel : Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu


    27.06.1898-29.11.1898 2. ženijný prapor
    29.11.1898-26.01.1906 samostatná ženijná rota
    26.01.1906-24.03.1906 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
    24.03.1906-02.05.1907 pridelený k Generálnemu štábu
    02.05.1907-20.05.1910 Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    20.05.1910-30.06.1915 cesta po Rakúsku
    30.06.1915-02.05.1916 pridelený k Generálnemu štábu
    02.05.1916-18.08.1916 9. ženijný prapor
    18.08.1916-20.11.1918 velitel 9. ženijného praporu
    20.11.1918-04.02.1924 náčelník Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    04.02.1924-01.08.1929 náčelník Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    31.08.1929-DD.MM.RRRR Reserva
    20.11.1918-25.07.1919 Commander : Drafting Section of the Land Surveying Department Army General Staff
    25.07.1919-04.02.1924 Commander : Drafting Section of the Land Surveying Department Army General Staff
    04.02.1924-01.08.1929 Commander : Land Surveying Department


    27.06.1898-29.11.1898 2nd Engineer Battalion
    29.11.1898-26.01.1906 Indepentent Engineer Company
    26.01.1906-24.03.1906 Instructor, Army Artillery Engineering School
    24.03.1906-02.05.1907 Attached to General Staff
    02.05.1907-20.05.1910 Land Surveying Department General Staff
    20.05.1910-30.06.1915 Austria Tour
    30.06.1915-02.05.1916 Attached to General Staff
    02.05.1916-18.08.1916 9th Engineer Battalion
    18.08.1916-20.11.1918 9th Engineer Battalion Commander
    20.11.1918-04.02.1924 Head of Drafting Land Surveying Department, General Staff
    04.02.1924-01.08.1929 Head of Land Surveying Department, General Staff
    31.08.1929-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -


    07.11.1915
    Řád Zlatého luňáka 3. třídy
    Order of Golden Kite 3rd Class
    功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    28.12.1928
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/大村斉
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189741#549669Verze : 2
    MOD