Velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed [1941-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 481 příspěvků vloženo, 986 editováno a 465 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed [1941-1942]

Army Group Rear Area Command Centre / Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Mitte

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed Army Group Rear Area Command Centre
    Originální název:
    Original Name:
    Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Mitte
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    05.07.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství týlové oblasti skupiny armád 102 102nd Army Group Rear Area Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.03.1942
    Nástupce:
    Successor:
    Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti skupiny armád Střed Commanding General of Security Troops and Army Group Rear Area Command Centre
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    05.07.1941-15.03.1942 Schenckendorff, Max (General der Infanterie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    od dubna do července 1942 velitelství označováno také jako Gruppe von Schenkendorff from April 1942 to July 1942 also known as a Gruppe von Schenkendorff
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189825#549833Verze : 5
    MOD