Velitelství branné moci Bělorusko [1944-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 388 příspěvků vloženo, 1305 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství branné moci Bělorusko [1944-1944]

Armed Forces Command Belarus / Wehrmachtsbefehlshaber Weißruthenien

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství branné moci Bělorusko Armed Forces Command Belarus
    Originální název:
    Original Name:
    Wehrmachtsbefehlshaber Weißruthenien
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.04.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti Bělorusko Commanding General of Security Troops and Army Group Rear Area Command Belarus
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Generální velitelství Rothkirch General Command Rothkirch
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    19.04.1944-01.07.1944 Rothkirch und Trach, Edwin von (General der Kavallerie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    09.04.1944-01.07.1944 Hlavní polní velitelství 400
    19.04.1944-01.07.1944 Hlavní polní velitelství 399
    09.04.1944-01.07.1944 400th High Field Command
    19.04.1944-01.07.1944 399th High Field Command
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189855#549874Verze : 1
    MOD