Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1498 editováno a 300 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství týlové oblasti skupiny armád Jih [1943-1943]

Army Group Rear Area Command South / Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Süd

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství týlové oblasti skupiny armád Jih Army Group Rear Area Command South
    Originální název:
    Original Name:
    Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Süd
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.02.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti skupiny armád B Commanding General of Security Troops and Army Group Rear Area Command B
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.11.1943
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    14.02.1943-08.11.1943 Witthöft, Joachim (General der Infanterie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.02.1943-18.09.1943 Hlavní polní velitelství 242

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    18.02.1943-18.09.1943 242nd High Field Command

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189892#549913Verze : 0
    MOD