Breimaier, Wilhelm

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 419 příspěvků vloženo, 916 editováno a 395 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Breimaier, Wilhelm

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Breimaier Breimaier
    Jméno:
    Given Name:
    Wilhelm Wilhelm
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Wilhelm Breimaier
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    SS-Obersturmbannführer SS-Obersturmbannführer
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    26.02.1907 Gönningen /
    26.02.1907 Gönningen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.02.1979
    12.02.1979
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Dobrovolnický pluk horských myslivců SS 14 commander of the 14th SS SS Volunteers Mountain Jaeger Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    forum.axishistory.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/190949#551789Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Breimaier Breimaier
    Jméno:
    Given Name:
    Wilhelm Wilhelm
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Wilhelm Breimaier
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.09.1935 SS-Obersturmführer
    13.09.1936 SS-Hauptsturmführer
    11.11.1938 SS-Sturmbannführer
    11.03.1940 SS-Hauptsturmführer d. R. der Waffen-SS
    21.06.1943 SS-Sturmbannführer d. R. der Waffen-SS
    30.01.1945 SS-Obersturmbannführer d. R. der Waffen-SS
    15.09.1935 SS-Obersturmführer
    13.09.1936 SS-Hauptsturmführer
    11.11.1938 SS-Sturmbannführer
    11.03.1940 SS-Hauptsturmführer d. R. der Waffen-SS
    21.06.1943 SS-Sturmbannführer d. R. der Waffen-SS
    30.01.1945 SS-Obersturmbannführer d. R. der Waffen-SS
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.02.1945-16.03.1945 Velitel : Dobrovolnický pluk horských myslivců SS 14
    DD.02.1945-16.03.1945 Commander : 14th SS Volunteers Mountain Jaeger Regiment
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.09.1941
    Válečný záslužný kříž 2. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 2nd Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz II. Klasse mit Schwertern (1938)
    -


    31.03.1942
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    03.07.1942
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    01.08.1942
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    21.09.1943
    - Odznak za zranění 1939 černý
    Wound Badge 1939 Black
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    -


    27.10.1943
    - Útočný odznak pěchoty stříbrný
    Infantry Assault Badge Silver
    Infanterie-Sturmabzeichen Zilber
    -


    10.03.1945
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Služební vyznamenání NSDAP bronzové
    Long Service Awards of NSDAP Bronze
    Dienstauszeichnung der NSDAP Bronze
    -


    DD.MM.RRRR
    Služební vyznamenání NSDAP stříbrné
    Long Service Awards of NSDAP Silver
    Dienstauszeichnung der NSDAP Silber
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    forum.axishistory.com
    http://en.ww2awards.com/person/13186
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/190949#551791Verze : 0
    MOD