Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 327 příspěvků vloženo, 1373 editováno a 309 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

5. divize [1917-1942]

5th Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    5. divize 5th Division
    Originální název:
    Original Name:
    5th Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.11.1917
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.08.1942
    Nástupce:
    Successor:
    5. pěší divize 5th Infantry Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?
    26.07.1919-DD.10.1920 Augusta, Camp Gordon
    DD.10.1920-04.10.1921 Columbia, Camp Jackson
    04.10.1921-05.05.1926 -, -
    05.05.1926-01.09.1927 Lawrence, Fort Benjamin Harrison
    01.09.1927-16.10.1939 Columbus, ?
    16.10.1939-13.12.1940 Anniston, Fort McClellan
    13.12.1940-DD.MM.1941 Augusta (Michigan), Fort Custer
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1917-11.12.1917 Morrow, William M. (Colonel)
    12.12.1917-12.12.1917 Muir, Charles H. (Major General)
    13.12.1917-31.12.1917 Morrow, William M. (Colonel)
    01.01.1918-05.02.1918 McMahon, John E. (Brigadier General)
    06.02.1918-16.10.1918 McMahon, John E. (Major General)
    17.10.1918-22.07.1919 Ely, Hanson E. (Major General)
    27.09.1920-07.07.1921 Hines, John L. (Major General)
    13.07.1921-04.10.1921 Alexander, Ulysses G. (Brigadier General)
    24.10.1939-03.09.1940 Hodges, Campbell B. (Brigadier General)
    04.09.1940-23.07.1941 Cummins, Joseph M. (Major General)
    24.07.1941-19.08.1941 Bonesteel, Charles H. (Major General)
    20.08.1941-01.08.1942 Parker, Cortland T. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    17.11.1917-23.03.1925 10. pěší brigáda
    17.11.1917-23.03.1925 9. pěší brigáda
    24.08.1936-09.10.1939 10. pěší brigáda
    24.08.1936-01.07.1940 9. pěší brigáda

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    17.11.1917-23.03.1925 10th Infantry Brigade
    17.11.1917-23.03.1925 9th Infantry Brigade
    24.08.1936-09.10.1939 10th Infantry Brigade
    24.08.1936-01.07.1940 9th Infantry Brigade

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
    http://perso.numericable.fr/~yvesjbel/cg1767.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/190982#551846Verze : 6
    MOD