8. motorizovaná divize [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 377 příspěvků vloženo, 1705 editováno a 291 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

8. motorizovaná divize [1942-1943]

8th Motorized Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. motorizovaná divize 8th Motorized Division
    Originální název:
    Original Name:
    8th Motorized Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    09.04.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    8. divize 8th Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.05.1943
    Nástupce:
    Successor:
    8. pěší divize 8th Infantry Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    09.04.1942-22.06.1942 Marley, James P. (Major General)
    DD.08.1942-DD.01.1943 Peabody, Paul E. (Major General)
    DD.02.1943-15.05.1943 McMahon, William C. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    09.04.1942-15.05.1943 28. pěší pluk

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    09.04.1942-15.05.1943 28th Infantry Regiment

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
    Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
    www.fatherswar.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/191181#552217Verze : 3
    MOD