9. pěší divize [1966-1969]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 429 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 351 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

9. pěší divize [1966-1969]

9th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    9. pěší divize 9th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    9th Infantry Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1966
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1969
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1966-10.12.1966 Junction City, Fort Riley
    10.12.1966-DD.07.1968 BearCat, ? /
    DD.08.1968-27.08.1969 Dong Tam, ? /
    27.08.1969-25.09.1969 Hawaii

    Velitel:
    Commander:
    DD.12.1966-DD.06.1967 Eckhardt, George S. (Major General)
    DD.06.1967-DD.02.1968 O'Connor, George G. (Major General)
    DD.02.1968-DD.04.1969 Ewell, Julian J. (Major General)
    DD.04.1969-DD.MM.RRRR Hollis, Harris W. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
    Stanton, Shelby L.: Vietnam Order of Battle, Stackpole Books, USA, 2003
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/191184#552221Verze : 7
    MOD