Hitler a Stalin: pararelní životopisy - Alan Bullock

Diskuse

Kniha u mne vzbudila velký zájem především autorovou schopností prolínat životy těchto dvou náročných diktátorů tak, že to celkovému dojmu nijak neuškodilo, ba naopak. Jak již název vypovídá, jedná se o životopisy Adolfa Hitlera a Josifa Visarionoviče Stalina umně seskládané tak, že čtenář se postupně dozvídá jak si tyto rozporuplné osobnosti vedly v určitých časových obdobích. Autor se střídavě věnuje jednomu či druhému a to tak citlivě, aby jste neměli problém si něco zapamatovat. Kniha se velmi dobře čte a vrcholí samozřejmě obdobím 2WW, kdy se Hitler a Stalin utkali v boji. Konkrétně v případě J.V. Stalina tvrdím, že to byl nejcelistvější a nejobjektivnější životopis, který jsem o něm četl. Zájemcům o životy státníků 20. století doporučuji, i když kniha je hodně obsáhlá (1029 stran). V současnosti je kniha dobře dostupná v knihovnách, nebo u mě. Wink

Hitler a Stalin: pararelní životopisy

Autor: Alan Bullock (*1914)
Beta Praha, 2001
URL : https://www.valka.cz/Hitler-a-Stalin-pararelni-zivotopisy-Alan-Bullock-t19422#72305 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více