Tomáš, Ján

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
Sraz říjen 2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Tomáš, Ján

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tomáš Tomáš
    Jméno:
    Given Name:
    Ján Ján
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ján Tomáš
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    major pechoty Major
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.04.1910 Veľká Ida /
    21.04.1910 Veľká Ida /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ III/20 práporu -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    Cséfalvay, František a kolektív - Vojenské osobnosti dejín Slovenska 1939-1945 ISBN 978–80–89523–27-6
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/195104#561924Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tomáš Tomáš
    Jméno:
    Given Name:
    Ján Ján
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ján Tomáš
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    14.01.1933-01.01.1935 Vojenská akademie, Hranice
    14.01.1933-01.01.1935 Vojenská akademie, Hranice
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1935 podporučík
    01.01.1936 poručík
    01.09.1939 nadporučík
    01.01.1942 stotník
    DD.08.1946 štábní kapitán
    DD.10.1946 major
    01.01.1935 podporučík
    01.01.1936 poručík
    01.09.1939 nadporučík
    01.01.1942 stotník
    DD.08.1946 štábní kapitán
    DD.10.1946 major
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    14.05.1939-15.08.1939 Velitel : Jezdecká eskadrona 2/I
    15.08.1939-01.09.1939 Velitel : Jezdecká eskadrona 2/1
    01.09.1939-DD.03.1940 Velitel : Jezdecká eskadrona 2/1
    DD.04.1940-01.10.1940 Velitel : Jezdecká eskadrona 2/1
    01.10.1940-01.01.1942 Velitel : Jezdecká eskadrona 2/1
    01.01.1942-23.04.1943 Velitel : Jezdecká eskadrona 2/1
    01.08.1943-18.02.1945 Velitel : Pěší prapor III/20
    01.06.1945-01.10.1945 Velitel : Pěší prapor III/39
    25.10.1945-13.12.1945 Velitel : Remontní eskadrona 4
    15.04.1947-12.07.1948 Velitel : Vozatajská eskadrona 12
    12.07.1948-15.05.1949 Velitel : Vozatajská eskadrona 15
    29.07.1949-29.08.1949 Velitel : Pěší prapor I/32
    14.05.1939-15.08.1939 Commander : 2nd Cavalry Squadron of the 1st Cavalry Battalion
    15.08.1939-01.09.1939 Commander : 2nd Cavalry Squadron
    01.09.1939-DD.03.1940 Commander : 2nd Cavalry Squadron
    DD.04.1940-01.10.1940 Commander : 2nd Cavalry Squadron
    01.10.1940-01.01.1942 Commander : 2nd Cavalry Squadron
    01.01.1942-23.04.1943 Commander : 2nd Cavalry Squadron
    01.08.1943-18.02.1945 Commander : 3rd Infantry Battalion
    01.06.1945-01.10.1945 Commander : 3rd Infantry Battalion of the 39th Infantry Regiment
    25.10.1945-13.12.1945 Commander : 4th Remont Squadron
    15.04.1947-12.07.1948 Commander : 12th Charioteer Squadron
    12.07.1948-15.05.1949 Commander : 15th Charioteer Squadron
    29.07.1949-29.08.1949 Commander : 1st Infantry Battalion
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Cséfalvay, František a kolektív - Vojenské osobnosti dejín Slovenska 1939-1945 ISBN 978–80–89523–27-6
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/195104#561926Verze : 0
    MOD