Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 234 příspěvků vloženo, 1027 editováno a 268 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hečko, Josef

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hečko Hecko
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Hečko
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík General Lieutenant
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.11.1907 Vyšní Lhoty /
    19.11.1907 Vyšní Lhoty /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.11.1969 Praha /
    28.11.1969 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel výsadku a partyzánského oddílu VPŘED
    náčelník Hlavní kádrové správy MNO
    předseda SVAZARMU
    Guerrilla Commander and Lnding Section Forward
    The chief of cadre management of Ministry of National Defense
    President of SVAZARM
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Španělský interbrigadista Spanish Interbrigadists
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_36.htm
    www.praguecoldwar.cz/tesarik1.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/196401#383867Verze : 0
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hečko Hečko
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Hečko
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1939-DD.MM.1944 Politická škola, Moskva
    DD.MM.1939-DD.MM.1944 Politická škola, Moskva
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.10.1949 podplukovník
    15.07.1951 plukovník
    20.04.1953 brigádní generál
    23.10.1958 generálporučík
    15.10.1949 Lieutenant Colonel
    15.07.1951 Colonel
    20.04.1953 Brigadier General
    23.10.1958 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.06.1956-23.10.1958 Velitel : Kádrová správa
    23.10.1958-DD.12.1960 Velitel : Kádrová správa

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.06.1956-23.10.1958 Commander : Personnel Department
    23.10.1958-DD.12.1960 Commander : Personnel Department

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/196401#565186Verze : 2
    MOD