14.03.2017 - směrnice EU týkající se restrikcí legálně držených zbraní byla schválena Evropským parlamentem

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 647 příspěvků vloženo, 2910 editováno a 2331 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

14.03.2017 - směrnice EU týkající se restrikcí legálně držených zbraní byla schválena Evropským parlamentem

  Avatar
  Pod záminkou boje proti terorismu byl dnes Evrospkým parlamentem schválen návrh Evropské komise, který výrazně omezí dosavadní práva legálních držitelů zbraní. Státy EU musejí tuto směrnici implementovat do 15 měsíců a do 30 měsíců musí nabýt účinnosti.
  Takže nám začíná doba registrování zásobníků, držení velkokapacitních více jak 10-, resp. 20-ranných zásobníků se může stát trestnýcm činnem, nákup samonabíjecích verzí bývalých armádních zbraní bude zakázán ...
  Francie a Německo (ale i další státy) se prostě pokoušejí o sektářskou kolektivní sebevraždu a touží nás vzít s sebou ... tak uvidíme, která politická strana bude mít v ČR odvahu říci NE implemntaci ...


  Zdroje:
  www.europarl.europa.eu
  zpravy.tiscali.cz
  zpravy.idnes.cz


  Směrnice v anglickém jazyce dostupná ZDE v pdf.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569683Verze : 1
  MOD
  Avatar
  Repliky historických zbraní, které dosud mohli lidé bez nutnosti zbrojního průkazu a bez registrace mít lidé třeba zavěšené na zdi, budou muset být uloženy v trezoru a zaregistrovány na policii
  zpravy.idnes.cz


  muškety do trezoru...hned se cítím bezpečněji


  ...zato z tohohle jsem jelen
  Členské státy se mohou rozhodnout, že se tento zákaz nebude vztahovat na legální držitele těchto zbraní.
  www.novinky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569684Verze : 0
  MOD
  Avatar
  GJ: zrejme je tim mysleno retrospektivni omezeni - ti co uz to maji pred vstupem zakona v platnost to delat nebudou muset, ti novi pak ano.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569685Verze : 0
  MOD
  Avatar
  EU vyřešila problém terorismu v Evropě ...
  www.facebook.com


  jednu chvíli mne napadlo, že by teroristé mohli použít, hmm ..., no třeba velký auto, ale to je vlastně blbost ... (Nice, Berlín)
  anebo že by použili výbušniny? ne, to je taky hovadina ... (Madrid)
  ale co když použijí nějaké chladné zbraně, mačety, kinžály ...? hloupost, hloupost, hloupost ... (Paříž, vlak v DE, Anglie)
  Zakážeme legální zbraně, to teroristy dostane do kolen, HA, VYHRÁLI JSME !!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569686Verze : 2
  MOD
  Avatar
  tak je jasne, ze tento kryptolevicacky zakaz neni vubec smerovan proti terorismu, ale pouze a ciste na ochranu politiku, protoze kamionem se vlada da svrhnout jen velmi tezko (samozrejme, treba ze skaly, za predpokladu, ze sedi sporadane na korbe, to jde snadno, ale to uz bychom chteli moc ...), ale za pomoci samopalu uz je to trochu o necem jinem ... Erdogan by mohl vypravet. A s tim, jak se v cele EU sere levicova politika, tak je nasnade, ze ke zmene driv nebo pozdeji bude muset dojit.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569687Verze : 1
  MOD
  Avatar
  ... no tě pic ... Shocked
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569689Verze : 0
  MOD
  Avatar
  V tomhle odkazu je jmenovitý seznam jak který poslanec Nejvyššího sovětu Evropského svazu hlasoval. Začíná to na straně 13, položka 5.A8-0251/2016 - Vicky Ford-Am 107:
  www.europarl.europa.eu


  Stručné shrnutí pro Čechy a Slováky:


  Z 21 poslanců za ČR hlasovalo 18 proti. Těmi třemi Jidáši, kteří hlasovali pro jsou poslanci Štětina, Keller a Niedermayer.


  Ze 13 poslanců za SR hlasovalo 8 pro. Proti byli poslanci Štefanec, Škripek, Sulík a Žitnianská, poslankyně Záborská se zdržela.


  Tak abychom si tato jména pamatovali pro příště, jestli nějaké příště ještě bude.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569705Verze : 1
  MOD
  Avatar
  tak od tech tri jmenovanych se nic jineho cekat nedalo ... to jsou zrovna vhodni adepti na pristi defenestraci ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569706Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Bohužel už na předchozím jednání na Radě se na nás vykašlala slovenská vláda (byla v pozici předsednického státu, vyjednávala tzv. kompromis a nechtěla se pak stavět do pozice toho, kdo bude proti vyjednanému "kompromisu"). Takže proti bylo nakonec jen Česko a věc šla hladce do eurosovětu. A tam tedy koukám většina SR europoslanců také zklamala. Bohužel i v rámci V4 má ta spolupráce své limity (Maďarsko a Polsko držení zbraní netrápí, moc to tam nikoho nepostihne, my zase srazíme patky a podpoříme Tuska i proti přání jeho vlastní země atp.).


  K těm třem českým hrdinům: Keller a Štětina nepřekvapili, tam by byl překvapením spíše náhlý záchvěv rozumu. I když asi nejvíce pobavila europoslankyně, která na otázku, co mají dělat lidé, kteří mají koupené zásobníky na více ran, odpověděla, že to není problém, že je prostě při příští návštěvě střelnice vystřílí a nové si už koupí menší.... svatá prostoto, tohle je elita, která řídí tenhle neomarxistický kolos...


  Nyní čekám zákaz nákladních vozidel nad 3,5 tuny. V poslední době velmi nebezpečná zbraň teroristů. Takže očekávám ambiciózní a odvážné kroky ze strany Evropské socialistické komise....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/198721#569710Verze : 1
  MOD