18.06.2017 - Sýrie: americký letoun F-18E Super Hornet sestřelil syrský Su-22

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 333 příspěvků vloženo, 1527 editováno a 216 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

18.06.2017 - Sýrie: americký letoun F-18E Super Hornet sestřelil syrský Su-22

  Avatar
  Poté co syrský stíhací bombardér Suchoj Su-22 bombardoval pozice SDF nedaleko Tabqy, byl tento letoun sestřelen americkou stíhačkou Boeing / McDonnell Douglas F/A-18E Super Hornet. Pilot Su-22 je aktuálně pohřešován, neví se zda přežil. Nejedná se o podobný incident kdy by syrské síly (nebo jejich spojenci) zaútočili na převážně kurdské spojence USA, avšak doposud šlo o pozemní šarvátky (vyjma jednoho sestřeleného UAV). Na které pak spravidla odpovědělo spojenecké letectvo. Syrská strana pochopitelně tvrdí, že útočila na pozice IS.


  Zdroje:
  www.thedrive.com
  www.reuters.com
  www.zerohedge.com
  legalinsurrection.com
  www.timesofisrael.com
  aviation-safety.net
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/202012#576972Verze : 5
  Avatar
  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí vyzval Spojené státy, aby se v Sýrii zdržely jednostranných akcí. Jeho náměstek Sergej Rjabkov označil sestřelení letadla za agresi, jíž Washington napomáhá teroristům. Americká armáda sestřelení označila za akt sebeobrany, protože syrské letadlo útočilo na pozice SDF u Tabqa.
  Velení mezinárodní spojenecké koalice podle ruského prohlášení před útokem nevyužilo existující komunikační kanál mezi velitelstvími na americké vzdušné základně Al Udeid v Kataru a ruskou leteckou základnou Hmeimim v Sýrii. Rusko proto počínaje pondělkem tuto komunikaci přerušilo a pohrozilo, že na syrském území západně od Eufratu, kde provádí své bojové akce, bude v budoucnu jakýkoliv stroj mezinárodní koalice, ať už půjde o dron, nebo letadlo, považován za cíl protivzdušné obrany ruských sil.
  www.lidovky.cz
  www.novinky.cz
  zpravy.idnes.cz
  www.telegraph.co.uk
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/202012#577023Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Dle posledních zpráv pilot sestřelení přežil a nyní se již nachází u jednotek pravidelné syrské armády.


  Zdroje:
  aviation-safety.net
  www.presstv.ir
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/202012#577201Verze : 0
  Avatar
  Tak a teď by mohli ještě začít chránit své spojence (SDF, či spíše převážně syrské kurdy, ale také ty irácké), před nálety Turků Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/202012#576973Verze : 0
  Avatar
  Příteli,
  pokud je mi známo, tak Turci na syrské prokurdské milice neútočí. Pokud je mi známo, tak v západní i ve východní Rožavě (Rojava) jsou rozmístěny ruské, syrské i severoamerické jednotky, které chrání tamní Kurdy před útoky turkmenských milicionářů. Pokud je mi známo, tak Turci jsou v Sýrii pouze na území kontrolovaném těmito turkmenskými milicemi.
  V Iráku na tamní kurdském území byla, nebo ještě jsou, tajná výcviková střediska tureckých Kurdů (PKK) na které podnikalo turecké letectvo nálety s tichým souhlasem autonomní vlády iráckého Kurdistanu.
  Turci oficiálně nejsou ve válce ani se syrskými, ani s iráckými Kurdy.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/202012#577058Verze : 0
  MOD