Crimson Tide (Krvavý příliv)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 416 příspěvků vloženo, 1294 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Crimson Tide (Krvavý příliv)

  Avatar
  špičkový triller z paluby atomové ponorky Alabama.
  "V Rusku je bordel..." zahajuje G. Hackman v roli velitele ponorky svou řeč při nástupu její posádky za poplachu v noci a pravém dešti. A věříte mu každé slovo, stejně tak jako jeho protihráči D. Wadhingtonovi v roli jeho narychlosehnaného zástupce.
  Oba mají pravdu a oba se zároveň mýlí... jak na závěr konstatuje vyšetřovací komise námořnictva, v akcemi nabitém ději na sevřeném prostoru útočného plavidla. Kdo dá povel k odpálení raket a kdo ustoupí a jak a kdy...skvělé herecké výkony v obou hlavních i ve všech vedlejších rolích. Selhání techniky i lidí na pozadí utoku ruské útočné ponorky Akula.
  Lidský rozměr, pochyby a rozhodování v kritické situaci - kontra disciplína a logika stokrát procvičovaného drilu. "Barevná" kontra "bílá" Amerika.
  Situace, které se stále ještě mohou přihodit...
  Vynikající film a kupodivu i velmi dobrý český dabing.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/20292#76342Verze : 0
  Avatar
  Film som videl nedávno v televízii a bol som fakt zvedavý na Denzela Washingtona, no bol som mierne sklamaný. Nie, že by to bol zlý film, ale videl som s ním aj lepšie filmy a navyše väčšina týchto ponorkových filmov je na jedno kopyto - tento konkrétne by som prirovnal ku K-19: The Widowmaker.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/20292#156780Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Nemyslím že K-19 a Krvavý příliv jsou na jedno kopyto.Krvavý příliv prakticky odstartoval vlnu různých pochybných ponorkových filmů ale hodnotím jej jako jeden z nejlepších ponorkových filmů,které byly kdy natočeny (spolu s filmy Das Boot a Hon na ponorku).K-19 nepovažuju za klasický film ale spíše za hraný dokument takže ho řadím do jiné kategorie.Každopádně kvalitativně jsou oba stejně dokonalé.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/20292#161919Verze : 0