Hansmann, Otto

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 352 příspěvků vloženo, 1888 editováno a 260 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hansmann, Otto

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hansmann Hansmann
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Hansmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    SS-Sturmbannführer SS-Sturmbannführer
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    23.12.1906 Vídeň /
    23.12.1906 Wien /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.01.1953 Hannover /
    DD.01.1953 Hannover /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Dobrovolnický granátnický pluk SS 67 commander of the 67th SS Volunteers Grenadier Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    forum.panzer-archiv.de
    foto: www.google.com:
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/213188#599384Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hansmann Hansmann
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Hansmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.03.1935 SS-Untersturmführer
    30.01.1938 SS-Obersturmführer
    20.04.1940 SS-Hauptsturmführer
    30.01.1943 SS-Sturmbannführer
    01.03.1935 SS-Untersturmführer
    30.01.1938 SS-Obersturmführer
    20.04.1940 SS-Hauptsturmführer
    30.01.1943 SS-Sturmbannführer
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    19.10.1944-08.05.1945 Velitel : Dobrovolnický granátnický pluk SS 67
    19.10.1944-08.05.1945 Commander : 67th SS Volunteers Grenadier Regiment
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za zranění 1939 černý
    Wound Badge 1939 Black
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    -


    DD.MM.RRRR
    - Útočný odznak pěchoty stříbrný
    Infantry Assault Badge Silver
    Infanterie-Sturmabzeichen Zilber
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    forum.panzer-archiv.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/213188#599385Verze : 0
    MOD