Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 355 příspěvků vloženo, 1071 editováno a 346 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

08.11.2018 - Přednáška: NATO v 21. století a česká armáda - jak dál?

  Avatar
  Vážení,
  dnes v atriu VŠ CEVRO Institut v Jungmannově ulici 17, Praha 1, proběhla přednáška na téma: NATO v 21. století a česká armáda - jak dál?
  Moderátor na úvod připomněl, že setkání se koná v památný den bitvy na Bílé hoře (německy Schlacht am Weißen Berg)a pak představil čtyři přítomné:
  1/ Peter B. Doran president a gen. ředitel CEPA mluvil o ruské anexi Krymu a válce na východě Ukrajiny. Obhajoval existenci CEPA a také vyjádřil vděčnost, že AČR se spolupodílí na výcviku ukrajinských vojáků v rámci pomoci NATO.
  2/ Frederick Benjamin Hodges, bývalý gen. US Army, nyní vedoucí strategických studií CEPA (Center for European Policy Analysis), mluvil o globálních hrozbách a záležitostech Evropy.
  3/ gen. Petr Pavel popisoval vojenská stanoviska vůči mocenskému úsilí ČLR a RF, které považuje za větší hrozbu než mezinárodní terorismus.
  4/ Daniel Koštoval, náměstek MO (na ministerstvo přešel z diplomatických služeb), rámcově vysvětlil dosažené výsledky a cíle ve vyzbrojování a bojeschopnosti AČR.

  Z leva do prava: Peter B. Doran, Frederick B. Hodges, gen. Petr Pavel, Daniel Koštoval a moderátor Alexandr Vondra. Foto získáno díky laskavosti zaměstnanců CEVRO.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/218367#611858Verze : 3
  MOD
  Avatar
  V dnešní debatě s názvem "NATO ve 21. století a česká armáda" na CEVRO Institutu v Praze prohlásil někdejší náčelník generálního štábu AČR gen. Petr Pavel: "Aktivity Ruska či Číny představují větší bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku než mezinárodní terorismus." Rusko podle něj rok od roku zvyšuje svůj vliv v ČR, které kvůli členství v NATO nebere jako přítele, ale jako bezpečnostní hrozbu.


  Celou úvahu gen. Pavla naleznete na www.lidovky.cz
  Další informace o přednášce zveřejněny na zpravy.aktualne.cz nebo na www.tyden.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/218367#611860Verze : 1
  MOD