Jednotka - legie

Zdravím,
sháním veškeré informace o svém pradědovi. Jeho působení v armádě RU mám zpracováno poměrně dobře (ještě aby ne, když byl zajatcem již od listopadu 1914) Smile V databázi legionářů jsem našel, že jeho jednotkou v legiích v době zařazení byl/a/o: stráž.pr. MV(LR). Poslední útvar v legiích: stráž.pr. MV. Nevíte někdo, prosím, co je to konkrétně za jednotku? Myslel jsem si, že se jedná o nějaký strážný prapor, ale o těch jsem na internetu nic nenašel. O legiích prý nikdy nechtěl mluvit. Prý o tom mluvil jen jednou jedinkrát, když se ho děti ptaly, jestli někdy někho zastřelil. Tak jim na to řekl, že ne, že byl kuchař a odešel.
URL : https://www.valka.cz/Jednotka-legie-t219634#614271 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více