Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 343 příspěvků vloženo, 1324 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

12. Témata

  Avatar
  Screenshoty stara verze

  Rozpracováno
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618052Verze : 1
  MOD
  Avatar
  Screenshoty nova verze

  Rozpracováno
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618060Verze : 1
  MOD
  Avatar

  Popis změn


  1) nové URL, které by mělo napomoci ve výsledcích hledaní na Google atd. Staré formaty URL zůstavají také funkční.

  2) Úpravy vzhledu, aby se to vešlo do užší "nudle", než v původním fóru, které bylo roztažené na celou šíři monitoru. Uživatelé s nižším rozlišením si rozdílu moc nevšimnou, ti co holdují rozlišením vyšším si budou muset trochu zvykat, ale na čtení je tento "novinový" nudlovatý design rozhodně vhodnější.

  To s sebou nese řadu předělávek, jmenovitě:
  2.1) na DESKTOPu -upravil jsem tabulky tak, že se zobrazí vždy jen CZ nebo EN verze tabulky (primárně na české válce se bude zobrazovat první CZ verze, na anglické verzi se pak bude zobrazovat anglická). Přibyly vlaječky, které umožní jak zobrazení toho druhého jazyka (přepnutím, takže zmizí CZ a objeví se EN, nebo opačně), tak i zobrazení obou sloupců vedle sebe, což mi někteří avizovali jako potřebné, třeba pro kontroly, kopírování dat atd. Je jasné, že v tak úzkém prostoru se to bude zalamovat, toto dvojité zobrazení tedy skutečně berte jen jako "technický prostředek".

  2.2) na MOBILu je to upravené ještě víc - tabulka je pryč uplně, nahradil ji seznam NADPIS, nový řadek, HODNOTA. Tím je šablona perfektně funkční a čitelná i na mobilech, což doteď bez zuřivého skrolovaní sem a tam nebylo. Na mobilu není možné zobrazovat CZ a EN verzi zároveň, jen přepínat mezi nimi.

  2.3) upravil jsem, a ještě budu upravovat, některé vložené tabulky v hlavních tabulkách. Například předělal jsem tabulku zobrazovaní vyznamenání u osobností (viz odkazy v prvním příspěvku), aby to jednak fungovalo v nudli, na mobilu, druhak aby to vypadalo trochu lépe než doposud. Druhá tabulka již upravená je seznam dislokovaných jednotek na základně či v městě. To samé se bude týkat i osob narozených a zemřelých v městě, seznamu absolventů škol, držitelů vyznamenání, hodností, prostě všechny tyhle automatické přehledy se budou dolaďovat.

  3) editor je až na konci stránky, aby se mohl roztáhnout i do prostoru pravého sloupce, kde je nahoře reklama a nějaké přehledy a informace. Sice je to trochu "ztracené", ale pomocí odkazu ODPOVĚDĚT, CITOVAT atd se tam človek snadno dostane, po odeslání odpovědi mu to samo odskroluje na nově vložený příspěvek, a víc místa pro editor se myslím si hodí, než to tlačit do té úzké nudle. Editor pro založení nového tématu je přes celou šířku stránky, ta je bez toho pravého sloupce, takže tam je ještě více místa pro psaní a pro šablony.

  4) u nominace článku se v upozornění, které vyskočí po úspěšné nominaci má objevit i odkaz na schválení nominovaného článku. Netestoval jsem to zatím, jen je to naprogramované. janko

  5) upravil jsem vzhled editoru - vkládání příloh. Na DESKTOPu se editor zobrazuje včetně všech funkcí a šablon, na MOBILu se zobrazí jen ořezaný editor, umožnující RUČNĚ zapsat vše jako v klasickém editoru, ale nemá žádná tlačítka na vkládání (není je kam dát na těch malých displejích ...) a ani neumožnuje vkládat přes šablony (nedokážu si představit, že by to někdo ťukal na mobilu ...), ty se vůbec nezobrazí.

  6) systém dvojklik inline editace v šabloně a tabulce by měl zůstat beze změny. Na mobilu to zatim není, být může, pokud si myslíte že by to bylo potřeba. Opět, omezení malého displeje ...

  7) i v tématu, podobně jako v kategorii, je možnost přejít pomocí odkazu na vrchu stránky, do nadřízené kategorie (ve které je téma umístěno). Primárně to cílí na uživatele mobilů, ale myslím že to usnadní navigaci i na desktopu, i když zde je k dispozici to rozbalovací menu na vršku stránky, které tam zůstává i při skrolování, takže je pořád možnost použití.

  8) pokud jsou někde v tématu tabulky, tak na mobilu se zobrazí, a je s nimi možno skrolovat do strany, ale aby to nepřetékalo nebo neroztahovalo ostatní obsah.


  Vše ostatní by mělo fungovat tak, jak jsme zvyklí, takže prosím, testujte, zkoušejte, používejte, a hlašte a piště, kdyby něco Very Happy



  Jak se na tuto stranku dostat


  Stara verze
  Odkazy z kategorií, z témat navzájem, z článků, z vyhledávačů atd.

  Nová verze
  Odkazy z kategorií, z témat navzájem, z článků, z vyhledávačů atd.

  K diskusi



  Rozpracováno


  - vzhled šablon v užším designu, postupně optimalizuju jednotlivé šablony
  - výběrové boxíky u příloh letadel a tanků (barvičky, základny a tyto "rozšířená menu" zatím blbnou
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618068Verze : 8
  MOD
  Avatar
  Postupně budou úpravami procházet jednotlivé šablony tak, aby se s nimi lépe pracovalo v té užší nudli (při inline editaci) i při zakládání nového tématu. První předelaná šablona je k vidění (po přihlášení) zde:

  https://www.valka.cz/topic/new/514396 - Šablona - Jednotka - Vyšší jednotka (47)

  Hlavní prvky, které byly upraveny

  1) Datumy. Zmenšeno odsazení kolem textu, aby bylo možno políčka zmenšit a dát víc k sobě, přidán popis OD/DO.

  2) Tlačítka na přidávání nových řádků, vkládání před a mazaní řádků byla dána pod pole a zmenšena. Vedle těch polí zabírala hrozně moc místa a nebyl tam pak vidět vkládaný text.

  3) přidána tečkovaná čára pod každý nově vložený blok formuláře tak, aby se to lépe odlišilo, které tlačítko k čemu patří.

  4) přidána tlačítka Z, K, PK a NZ. Jejich smysl je ten, že pokud si vyplníte datum vzniku (Začátku ...) jednotky, pak tlačítkem Z můžete toto datum kopírovat do všech datumových políček, kde to má z logiky použití smysl. Tedy do dislokací, nadřízených a podřízených jednotek, velitelů atd. Analogicky, datum zániku (Konce ...) jednotky se kopíruje tlačítkem K. A tlačítko PK kopíruje "Předchozí Konec", tedy vyplníte velitele 1, od-do, a v dalším řádku dáváte do pole "od" obvykle to samé, co je v předchozím řádku v poli "do"... No a poslední tlačítko NZ "Následující Začátek" to zas přenáší opačným směrem, tedy z políčka "do" do následujícího řádku, políčka "od". Myslím si, že to při zakládání jednotek ušetří spoustu času tím, že nebudem muset pořád dokola přepisovat ty samé datumy ... Very Happy
  (EDIT ADMIN: doladěno)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618138Verze : 3
  MOD
  Avatar
  Panzer: ad ten problem s HTTPS, tohle mi k tomu sdelil nas IT guy:

  - je problem zrejme s neaktualizovanymi Windows 7, na ktere uz nechodi aktualizace, a nemaji tak stazene korenove certifikaty organizace, ktera vydava ten nas certifikat. Tim padem se vsechny ji vydane certifikaty jevi jako neplatne, ackoliv vsude jinde funguji ok. Cesta je pozadat vase IT, aby zaktualizovaly korenove certifikaty, nebo alespon korenovy certifikat spolecnosti Let's Encrypt
  https://certbot.eff.org/faq/

  netyka se to jen naseho webu, ten problem bude na vsech webech, ktere pouzivaji certifikaty od teto spolecnosti, pripadne i na dalsich, jejichz korenove certifikaty jsou jiz take neaktualni.

  na me strane bohuzel neni nic, co bych s tim mohl udelat

  EDIT Panzer: OK, zatlačím na našich chlapcov v kockovaných flanelových košeliach s mastnými vlasmi Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618538Verze : 3
  MOD
  Avatar
  podobne jako vyse zminena sablona 47 byly upraveny zbyle sablony jednotek, tedy


  46 Vojskove oddily
  48 Vojskove setniny
  49 Vojskova telesa
  129 Vojenske urady


  a sablony lodi


  56 Lod
  65 Lod trida


  ve vsech pripadech se jedna jen o kosmeticke zmeny, presto prosim o otestovani, ze jsem se nekde neuklikl pri upravach do noveho vzhledu ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618550Verze : 0
  MOD
  Avatar
  jak jste si asi uz vsimli, do leveho horniho rohu kazdeho prispevku jsem pridal "tleskatko" ... neni to nic jineho, nez obdoba "like" na facebooku, twitteru a jinych sockositich. Proste takove podekovani autorum prispevku za jejich praci. Pokud se vam prispevek libi, tleskejte, nic to nestoji a autora/y to jiste potesi! Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/221550#618566Verze : 1
  MOD