Pluk královy gardy [1634-1640]

Regiment of the King´s Guard
Coronelía Guarda del Rey
     
Název:
Name:
Pluk královy gardy Regiment of the King´s Guard
Originální název:
Original Name:
Coronelía Guarda del Rey
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.09.1634
Předchůdce:
Predecessor:
Sevilský provinční pluk fialovích Purple Provincial Regiment of Sevilla
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1640
Nástupce:
Successor:
Pluk královy gardy King's Guards Regiment
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
10.09.1634-DD.MM.1640 Almansa, ? /

Velitel:
Commander:
10.09.1634-DD.MM.1640 de Guzmán, Gaspar ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- vytvorený králom Felipe IV s úmyslom vytvoriť jednotku z veteránov, znovuzapísaních vojakov a nobility ktorí budú bojovať keď kráľ pozdvihne zbraň.
- jednotka mala byť "brzdou (el freno) pre všetkých nepriateľov koruny"
- jednotka pozostávala z 15 rôt každá z 90 arkebuzierov, 40 mušketierov a 60 kyrisníkov a piquenírov, počet rot sa rozrástol postupne na 20
- established by king Felipe IV, with aim create unit of veterans, reenlisted soldiers, noblemans who will go to the battle when the king take weapon.
- the unit should be "brake (el freno) for all enemies of the crown"
- unit consisted of 15 companies every with 90 arcabuzers, 40 mosqueters and 60 corseleters and y piqueners, after time increased strenght to 20 companies
Zdroje:
Sources:
www.ejercito.mde.es
lafutbolteca.com
www.ejercito.mde.es

URL : https://www.valka.cz/Pluk-kralovy-gardy-1634-1640-t224634#624952 Verze : 2

     


Královský dekret z 10.09.1634:
"Král - Vedzte že som nariadil vytvorenie pluku o sili 2.500 až 3.000 mladíkov, skúseních vojakov aby vytvorili a mali česť byť mojou gardou vždy keď osobne vyrazím a preň som menoval ako plukovníka hrabě-vévodu mojho največšieho rytiera, vojnového radcu a mojho generála kapitána Španielska"
Royal Decret 10.09.1634:
"The King - Let be known that I ordered to form regiment of 2.500 - 3.000 infants, old soldiers that they form and have priviledge be my guard always when I personally go out and I appionted as a colonel Count-Duke my higher knight, war councilor and Captain general of the Spain "
Real Decreto 10.09.1634:
“El Rey. – Sabed que yo he mandado formar una Coronelía de 2.500 a 3.000 infantes, soldados viejos, que se formen y tengan privilegio de mi guarda siempre que yo saliese personalmente, y nombrado para Coronel de ella al Conde-Duque mi Caballero Mayor, de mis Consejos de Estado y Guerra, y mi Capitán General de la Caballería de España″.


www.ejercito.mde.es

URL : https://www.valka.cz/Pluk-kralovy-gardy-1634-1640-t224634#625040 Verze : 2
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více