True Lies (Pravdivé lži)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 461 příspěvků vloženo, 2618 editováno a 1155 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

True Lies (Pravdivé lži)

  Avatar
  Vynikající triller-komedie od Jamese Camerona v akčním obsazení "manželské" dvojice Arnold Schwarzenegger - Jamie Lee Curtis.
  Kontruje velmi dobře Tia Carrere, custod a sběratelka umění, která pašuje jaderné zbraně do USA pro "Karmínový džihád". Pod pláštěm šťastného manželství prodejce počítačů se sekretářkou právnické firmy vede Harry Tasker, bývalý pilot Harrieru u US Marine, ten pravý život - špičkového agenta tajné služby Omega (jejího šéfa hraje ve skvělém štěku - fantasticky zjizvený stárnoucí Charlton Heston) - zaměřené na boj proti islámským teroristům. Jamie, kterou život ze stále nepřítomným manželem už trochu nudí ... naběhne na lest notorickému lovci skalpů - jinak prodavači ojetých aut - hrajícího si na záhadného "agenta". Tuto situaci rozehraje James Cameron ve skvělou akční komedii plnou speciálních efektů ale také humoru. Po demaskování vznikajícího vztahu zneužívá Harry svých možností odposlechů a sledování (jak aktuální i v realitách ČR) a pokusí se dopátrat pravdy - má parohy nebo ještě né...zapomíná však na pracovní závazky a brzy bojuje nejen
  o manželství ale i o život obou. Je příšerné jak je celá situace dnes - kdy uplynulo cca pět let od natočení tohoto skvělého filmu - aktuální.
  Teroristé propašují hlavice ruských raket SS-20 na Floridu a jednu dokonce pro výstrahu odpálí... a unesou i Harryho puberťácky frustrovanou náctiletou dceru - to jim ovšem neprojde, Harry se zmocní kolmostartujícího letounu Harrier a jde jim to nandat do mrakodrapu kde se uchýlili...
  Můj nejoblíbenější film, už stárnoucí superkulturista Arnold v roli, která mu vždy sedí - superman s trochou komiky a skutečně občas jakoby na nás mrkal Terminátor i s jeho proslulými krátkovětnými bonmoty.
  Víte Arnoldovi tak nějak věřím, že dokáže rozmlátit porcelán záchodků spolu s kulturistickými Araby, zastavit jezdce a pronásledovat na koni motorkáře hotelovými halami a nakonec i skleněným výtahem... v tomto typu rolí je prostě muž na svém místě. Kde přece jen trochu selže - je závěrečná scéna - to tango je příšerně toporné, s letounem Harrier tancuje o poznání lépe.
  Skvělý film - v dostání v prodejnách levných knih - s českými titulky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/22767#86179Verze : 0