Bombardovací eskadra 51 [1939-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 407 příspěvků vloženo, 2116 editováno a 267 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bombardovací eskadra 51 [1939-1945]

51st Bomber Wing / Kampfgeschwader 51 (KG 51)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bombardovací eskadra 51 51st Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    Kampfgeschwader 51
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.05.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Bombardovací eskadra 255 255th Bomber Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.05.1939-11.10.1939 5. letecká divize
    11.10.1939-30.03.1941 V. letecký sbor
    30.03.1941-DD.06.1941 Letecká armáda 4
    DD.06.1941-DD.07.1941 V. letecký sbor
    15.07.1941-DD.07.1942 IV. letecký sbor
    DD.07.1942-DD.09.1942 VIII. letecký sbor
    DD.09.1942-DD.02.1943 IV. letecký sbor
    DD.02.1943-DD.05.1943 I. letecký sbor
    DD.05.1943-DD.08.1943 1. letecká divize
    DD.08.1943-DD.09.1943 IV. letecký sbor
    DD.09.1943-DD.12.1943 Velitelství letectva Střed
    DD.12.1943-DD.05.1944 IX. letecký sbor
    DD.05.1944-DD.11.1944 Letecká armáda Říše
    DD.11.1944-DD.01.1945 3. letecká divize
    DD.01.1945-DD.03.1945 II. stíhací sbor
    DD.03.1945-30.03.1945 Letecká armáda Říše
    30.03.1945-08.05.1945 ?
    01.05.1939-11.10.1939 5th Air Division
    11.10.1939-30.03.1941 V Air Corps
    30.03.1941-DD.06.1941 4th Air Fleet
    DD.06.1941-DD.07.1941 V Air Corps
    15.07.1941-DD.07.1942 IV Air Corps
    DD.07.1942-DD.09.1942 VIII Air Corps
    DD.09.1942-DD.02.1943 IV Air Corps
    DD.02.1943-DD.05.1943 I Air Corps
    DD.05.1943-DD.08.1943 1st Air Division
    DD.08.1943-DD.09.1943 IV Air Corps
    DD.09.1943-DD.12.1943 Air Force Command Centre
    DD.12.1943-DD.05.1944 IX Air Corps
    DD.05.1944-DD.11.1944 Air Fleet Empire
    DD.11.1944-DD.01.1945 3rd Air Division
    DD.01.1945-DD.03.1945 II Fighter Corps
    DD.03.1945-30.03.1945 Air Fleet Empire
    30.03.1945-08.05.1945 ?
    Dislokace:
    Deployed:
    01.05.1939-20.06.1940 Landsberg am Lech, Fliegerhorst Landsberg/Lech /
    20.06.1940-30.03.1941 Paris, Fliegerhorst Paris-Orly /
    30.03.1941-16.04.1941 Wiener Neustadt, ?
    16.04.1941-14.05.1941 Krumovo, Fliegerhorst Krumovo /
    14.05.1941-04.06.1941 Wiener Neustadt, ?
    04.06.1941-15.07.1941 Krosno, ?
    15.07.1941-17.10.1941 Zilişteanca, Fliegerhorst Ziliştea /
    15.07.1941-17.10.1941 Balti, ? /
    17.10.1941-03.04.1942 Mykolajiv, Fliegerhorst Nikolajew /
    03.04.1942-10.07.1942 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
    10.07.1942-12.09.1942 Stalino, Flughafen Stalino /
    12.09.1942-08.10.1942 Bagerovo, Fliegerhorst Bagerovo /
    08.10.1942-07.12.1942 Sarabus, Fliegerhorst Sarabus /
    07.12.1942-05.02.1943 Rostov, ?
    05.02.1943-27.02.1943 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
    27.02.1943-08.05.1943 Bagerovo, Fliegerhorst Bagerovo /
    08.05.1943-26.07.1943 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
    26.07.1943-16.08.1943 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
    16.08.1943-07.09.1943 Kirovohrad, ? /
    07.09.1943-06.12.1943 Illesheim, Fliegerhorst Illesheim /
    06.12.1943-15.02.1944 Miserey, Fliegerhorst Evreux /
    15.02.1944-23.05.1944 St. Georges-Motel, ?
    23.05.1944-DD.08.1944 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
    DD.08.1944-DD.11.1944 Landsberg am Lech, Fliegerhorst Landsberg/Lech /
    DD.11.1944-20.03.1945 Dreierwalde, Fliegerhorst Hopsten /
    20.03.1945-30.03.1945 Giebelstadt, Fliegerhorst Giebelstadt /
    30.03.1945-21.04.1945 Leipheim, ?
    21.04.1945-24.04.1945 Memmingen, ?
    24.04.1945-30.04.1945 Holzkirchen, ?

    Velitel:
    Commander:
    01.05.1939-26.03.1940 Fisser, Johann Volkmar (Oberst)
    26.03.1940-03.06.1940 Kammhuber, Josef (Oberst)
    03.06.1940-12.08.1940 Fisser, Johann Volkmar (Oberst)
    12.08.1940-31.08.1941 Schulz-Heyn, Bruno (Major)
    01.09.1941-04.07.1942 Koester, Paul (Oberst)
    04.07.1942-30.11.1942 Friedeburg, Wilhelm von (Major)
    01.12.1942-08.01.1943 Conrady, Heinrich (Oberst)
    08.01.1943-09.05.1943 Frankenberg und Proschlitz, Egbert von (Major)
    09.05.1943-25.02.1944 Heise, Hanns (Major)
    25.02.1944-04.12.1944 Meister, Wolf Dietrich (Oberstleutnant)
    05.12.1944-31.01.1945 Schenck, Wolfgang (Major)
    01.02.1945-19.04.1945 Hallensleben, Rudolf (Oberstleutnant)
    19.04.1945-28.04.1945 Barth, Siegfried (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.05.1939-08.05.1945 I. skupina Bombardovací eskadry 51
    01.05.1939-27.02.1943 III. skupina Bombardovací eskadry 51
    01.05.1939-24.04.1945 Štáb Bombardovací eskadry 51
    01.04.1940-DD.07.1941 II. skupina Bombardovací eskadry 51
    30.07.1940-22.03.1941 Doplňovací letka Bombardovací eskadry 51
    DD.12.1941-DD.02.1943 II. skupina Bombardovací eskadry 51
    10.05.1943-31.12.1943 III. skupina Bombardovací eskadry 51
    DD.05.1943-DD.09.1943 II. skupina Bombardovací eskadry 51
    DD.04.1944-DD.05.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 51
    30.06.1944-20.10.1944 I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 10
    DD.08.1944-DD.11.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 51
    20.10.1944-31.10.1944 III. skupina Bombardovací eskadry 51
    DD.03.1945-24.04.1945 II. skupina Bombardovací eskadry 51

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.05.1939-08.05.1945 1st Group of the 51st Bomber Wing
    01.05.1939-27.02.1943 3rd Group of the 51st Bomber Wing
    01.05.1939-24.04.1945 Staff of the 51st Bomber Wing
    01.04.1940-DD.07.1941 2nd Group of the 51st Bomber Wing
    30.07.1940-22.03.1941 Replacement Squadron of the 51st Bomber Wing
    DD.12.1941-DD.02.1943 2nd Group of the 51st Bomber Wing
    10.05.1943-31.12.1943 3rd Group of the 51st Bomber Wing
    DD.05.1943-DD.09.1943 2nd Group of the 51st Bomber Wing
    DD.04.1944-DD.05.1944 2nd Group of the 51st Bomber Wing
    30.06.1944-20.10.1944 1st Group of the 10th Fast Bomber Wing
    DD.08.1944-DD.11.1944 2nd Group of the 51st Bomber Wing
    20.10.1944-31.10.1944 3rd Group of the 51st Bomber Wing
    DD.03.1945-24.04.1945 2nd Group of the 51st Bomber Wing

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.05.1939-08.05.1945 Edelweiss (Protěž alpská)
    01.05.1939-08.05.1945 Edelweiss (Leontopodium alpinum)
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/kampf/kg51.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/2295#509692Verze : 3
    MOD
    Avatar
    Kampfgeschwader 51 "Edelweiss"
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/2295#7677Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Stab:


    Zformována 1.5.39 v Landsberg/Lech ze Stab/KG255. jako Stabs-Staffel existovala mezi 1939 - 4.45.


    Příkaz k rozpuštění dne 24.4.45.


    Základny:


    1.5.39 - 20.6.40 Landsberg/Lech 5. Flieger-Division
    V. Fliegerkorps, from 11.10.39 Do 17M, He 111H, Ju 88A
    20.6.40 - 30.3.41 Paris-Orly V. Fliegerkorps Ju 88A
    30.3.41 - 16.4.41 Wiener-Neustadt Luftflotte 4 Ju 88A
    16.4.41 - 14.5.41 Krumovo Luftflotte 4 Ju 88A
    14.5.41 - 4.6.41 Wiener-Neustadt Luftflotte 4 Ju 88A
    4.6.41 - 15.7.41 Krosno V. Fliegerkorps Ju 88A
    15.7.41 - 17.10.41 Zilistea/Balti IV. Fliegerkorps Ju 88A
    17.10.41 - 3.4.42 Nikolayev IV. Fliegerkorps Ju 88A
    3.4.42 - 10.7.42 Saporoshje IV. Fliegerkorps Ju 88A
    10.7.42 - 12.9.42 Stalino VIII. Fliegerkorps Ju 88A
    12.9.42 - 8.10.42 Bagerovo IV. Fliegerkorps Ju 88A
    8.10.42 - 7.12.42 Sarabus IV. Fliegerkorps Ju 88A
    7.12.42 - 5.2.43 Rostov IV. Fliegerkorps Ju 88A
    5.2.43 - 27.2.43 Saporoshje IV. Fliegerkorps Ju 88A
    27.2.43 - 8.5.43 Bagerovo I. Fliegerkorps Ju 88A
    8.5.43 - 26.7.43 Bryansk 1. Flieger-Division Ju 88A
    26.7.43 - 16.8.43 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja / 1. Flieger-Division Ju 88A
    16.8.43 - 7.9.43 Kirovograd IV. Fliegerkorps Ju 88A
    7.9.43 - 6.12.43 Illesheim Luftwaffenbefehlshaber Mitte Ju 88A, Me 410A
    6.12.43 - 15.2.44 Evreux IX. Fliegerkorps Me 410A
    15.2.44 - 23.5.44 St. Georges-Motel IX. Fliegerkorps Me 410A
    23.5.44 - 8.44 Lechfeld Luftflotte Reich Me 410A
    8.44 - 11.44 Landsberg/Lech Luftflotte Reich Me 262A
    11.44 - 20.3.45 Dreierwalde, Fliegerhorst Hopsten / - 3. Flieger-Division
    II. Jagdkorps, 1.45 Me 262A
    20.3.45 - 30.3.45 Giebelstadt Luftflotte Reich Me 262A
    30.3.45 - 21.4.45 Leipheim Luftflotte Reich Me 262A
    21.4.45 - 24.4.45 Memmingen Luftflotte Reich Me 262A
    24.4.45 - 30.4.45 Holzkirchen Luftflotte Reich Me 262A
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/2295#7681Verze : 1
    MOD