Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1513 editováno a 409 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Harpe, Josef

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Harpe Harpe
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Harpe
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.09.1887 Buer /
    21.09.1887 Buer /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.03.1968 Norimberk /
    14.03.1968 Nuremberg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ XXXXI. tankového zboru
    veliteľ 9. armády
    Commander of XXXXI. Armoured Corps
    Commander of 9. Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Držiteľ vyznamenania Rytiersky kríž k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi. Knight's Cross of the Iron Cross with Oak Leaves and Swords
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/24735#421927Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Harpe Harpe
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Harpe
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.03.1911 Leutnant
    18.04.1915 Oberleutnant
    18.04.1918 Hauptmann
    01.04.1931 Major
    01.08.1934 Oberstleutnant
    01.01.1937 Oberst
    30.08.1940 Generálmajor
    15.01.1942 Generálporučík
    01.06.1942 Generál tankových jednotek
    20.06.1944 Generálplukovník
    20.03.1911 Leutnant
    18.04.1915 Oberleutnant
    18.04.1918 Hauptmann
    01.04.1931 Major
    01.08.1934 Oberstleutnant
    01.01.1937 Oberst
    30.08.1940 Major General
    15.01.1942 Lieutenant General
    01.06.1942 General of the Armoured Corps
    20.06.1944 Colonel General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.10.1935-01.08.1939 Velitel : Tankový pluk 3
    01.08.1939-15.02.1940 Velitel : Tanková brigáda 1
    05.10.1940-10.01.1941 Velitel : 2. pěší divize (motorizovaná)
    10.01.1941-15.01.1942 Velitel : 12. tanková divize
    15.01.1942-10.07.1942 Velitel : XXXXI. armádní sbor (motorizovaný)
    19.03.1943-30.03.1943 Velitel : 9. armáda
    20.05.1943-09.06.1943 Velitel : 9. armáda
    10.07.1942-DD.09.1943 Velitel : XXXXI. tankový sbor
    DD.09.1943-DD.09.1943 Velitel : Harpeho skupina
    DD.09.1943-15.10.1943 Velitel : XXXXI. tankový sbor
    04.11.1943-30.11.1943 Velitel : 9. armáda
    09.01.1944-01.05.1944 Velitel : 9. armáda
    01.05.1944-28.06.1944 Velitel : 4. tanková armáda
    28.06.1944-23.09.1944 Velitel : Skupina armád Severní Ukrajina
    23.09.1944-17.01.1945 Velitel : Skupina armád A
    09.03.1945-17.04.1945 Velitel : 5. tanková armáda

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    15.10.1935-01.08.1939 Commander : 3rd Tank Regiment
    01.08.1939-15.02.1940 Commander : 1st Tank Brigade
    05.10.1940-10.01.1941 Commander : 2nd Infantry Division (motorized)
    10.01.1941-15.01.1942 Commander : 12th Tank Division
    15.01.1942-10.07.1942 Commander : XXXXI Army Corps (motorized)
    10.07.1942-DD.09.1943 Commander : XXXXI Tank Corps
    19.03.1943-30.03.1943 Commander : 9th Army
    20.05.1943-09.06.1943 Commander : 9th Army
    DD.09.1943-15.10.1943 Commander : XXXXI Tank Corps
    DD.09.1943-DD.09.1943 Commander : Group Harpe
    04.11.1943-30.11.1943 Commander : 9th Army
    09.01.1944-01.05.1944 Commander : 9th Army
    01.05.1944-28.06.1944 Commander : 4th Tank Army
    28.06.1944-23.09.1944 Commander : Army Group North Ukraine
    23.09.1944-17.01.1945 Commander : Army Group A
    09.03.1945-17.04.1945 Commander : 5th Tank Army

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.09.1914
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    03.09.1915
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    13.08.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    31.12.1941
    Rytířský kříž Železného kříže s dubovou ratolesti
    Knight's Cross with Oak Leaves
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub
    55. držiteľ Dubových ratolestí.


    15.09.1943
    Rytířský kříž Železného kříže s dubovou ratolesti a s meči
    Knight's Cross with Oak Leaves and Swords
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub und Schwertern
    36. držiteľ Mečov.


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/24735#403517Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Ríšsky kancelár Adolf Hitler odovzdáva veliteľovi 4. tankovej armády generálovi tankových vojsk Hermannovi Balckovi Brilianty k Rytierskemu krížu. 31.08.1944,


    Z ľava do prava: generálplukovník Josef Harpe, Hermann Balck, neznámy dôstojník, podplukovník Erik von Amsberg, Adolf Hitler, generál poľný maršál Wilhelm Keitel a Hitlerov pobočník (adjutant) SS-Hauptsturmführer Otto Günsche.


    http://waralbum.ru/279195/



    Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/548177
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/24735#548178Verze : 0
    MOD