45. pěší divize [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 408 příspěvků vloženo, 1501 editováno a 284 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

45. pěší divize [1942-1945]

45th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    45. pěší divize 45th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    45th Infantry Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    23.02.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    45. divize 45th Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    07.12.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    23.02.1942-DD.10.1942 Key, William S. (Major General)
    DD.10.1942-DD.12.1943 Middleton, Troy H. (Major General)
    DD.12.1943-DD.12.1944 Eagles, William W. (Major General)
    DD.12.1944-DD.09.1945 Frederick, Robert T. (Major General)
    DD.09.1945-07.12.1945 Meyer, Henry J. D. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Thunderbird
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Thunderbird
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999 (p. 663))
    www.quartermastersection.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/251#552533Verze : 2
    MOD
    Avatar
    STRUKTURA:


    157th Infantry Regiment
    179th Infantry Regiment
    180th Infantry Regiment
    158th FA Battalion (105mm Howitzer)
    160th FA Battalion (105mm Howitzer)
    171st FA Battalion (105mm Howitzer)
    189th FA Battalion (155mm Howitzer)
    120th Engineer Combat Battalion
    45th Reconnaissance Troop (Mechanized
    120th Medical Battalion
    700th Ordnance Light Maintenance Company
    45th Quartermaster Company
    45th Signal Company
    Military Police Platoon
    Headquarters Company
    Band
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/251#1099Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Připojené jednotky:
    191st Tank Battalion (15.8.1944-9.5.1945)
    645th Tank Destroyer Battalion (15.8.1944-9.5.1945)
    106th Antiaircraft Arillery Battalion (15.8.1944-9.5.1945)


    Bojové nasazení:
    10.07.1943 - vylodění na Sicílii, Comiso, Ragusa, Licodia, řeka Salso, Vallelunga, San Stefano
    10.09.1943 - vylodění u Salerna, Ponte Selle, Eboli, Oliveto, řeka Calore
    ....10.1943 - řeka Volturno, Venafro
    ....11.1943 - Sesto Campano, Hitlerova linie
    ....12.1943 - přístupy k Monte Cassinu
    22.01.1944- vylodění u Anzia
    ....01.1944 - perimetr až do 05.1944 - průlom na Albano
    od 19.06.44 - v záloze
    15.08.1944 - vylodění v jižní Francii, Barjols, řeka Rhona
    ....09.1944 - Meximiex, řeka Mosela, Epinal, Girmont
    ....10.1944 - Vogézy, Bruyéres
    ....11.1944 - Maginotova linie, Saverne, Mutzig
    ....12.1944 - Mertzwiler, Lauter, Neuhoffen
    ....01.1945 - Wingen, Althorn, Reipertsweiler, Saegmuhl
    ....02.1945 - v záloze
    ....03.1945 - Zweibrucken, Homburg, řeka Rýn, Hamm, Oberna
    ....04.1945 - Aschaffenburg, Norimberk, řeka Dunaj, Mnichov
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/251#75446Verze : 0
    Avatar
    Commanding General
    1940.09.?? Maj.Gen.William S.Key
    1942.10.?? Maj.Gen.Troy H.Middleton
    1943.12.?? Maj.Gen.William W.Eagles
    1944.12.03 Maj.Gen.Robert T.Frederick
    1945.09.?? Maj.Gen.Henry J.D.Meyer
    Assistant Division Commander
    1944.08.15 Brig.Gen.Frederick D.Butler
    1944.12.22 Col.Paul D.Adams
    1945.03.24 Brig.Gen.Paul D.Adams
    Artillery Commander
    1944.08.15 Brig.Gen.Henry J.D.Meyer
    Chief of Staff
    1944.08.15 Col.George E.Martin
    1944.12.05 Col.Kenneth G.Wickham
    Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
    1944.08.15 Capt.Frank J.Glasgow
    1945.01.01 Maj.Frank J.Glasgow
    Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
    1944.08.15 Lt.Col.Francis J.Reichmann
    1944.12.03 Maj.Leo V.Bishop
    1945.03.05 Lt.Col.Francis J.Reichmann
    1945.05.01 Maj.Leo V.Bishop ( zastupující )
    Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
    1944.08.15 Lt.Col.James A.Reynolds
    1944.12.25 Lt.Col.Emil P.Eschenburg
    Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
    1944.08.15 Lt.Col.Walter Schlotzhauer
    Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
    1944.08.15 Maj.Orwin W.Campbell
    Adjutant General
    1944.08.15 Lt.Col.Henry B.Roach


    Vznik: 6 září 1940
    Příchod ETO: 15 srpna 1944
    Přesun na kontinent: 15 srpna 1944
    Vstup do boje: 15 srpna 1944
    Počet dní v boji: 230


    Ztráty
    Mrtví: 1 510
    Zranění: 7 246
    Nezvěstní: 1 436
    Zajatí: 266
    Bojové ztráty: 10 458
    Nebojové ztráty: 15 991
    Celkové ztráty: 26 449
    Obměna divize: 187.7%


    Kampaně
    Sicily
    Naples-Foggia
    Anzio
    Rome-Arno
    Southern France
    Rhineland
    Ardennes-Alsace
    Central Europe


    Vyznamenání
    Distinguished Service Cross: 54
    Legion of Merit: 30
    Silver Star: 1 230
    Soldiers Medal: 36
    Bronze Star: 3 314
    Air Medal: 53


    157th Infantry Regiment
    1944.08.30 Col.Walter P.O'Brien
    179th Infantry Regiment
    1944.10.07 Lt.Col.Preston J.C.Murphy
    1944.12.07 Col.Preston J.C.Murphy
    1945.04.16 Lt.Col.William P.Grace
    180th Infantry Regiment
    1944.08.15 Col.Robert L.Dulaney
    1945.01.06 Lt.Col.Everett W.Duvall
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/251#84308Verze : 0