Poradní fórum pro sekci ruční zbraně

Diskuse

Poraďte mi přátelé, připravuju sérii příspěvků o vojenských puškách Mauser a narazil jsem na nečekaný (i když nevýznamný) zádrhel: Mnoho mauserovek bylo zkonskruováno v Německu, ale používaly se výhradně v cizině a některé byly výhradně v uživatelské zemi i vyráběny. Příklad: puška Mauser 1889 pro Belgii - zkonstruovaná v Německu, ale používaná jenom v Belgii a vyráběná v Belgii a Británii. Jaký tam mám uvést kód země? Jsou tři možnosti:
1. BEL - Mauser 1889
2. DEU - Mauser 1889
3. DEU/BEL - Mauser 1889
Osobně se přikláním k variantě č.1, protože ve většině publikací (Žuk, Olson,..) jsou řazeny pod uživatelskou zemi.


Ještě jeden dotaz - Jaký použít kód pro Srbsko? Navrhuju SRB.
URL : https://www.valka.cz/Poradni-forum-pro-sekci-rucni-zbrane-t29074#102847 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více