Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1850 editováno a 350 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vacek, Miroslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vacek Vacek
    Jméno:
    Given Name:
    Miroslav Miroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miroslav Vacek
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál Army General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.08.1935 Kolín / 29.08.1935 Kolín /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    - -
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Západního vojenského okruhu
    náčelník Generálního štábu
    ministr národní obrany
    Commander of the Western Military District
    Chief of the General Staff
    Minister of the National Defence Ministry
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)

    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/29338#427653Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vacek Vacek
    Jméno:
    Given Name:
    Miroslav Miroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miroslav Vacek
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1949-DD.MM.1953 Vojenská škola Jana Žižky
    DD.MM.1953-DD.MM.1956 Tankové učiliště
    DD.MM.1964-DD.MM.1967 Vojenská akademie
    DD.MM.1949-DD.MM.1953 Vojenská škola Jana Žižky
    DD.MM.1953-DD.MM.1956 Tankové učiliště
    DD.MM.1964-DD.MM.1967 Vojenská akademie
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1979 generálmajor
    01.05.1982 generálporučík
    01.05.1987 generálplukovník
    01.05.1990 armádní generál
    01.10.1979 Major-General
    01.05.1982 Lieutenant-General
    01.05.1987 Colonel-General
    01.05.1990 Army General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.06.1972-DD.08.1974 Náčelník štábu : 2. motostřelecká divize
    01.10.1976-01.11.1976 Velitel : 20. motostřelecká divize
    01.11.1976-DD.11.1979 Velitel : 20. motostřelecká divize
    DD.11.1979-01.10.1981 Náčelník štábu : 1. armáda
    DD.10.1981-01.05.1982 Velitel : 1. armáda
    01.05.1982-DD.09.1983 Velitel : 1. armáda
    DD.09.1983-DD.10.1985 Náčelník štábu : Západní vojenský okruh
    00.10.1985-01.05.1987 Velitel : Západní vojenský okruh
    01.05.1987-13.10.1987 Velitel : Západní vojenský okruh
    13.10.1987-03.12.1989 Velitel : Generální štáb Československé lidové armády
    03.12.1989-01.05.1990 Velitel : Federální ministerstvo národní obrany
    01.05.1990-30.06.1990 Velitel : Federální ministerstvo národní obrany
    30.06.1990-18.10.1990 Velitel : Federální ministerstvo obrany

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.06.1972-DD.08.1974 Chief of Staff : 2nd Motor Rifle Division
    01.10.1976-01.11.1976 Commander : 20th Motor Rifle Division
    01.11.1976-DD.11.1979 Commander : 20th Motor Rifle Division
    DD.11.1979-01.10.1981 Chief of Staff : 1st Army
    DD.10.1981-01.05.1982 Commander : 1st Army
    01.05.1982-DD.09.1983 Commander : 1st Army
    DD.09.1983-DD.10.1985 Chief of Staff : Western Military District
    00.10.1985-01.05.1987 Commander : Western Military District
    01.05.1987-13.10.1987 Commander : Western Military District
    13.10.1987-03.12.1989 Commander : General Staff of the Czechoslovak People\'s Army
    03.12.1989-01.05.1990 Commander : Federal Ministry of National Defence
    01.05.1990-30.06.1990 Commander : Federal Ministry of National Defence
    30.06.1990-18.10.1990 Commander : Federal Ministry of Defence

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/29338#512604Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Armádní generál v.z. ing. Miroslav Vacek


    29. srpen 1935 - narodil se v Kolíně
    1950 - vstup do Československé lidové armády
    1950-1953 - studoval na Vojenském gymnáziu v Moravské Třebové
    1953-1956 - studoval v Tankovém učilišti ve Výškově, po jejím absolvování vyřazen v hodnosti poručíka
    1956-1964 - základní velitelské a štábní funkce v ČSLA
    16. dubna 1958 - oženil se - manželka Helena později se jim narodil syn Miroslav
    1964-1967 - posluchač Vojenské akademie v Brně
    1967-1974 - střední štábní funkce
    1974 - 1976 - studoval na Vojenské akademii generální štábu ozbrojených sil SSSR v Moskvě
    1976-1979 - velitelem 20. motostřelecké divize v Karlových Varech
    1. října 1979 - jmenován do první generálské hodnosti - generálmajor
    1979 - 1981 - náčelník štábu - první zástupce velitele 1. armády v Příbrami
    1981-1983 - velitelem 1. armády v Příbrami
    1. května 1982 - povýšen na generálporučíka
    1983-1985 - náčelníkem štábu - první zástupcem velitele Západního vojenského okruhu v Táboře
    1985 - 1987 - velitelem Západního vojenské okruhu
    1986-1989 - kandidátem ÚV KSČ
    1986-1990 - poslancem Sněmovny národů Federálního shromáždění
    1. května 1987 - povýšen na generálplukovníka
    1. listopadu 1987 - jmenován náčelníkem Generálního štábu ČSLA - první zástupce ministra Národní obrany
    3. prosince 1989 - jmenován ministrem NO
    1. května 1990 - povýšen na armádního generála
    29. června 1990 - jmenován ministrem NO ČSFR
    17. října 1990 - odvolán z funkce ministra NO ČSFR
    4.-11.12. 1990 - vedoucí československé mise dobré vůle v Iráku pro návrat zadržených čs. občanů
    17.1. - 30.11. 1991 - poradce na úseku strategického řízení FMO
    30. listopad 1991 - na vlastní žádost uvolněn ze služby ČS. armády do důchodu - armádní generál v záloze
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/29338#104119Verze : 0