Fricke , Kurt

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 2795 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fricke , Kurt

admirál

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fricke Fricke
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Fricke
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    admirál admiral
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.11.1889 Berlín /
    08.11.1889 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    02.05.1945 Berlín /
    02.05.1945 Berlin /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Nositeľ Rytierskeho kríža. Recipient of the Knights Cross.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/32032#469203Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fricke Fricke
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Fricke
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.04.1911 Ensign
    27.09.1913 Lieutenant of Sea
    22.03.1916 Senior Lieutenant of Sea
    01.01.1921 Lieutenant Captain
    01.12.1928 Corvette Captain
    01.04.1934 Frigate Captain
    01.10.1935 Captain of Sea
    01.11.1939 Kontradmirál
    01.06.1941 Viceadmirál
    01.04.1942 Admirál
    15.04.1911 Ensign
    27.09.1913 Lieutenant of Sea
    22.03.1916 Senior Lieutenant of Sea
    01.01.1921 Lieutenant Captain
    01.12.1928 Corvette Captain
    01.04.1934 Frigate Captain
    01.10.1935 Captain of Sea
    01.11.1939 Rear Admiral
    01.06.1941 Vice Admiral
    01.04.1942 Admiral
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    21.03.1943-11.12.1944 Velitel : Skupinové velitelství námořnictva Jih

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    21.03.1943-11.12.1944 Commander : Naval Group Command South

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    04.01.1915
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    28.06.1915
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.1934
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -


    22.05.1939
    Medaile na pamět 13. března 1938
    Anschluss Medal
    Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
    -


    01.10.1939
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    26.10.1939
    Medaile na památku návratu Memelu
    Memel Medal
    Medaille zur Erinnerung an die Heimkehr des Memellandes
    -


    27.11.1939
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    01.10.1942
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/32032#469213Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Kurt Fricke se narodil 8. listopadu 1889 v Berlíně.
    Vstoupil do císařského námořnictva jako kadet 1. dubna 1910. Před vypuknutím 1. světové války dosáhl hodnosti podporučík.


    5. března 1918 byl vyznamenán Rytířským křížem von Hohenzollernů s meči. V meziválečném období Fricke „dotáhl“ svoji kariéru až na námořního kapitána.
    Od 1. října 1937 do 9. června 1941 byl Fricke velitelem operačního štábu. Od 10. června 1941 do 20. února 1943 byl velitelem štábu Seekriegsleitung. 21. února změnil pozici a až do 12. prosince velel námořní skupině Jih (Marinegruppenkommando Süd) 12. prosince 1944 Fricke opustil aktivní službu u Kriegsmarine a byl přeřazen do zálohy.


    2. května 1945 krátce před skončením II. světové války umírá v rodném Berlíně.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/32032#144105Verze : 0