Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 300 příspěvků vloženo, 889 editováno a 282 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fischer von Weikersthal, Walther

generál pěchoty

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fischer von Weikersthal Fischer von Weikersthal
    Jméno:
    Given Name:
    Walther Walther
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walther Fischer von Weikersthal
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál pěchoty General of the Infantry
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    barón Baron
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    15.09.1890 Stuttgart 15.09.1890 Stuttgart
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    11.02.1953 Stuttgart 11.02.1953 Stuttgart
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Držiteľ Rytierskeho kríža. Recipient of the Knight's Cross.
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/32710#431333Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fischer von Weikersthal Fischer von Weikersthal
    Jméno:
    Given Name:
    Walther Walther
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walther Fischer von Weikersthal
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    16.11.1910 Leutnant
    22.03.1915 Oberleutnant
    22.03.1918 Hauptmann
    01.10.1929 Major
    01.12.1932 Oberstleutnant
    01.11.1934 Oberst
    01.03.1938 Generálmajor
    01.04.1940 Generálporučík
    01.01.1942 Generál pěchoty
    16.11.1910 Leutnant
    22.03.1915 Oberleutnant
    22.03.1918 Hauptmann
    01.10.1929 Major
    01.12.1932 Oberstleutnant
    01.11.1934 Oberst
    01.03.1938 Major General
    01.04.1940 Lieutenant General
    01.01.1942 General of the Infantry
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    06.10.1936-26.08.1939 Náčelník štábu : V. armádní sbor
    26.08.1939-25.11.1940 Náčelník štábu : 7. armáda
    25.11.1940-01.12.1941 Velitel : 35. pěší divize
    01.12.1941-15.01.1942 Velitel : LIII. armádní sbor
    30.04.1942-15.06.1942 Velitel : Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII
    25.09.1942-20.01.1944 Velitel : LXVII. záložní sbor
    20.01.1944-01.06.1944 Velitel : LXVII. armádní sbor
    07.06.1944-24.07.1944 Velitel : LXVII. armádní sbor
    25.04.1945-08.05.1945 Velitel : Vyšší velitelství Horní Rýn

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    06.10.1936-26.08.1939 Chief of Staff : V Army Corps
    26.08.1939-25.11.1940 Chief of Staff : 7th Army
    25.11.1940-01.12.1941 Commander : 35th Infantry Division
    01.12.1941-15.01.1942 Commander : LIII Army Corps
    30.04.1942-15.06.1942 Commander : XXXIII Special Purpose Higher Command
    25.09.1942-20.01.1944 Commander : LXVII Reserve Corps
    20.01.1944-01.06.1944 Commander : LXVII Army Corps
    07.06.1944-24.07.1944 Commander : LXVII Army Corps
    25.04.1945-08.05.1945 Commander : Higher Command Upper Rhine

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    16.10.1914
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    18.07.1916
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    22.12.1939
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    16.06.1940
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    06.08.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/32710#431957Verze : 0
    MOD
    Avatar
    General der Infanterie Fischer von Weikersthal (v prvom rade vľavo), uprostred Generalfeldmarschall Erwin Rommel a vpravo v prvom rade General der Infanterie Felix Schwalbe, severne od ústia rieky Somme, Francúzsko, 11.03.1944.


    zdroj: www.bundesdarchiv.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/32710#536250Verze : 3
    MOD