Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 318 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 354 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ingr, Sergej

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ingr Ingr
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Sergěj Jan Sergej
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Sergěj Ingr
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál Army General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    02.09.1894 Vlkoš /
    02.09.1894 Vlkosh /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.06.1956 Paříž /
    17.06.1956 Paris /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ministr obrany,
    velvyslanec v Nizozemí
    Minister of Defense,
    Ambassador to the Netherlands
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    1948 emigroval do Anglie 1948 he emigrated to England
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    www.militarymuzeum.cz
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33266#343931Verze : 0
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ingr Ingr
    Jméno:
    Given Name:
    Sergěj Sergěj
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Sergěj Ingr
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1905-DD.07.1913 Státní reálné gymnasium, Kyjov
    DD.09.1905-DD.07.1913 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.11.1913-DD.02.1914 Škola jednoročních dobrovolníků, Královo Pole
    DD.02.1918-DD.05.1918 Informační kurs pro kapitány, Bionne
    DD.09.1919-DD.03.1920 Kurs na výchovu důstojníků generálního štábu, Praha
    DD.07.1921-DD.09.1923 Válečná škola, Praha
    DD.06.1927-DD.08.1927 Informační kurs pro generály a plukovníky, Versailles
    DD.11.1931-DD.05.1932 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.11.1913-DD.02.1914 ?
    DD.02.1918-DD.05.1918 ?
    DD.09.1919-DD.03.1920 ?
    DD.07.1921-DD.09.1923 ?
    DD.06.1927-DD.08.1927 ?
    DD.11.1931-DD.05.1932 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.09.1914 kadet rakousko-uherské armády
    20.05.1916 poručík srbské armády
    10.01.1917 poručík ruské armády
    15.01.1918 poručík legií
    01.05.1918 nadporučík legií
    28.02.1919 praporník legií
    01.01.1920 major pěchoty
    01.10.1923 major generálního štábu
    28.10.1924 podplukovník generálního štábu
    15.09.1928 plukovník generálního štábu
    31.07.1934 brigádní generál
    22.01.1938 divisní generál
    07.09.1947 armádní generál
    15.09.1914 ?
    20.05.1916 ?
    10.01.1917 ?
    15.01.1918 ?
    01.05.1918 ?
    28.02.1919 ?
    01.01.1920 ?
    01.10.1923 ?
    28.10.1924 ?
    15.09.1928 ?
    31.07.1934 Brigade General
    22.01.1938 Division General
    07.09.1947 Army General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.02.1928-DD.09.1928 Velitel : Hraničářský prapor 5
    00.09.1929-00.10.1931 Velitel : 3. oddělení /operační/ hlavního štábu branné moci
    DD.10.1931-DD.11.1931 Velitel : Pěší pluk 38
    DD.05.1932-DD.09.1932 Velitel : Pěší pluk 38
    00.09.1932-00.12.1933 Velitel : 3. oddělení /operační/ hlavního štábu branné moci
    DD.12.1933-31.07.1934 Velitel : 16. pěší brigáda
    31.07.1934-DD.12.1935 Velitel : 16. pěší brigáda
    00.12.1935-30.09.1936 Velitel : 8. divise
    00.07.1937-DD.11.1937 Velitel : III. sbor
    27.09.1938-13.10.1938 Velitel : Velitelství III. sboru

    Ručně vyplněné položky:
    DD.10.1913-DD.11.1913 jednoroční dobrovolník Pěšího pluku č. 3, Kroměříž
    DD.11.1913-DD.02.1914 vojenské studium
    DD.02.1914-DD.08.1914 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 3, Kroměříž a východoevropské válčiště
    DD.08.1914-DD.09.1914 nemocniční ošetřování po zranění
    DD.09.1914-DD.09.1915 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 3, východoevropské válčiště
    02.09.1915-02.09.1915 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.09.1915-DD.05.1916 ruské zajatecké tábory
    DD.05.1916-DD.08.1916 velitel pěší čety 2. srbského dobrovolnického pluku, východoevropské válčiště
    DD.08.1916-DD.01.1917 velitel pěší roty 2. srbského dobrovolnického pluku, východoevropské válčiště
    DD.01.1917-DD.07.1917 velitel pěší čety 2. československého střeleckého pluku, východoevropské válčiště
    DD.07.1917-DD.09.1917 velitel pěší roty 2. československého střeleckého pluku, východoevropské válčiště
    DD.10.1917-DD.01.1918 velitel roty I. transportu dobrovolníků
    DD.01.1918-DD.02.1918 velitel pěší roty 21. československého střeleckého pluku, Cognac
    DD.02.1918-DD.05.1918 vojenské studium, Bionne
    DD.05.1918-DD.06.1918 velitel pěší roty 22. československého střeleckého pluku, Jarnac
    DD.06.1918-DD.08.1918 zmocněnec Československé národní rady, Paříž
    DD.08.1918-DD.11.1918 velitel pěší roty 33. československého střeleckého pluku, italské válčiště
    DD.11.1918-DD.01.1919 velitel praporu 33. československého střeleckého pluku, Padova a Prešpurk
    DD.01.1919-DD.05.1919 velitel taktické skupiny Velitelství vojsk operujících na Těšínsku, slezské válčiště
    DD.05.1919-DD.06.1919 velitel taktické skupiny 2. divise, slovenské válčiště
    DD.06.1919-DD.08.1919 pobočník velitele 21. pěší brigády, slovenské válčiště
    DD.08.1919-DD.09.1919 velitel praporu 33. československého střeleckého pluku, Cheb
    DD.09.1919-DD.03.1920 vojenské studium, Praha
    DD.03.1920-DD.05.1921 přednosta skupiny štábu Zemského vojenského velitelství pro Čechy, Praha
    DD.05.1921-DD.07.1921 pobočník velitele Válečné školy, Praha
    DD.07.1921-DD.09.1921 vojenské studium, Praha
    DD.09.1921-DD.11.1923 referent 2. oddělení /zpravodajského/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.11.1923-DD.09.1925 přednosta oddělení štábu Zemského vojenského velitelství pro Čechy, Praha
    DD.09.1925-DD.06.1927 podnáčelník štábu Zemského vojenského velitelství v Praze
    DD.03.1926-DD.06.1926 profesor taktiky pěchoty Velitelské školy, Praha
    DD.06.1927-DD.08.1927 vojenské studium, Versailles
    DD.08.1927-DD.02.1928 podnáčelník štábu Zemského vojenského velitelství v Praze
    DD.02.1928-DD.09.1928 velitel Hraničářského praporu 5, Cheb
    DD.09.1928-DD.12.1929 přednosta skupiny 3. oddělení /operačního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.12.1929-DD.10.1931 přednosta 3. oddělení /operačního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.10.1931-DD.11.1931 velitel Pěšího pluku 38, Beroun
    DD.11.1931-DD.05.1932 vojenské studium, Praha
    DD.05.1932-DD.10.1932 velitel Pěšího pluku 38, Beroun
    DD.10.1932-DD.12.1932 přednosta 3. oddělení /operačního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.12.1932-DD.12.1935 velitel 16. pěší brigády, Místek
    DD.12.1935-DD.09.1936 velitel 8. divise, Hranice
    DD.09.1936-DD.07.1937 zástupce velitele III. sboru, Brno
    DD.07.1937-DD.11.1937 zatímní velitel III. sboru, Brno
    DD.11.1937-DD.09.1938 zástupce velitele III. sboru, Brno
    DD.09.1938-DD.10.1938 velitel III. sboru, branná pohotovost státu
    DD.10.1938-DD.04.1939 zástupce velitele III. sboru, Brno
    20.06.1939-20.06.1939 odchod do exilu
    DD.08.1939-DD.11.1939 přednosta Československé vojenské kanceláře, Paris
    DD.11.1939-DD.07.1940 přednosta československé vojenské správy, Paris
    DD.07.1940-DD.09.1944 ministr národní obrany vlády Republiky československé v exilu, London
    DD.09.1944-DD.04.1944 velitel Hlavního velitelství branné moci v exilu, západoevropské válčiště
    DD.04.1945-DD.11.1945 mimo službu z důvodu trestního stíhání
    01.12.1945-01.12.1945 dovolená s čekaným
    DD.09.1947-DD.03.1948 vyslanec Československé republiky v Haagu
    17.09.1947-17.03.1948 odchod do exilu
    Automatically linked items:
    DD.02.1928-DD.09.1928 Commander : 5th Border Battalion
    00.09.1929-00.10.1931 Commander : 3rd Section /Operating/ of the Headquarters of the Armed Forces
    DD.10.1931-DD.11.1931 Commander : 38th Infantry Regiment
    DD.05.1932-DD.09.1932 Commander : 38th Infantry Regiment
    00.09.1932-00.12.1933 Commander : 3rd Section /Operating/ of the Headquarters of the Armed Forces
    DD.12.1933-31.07.1934 Commander : 16th Infantry Brigade
    31.07.1934-DD.12.1935 Commander : 16th Infantry Brigade
    00.12.1935-30.09.1936 Commander : 8th Division
    00.07.1937-DD.11.1937 Commander : 3rd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Commander : Headquarters of the 3rd Corps

    Manually added items:
    DD.10.1913-DD.11.1913 ?
    DD.11.1913-DD.02.1914 ?
    DD.02.1914-DD.08.1914 ?
    DD.08.1914-DD.09.1914 ?
    DD.09.1914-DD.09.1915 ?
    02.09.1915-02.09.1915 ?
    DD.09.1915-DD.05.1916 ?
    DD.05.1916-DD.08.1916 ?
    DD.08.1916-DD.01.1917 ?
    DD.01.1917-DD.07.1917 ?
    DD.07.1917-DD.09.1917 ?
    DD.10.1917-DD.01.1918 ?
    DD.01.1918-DD.02.1918 ?
    DD.02.1918-DD.05.1918 ?
    DD.05.1918-DD.06.1918 ?
    DD.06.1918-DD.08.1918 ?
    DD.08.1918-DD.11.1918 ?
    DD.11.1918-DD.01.1919 ?
    DD.01.1919-DD.05.1919 ?
    DD.05.1919-DD.06.1919 ?
    DD.06.1919-DD.08.1919 ?
    DD.08.1919-DD.09.1919 ?
    DD.09.1919-DD.03.1920 ?
    DD.03.1920-DD.05.1921 ?
    DD.05.1921-DD.07.1921 ?
    DD.07.1921-DD.09.1921 ?
    DD.09.1921-DD.11.1923 ?
    DD.11.1923-DD.09.1925 ?
    DD.09.1925-DD.06.1927 ?
    DD.03.1926-DD.06.1926 ?
    DD.06.1927-DD.08.1927 ?
    DD.08.1927-DD.02.1928 ?
    DD.02.1928-DD.09.1928 ?
    DD.09.1928-DD.12.1929 ?
    DD.12.1929-DD.10.1931 ?
    DD.10.1931-DD.11.1931 ?
    DD.11.1931-DD.05.1932 ?
    DD.05.1932-DD.10.1932 ?
    DD.10.1932-DD.12.1932 ?
    DD.12.1932-DD.12.1935 ?
    DD.12.1935-DD.09.1936 ?
    DD.09.1936-DD.07.1937 ?
    DD.07.1937-DD.11.1937 ?
    DD.11.1937-DD.09.1938 ?
    DD.09.1938-DD.10.1938 ?
    DD.10.1938-DD.04.1939 ?
    20.06.1939-20.06.1939 ?
    DD.08.1939-DD.11.1939 ?
    DD.11.1939-DD.07.1940 ?
    DD.07.1940-DD.09.1944 ?
    DD.09.1944-DD.04.1944 ?
    DD.04.1945-DD.11.1945 ?
    DD.12.1945-DD.12.1945 ?
    DD.09.1947-DD.03.1948 ?
    17.09.1947-17.03.1948 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1917
    Řád Sv. Stanislava 3. třída s meči a mašlí
    Order of St Stanislaus 3rd Class with Swords and Bow
    Орден Святого Станислава 3-я степень с мечами
    -


    DD.MM.1919
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1919
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1919
    Válečný kříž 1918
    War Cross 1918
    Válečný kříž 1918
    -


    DD.MM.1923
    Pamětní medaile na válku 1914-1918
    Commemorative Medal for War 1914-1918
    Spomenica rata 1914-1918
    -


    DD.MM.1926
    Řád Čestné legie 5. třída
    Order of Legion of Honour 5th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
    -


    DD.MM.1926
    Pamětní Kříž na válku 1916-1919
    Commemorative Cross of the War 1916-1919
    Crucea Comemorative a Razboiului 1916-1919
    -


    DD.MM.1926
    Řád Sv. Sávy 3. třída
    Order of St. Sava 3rd Class
    Орден Светог Саве 3. ред
    -


    DD.MM.1928
    Kříž dobrovolného bojovníka 1914-1918
    Combatant Volunteer Cross 1914-1918
    Croix du combattant volontaire 1914-1918
    -


    DD.MM.1928
    Pamětní válečná medaile 1915-1918
    War Medal 1915-1918
    Medaglia commemorativa della guerra italo-austriaca 1915-1918
    -


    DD.MM.1928
    Pamětní medaile na válku 1914-1918
    Commemorative Medal for War 1914-1918
    Spomenica rata 1914-1918
    -


    DD.MM.1930
    Pamětní medaile na sjednocení Itálie
    United Italy Commemorative Medal
    Medaglia commemorativa dell'Unità d'Italia
    -
    Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881]

    DD.MM.1930
    Řád Rumunské hvězdy 3. třída
    Order of Star of Romania 3rd Class
    Ordinul Steaua României Comandor
    -


    DD.MM.1930
    Řád bílého orla 5. třída s meči
    Order of White Eagle 5th Class with Swords
    Орден белог орла 5. cтепен са мачевима
    -


    DD.MM.1932
    Řád Spasitele zlatý kříž - 4. třída
    Order of Redeemer Golden Cross -4th Class
    Τάγμα του Σωτήρος
    -


    DD.MM.1936
    Řád bílého orla 4. třída
    Order of White Eagle 4th Class
    Орден белог орла 4. cтепен
    -


    DD.MM.1940
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -


    DD.MM.1940
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1941
    Řád Jugoslávské koruny 2. třída
    Order of Yugoslav Crown 2nd Class
    Orden Jugoslavenske krune 2 stepen
    -


    DD.MM.1941
    Řád polského znovuzrození 1. třída
    Order of Polonia Restituta 1st Class
    Order Odrodzenia Polski I Klasa
    -


    DD.MM.1944
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    The Commemorative Medal of the Czechoslovak Army
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    -


    DD.MM.1944
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
    Medal for Merit 1st Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
    -


    DD.MM.1945
    Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918-1919
    Commemorative Cross of Czechoslovak Volunteers from 1918-1919
    Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918-1919
    -


    DD.MM.1945
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1945
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    DD.MM.1945
    Hvězda 1939-1945
    1939–45 Star
    1939–45 Star
    -


    DD.MM.1945
    Medaile Za obranu
    Defence Medal
    Defence Medal
    -


    DD.MM.1945
    Válečná medaile 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    -


    DD.MM.1945
    Záslužná legie komandér (2. třída)
    Legion of Merit Commander (2nd Class)
    Legion of Merit Commander (2nd Class)
    -


    DD.MM.1947
    Řád Čestné legie 3. třída
    Order of Legion of Honour 3rd Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Commandeur
    -


    DD.MM.1947
    Zborovská pamětní medaile
    Zborov Commemorative Medal
    Zborovská pamětní medaile
    -


    DD.MM.1947
    Pamětní odznak druhého národního odboje
    The Commemorative medal of the Second National Revolt
    Pamětní odznak druhého národního odboje
    -


    DD.MM.1947
    Pamětní medaile 2. střeleckého pluku Jiřího z Poděbrad
    The Commemorative Medal of the 2nd Shooting Regiment "Jiri z Podebrad"
    Pamětní medaile 2. střeeckého pluku Jiřího z Poděbrad
    -


    DD.MM.1947
    Řád lázně člen (vojenský) 3. třída
    Order of Bath Companion (Mil.) 3rd Class
    Order of Bath Companion (Mil.) 3rd Class
    -


    DD.MM.1949
    Řád oranžsko-nasavský 3. třída
    Order of Orange-Nassau - Commander
    Commandeur De Orde van Oranje-Nassau
    -


    DD.MM.1949
    Řád Sv. Olafa komandér (3. třída)
    Order of St. Olaf Commander (3rd Class)
    Sanct Olavs Orden
    -


    DD.MM.1950
    Řád Čestné legie 2. třída
    Order of Legion of Honour 2nd Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Grand Officier
    -


    DD.MM.1991
    Řád Milana Rastislava Štefánika, 1. třída
    The Order of Milan Rastislau Stefanik, 1st Class
    Řád Milana Rastislava Štefánika, 1. třída
    in memoriam

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33266#375120Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Armádní generál Jan Sergej Ingr – ministr národní obrany čs. exilové vlády v Londýně


    (1894 – 1956)




    - narodil se 2. září 1894 v početné rodině starosty obce Vlkoše na Hodonínsku


    - 1905 – 1913 – studoval na Českém státním reálném gymnáziu v Kyjově


    - 1913 – odveden k c. k. pěšímu 49. pluku v Brně, absolvoval školu pro záložní důstojníky pěchoty


    - 1914 – srpen - nasazen na východní frontě ve funkci velitele čety a později i roty


    - 1915 – září - padl u Rovna do ruského zajetí


    - 1916 – vstoupil jako dobrovolník do 1. srbské dobrovolnické divize, povýšen do důstojnické hodnosti, velel četě
    na dobrudžské frontě proti bulharským a tureckým silám


    - 1917


    – leden - vstoupil do čs. legií v Rusku, velitel čety 2. roty 1. čs. střeleckého pluku
    - únor - přijal pravoslavné jméno Sergej
    - březen – červen - rozvědčíkem 100. ruské střelecké divize, poté prováděl mezi zajatci nábor dobrovolníků do čs. legií v Rusku
    - 2. července – zúčastnil se bitvy u Zborova ve funkci velitele roty 2. čs. střeleckého pluku
    - září – říjen - se svoji rotou podnikl cestu přes Archangelsk do Le Havru na západní frontu


    - 1918


    – prosinec – srpen - podílel se na organizování čs. jednotek ve Francii, sloužil u 21. a 22. čs. střeleckého pluku
    - září – prosinec – bojoval na italské frontě jako velitel roty 33. čs. střeleckého pluku, vrátil se do vlasti v hodnosti kapitána italských legií
    - prosinec – leden 1919 – bojoval proti maďarským bolševikům na Slovensku


    - 1919


    – leden – jako velitel tzv. jižní skupiny vojsk bojoval s Poláky na Těšínsku
    - únor – červenec - jmenován náčelníkem štábu 21. pěší brigády v hodnosti majora, zúčastnil se závěrečných bojů s Maďary na středním Slovensku
    - září – přijat do trvalého služebního poměru v armádě, absolvoval I. kurz generálního štábu


    - 1920 – absolvoval několik stáží v Užhorodu, Praze a Terezíně


    - 1921 – 23 – studoval na pražské Válečné škole, pobočníkem jejího velitele plk. A. Jameta


    - 1923 – 1928 – důstojníkem gen. štábu, působil na MNO v Praze, povýšen na podplukovníka


    - 1928 – absolvoval stáž ve Francii, poté velitelem hran. praporu v Chebu
    - 1929 – v hodnosti plukovníka jmenován přednostou 3. oddělení MNO


    - 1931 – 1932 – velitelem pěšího pluku v Berouně, frekventantem Kursu pro vyšší velitele


    - 1933 – velitelem 16. pěší brigády ve Frýdku-Místku


    - 1934 – povýšen na brigádního generála


    - 1935 – velitelem 8. divize v Hranicích na Moravě


    - 1936 – 1939 - zástupcem velitele III. sboru v Brně


    - 1938 – povýšen do hodnosti divizního generála, za mobilizace velitelem III. sboru v Jihlavě, jedním z iniciátoru vzniku Obrany národa po mnichovské kapitulaci


    - 1939


    - červen – na výzvu E. Beneše uprchnul z okupovaného Československa do Velké Británie a zapojil se do organizování čs. zahraničního odboje
    - srpen – listopad – působil ve Francii jako člen Československého národního výboru


    - 1939 – listopad – 1940 – červen – náčelníkem Čs. vojenské správy v Paříži, po kapitulaci Francie organizoval evakuaci 1. čs. divize do Velké Británie


    - 1940 – červenec – 1944 – září - ministrem národní obrany v čs. exilové vládě v Londýně


    - 1944 – září – jmenován hlavním velitelem československé branné moci


    - 1945


    – duben – na nátlak komunistů zproštěn všech funkcí a odeslán na zdravotní dovolenou, funkci ministra obrany po něm v nově sestavené vládě NF převzal gen. L. Svoboda
    - říjen – obviněn z velezrady, zneužití úřední moci a napomáhání nepříteli, nebyl odsouzen, ale zůstával pod dohledem orgánů OBZ jako nezařazený důstojník pomocného úřadu MNO


    - 1947 – září – z podnětu E. Beneše rehabilitován, povýšen do hodnosti armádního generála a jmenován mimořádným vyslancem a zplnomocněným ministrem u nizozemské královny v Haagu


    - 1948


    – únor – březen - rezignoval na svoji funkci a odjel do Londýna a poté do Washingtonu
    - září – v nepřítomnosti zbaven hodnosti a degradován na vojína


    - 1949 –1956 - pověřen Radou svobodného Československa ve Washingtonu řízením zpravodajské organizace, aktivně se podílel na budování čs. vojenské jednotky v rámci americké armády, pracoval pro Rádio Svobodná Evropa


    - zemřel 17. června 1956 na selhání srdce v Paříži


    - 1991 - byl zcela rehabilitován a byla mu navrácena hodnost armádního generála
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33266#120472Verze : 1