Gause, Alfred

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 660 příspěvků vloženo, 2346 editováno a 463 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Gause, Alfred

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gause Gause
    Jméno:
    Given Name:
    Alfred Alfred
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alfred Gause
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.02.1896 Kaliningrad /
    14.02.1896 Kaliningrad /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    30.09.1967 Bonn /
    30.09.1967 Bonn /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Náčelník štábu Armádnej skupiny A. Chieff of staff of Army Group A.
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Držiteľ Rytierskeho kríža. Recipient of Knight's Cross.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33368#435295Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gause Gause
    Jméno:
    Given Name:
    Alfred Alfred
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alfred Gause
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    03.01.1915 Leutnant
    18.10.1918 Oberleutnant
    01.11.1927 Hauptmann
    01.05.1934 Major
    01.06.1935 Oberstleutnant
    01.04.1939 Oberst
    01.06.1941 Generálmajor
    01.04.1943 Generálporučík
    03.01.1915 Leutnant
    18.10.1918 Oberleutnant
    01.11.1927 Hauptmann
    01.05.1934 Major
    01.06.1935 Oberstleutnant
    01.04.1939 Oberst
    01.06.1941 Major General
    01.04.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.11.1939-01.06.1940 Náčelník štábu : X. armádní sbor
    01.10.1940-DD.01.1941 Náčelník štábu : XXXVIII. armádní sbor
    01.09.1941-30.01.1942 Náčelník štábu : Tanková skupina Afrika
    30.01.1942-01.10.1942 Náčelník štábu : Tanková armáda Afrika
    01.10.1942-07.12.1942 Náčelník štábu : Německo-italská tanková armáda
    23.02.1943-01.04.1943 Náčelník štábu : Skupina armád A
    01.03.1943-01.04.1943 Náčelník štábu : Skupina armád Afrika
    01.04.1943-13.05.1943 Náčelník štábu : Skupina armád A
    01.04.1943-13.05.1943 Náčelník štábu : Skupina armád Afrika
    19.07.1943-26.11.1943 Náčelník štábu : Skupina armád B
    26.11.1943-15.04.1944 Náčelník štábu : Skupina armád B
    01.06.1944-07.06.1944 Velitel : LXVII. armádní sbor
    10.06.1944-05.08.1944 Náčelník štábu : Tanková skupina Západ
    05.08.1944-10.09.1944 Náčelník štábu : 5. tanková armáda
    14.09.1944-20.11.1944 Náčelník štábu : 6. tanková armáda
    01.04.1945-08.05.1945 Velitel : II. armádní sbor
    01.11.1939-01.06.1940 Chief of Staff : X Army Corps
    01.10.1940-DD.01.1941 Chief of Staff : XXXVIII Army Corps
    01.09.1941-30.01.1942 Chief of Staff : Tank Group Africa
    30.01.1942-01.10.1942 Chief of Staff : Tank Army Africa
    01.10.1942-07.12.1942 Chief of Staff : German-Italian Tank Army
    23.02.1943-01.04.1943 Chief of Staff : Army Group A
    01.03.1943-01.04.1943 Chief of Staff : Army Group Africa
    01.04.1943-13.05.1943 Chief of Staff : Army Group Africa
    01.04.1943-13.05.1943 Chief of Staff : Army Group A
    19.07.1943-26.11.1943 Chief of Staff : Army Group B
    26.11.1943-15.04.1944 Chief of Staff : Army Group B
    01.06.1944-07.06.1944 Commander : LXVII Army Corps
    10.06.1944-05.08.1944 Chief of Staff : Tank Group West
    05.08.1944-10.09.1944 Chief of Staff : 5th Tank Army
    14.09.1944-20.11.1944 Chief of Staff : 6th Tank Army
    01.04.1945-08.05.1945 Commander : II Army Corps
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    13.12.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za tankový boj stříbrný
    Tank Battle Badge Silver
    Panzerkampfabzeichen Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33368#435298Verze : 0
    MOD