Green Barets, The (Zelené barety)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 458 příspěvků vloženo, 936 editováno a 442 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Green Barets, The (Zelené barety)

  Avatar
  V roce 1968 natočený - v tehdejší době svým proamerickým postojem velmi kontroversní film v hlavní roli John Wayne, přes zdravotní handicap v svých šedesáti letech stále ve skvělé formě...za své tehdejší (proválečné) postoje i účast ve filmu byl tvrdě kritizován. Film v úvodních scénách tiskové konference - poukazuje i na účast tehdejšího Československa v této válce - formou zbrojních dodávek zejména munice...antimilitaristicky naladěný novinář účastník konference se posléze dostává do Vietnamu a mění názor...účasten bojů jednotky Zelených baretů pod vedením J.Wayna, který kromě hlavní role film i režíroval. Na svou dobu velmi dobré bitevní scény, skvělé herecké výkony - vše v nejlepší supermanské tradici.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33692#122893Verze : 0
  Avatar

  Citace - Maveric332 :

  - poukazuje i na účast tehdejšího Československa v této válce - formou zbrojních dodávek zejména munice...  Správne,toto som chcel spomenúť,že táto vec mi snáď najviac z tohto filmu zostala v pamäti. A to ked niekomu poviem,že československo vyhralo vietnamskú vojnu tak si myslia,že som sa zbáznil Wink Laughing
  Ale inak si z tohto filmu fakt moc nepamätám, tuším len nejaké tie prestrelky kde sú vojaci takí zaujatí strelbou,že nemajú ani kedy nabíjať a meniť zásobníky Very Happy Ale to bol v minulosti znak všetkých vojnových filmov.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33692#122897Verze : 0
  Avatar
  Přesně jak uvádíte, je to supermanský film, s jednoznačně propagandistickým záměrem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/33692#135412Verze : 0