Sands Of Iwo Jima (Písky Iwo Jimy)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 550 příspěvků vloženo, 2738 editováno a 1891 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Sands Of Iwo Jima (Písky Iwo Jimy)

  Avatar
  Válečný film USA
  Rok vzniku : 1949
  V hlavní roli John Wayne


  Jeden z klasických válečných filmů, odrážejících ještě nedávné zážitky WWII. Sleduje střelecké družstvo USMC pod velením veterána sgt. Johna M. Strykera (typická role pro Waynea) od výcviku až po bojová nasazení na Tarawě a Iwo Jimě. Stryker je drsný velitel, který ale ví, že jen tvrdý výcvik později pomůže jeho lidem přežít válečné peklo. Z tohoto jeho přístupu pramení i konflikty s mužstvem, zejména se synem jeho bývalého velitele. Film vrcholí známým vztyčením vlajky na Iwo Jimě, kde ale Stryker umírá, zastřelen japonským sniperem.
  Osobně hodnotím film jako zdařilý. Jedná se sice o klasický Hollywood (tvrdý, leč chápavý velitel, vojáci, kteří až pod palbou poznávají jeho kvality, atd), konec je standartně sladkobolný (mariňáci nad zastřeleným Strykerem čtou jeho nedopsaný dopis synovi), ale to vše nahrazují zdařilé momentky z výcviku a zejména z bojových operací. Do filmu byly šťastně zakomponovány autentické záběry a tak můžeme vidět na dlouhých záběrech v akci amtracky, Shermany (včetně mediálně "profláknutých" konkrétních tanků, plamenometných verzí atd.), palebnou podporu lodí a další a další.
  Film byl natočen za podpory válečných veteránů, mezi poradci byli i tři bývalí účastníci vztyčení vlajky na Suribachi. Existuje v černobílé verzi (na DVD) i v kolorované, která před pár lety bez zájmu médií proběhla na ČT 2.
  Doporučuji !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/34466#125302Verze : 0
  Avatar
  Několik momentek z filmu .....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/34466#125348Verze : 0
  Avatar
  Tento mesiac má mať v slovenských kinách premiéru americký film ZÁSTAVY NAŠICH OTCOV, ktorý režíruje Clint Eastwood. Je to film o vztýčení americkej vlajky na najvyšššom bode ostrova Iwo Jima. Touto úlohou bola poverená skupina šiestich vojakov, ktorým velil sgt. Michal STRANK, ktorý sa narodil 10. 11. 1919 v obci Jarabiná.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/34466#198795Verze : 0
  Avatar
  to Jerome a jakou to má souvislost s tímto tématem? Co kdyb sis přečetl pravidla a zkusil se chovat podle nich.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/34466#198801Verze : 0