Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1501 editováno a 408 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kyselá okurka

  Avatar
  Toto téma zakládám jako obdobu kritických rubrik v médiích, typu "Co vás v poslední době nejvíce naštvalo, rozčílilo, urazilo". Účelem tématu je upozornit ostatní na nějaký nedostatek, jenž jistě stojí za zveřejnění - mizerný překlad knihy, tiskové chyby, neochota prodavače, hloupost některých rádobyodborníků atd. Myslím, že se s takovými záležitostmi jistě již každý z nás někdy setkal i v našem okruhu zájmů, proto prosím, podělte se i vy s ostatními, můžete tak jiným prokázat zajímavou a důležitou službu tím, že si navzájem sdělíme, nač si dát pozor a co si - kupříkladu - raději nekoupit....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#144Verze : 0
  Avatar
  Přidávám zde první vlaštovku, jež bude jistě dostatečně názorným příkladem.
  Dnes jsem na ruzyňském letišti zahlédl plakát Memorial Air Show v Roudnici nad Labem. Po výtvarné stránce poměrně zdařilé dílko, jemuž vévodí akční kresba skupinového letu několika nádherných letounů - B-17, P-51D Mustangu, H.P.Halifaxu, Avro Lancasteru a dalších - je zcela určitě inspirováno podobně vyhlížejícími poutači na letecký den RIAT v britském Fairfordu. Po této stránce i roudnický plakát obstojí. Co mě však šokovalo, byl způsob, jakým byly popsány ohlášené letouny. Vyjímám tři pravopisné "perly", které naleznete na levé straně plakátu : Drakon Rapid (namísto D.H.89 Dragon Rapide), Fokker 3Dr. (Fokker Dr.I) a jakýsi Chimpunk (DHC-1 Chipmunk). Některé letouny jsou uvedeny třeba jen jako "Storch".
  Domnívám se, že na plakátech (a konečně i v ostatních tiskových subjektech) by takovéto věci měly být uvedeny přesně a bez jakýchkoli chyb! Čtenář má právo dostat správné informace a ne nějaké paskvily šité horkou jehlou. Na trhu je poměrně značný rozsah odborné literatury, z níž by jistě autor mohl a měl čerpat a v tomto případě zcela určitě neobstojí argumenty "že na tom až tak nezáleží a že si to jistě každý umí představit, co je tím výrazem míněno"!! Autora onoho plakátu se mi nepodařilo zjistit, ale věřím, že jej vytiskla firma, považující se za kvalitní a fundovanou, nicméně ten "češtin" jim celé dílo dost silně pokazil... Každý vykonáváme nějakou práci a uděláme-li chybu, jsme za ni řádně potrestáni, proto nechápu, proč by si tyto omyly měl dovolit někdo jiný.
  Co říkáte, čtenáři?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#145Verze : 0
  Avatar
  Opravdu zajímavej plakát Smile Ale takovejhle věcí na světě je. Já osobně mám nejradši ty zmatky s překladem slov jako gun nebo weapon a podobně. Prostě čtete knížku, kde se dozvíte, že hrdina drží revolver Colt 1911 a podobný vzláštnosti. Třeba má nejdřív v ruce pistoli pak revolver a nakonec znova pistoli. Prostě zněma je život. Ale je to jenom chyba překladu, na kterou sem si už i docela zvykl a už se jenom usmívám. Nebo taky se občas vyskytuje posedlost SI soustavou jednotek Smile Nic proti SI soustavě, ale ráže 11,43 mm zní hodně divně, zatímco ráže .45 tomu rozumí víc lidí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#150Verze : 0
  Avatar
  No, já bych (ohledně těch plakátů) tohle otloukl tomu, kdo si je objednal. Chápu, že reklamní agentura nemusí znát pravopis jmen jednotlivých typů letounů (a vím zcela jistě, že není zase až tak jednoduché pro člověka, který se v tomhle neorientuje, cokili zjistit, protože prostě neví, kde). Tím méně tiskárna — ta dostala zakázku, a už připravené podklady. A je jim vcelku jedno, zda-li tisknou letadýlka, a nebo, s prominutím, růžová prasátka na toaletní papír. Surprised))


  Ovšem zcela jistě bych to otloukl o hlavu aeroklubu, který onu akci pořádá, a také si tedy ty plakáty objednal (pochybuju, že by si je objednával kdokoli jiný, a jen tak pro nic za nic by jim zaplatil reklamu). A lidi, kteří výrobu objednali, také, coby zákazník, mají právo (ba přímo povinnost) si zkontrolovat, co mi za moje penízky vyrobí. A pokud to neudělají… Bohužel, tento přístup o mnohém vypovídá. Confused Confused Confused
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#169Verze : 0
  Avatar
  JohnyHK
  jo, celkem souhlasím. Jen mně to spíše štve, než bych se u takové knihy bavil. Co oni
  „národní umělci“ asi tak měli na devítiletce z českého jazyka..? Tedy, já nikdy nebyl žádnej lumen (obzvláště na jazyky), ale za takovejhle „výkon“ bych nedostal ani pětku… Sakra, a co učitelé… To zrovna nesvědčí o kvalitě jejich práce.


  Taky mi přijde poněkud mimo mísu „překládat“ za každou cenu samozřejmost (třeba ta ráže .45, ale toho je spousta; třeba i hodnosti, přijde mi lepší, nechat je v původní podobě, a dát jen na konec tabulku; štvou mně „plukovníci námořnictva“ místo námořního kapitána, nebo „velitel“ místo fregatního kapitána, čili commandera). Fuj fuj fuj!! Výsledkem je mnohdy paskvil… Když mám tu možnost, tyak si raději knihu (alespoň někdy) přečtu v originále, než ty paskvily, co nám předkládají naše „roztomilá“ nakladatelství.


  Nevidím (kupř.) důvod, proč bych v knize z WW2, kde se děj odehrává v Británii, měl mít údaje o rychlostech a vzdálenostech v km místo mílích, a výšky v metrech místo ve stopách (taky každý chápe, když se třeba píše, že loď plula dvatetiuzlovou rychlostí — a spíš by se možná podivoval, kdyby tobylo v km/h; jen bych spíše uvítal, kdyby se v takovém případě používalo pouze jednoho typu jednotek, tzn. když rychlost v uzlech, tak i vzdálenosti v námořních mílích, a ne v km, nebo dokonce v mílích statutárních). Very Happy Taky jsem už viděl knížku, kde byl tlak udáván v kg na čtvereční palec..! No řekni, nenechal bys zastřelit za úsvitu překladatele a redaktorku takového nakladatelství..? Smile Very Happy Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#170Verze : 0
  Avatar
  Very Happy Souhlas ... no, nemusíme chodit daleko, jestli jste viděli letáky na EU, to byla ULTRAMEGA prasečina, to svět neviděl. A to šlo z NAŠICH daní, to bych se pos@#$ ! S těma plakátama je to podobné. Co mě za poslední dobu naštvalo byl letecký den JBSalise nedaleko od Paříže. Frantíci za to chtěli 25Euro, tedy bratru kolem osmi stovek, a přitom tam nebylo k vidění o moc víc než v minulých Roudnicích a Pardubicích ... žádná skupinová sleva, žádná novinířská akreditace na místě, za rok si zavolejte nebo napište, mail nemáme, web nemáme, cizí jazyky neumíme, jsme zabedněný francouzi ... no nic Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#174Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, profesionál by si to ,co tu píšete, dovolit rozhodně neměl.Ale nikdo učený z nebe nespadl.I já jsem,než jsem na to byl upozorněn,psal místo Sherman Shermen,Cafe místo Chaffe,thypoon místo typhoon,Nashrom místo Nashorn,Abrahams místo Abrams atd.V knihách jsem na žádnou takovou hrubku nenarazil,zato co se týká hodnocení kvalit tanků,jsou někteří autoři-rádobyodborníci velmi povrchní.Tak například se dovím,že Tiger byl "nejsilnější a maximálně účinnou zbraní"nebo"pánem bojiště",Panther že byl se svými 45 tunami střední tank,tudíž ho nelze srovnávat s 46tunovým IS-2,nebo že 52tunový PantherII měl být nadřazen prakticky všemu,co tehdy ve světě na pásech jezdilo,"samozřejmě v kadegorii středních tanků"!!! atd.V takovýchto publikacích bych očekával hlubší a objektivnější pohled.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#178Verze : 0
  Avatar
  Problem je take v tom, kdo ty publikace pise, zdali je to jen preklad, ci zdali se jedna o "puvodni" tvorbu ... obcas se tu narazi na prelozena dilka, ktera ani desetinou nedosahuji kvality svych originalu, coz je pro me nepochopitelne a zarazejici ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#179Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Většinou je na vině překlad, hlavně u Mustangu. MIG CAP = "mig čepička" (Duely na obloze). To když jsem viděl, tak se mi navalilo... Bohužel sám nevládnu žádným jazykem natolik, abych v něm byl schopen plyně číst, takže originály se mě netýkají...


  Někdy se ovšem jedná o hrdinský výkon samotného autora. Dnes už si nevzpomenu, v které knize to bylo a nehodlám prolézat svou poměrně rozsáhlou knihovnu, ale někde byla taktika slavného (a často zraněného) stíhacího esa I. svět. války Ch. Nungessera popsána takto: "Než vystřelím z kulometu zavřu oči. Když je otevřu, někdy je Němec dole, někdy jsem v nemocnici." Tohle si přece nemůžou vymyslet ani ti nehloupější naši překladatelé, to musí být dílo autora, i když je to naprostý nesmysl, pakliže to ovšem Nungesser nemyslel jako vtip (a on byl takový vtipálek) a autor to buď nepochopil nebo neuvedl.


  Někdy je zase na vině problém kolize naší a světové odborné terminologie.


  Jako příklad můžu uvést článek Samočinné pušky tady na Válce. Česká zbrojní terminologie rozlišuje zbraně samočinné (tedy schopné střílet dávkou - pušky, samopaly, kulomety), samonabíjecí (tedy zbraně, u nichž je nutno k opakování výstřelu vždy znova stisknout spoušť - pistole, pušky) a opakovací (je třeba k dalšímu výstřelu manipulace ze strany střelce - např. revolvery, pušky). V žádném případě tedy samonabíjecí zbraně netvoří podskupinu zbraní samočinných. Naše terminologie pak také nepoužívá výraz "automat" - přibližným ekvivalentem je samopal (za druhé světové války se používal u našich vojáků na východní frontě výraz automatčíci z ruštiny, dnes je nahrazen slovem samopalník). Přitom ovšem AK-47 znamená Avtamat Kalašnikova, přičemž se jedná o zbraň, která patří jednoznačně do kategorie samočinných pušek, nikoliv o samopal a aby toho nebylo málo, v anglicky mluvících zemích se používají termíny "automatic" a "semi-automatic", které odpovídají našemu "samočinná" a "samonabíjecí", ale kupříkladu pro pistole (které jsou jednoznačně samonabíjecí) se často používá výraz automatic a i u nás se zhusta nesprávně říká automatická pistole.
  Pak se v tom někdo vyznejte.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#183Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Rad:
  No já ti nevím, ale řekl bych, že na vině není žádná kolize mezi naší a světovou terminologií, ale to, že překladatelé (a bohužel i redaktoři) vůbec neznají české ekvivalenty příslušné terminologie (kupř. semi-automatic = samonabíjecí, či small arms = ruční zbraně, etc.), a tudíž volí nejpohodlnější cestu — doslovný překlad… To ale, s prominutím, nejsou žádní překladatelé, ale pr@s@#@. (Případně můj oblíbený termín „cavity magnetron“, čili „dutinový magnetron“, který má už snad tři nebo čtyři zcela nové a velmi neotřelé, ale bohužel taky nesrozumitelné ekvivalenty… Je až s podivem, co jsou různí „taky-odborníci“ s to vypotit! Nejvíc mne ale zaráží jejich bohorovnost a drzost, s jakou nám své výtvory předkládají.)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#190Verze : 0
  Avatar
  To Scotty:Jardo nešil,vždyť jsi byl v Bráníku.......Já nechápu,že tě takovéhle detaily rozhodí.......To kdybys viděl,co já schytal za oprávněnou kritiku komentáře akce v Brániku z pera pánů z Gardekorpsu,to bys teprv čučel.....Holt jsou jiná váhová kategorie....Ta holt kritiku nepřipouštíSmile))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#201Verze : 0
  Avatar
  To Rad: Revolver a opakovací zbraň? Trošku ses seknul i ty ne? Jakou manipulaci (navíc ke stisknutí spouště) je třeba podle tebe provést?
  Jinak souhlas se vším co tady říkáš, ale je v tom binec i po odborný stránce. Kolize tady určitě je. Nejvíc u útočnejch pušek (správný překlad termínu NATO), samopalů (vzhledem k SA vz.58 oficiálnímu českému termínu), Automatům (termín z ruštiny) atd. Prostě je těžký je správně pojmenovat a třeba i taková kapacita v oboru jako Lubomír Popelínský ve své knize Československé automatické a jejich tvůrci použivá u SA 58 všech výrazů i s vysvětlením. A co potom má dělat překladatel, kterej studoval hlavně jazyk?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#259Verze : 0
  Avatar
  No, právě proto ale existují korektury, případně bývalo dobrým zvykem dát před vydáním překlad nějakému lektorovi, kterej ví, oč kráčí… Jeden argument proti je jasný - finance.


  Ale — na druhou stranu… Knihy, který jsou k sehnání nas západ od nás (konkrétně moje zkušenost s knihami vydanými v Británii a USA) jasně ukazuje, že i v podmínkách „tržní ekonomiky“ to jde dělat pořádně…
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#262Verze : 0
  Avatar
  JohnyHK: Přečti si nějakou knížku o zbraních a potom chtěj diskutovat. Revolver je skutečně zbraň opakovací, protože jestliže u samonabíjecí pistole dochází využitím energie výstřelu k vyhození prázdné nábojnice, zasunutí nového náboje do hlavně a napnutí bicího mechanismu a zásah střelce je nezbytný pouze k odpálení dalčího náboje, u revolveru nejsou náboje uloženy v zásobníku, nýbrž v otáčivém svazku nábojových komor a k opětovnému výstřelu dochází čistě mechanickým tlakem střelcova prstu (u DA revolverů). Energie výstřelu se tedy žádným způsobem nevyužívá, dokonce ani k vyhození nábojnic, to musí udělat střelec.
  Jestliže tedy u jednočinného revolveru musí střelec před každým výstřelem napnout bicí mechanismus, a tady se doufám shodneme, že se v takovém případě jedná o zbraň opakovací, u dvojčinných je možné toto udělat pouhým tlakem střelcova prstu na spoušť, ale to pouze rozděluje revolvery do dvou základních skupin - SA a DA. I dvojčinný revolver sám o sobě je skutečně zbraní opakovací, neboť k nastavení nabité komory před hlaveň a napnutí bicího mechanismu je třeba manipulace ze strany střelce (i když omezená na pouhé stisknutí spouště).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#274Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Amen Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#294Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Díky za podporu Very Happy . S některýma lidma je fakt potíž, uf. Koukám, že jsi z Kralup POD Vltavou. Předpokládám, že chodíš v Kralupech do knihovny, tak až tak zase půjdeš, tak si na mě vzpomeň, protože tu jsem pomáhal po povodních opravovat, když tam poslali náš útvar. Razz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#338Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Velmi tezce nesu zpravodajstvi TV NO*V. Kdyz se ve svete deje neco zavazneho, po skonceni zprav na CT prepinam. (Satelit ci kabel nemame.) Nejlepe je vypnout zvuk. I tak! Dam pripad: Katastrofa Columbie ci valka v Iraku. Prvni dva dny to byla pro ne bomba, vysilana jako prvni reportaz. Potom to uz melo misto az v zaveru mezi pedofilni kreaturou Majklem Dzeksnem a veselym mladetem ondatry. To se mi vazne nelibilo!! Chce se mi zvracet. Zmenilo se neco po odchodu Zelezneho?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#639Verze : 0
  Avatar
  Fu*k o** T* N**A Very Happy Neznam horsi telku ... ted mame telku zabitou bleskem a povim vam, vubec mi to nechybi ... cas od casu zkouknu neco na DVD, a jinak je klid .... zadny "objektivni" zpravy, nic ...


  Rad : svet je malej, tak to vidis ... knihovna to dostala fakt z prvni ruky Sad


  pro zajemce prikladam foto ... knihovna je tedn dum do L ve spodni casti obrazku ...

  Knihovna zaplavy Kralupy 15.8.2002
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#640Verze : 0
  MOD
  Avatar
  PS. Ted mam kyselou okurku JA ... uz jste slyseli PIDLUV navrh na to, ze maj platit dane i podnikatele, kteri nevydelavaj ? To uz tu jsou zas rusaci, nebo CO JE TO KUR*A ZA BORDEL ???????? Dva litry mesicne dani a soc zdrav poj za co ??????? Fakt to nechapu ... jesti je tohle ta slavna podpora podnikani, tak fakt nevim ... to uz je opravdu lepsi bejt bez prace, valet se celej den doma, zajit si na pracak pro tezce vydrenejch plus minus osum litru, a drbat si s prominutim koule za prachy tech, kteri jsou jeste takovy tupci, ze pracujou a platej dane ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#642Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Objektivita neobjektivita, ale snad by se meli zamyslet nad zavaznosti zprav a podle toho je radit. Bulvar pred Columbii????? Pro koho vysilaji????
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#643Verze : 0
  Avatar
  Ale ono to neni ani objektivni ... a vubec, dnes ve zpravach je pul casu venovano prirustkum v zologicke, pul casu ruznejm soudum, zbytek jsou demonstrace odboraru a skody napachane vetry a desti, jak kdyby zrovna tohle nekoho zajimalo nebo mu k necemu bylo. Chapu, dest, voda, vitr, skoda, strom, jau, ale CO s tim asi tak muzu udelat ? Nic. Co na tom muzu zmenit ? Pokud nejsem komunista a neumim porucit vetru desti, tak zase nic. Neopakuje se to snad pokazde bource ? Opakuje. TAK PROC TO SAKRA VYSILAJ ?????
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#644Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - Admin :

  PS. Ted mam kyselou okurku JA ... uz jste slyseli PIDLUV navrh na to, ze maj platit dane i podnikatele, kteri nevydelavaj ? To uz tu jsou zas rusaci, nebo CO JE TO KUR*A ZA BORDEL ???????? Dva litry mesicne dani a soc zdrav poj za co ??????? Fakt to nechapu ... jesti je tohle ta slavna podpora podnikani, tak fakt nevim ... to uz je opravdu lepsi bejt bez prace, valet se celej den doma, zajit si na pracak pro tezce vydrenejch plus minus osum litru, a drbat si s prominutim koule za prachy tech, kteri jsou jeste takovy tupci, ze pracujou a platej dane ...  To nejní podpora podnikání, ale jen a pouze „podpora“ vlastních kapes pánů politiků... Jen musím poznamenat, že dnes už je všechny považuju za jednu a tu samou pakáž. Confused Jedni za vosumnáct, a druhý bez dvou za dvacet, jak říkával děda. Uvidíme, jak to „nepodpořejí“ fšecky ty ostatní „státotvorný“ (...) strany...


  Kdepák, měl by se vymyslet nějkej jinej volební systím. Třebas k volbám příjde čtvrtina voličů = bude přidělena jen píslušný podíl korýtek, tedy obsadíme jen čtvrtinu posraneckejch křesel!! Jen jak to ještě prosadit..?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#769Verze : 0
  Avatar
  Nekde na jinem auditku uz jsem to psal, kazdy 4 roky ne volby, ale referendum, a otazka jednoducha : Popravit soucasnou vladu, ANO NE.
  A byl by klid. Kdyby vladli dobre, pohoda. Kdyby vladli spatne, vytahli bysme gilotinu, nasekali je do salamu, a vybrali dalsi. A na zaklade spokojenosti obcanu, treba pokud by 75 procent lidi bylo spokojeno s urcitym sektorem, ministr tohoho sektoru by mohl odejit do duchodu ... Zadna z vlad od roku 1989 by asi neprezila dalsi volby Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#775Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jak vidím, Adminku, byla by to svého druhu kombinace Chamurappiho zákonů, vlády francouzského Konventu, britské koloniální správy v Indii, italské fašistické politiky a některých středoafrických režimů Smile . Nu, na tom by něco bylo... takové referendum by se patrně konalo častěji, než jen jednou za čtyři roky, umím si to v našem národě představit. Tipuji, že kdyby toto schéma bylo zavedeno po roce 1989, máme dnes bratru nějakou 138.vládu a další referendum bude 18.července... Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#776Verze : 0
  Avatar
  Také jeden malý příspěvek z mého oboru Smile :


  Úžasné české překlady /knihy, ale i filmy - kde je vidět na nárameníky/ německých hodností:
  Dozvíme se např, že feldwebel je 1) sergant, 2) rotmistr, 3) rotný, i četař - ale o šikovateli ani ťuk.
  Gefreiter je svobodník stejně jako desátník, a oberschütze také není nikdy vrchní střelec.


  Nakonec zlatý Švejk - tam byly hodnosti i funkce napsány naopak s jasnou fundovaností - i když hrdina knížky byl simulant a zloděj psů Smile.


  Hasen
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#1145Verze : 0
  Avatar
  Ja bych snad jenom dodal, ze napriklad (nyni jiz pred)posledni Clancy, pokud pocitam "literaturu faktu" - Letecka (nebo Bojova, nevim presne) perut. Je opravdu zarnym prikladem toho, jak se da dobit (a to i je zde spravne) kniha, ktera je uz v originale trochu "mene zdarila".
  Namatkou vyberu - naladi vas jiz jakasi predmluva, ze ktere vyplyne, ze souctem hmotnosti a (aerodynam) odporu je vysledna sila pusobici na letoun nazyvana VAHA.
  V knize pote prekladatel zari zpusobem co strana to chyba, coz vzhledem k tomu, ze kniha evidentne prosla "odbornou korekturou" je trochu prekvapive. Hezky je to videt u zkratek - z knihy je nejlepsi:
  PD (pilotless drone, Nepilotovany letoun, pilotovany trubec).
  Jak je videt, tak korektor spravne pouzil obvykly termin, ovsem prekladatel se nenechal zmast a prilozil si sve polinko.


  Na druhe strane nekriticky kladne hodnoceni zahranicni produkce take nejsou zcela na miste - uz Clancyho original je plny hodnoceni zde uvedenych prede mnou (jako stredni tank Panther nelze srovnavat se s tezkymi sovetskymi, i kdyz vazi stejne). Obdobne napriklad serie na Discovery, ktera popisovala nemecke tanky pomoci oznaceni Mark I, Mark II apod. taky neni z nejpovedenejsich (je zajimave, ze jeste nechali rimske cislice, ja bych tam dal klidne arabske, stejne je to vsechno jedno, ma to pasy a delo, tak co).


  Nevyhodou ceskych prekladu jsou mensi penize (i nedostatek nebo nezajem lidi, kteri by to spravne prelozit dokazali nebo alespon udelali korektury) a take zajem trhu. Anglicke nakladateltsvi muze pocitat s nekolikanasobne vetsim poctem zajemcu - takze muze zaplatit de facto koho chce. Nicmene to neznamena, ze vychazeji pouze kvalitni knihy. My si pouze vybirame z anglicky (nemeckych, polskych..) pouze ty od renomovanych nakladatelu ci autoru, takze cteme jen to nejlepsi.
  Je to podobne, jako kdyz se nasi herci srovnavaji s Hollywoodem a akcnimi filmy - zatimco oni delaji umeni. Nejak jim nedochazi, ze v USA se asi taky toci krome akcnich filmu i filmy jine, jenom se nevozi sem. Ale takhle je to srovnani prece jenom prijemnejsi. Podobne je to i s knihami - v cizine vychazi skvele i spatne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#1440Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Co se tyce TV Nova, tak snad vcera nebo kdy jsem videl uzasnou zpravu - nekde ruplo potrubi. Samozrejme to zavinila auta na silnici nad trubkou. Diky jimi pusobenymi vibracemi trubka praskla po pouhych 40 letech ! Tak brzo !
  Potom nasledoval srdceryvny vyklad "zajice/zajecice" z Novy o tom, ze kolemjdouci se smejou strouze vody. A pak "Ale dokazete si predstavit, jaky to je problem ? Nemate se kde umyt ! Nelze splachnout ! Netece voda z kohoutku !"
  Ano. Opravdu nikdy nikdo v teto republice jeste nezazil, ze by byla vypnuta voda. (Treba na nasem sidlisti pred plysakem kazdy rok pravidelne...)
  A to nejlepsi na konec - voda byla zavrena cele odpoledne !!! Strasne !!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#1448Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ohh ... btw, pulka kralup je ted dva dny bez teple vody, zajima me, kdy o tom bude reportaz na TV@
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#1464Verze : 0
  MOD
  Avatar
  pratele, nezbyva mi, nez se opet vybrecet u kysele okurky ... neb jsem prave obdrzel svuj druhy komentar k diplomove praci ... no posudte sami. Pote, co jsem po prvnim pokusu musel cekat tyden, nez se k tomu pan dokonaly vyjadril, zhodnotil to smysluplne jako "kdyz o tom nic nevite, tak o tom nepiste!" a podobne, o tyden pozdeji jsem mu tedy poslal verzi novejsi, upravenou podle jeho komentaru. A ejhle, zadna odpoved. Hm, nevadi. Pokracoval jsem dal ve sve praci, az znacne nejisty, neb vubec netusim, co si na te praci najde priste. A po dalsim tydnu jsem mu tedy poslal dalsi verzi. Hm, opet naprosto zadna odpoved. Tedy zvedl jsem dnes telefon, a milemu kolegovi ze skoly jsem zavolal, copak ze se deje. Nic, jen ma "strasne moc prace". Hm. A ja se cely dny kopu do zadku ... Kdyz jsme si teda povykladali, co bych mel jeste zmenit, pochopil jsem, ze dnesni den se ve znameni prace rozhodne neponese, a pro jistotu jsem uz od rana zacal pracovat na dalsich upravach a doplneni prace s vedomim, ze si ji pan vedouci vecer laskave konecne precte, a rekne mi, co jsem od prvniho pokusu udelal dobre nebo ne. priznejme si, kdo z nas napsal diplomku za 14 dni jednim dechem a zcela bezchybne ... Vecer kolem pul osme jsem dodelal kapitolu a pln nadseni jsem to jeste vedoucimu odeslal, ze si tedy bude moci precist ne dva tydny starou, ne tyden starou, ale zcela aktualni verzi. O to vetsi bylo me prekvapeni, kdyz jsem dostal prcaka jak maly dite, ze on teda laskave nema cas, cist rozdelane prace hemzici se komentari "dodelam" a "prepisu", a ze cekal finalni praci, ze ho to nastvalo, a tak si precetl jen dve podkapitoly, tedy necelou ctvrtinu prace ... boze muj, jsem jenom ja takovy naivni hovadko, ze si myslim, ze by nase skolstvi melo studentum POMAHAT, a ne na ne s prominutim SRAT v takovymhle stylu ??? Pokud jsou vsichni takovy borci, ze dokazou vsechno napsat napoprvy a bezchybne, tak asi nikdy nedostuduju ... a to, ze ma nekdo praci docela chapu, protoze JA mam taky praci, taky se musim zivit, a nejenom sebe, a jeste u toho stiham delat spoustu dalsich veci ... jen si mozna nehraju na takovou primabalerinu .... KUR*A JA SEM VYTOCENEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3696Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Představ si, že je úplně nahej a ty ho pronásleduješ paintballovým hřištěm a sypeš mu barevný kuličky ráže .68 do p***le. Nebo si dej Delissu, to ti taky zvedne náladu Wink Very Happy Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3698Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin : na to se fakt nedá nic říct , ale soucítíme s Tebou, brachu Very Happy . Drž se a nezapomeň, že "naštvat se znamená mstít se na svém zdraví za blbost jiných".... Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3699Verze : 0
  Avatar
  Mate pravdu, pratele ... nezbyde mi nic jineho, nez stahnout ocas az na bricho, sklopit usi, ukazat bricho a tu zatracenou praci dopsat, protoze hur nez kdybych to neudelal bych se citil jen tehdy, kdybych to po tolika letech vzdal mesic pred koncem ... kazdopadne me vidina takto vyplytvanych hodin zcela deprimuje a predstava, co bych misto toho mohl udelat pro nase spolecne blaho kdesi na tomto servru me fakt tizi ... uz aby to bylo za mnou ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3700Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Nevím čím to je, ale den 11. srpna byl pro mne tzv. "DEN BLBEC". Do automatické pračky po vyprání prádla, aby se dalo vůbec vytáhnout jsem musel lézt páčidlem (to byste nevěřili, jak to boční skleněné víko drží s..ˇ.) Z čehož plyne, že se musí koupit nová, proč k tomu došlo nebudu raději rozvádět, no a další nepříjemnosti pokračovaly.
  Pomněte, zítra je 13, a přestože nejsem pověrčivý, raději si dám velký pozor.
  Soucítím se všemi poškozenými a postihnutými; politujte prosím i mne. Děkuji i za mlčky vyjádřenou účast Crying or Very sad


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3888Verze : 0
  Avatar
  Musej bejt erekce na slunci, nebo neco, to neni normalni, ze vsechno tak vyvadi Very Happy Very Happy Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3932Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Kolem úplňku je vždycky "veselo", a ještě když Luna přechází přes Neptun... mohou být vodní radovánky...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#3934Verze : 0
  Avatar
  TED jsem odeslal finalni verzi sve diplomky k posouzeni panu vedoucimu, a tak se modlim, (a prosim vsechny ostatni, aby se modlili se mnou, obrezali se, natocili koberce smerem k Mecce, nejedli maso, nepili alkohol a neprznili zadne ovce Very Happy) aby to proslo bez velkych uprav, neb v patek to musi jit do tisku a v pondeli to odevzdavam, takze tady verejne vzyvam bozstvo, aby to vse bylo OK Exclamation Exclamation Exclamation
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#4274Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Držím Ti palce!!!


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#4279Verze : 0
  Avatar
  Já také, of course !! Very Happy Very Happy Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#4280Verze : 0
  Avatar
  No a já samozřejmě nemůžu chybět. Bůch s Tebou!!! Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#4281Verze : 0
  MOD
  Avatar
  i kdyz se mi nechce tak se taky pridavam Very Happy
  ps:admine na profilu sem si fsim zes mel nedavno narosky,tak dodatecne:hepy brzdej Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#4313Verze : 0
  Avatar
  Dik Very Happy za prvni cast jsem te chtel degradovat a nechat popravit, tou druhou casti sis to vylepsil, zemres jako staff sergeant Very Happy Very Happy Very Happy
  jo jo, narozky moje a serveru se budou slavit na srazuuuuu, uz se tesim !!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#4320Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pratele, opet vas prosim o obetovani nejakeho toho domaciho zvirectva, jamajcani at polibej vejce, a ostatni at se modlej jak umej neb zitra delam tu statnici z ekonomie, a je to maly psycho, tak mam srazeny pulky, ze by jima neproslo steblo slamy, jim jenom to, co se dobre zvraci a vubec se cejtim jak zkazenej bazant, takze prosim drte palce, zitra dam vedet. A hned potom zaktualizuju valku, novych clanku prisla spousta, tak se teste ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5854Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Adminku, to je jasná věc, budeme Ti držet palce i všechny ostatní tělní výrůstky, jen klid, vše dobře dopadne !!! Very Happy Very Happy Jsme s Tebou v duchu, věrni až do konce, sir !!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5862Verze : 0
  Avatar
  Slibuju, že budu na Tebe myslet, jako na toho mojeho nešťastníka, kterého jsem ráno vypravoval první den na střední školu.
  Držím palce Exclamation Exclamation Exclamation


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5863Verze : 0
  Avatar
  Brácho drž se,jsme s tebou!!!!!!!!!!!!!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5865Verze : 0
  Avatar
  Dekuji vsem za obetovane zvirectvo a panenstvi vse ostatni, neb jak uz vsici vite, dopadlo to DOBRE, takze jsem tretinovy ... dalsi kolo schyzi se ocekava za tyden v pondeli, tedy ozivte co se ozivit da, sesijte zbytek a kupte nove domaci ptactvo, bude to treba Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5906Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jak se zdá milý Adminku,Wotan, Crom ,Perun, Árés a jiná nám bojovníkum milá božstva Tě úspěšně ochraňují.. I já Ti z daleké země Kvádú na Granuou přeji Viel Gluck! Panzeranton
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5919Verze : 0
  Avatar
  Vielen Dank Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5920Verze : 0
  MOD
  Avatar
  ja zustanu verny zapadu-good luck
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#5929Verze : 0
  Avatar
  Musim si tu zas vylejt srdecko, neb jak straslive jsem vytocenej, to uz jsem dlouho nezazil ....


  Francouzi totiz po dvou mesicich, kdy se kopali do zadnice, a delali kraviny, Exclamation tyden Exclamation pred nasim odjezdem mi napsali, ze maji tu cest mi sdelit, ze zacinaji pracovat na zarizeni meho pracovniho viza, bez ktereho tam nemohu odjet, a ze uz za Exclamation 8 tydnu Exclamation bude hotove ... omlouvam se vsem za poruseni svych vlastnich predpisu, zapovidam pristup vsem nezletilym, kterym bych mohl zkazit vychovu, ale
  TY ZAS*ANY DE*ILNI KU*VY PO*EBANY ZABOZROUTSKY by fakt potrebovaly NAKOPAT P**ELE !!!!!!!!!!!!!!!


  A do toho ten priblblej pinpongac, co nam ma poslat knizky, mi posle fakturu, na ktere je, ze jsem si nejen objednal vsechny NOVE knizky, ktere jsem chtel, ale ze mi take posila ty STARE, ktere jsem si uz objednal drive a ktere uz jsem take DOSTAL. A ze si to mezitim uz strhnul z kreditky a ma to zabalene a na poste, takze se s tim da malo co delat ... takze mi za 14 dnu bude prebyvat tak deset ci dvacet konkordu, co s nima budu delat fakt nevim ... Hong Kong nikdy nemel pripadnout Cine, jde to tam od deseti k peti !!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8438Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin


  Zachovej klid, otevři si lahev vína a popřemýšlej. Ono to někdy nejde tak, jak by si člověk úplně představoval. Třeba se to nějak urovná, nebo nakonec zjistíš, že něco špatné, může být i k něčemu dobré. Nechci ale blbě radit. Dovedu si představit Tvůj současný stav.


  S těma Concordama dej vědět, co tam je, třeba se to rozebere. Mohl bys mi dát prosím zprávu, jestli je tam něco na Rusko?


  Díky a rozdýchavej, já takové šoky dobře znám.


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8491Verze : 0
  Avatar
  No, rozdychavat to budem o sto sest ... Marika dala ke konci mesice vypoved, takze si ted dva mesice posecka bez prace doma, bez penez a beze vsecho, protoze nejakej tupej omezenej zabozrout nedokazal za dva mesice udelat svou praci, takze my to ted tady odskacem ... jsou to opravdu jelita, kdyby to nebyla pro firmu takova priorita, tak je poslu k sipku, at si to tam naprogramujou sami ...


  Konkordy pak dam seznam, urcite znova prijdou presne ty ruske jednotky, co jsem ti posilal, nejake obrnence na italske fronte druhe svetove, tank challenger a dalsi ... presne zjistim az to vsechno dorazi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8496Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pošli mi pak taky seznam,ten Challenger bych vzal.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8552Verze : 0
  Avatar
  Takže odjíždíš až v prosinci?Chápu to dobře?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8553Verze : 0
  Avatar
  vypada to tak, zda se, ze to bude tak polovina listopadu ... s tim challengerem s tebou predbezne pocitam ... seznam musim prepsat, ten mongol mi poslal naskenovanej fax (chtel mi to poslat faxem, zajimalo by me kam Very Happy Very Happy Very Happy), takze zitra to sem placnu ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8555Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pošli mi to domů mailem,zítra nedělám.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8557Verze : 0
  Avatar
  ok !


  balim, jedu pro cedecka a jedu domu ... btw, udelej mi prosim cd s tvou casti chertegu, at to mam taky komplet, a vem mi to dom az pojedes pro ty ospiky
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8558Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Dobrá.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8567Verze : 0
  Avatar
  Pratele, dnes nejde nevzpomenout 65. vyroci zradne Mnichovske dohody a jeji nasledky pro nasi zemi, jeji cest a hrdost. Ac jsou mnoha temata urcena pro diskusi v teto historicke oblasti, vkladam to sem, protoze stale prevlada pocit zrady a trpkosti nad timto aktem, kterym zemi v srdci Evropy rozdelili cizi mocnosti jak mavnutim kouzelneho proutku Sad Nas narod jiz ztracenou cest nikdy nenabyl zpet, pouze se potacime nad troskami sve nekdejsi slavy Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8782Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ps. Zajimave je sledovat, jak se teto jiste nejvyznamnejsi udalosti nasi novodobe existence stavi cesky tisk : ano, referuje o tom, ze particka "nikdysenenechameodsoudit" dustojniku StB jde opet pred soud (boze proc, stejne se zas na neco vymluvej, a nikdo je odsoudit ani nechce), v nejake prcici se srazil vlak s motorkou (no a co, koho to zajima ? lidi jsou kreteni, tak at klidne pochcipaj, kdyz neumej zakladni dopravni predpisy), ze dest nabidl schumacherovi titul (takze nakonec jsou to nemci, kdo poruci vetru desti ... toto je mnichovske dohode nejblize) a ze rijen zmeni slevy ve vlacich (silnej mesic, jen co je pravda ... otazkou je, co se zmeni ? nic. Lide dal budou jezdit dobytcakama, ktery bud netopej, nebo topej jak o zivot, vymlacene poflusane odporne kupe, spinave a pachnouci, vecne spozdene vlaky a medialni kampan o tom, ze jezdit hromadnou dopravou je prece velka vyhra jak pro vas, tak pro vsechny ostatni, na ktere se v tom vlaku/metru/autobuse v tech dlouhych chvilich spozdeni musite koukat). A Mnichov ? Kdeze, nikde ani radka, v zadnem z mnou navstivenych zpravodajskych serveru ... To, ze byl vcera nejaky statni svatek take asi mnoho lidi nepostrehlo, vzdyt byla nedele, to mame stejne volno, tak vo co jde ? Tezko se tato zeme nekam dostane, pokud bude takto ignorovat svou minulost a vytloukat ji pseudoproblemy dneska, ktere si zpusobuje sama Sad Sad Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8784Verze : 0
  MOD
  Avatar
  u nás o tom svátku mluvili v rádiu
  není tak zle, v pár zemích na světe se lidi možná mají líp, ale nejsme na tom zdaleka tak špatně, a ty problémy - noviny o nečem psát musej Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8842Verze : 0
  Avatar
  Ano, to souhlasim. Jen skoda, ze musime myslet na zeme, kde jsou na tom hur, abychom si uvedomili, ze se vlastne nemame az tak zle Smile


  V telce jsem taky zaslechl, jak to jedna "hlasatelka" predcitala z wordu, jeste se u toho desetkrat zakoktala, ale to byla zatim jedina zminka. Zadne dokumenty, zadne rozhovory, zadne pripomenuti ... K Iraku, ktery se nas tyka podstatne mene, se toho v telce naplacalo tuny, ale k necemu, co jeste ted ocividne budi velke vasne mezi nami a nemci (nejmene temi sudetskymi) toho moc nepadlo. To je podobne, jako kdyz jeden zpravodajsky server pri vypisu udalostni "dnesniho data" 7. prosince zapomnel uvest utok na Pearl Harbor ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8845Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Teď jsem se díval na zprávy a nějaká dvacetiletá pipka tam na otázku, co jí říká mnichovská dohoda, prohlásila, že to teda zaregistrovala párkrát v televizi, ale že se o to ale vůbec nezajímá.


  To mi připomíná tu starou pravdu, že národ, který nezná (nebo nechce znát) vlastní dějiny, je odsouzen k tomu, aby je prožil znova.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8900Verze : 0
  MOD
  Avatar
  zasloužila by na holou Exclamation
  nabízím se k provedení této exekuce osobně Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8902Verze : 0
  Avatar
  Bohuzel bysme museli zacit o mnohem mene zabavnejsich pozadi, obavam se Smile (i kdyz sobotni Miss Aerobik take nebyla k zahozeni Very Happy, treba to taky nevi Very Happy Very Happy Very Happy)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#8903Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Já jsem zase viděl ve zprávách anketu mezi studenty na téma : Kdy začala a skončila druhá svět. válka. To co jsem uslyšel mě málem srazilo do kolen.
  Studentka filozofické fakulty se hrozně divila,že se něco takového vůbec stalo. Další inteligent řekl, že byla až po té první ( docela chytré ,že ?).
  To že někteří neví aspoň základní věci o události která podstatně ovlivnila celý svět je krize! Mad
  A ještě mě štve, že když navrhnu mezi známýma návštěvu vojenského muzea, památníku a podobně, tak se na mě dívají jako kdybych přiletěl z Marsu. Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#9019Verze : 0
  Avatar
  Lide si mysli, ze zajem o valceni je dan nejakymi psychopatickymi pudy po krvi a nasili, a malokdo si uvedomi, ze tento zajem je jen prohlubovani znalosti historie a tim se dostavame do trochu jine urovne poznani minulosti a tedy jeji aplikace na soucasnost a budoucnost. A jak tu nekde psal Rad, zapomeneme-li na minulost, budeme si ji muset prozit znovu. Pokud se tedy lide nevenuji tomu, ze nekdy byla nejaka prvni ci druha svetova valka, lidstvo za chvili zapomene na ty miliony obeti a silene utrpeni tech, kteri byli temito valkami postizeni, behem nich i po jejich skonceni, a jake problemy z toho stale jeste jsou, dojde jednou k tomu, ze vypukne dalsi valka, a lidstvo tim bude muset projit znovu. Treba je valka jediny samoregulacni mechanismus naseho druhu, nemoci drive ci pozdeji dokazeme vylecit, prekoname problemy lidskeho tela, ale dokud se nevyrovname s vlastnim myslenim, nedokazeme se zbavit valek. A takovyto pristup lidi kolem nas k tomu bohuzel jen a jen prispiva Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#9027Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Sebevražedný atentátník zabil v Izraeli 19 lidí...


  K tomu není co dodat.
  Ale jestli si chcete zvýšit krevní tlak tak jako já před chvílí, mrkněte na příspěvky "diskutujících" k této zprávě na www.novinky.cz .... Mad Mad Mad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10042Verze : 0
  Avatar
  dekuji, ale pohrdnu ... diskutujici pod vetsinou takovychto prispevku bych okamzite nahnal pred popravci cetu ... o atentatu jsem se ted dozvedel z telky, je to fakt udesny ... je videt, ze se ty magori snad nikdy neuklidnej ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10043Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ten kdo si precte SS - Hitleruv nastroj terror, kapitola zbrane SS, tak se taky pekne "pouci"; napr. Tigr I tam obas strili z kanonu raze 7,5cm(v te knizce vlastne 75mm) - po chvili se zmeni v Panthera a nakonec s pretrzenym pasem vycova z bojiste(jedna se o SS Oberscharfuhrera Ernsta Barkmanna a popis jeho prestrelky s partickou Shermanu, okorenene naletem spojeneckych Jabo Exclamation , pri kterem byl jeho Panther poskozen - zda mel skutecne pretrzeny pas a posadka ho opravila, nebo to je jen autorovo fantazirovani nevim), dale zmateny popis slavneho utkani Michaela Wittmanna & spol. s britskou kolonou (nemohu bohuzel citovat, ale je tam nejaka prisernost apod.) a dalsi blaboly. Docela mne to zaskocilo, protoze mi az do tehle kapitoly knizka pripadala velice seriozni(fakt je, ze se v historii SS nevyznam a pokud jsou tam nejake nesmysly nejspis bych to nepoznal).
  S nazorem neprekladat napr. hodnosti vcelku souhlasim, ale obcas bych uvital prevodni tabulku (napr. prave pro SS) obcas v tom mam docela gulas
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10819Verze : 0
  Avatar
  Od toho je tu valka.cz Smile


  Jinak co se kysele okurky tyce, francouzi porad vedou, to jen na okraj, ale v sobotu jsem mel naprosto odporne udesny zazitek v nakupne na Zlicine, kde lide asi totalne zmagorili, nikde se nedalo ani hnout, natoz zaparkovat a v klidu nakupovat, a aby tomu jisty nejmenovany retezec se zradlem nasadil korunu, tak cele dve hodiny co jsme nakupovali dokazal dokola vyhravat znovuvydane pisne nasich hrdinu a hrdinek komunisticke ery, jako je Zagorova a ji podobne, profitujici na prekvileni svetozname melodie vlastnim naprosto zoufalym hlasem a stupidnim ceskym textem (Jiz nejsem volnaaaaaa, a ty nejsi saaaaaam), neco, na co jsme se snazili celou dobu po revoluci zurive zapomenout, alespon nekteri, se najednou zhmotnilo na CD, ktere jak verim se skvele prodava, protoze lidi, kteri tuto eru povazuji za skvelou a za jeste skvelejsi napad na tuto dobu vzpominat tim, ze si podobne svinstvo zakoupi. Byl jsem opravdu vydesen, kdyz jsem to slysel, a pokazde me vytaci, kdyz si uvedomim, ze cca 50 - 90 procent produkce nekterych nasich "umelcu" z komunisticke ery tvori dila zahranicni, sproste okopirovana. Fuj ! A narod jim to jeste zere !!! Aaaahghrrrrrrr
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10820Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Joo frantici - ja jsme pro ne nejakou dobu pracoval a uz bych k nim delat nesel - sice prijemni lide, ale kdyz neco zacali organizovat ??? Maximalne tak mejdan Wink


  Mimochodem, pekny site.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10849Verze : 0
  Avatar
  Dik Smile
  S tema francouzema mas pravdu, a to tam jedu na pul roku Sad Sad Brr, to bude neco ... teda az odjedu Smile Jestli odjedu Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10858Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, zase si uzijes spoustu skveleho jidla - ja tam byl sluzebne tyden a na jidlo vzpominam dodnes Laughing  Skoda, ze nenosim diktafon: dneska rano jsem jel autobusem s dvema mladymi policajty(byli v civilu, jeli do prace) a podle toho jak se bavili, bylo jasne, ze primhoureni oka za uplatek pri silnicni kontrole(test na alkohol), chlastani a zasivani se v prac. dobe a podobne legracky, je pro ne uplne normalni. Stejne tak to, ze kdyz jsou mimo sluzbu, tak je kolegove po predlozeni sluz. prukazu dal nekontroluji. Ale to by mne asi nemelo prekvapovat (koneckoncu, tohle pisu v prac. dobe)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#10864Verze : 0
  Avatar
  UCHH BOZE, NEVERIM SVYM USIM !!!!!!


  Myslim si, ze je na case nejaka revoluce. Ta ******** Buzkova ted vymyslela, ze se dejepis, zemepis a obcanska nauka slouci do jedineho predmetu. No to je super. Budem asi prvni zeme na svete, kde se neuci dejepis ! A jak by vypadala takova hodina ? :


  Na E55 : Deti, toto jsou ku*vy. Za nimi jezdi lide z Nemecka, to je sousedni zeme. Rodiny se tam maji lepe nez u nas. Jezdi sem casto, ale odjakziva s nimi mame problemy...


  GOD SAVE US !!!!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11177Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Systém výuky dějepisu pro 9.třídu ZŠ (výňatek):


  - Doba Karla IV. (2 vyučovací hodiny po 45 minutách)
  - Habsburkové na českém trůně (dtto)
  - Národní obrození (dtto)
  - Velká francouzská revoluce (dtto)
  - České země v 19.století (1 vyučovací hodina - 45 minut)
  - 1.a 2.světová válka (1 vyučovací hodina - 45 minut)
  - Éra komunismu (dtto)
  - Český disent 1948-1989 (4 vyučovací hodiny)
  - Dějiny sociální demokracie (4 vyučovací hodiny)


  Černý humor? Nu, třeba ani ne .... Kdo ví, čeho se ještě dočkáme, že? Mad Crying or Very sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11180Verze : 0
  Avatar
  Další lekce zničení národního povědomí a vůle ke svébytné existenci: Zlikvidovat znalost vlastních dějin, odstranit národní symboly, kulturu, měnu, armádu a udělat ze suverénních občanů uniformní masu nevzdělaných tupých konzumentů }:-[
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11181Verze : 0
  Avatar
  Obávám se, že nás čekají težké časy, zejména redakci války v jejím boji proti nevzdělanosti českého národa Sad


  No zase na druhou stranu budeme mít alespoň o čem psát.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11182Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Prisli jsme na to, jak to vyresit. Staci zrusit vse, vzdyt k cemu by to deti potrebovali. Do skoly necht se chodi na jedinou hodinu v roce, kdy se detem vysvetli, proc je dobre volit socdem a jak se dela krizek na volebnim listku ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11186Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Špidlův sen Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11187Verze : 0
  Avatar
  jo jo, delaj pro to vsechno ... hlavne ze soc dem, pece o stare, chude, nezamestnane a nevzdelane, budeme davat chleb nuznym a malomocnym, vzdelani a zdravotnictvi bude zdarma, a zle krute imperialisty obereme, ze budou litovat, ze se tu kdy objevili !!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11188Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Víte, on to možná není až tak problém "celé" soc-dem. Komplexně bych ji nevinil. Je to spíše problém některých lidí ve stranách. Před pár lety byli u moci ti z druhé strany spektra - a vzpomeňte si, co předváděli pánové Dyba, Kočárník, Dlouhý, Češka, jak to dopadlo s kauzami LTO, Kožený-Wallis, s Poldi Kladno, se zrušením trestu smrti, kdo z komunistických činitelů byl za Klausovy éry odsouzen, jak vypadala různá "výběrová řízení" např.na padáky pro výsadkáře, nebo jak vůbec dopadla privatizace, restituce a navracení majetku šlechtě a církvi... Možná na to všechno nebylo tolik vidět, možná se o tom tolik nemluvilo a každý to jistě sledoval trochu jinak... Své volební sliby nesplnila nikdy žádná ze stran, protože to ani nelze!! Jsou to VŽDY jen a jen líbivé kecy k nalákání dalších dušiček! Já osobně volil čtyřikrát, vždycky jinou stranu (s výjimkou komunistů, ale vy se snad domníváte, že v jiných stranách nejsou? Vždyť velké části politiků je dnes kolem padesátky! Přece nebyli všichni disidenti!!) a dnes vím, že už volit nepůjdu!! Koho, proboha ?!?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11207Verze : 0
  Avatar
  No, nektere strany alespon predstiraly, ze plni program. ODS by si ani za sve vlady nedovolila neco treba jako znarodneni, coz povazuju za zcela adekvatni zlocin tomu, co ted dela CSSD vzhledem ke svemu volebnimu programu Sad
  Kazdopadne souhlasim s tim, ze v soucasne dobe uz neni koho volit. Stranu ozralu asi ne, stejne tak tyhle papitomce s ruzi, o tech looserech z Uhelnejch Skladu nemluvim, ty se priste do snemovny ani nedostanou a zustava zcela bezpaterni a bezprogramova nabozenska strana, ktera nidky neprosadila nic, krome sama sebe a stupidni diskuse na tema potraty ! Komunisty asi zadna rozumne myslici bytost volit nebude, a koho dalsiho ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#11209Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ono to bude spíš o blbosti a vlezdop....ismu většiny našich spoluobčanů a o těch co jsou zaměstnány ve státním aparátu, ani nemluvě Crying or Very sad i když čest vyjímkám.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12260Verze : 0
  Avatar
  ano, existuji pouze cestne vyjimky, jinak narod jako takovy stoji zda se mi dost za prd Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12262Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Inu máme tam takové, které si lidé přejí... což vypovídá o myšlení národa.
  To je tedy radost...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12268Verze : 0
  Avatar

  Citace - Hasen :

  Inu máme tam takové, které si lidé přejí... což vypovídá o myšlení národa.
  To je tedy radost...  Tím zaměstnáním ve státním aparátu jsem bohužel myslel státního úředníka, jejichž valná většina byla na svém místě za bolševika,ODS, prozatimní vlády i ČSSD a svojí odanost systému dokazují tím, že jsou papeštější než papeš. #Fadeing color
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12272Verze : 0
  Avatar
  je to tak, ale Hasen ma plne pravdu. Zpravy si uz ani nepoustim, kdyz se vetsina naroda chce divat na zpravy o tom, kde koho co prejelo a kde se kterej politik zlil jak dobytek az se rozsekal doma na schodech, ja teda ne ... rozhodne se podivejte na dnesni pruzkumy volebnich preferenci. ODS ma 32, komousi 18, socani kdesi v prachu kolem 13, strana mnoha ritnich otvoru 7 a us se do parlamentu uz vubec nedostava. Tedy co nam hrozi do budoucna : opet naprosto zoufala koalice ods, cssd. Komouse asi zadna rozumna strana do party brat nebude, pokud ano, stehuji se pryc. Mensinova koalice ods, kdu-csl. Nebo hybryd vsech hybrydu, komousi, socani a kdu.
  A mame tu rudou planetu natotata Sad A ted mi reknete, co si od tohoto nijak nezmeneneho slozeni lide slibuji ??? akorat se vystridaji strany u koryta, a nic se nezmeni ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12281Verze : 0
  MOD
  Avatar
  kdyby se s tím člověk chtěl patlat tak aby raději založil nějakou novou stranu a nevzal do ní žádného politického cestovatele s kabátem, který se už v lecčemž omočil.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12283Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Uz nad tim docela premyslim. otazkou je, jestli toto je narod, pro ktery ma cenu neco takoveho delat ? poslouchat pamatkare, jak pro ne je nejdulezitejsi barak, na jehoz rekonstrukci potrebuji MILIARDU, zatimco se nemocnice zaviraji a na pohotovost jezdime do tricet kilometru vzdaleneho mesta ? nebo ze hornici povazuji za nejdulezitejsi udrzeni svych hnedouhelnych dolu, pro ktere neni odbyt, zemedelci potrebuji zaplatit sucho, mokro, vitr, nevitr ? Tento narod je narodem ublizenych narikajicich stezovatelu, kteri nejsou ochotni hnout prstem pro sve vlastni blaho. A ti, co tak ucini jsou opovrzlive ci dokonce hanlive nazyvani "podnikateli", tem co se to povede ve velkem jsou "podvodnici" a ti, kteri toho vseho vyuziji, to jsou "tunelari". A opet se najde nekdo, kdo tem hlupakum, kteri veri v padesatiprocentni uroky jejich skodu zaplati, aby se mohli zkusit nechat napalit zas. Jsme asi nejsocialistictejsi stat na svete, kdyz takto sponzorujeme chovani svych obcanu, to nemaj ani na kube. Ale ma to cenu se i tyto lidi starat ?


  Obavam se, kdybych stat mel ridit ja, asi tezko by takoveto argumenty pochodili. Zrusit veskere zaruky statu za takto zavsivene podnikani a stupidni chovani, zvyseni vzdelanosti, vyleceni zdravotnictvi, nasazeni mereni kvality a produkce, nikoliv pochybnych ukazatelu. Investice na zaklade cost-benefit analyzy, ne dokola vytloukat klin klinem, pujcime si tady a dame to tem ... Stezujete si ? mate na to pravo, ale mate smulu. A za rok bych byl mrtvej ... tenhle stat na to neni zvyklej, lide jsou zvykly brecet, obchazet zakony a stezovat si. Vsichni jsou rozhorceny, jak se jezdi na silnicich, ale presto po nich vsichni jezdej jak dobytkove. Nenavidime spojene staty, ale tam nemaji historicke pamatky rozpadle a znicene ...


  Obavam se, ze tento narod byl zatim bran PRILIS demokraticky, porad se mu daval nejaky cas na nejake prizpusobeni, ale mozna proste zhrouceni vsech takovychto systemu, Ceskymi drahami pocinaje a regulovanym najmem konce, by vedlo k jednodusimu prizpusobeni realite trhu, nez jak je tomu ted, diky stamiliardovym dluhum, ktere na dlouhou dobu zatizi nasi zem a jeji budouci generace ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12288Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Btw, presne o tomhle mluvim, k tomu snad neni ani co dodat ... >>>
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12400Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Hm... a kdo to je ona Věra Pohlová? Nějaká slavná důchodkyně, či studijní vzorek české populace?
  Až by došlo na její slova, mohlo by se jí třeba nakonec stát, že nějaká jí oblíbená zvolená strana zruší třeba ještě všechny důchodce, aby jejím členům nebrali chléb... Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12402Verze : 0
  Avatar
  Bohuzel nahodne vybrany vzorek populace Sad Ach ne, to je des, jak neco takoveho ti lide mohou vubec vypustit z pusy ? Jasne, zrusime pocitace, a vratime sem komunisty, za tech prece bylo fajn, rohlik byl za 40 haliru, duchodci radostne pobihali v pruvodech a skandovali na kdejake manifestaci pracujiciho lidu a vsichni se meli blaze Sad Sad Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12403Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Já bych byl důslednější, zrušil bych auta (zmizí nehodovost), banky (nebude co tunelovat), letadla, daně atd. .......... a vůbec zpátky do jeskně a na strom, bude klid.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12410Verze : 0
  Avatar
  v jeskyni jsou tygri a ze stromu muzes spadnout ... lidstvo by asi melo vyhynout, tim by se vse vyresilo, podle pani Pohlavove ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12413Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Běda.. takových Věr (viz výše) já mám plný barák.. Sad Crying or Very sad Mad Shocked Surprised
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12564Verze : 0
  Avatar
  Uprimnou soustrast Exclamation
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#12567Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace :

  Běda.. takových Věr (viz výše) já mám plný barák..  Nech je tam a sám se prostřílej k našim! Very Happy


  pánové, měl jsem slušně zavirovanej comp. a musel jsem všechno přeinstalovávat. dostat do ruky toho hajzlíka co to udělal, ten by se divil Twisted Evil
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#13588Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Rad


  S těma virama = obdobně, pročež se dobrovolně hlásím do společného trestného komanda.


  Každopádně to pro mne osobně není žádná potěšující zábava a chytit dotyčného, tak nevím co sním udělat (každopádně ta babička na fotografii asi nebude tím správným hackerem). Confused Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14103Verze : 0
  Avatar
  Nechcete-li se veru rozplakat, nepoustejte si primy presnos na CT1 z budovy muzea ... jak tragicka dokaze byt skupina nasich predstavitelu je az neuveritelne !!! Oznacit nekoho z CSSD za bojovnika v duchu bojovniku za svobodu, kdyz je to samej komunista, to je opravdu vrchol !!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14345Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To admim:
  Manipulace s dějinama je v téhle zemi národní sport, a je až s podivem, že u nás trval komunismus 40let, když asi 90% národa byla proti a to nepočítám skoro 100% naší politické scény. Vždiť i KSČM se veřejně zřekla dění u nás mezi roky 1948 a 1989. Tak já nevím, kde se tu ta bolševická banda co nám vládla vlastně vzala. No ono asi stále platí že "Když je v tom ismus tak to stojí za h.......".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14359Verze : 0
  Avatar
  To dav.f


  Chlapci je mi ľúto, ale tú "bolševickú bandu" ste si vypestovali a nominovali v čechách vy sami. Slovensko bolo a aj teraz je agrárnou a klerikálnou krajinou. Na Slovensku mala KSČ len 3 % podporu. Takže by bolo načase, keby ste si už nasypali popol na hlavu.


  P.S. nemám proti vám nič, len si mi tým prišiel dobre do rany, takže to ber športovo. Urážať sa ešte budeš môcť pri závažnejších veciach.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14591Verze : 0
  Avatar
  To Skot :
  Nojo když většina členů KSS byla v UV KSČ tak jich u vás moc nezbylo. Tedy taky bez urážky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14592Verze : 0
  Avatar
  Skot : mas pravdu, tezko se muzem divit, ze tu porad jsou, kdyz je porad nekdo voli ... (nemyslim si, ze by politicka scena Slovenska na tom byla nejak vyrazne lip, ale aspon tam nejsou vsichni komanci Very Happy) ... jak uz jsem tu psal nekdy driv, politika u nas nema pater a stoji za prd, ale tezko se to asi zmeni. Ne v narodu, kde je buh vi kolik procent lidi v duchodu a vzpominaj na dobu nedavno minulou, jak se meli fajn ... nejhorsi je, ze tu neni nikdo jiny, koho by se dalo volit (tedy nepocitam ty malicke pseudostrany, ktere ani netusi, co to obnasi vladnout zemi), a v tech velkejch stranach je to komunistama porad prolezly Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14593Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin.
  Je to tak, ako si povedal. Sme na tom takmer rovnako.


  To dav.f
  Prepáč, ale nepozeraj sa na posledné obdobie, ja som hovoril o histórii vzniku KSČ a jej raste, ale najmä som tým myslel víťazný ferbuár 1948 a čas do roku 1955. Až potom sa slovenskí funkcionári KSČ začali dostávať do centrálnych orgánov a Prahy, aby sa Slováci necítili podceňovaní.
  Ale nechcel by som, aby sme túto polemiku ďalej rozvádzali, lebo už sme na najlepšej ceste k vyhroteniu nálad medzi menej tolerantnými kolegami a ťažkými lokálpatriotmi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14595Verze : 0
  Avatar
  na duchodce typu viz. vyse se nesmite zlobit,sou sto let,nebo spis tak dvacet, za opicema par mych pribuznych je stejnych,jsou to ******* pesimisti a vubec nevi o cem ten internet asi je... jeden muj kamarad tyto povahy oduvodnuje takto: duchodce si prdne a rekne ze za socialsmu se prdelo lip Very Happy


  ps:i pres to co sem tu napsal bych 90 % duchodcu nejradsi pozaviral do ustavu nebo spis postrilel #2gunfire at zijou agresivni povahy!!!!!!!!!!! wow!!!!
  pardon trochu sem se rozjel Embarassed
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14596Verze : 0
  Avatar
  To Georgie S.
  Ak si tými dôchodcami "viz výše" s podtextom príslušnosti ku KSČ myslel na mňa, tak Ti teda musím povedať, že si ale absolútne nič nepochopil.


  Chlapče, ešte by si mal strašne veľa počúvať a učiť sa. Hodnotiť môžeš potom. Na to je vždy dosť času. Na druhej strane Ťa ubezpečujem, že tak isto ako sa snažíš dnes hodnotiť Ty nás, tak isto budú Teba o 20 rokov hodnotiť Tvoji následníci.


  Na druhej strane Ti musím uznať, že po odbornej stránke si dobrý. Tak skús ku každému vyslovenému názoru pristupovať racionálne a nie emocionálne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14599Verze : 0
  Avatar
  rek sem 90 % mezi zbylych deset se daji pocitat starici (doufam ze sem te neurazil Very Happy )se kteryma se da docela slusne pokecat (myslim tim po nasi odborne strance) mezi ktere se radi i muj deda a vetsina prastrycu,kdybych je byl schopen ukecat aby si koupili pocitace tak si myslim ze bychom se urcite neco zajimaveho dozvedeli Very Happy to skot:nechci te nejak urazit ale muzu se zeptat kolik ti vlastne je?


  ps:dik za poklonu
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14602Verze : 0
  Avatar
  Myslim ze to vzniklo diky memu komentari o duchodcich, cimz jsem nemyslel SKOTa (ani jsem nevedel, ze by se do takove kategorie mohl radit), ale spise typ mysleni ala pani Pohlova. Nedavno jsem se bohuzel zcela nechtene zucastnil debaty duchodcu cekajicich na duchod pred postou. To je ona skupina, kterou jsem mel na mysli. Lide, kteri remcaji na vsechno, nic nechapou, a za komunistu bylo lip. Zili v te dobe za plneho vedomi a jsou schopni a ochotni tvrdit, ze za komunistu, kdy umirali lide v lagrech i na sibenicich, bylo lip. Kdy jsme se nesmeli vydat dal nez do vychodniho nemecka, ze bylo lip. V dobe, kdy nase zeme byla vysavana potapejicim se sovetskym svazem, ze bylo lip. A nikdo z nich si neuvedomi, ze jsou to oni, kdo nesou nasledky sveho vlastniho jednani, ze to je melou bozi mlyny za to, jak se chovaly poslednich padesat let, za jejich stranicke knizky a rude satky doma ve skrinich. Mozna to vidim prilis radikalne, ale tezko si ted muzou ztezovat, kdyz to bylo presne tech 90 procent lidi, kteri tu vladu tolerovali a zbych deset procent co jim vladlo. Malokdo byl opravdu proti. Stat nas okrada, tak my budem okradat stat. To bylo jedine "statecne" co "proti komunistum" kdo delal. Teda spise pro svou vlastni kapsu. Tezko se tedy muzeme divit, ze jsou stale mezi nami. V nemecku probehla po valce denacifikace, a s temi nejvetsimi zviraty se proste a jednoduse zatocilo. Tady se jim daly jine funkce, a maj se porad dobre.


  Buh ochranuj tuto nestastnou zemi !


  Timto bych debatu na toto tema opravdu zakoncil
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14605Verze : 0
  MOD
  Avatar
  zlatej adminek a jeho slovni zasoba Very Happy SKOTe myslel jsem to uplne stejne akorat jsem byl strucnejsi a vic agresivni tak me prosim te omluv a uz se nezlob jeste mi prosim poskytni fotku ot 65 (abych videl jak to vypada) at se ti muzu podivat po nakem tom kitu.G
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14608Verze : 0
  Avatar
  To Georgie S.


  Som len tri krát starší ako Ty, ale iba za predpokladu že uvádzaš svoje roky presne. Myslím si, že patrím do tej skupiny, ktorá je na tom najhoršie. Stále si myslíme akí sme mladí, ale keď sa dvaja traja stretneme, tak zisťujeme, že si už zase strašne veľa vecí pamätáme.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14625Verze : 0
  Avatar
  Též jsem "weterán", oproti většině "klubu valka.cz".
  Ale právě i jako starší, musím souhlasit s tím, co napsal Admin. Snad není co dodat - vzpomínat s radostí na bolševickou minulost je hrůza, i když je dnes i mnoho lidí vydáno napospas lumpům.
  Já nechci bolševiky, a jejich záludné intriky.
  To se raději nechám povýšit na nadporučíka války cz. Smile Ha!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14651Verze : 0
  Avatar
  to skot:opravdu je mi tolik co uvadim a pokud dobre pocitam tak bys mohl byt skoro dvakrat muj otec Very Happy
  to hasen:co kdybychom vam zalozili auditko pro veterany valka.cz? Very Happy Very Happy Very Happy
  ps:jede tatra do kopce cestou drti duchodce Very Happy Very Happy Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14655Verze : 0
  Avatar
  Kedysi sa spievala pesnička :
  Zo Žiliny ide vlak, v ňom sa vezie ... Tak pozor aby sme Ti ju nezaspievali!
  Aku tú pesničku nepoznáš, tak to bola oficiálna pieseň jednej ozbrojenej polovojenskej organizácie za Slovenského štátu.
  Nič som však nepovedal a ani som tým nič nemyslel. To nemeckí vojaci.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14657Verze : 0
  Avatar
  Very Happy Ta písnička by mně docela zajímala #Turn-l


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14662Verze : 0
  Avatar
  Je to naozaj len na osobný kontakt, lebo by to mohlo zaváňať nacionalizmom a ešte aj niečím iným, lebo sa vňom vezie Šaňo Mach. Refrén bol : "Rež a rúbaj do krve, po tej ..... kotrbe, dokiaľ....
  Ako si už iste vydedukoval, nie je to cez fórum možné napísať v plnom znení.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#14665Verze : 0
  Avatar
  pro georgie S.:
  myslím, že zde již je založeno téma: "Starý muž vzpomíná"Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15410Verze : 0
  Avatar
  To Hasen:Je,ale tam mladiství nemají přístup:))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15454Verze : 0
  Avatar
  Už druhý raz sa dnes priznávam, že som neporozumel. V tomto fóre som nepochopil posledný príspevok ani Georgieho S. ani Martyho.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15458Verze : 0
  Avatar
  To Skot: pokud jsi neporozuměl za dnešek jen dvou věcem tak na tom nejseš tak špatně, já od rána nechápu co se mi děje s PC a jsem stále víc překvapován od křemíků, některé finty na mě vyzkoušely úplně poprvé.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15459Verze : 0
  Avatar
  to skot:to asi neznas-kdysi sem mnel puceny film stary muz vzpomina a bylo to o indianovi co vypravel pribehy malym indiankum Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15461Verze : 0
  Avatar
  To Georgie
  Zase sa vykecávaš zo šlamastiky?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15631Verze : 0
  Avatar

  Citace - marty :

  To Hasen:Je,ale tam mladiství nemají přístup:))))))  Marty co jeto na válce mladiství Confused: Rolling Eyes
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15690Verze : 0
  Avatar
  Dav.F : Georgie S. Smile Ostatni jsou ty "starsi" Very Happy Very Happy Very Happy


  Prestante resit vek, na tom preci vubec nezalezi ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15803Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin


  ... Crying or Very sad někdy záleží Confused , jenže takříkajíc všechno jde vrátit, jenom ne čas Very Happy , kdyby to šlo zařídit, tak bych chtěl být o něco mladší, ale nijak si nestěžuju to né Embarassed . Vždycky může být hůř.


  Fridrich
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15804Verze : 0
  Avatar
  já si jen tak Laughing rejpu Embarassed. Jen abych věděl zda si nemám požádat o místo v domově důchodců. Člověk by se mohl ocitnout v důchodu a ani by se to nemusel dovědět, no to by byla katastrofa 8)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15805Verze : 0
  Avatar
  Aj keď jedno porekadlo hovorí : "Starý, ale jarý", prestaňte sa pasovať za starších a pokročilých, lebo nám o chvíľu pridelia oslovenie : "Dědci". Radujme sa že sme mladí!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#15837Verze : 0
  Avatar
  Jak jsem se právě dočetl na stránkách České televize, budou v příštím roce zrušeny mimo jiné i tyto pořady : Hledání ztraceného času, Osudové okamžiky, O poklad Anežky České, Ještě jsem tady, Kinobox, Putování za vínem, Šumná města, Poutní místa, Předčasná úmrtí, Kulturní týdeník, U nás v Evropě, Jazzové pořady, přenosy z leteckých dnů a z Bahen ...


  Tímto skvělým krokem jsem já osobně přišel o nějakých 95 % důvodů ke sledování ČT. Jen tak dál, veřejnoprávní tývý !!! Vzhůru ke kulturnímu nevědomí, vzhůru k ignoranci a zapomnění, vzhůru - nebo spíš dolů !!! Doufám, že namísto těchto pořadů s obrovskou sledovaností uvidí paní Málková z Libně, pan Jirásek ze Zubří nebo slečna Švejnohová z Jemník nějakou pěknou telenovelku, abyste probůh nepřišli o diváky !!! Mad Bum #Beammeup-alien
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18162Verze : 0
  Avatar
  To je normalni. Ceske televize uz jsem prestal sledovat, kdyby nebylo discovery a spectrum, tak na telku ani nekoukam ... tady mi ceska televize rozhodne chybet nebude ... ale zato tady maj canal +, a uz trikrat jsem videl pana prstenu ve francouzstine Very Happy


  Ad verejnopravni televize, jsem rad, ze uvadi zpravy v polstine, ze sponzoruje nataceni ruznych filmovych pokusu, kdy si nektery vskutku "nezavisly" autor natoci za nase spolecne penize pekny filmecek, a na to konto eliminuje vsechny zajimave porady. Podivejte se na soucasnou programovou skladbu ceske televize, cele to jde do plynu. Hlavne, ze jsme meli sve reportery v Iraku (cert vi, kolik to vlastne stalo penez), mozna bych ocenil spise ty pravidelne porady, nez tyden reportazi, ktere stejne bezi na desitkach dalsich programu, a staly nas vic, nez prave ty porady na cely rok ... ale co, televize je preci verejno-pravni, tedy tedy mame PRAVO byt VEREJNE nespokojeni, protoze co ? protoze ti za hodinu jede vlak, vole ...
  presne tak, protoze mi za hodinu jede vlak ... Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18164Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Scotty, Admin


  Absolútne s vami súhlasím. Naozaj je podivné, že verejnoprávne televízie pracujú podľa kritérií komerčných, teda, nie udržať si svojho diváka a dať mu kultúru a informácie, za čo si už vopred zaplatil, ale nacpať ho stupidnými americkými, brazílskymi a španielskými seriálmi (česť dvom výnimkám), z ktorých sa podľa mňa všetci seriózni diváci musia vydáviť (rozumej poblít). Podľa mňa pre pozeranie televízie na Slovensku aj v Čechách už platí zásada výhody manželstva. Ak neviete čo to je, tak vysvetľujem : "Viete v čom spočíva najväčšia výhoda manželstva? Nie? No predsa v tom, že si môžete zasúložiť aj keď sa vám vôbec nechce".


  Televíziu však môžete na rozdiel od tohoto prípadu vypnúť.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18226Verze : 0
  Avatar
  Je to tak ... nechapu, jak televize muze nemit penize, kdyz den co den u kterehokoliv jidla sleduju, jak se nejaka slepice citi spokojena, sucha a bezpecna, nebo jak deti by zrali kocky a psy, protoze jsou zdravy, protoze zerou viskas a pedikrypl, jestli si dement muze umyt sve letadlo a buh vi co jeste ... kazdejch dvacet minut mi film prerusi reklama na dalsi tuny debilnosti, tak jak muzou mit malo penez ? a pokud teda ne, komerni porady ne, tak at nelezou na obrazovky s takovejma stupiditama jako je nemocnice jeste po sto padesati letech, kdy jenom abrham za hlavni roli dostal milion ... no to je pak jasny, ze na nic jinyho nemaj prachy ... cert vem jejich televizni prenosy z leteckejch dnu, tlachani nejakyho pripodelanyho ubozaka, kterej nerozezna letadlo od ptaka me az tak chybet nebude, to se musi videt na vlastni oci, v telce to neni ono, ale najde se spousta veci, ktery chybet budou ... a kdyz tak clovek vidi, jak discovery a spektrum dokaze tocit desitky zajimavejch dokumentu rocne, a porad a porad to lidi bavi na to koukat, vkrada se otazka, jestli mejch 79 korun mesicne za stupidopravni televizi nejsou vyhozeny penize ...


  btw, ty hovada francouzsky tu maj jinou klavesnici a v instalaci nemaj nabidku cesky (s pismenkama na spravnejch mistech a s hackama a carkama), no ja se z toho asi pos*$# !!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18228Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Zlata slova, od verejnopravni (mimochodem odporny germanismus) televize bych ocekaval predevsim presne a vycerpavajici zpravodajstvi o domacich a svetovych udalostech, doprovazene kvalifikovanou nezaujatou analyzou. Strucne bych to definoval jako pomoc obcanovi-volici pri rozhodovani, koho zvolit priste. Sekundarni ulohu vidim ve vzdelavani a kulture. Ta stupidni aktivisticka pseudozurnalistika, kterou CT predvadi, je proste k zbliti Sad.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18240Verze : 0
  Avatar
  Jenze to by musela byt nezavisla, objektivni, pravdiva a spoustu dalsich pridavnych jmen, ktere postrada vseobecne ceska zurnalistika, natoz televize ... vemte si zpravy, podle nich ma clovek pocit, ze nejdulezitejsi je, ze nekde zavreli blba, kterej v opilosti zmlatil svoji zenu ... nebo ze na prejezdu rozstrelil vlak dalsiho pitomce, kterej nerozezna cervene blikani a zvoneni vystrazneho znameni ... koho to proboha zajima ??? Misto toho at davaj co se deje ve svete, zajimalo by me, jestli vubec vite o tom, jaky jsou tady ve Francii prusery, ohledne ELFu a dalsich spolecnosti, o tom, jak tu jde ekonomika k zemi, jak tu maj 13 procent nezamestnanost, atd ? Nevite ... ale vite, kde se kdo zase ve snemovne ozral ... mozna, ze to co zavedla televize Zloba a tak rychle prevzaly vsechny ostatni ceske televize, neni zrovna idealni ... a o sledovanosti typu 4 miliony na kravinu typu Nemocnice mi muzete jeste chvili vypravet, mam takovej pocit, ze na tu teletinu koukaly i jeste nenarozeny embrya, aby jim takovy pocty vysly ... obavam se, podle toho, co sleduju kolem sebe, ze pruzkumy sledovanosti se musi nejdrive tak 10x - 100x vynasobit, nez se pusti na verejnost, protoze jinak si nedokazu vysvetlit, ze ta cisla jsou tak vysoka ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18241Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No páni, vidím to asi takto.
  Máme síce pravdu, tak ako mnoho iných, vieme čo by televízia mala robiť a neroébí, poznáme aj niektoré spôsoby a možnostíi riešenia, ale ako hovorí jedno porekadlo psy štekajú, ale karavána ide ďalej. Teda zrejme sí ten pohár blenu budeme musieť vypiť až do dna.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18266Verze : 0
  Avatar
  Je to tak, na rozdil od demokracie v teto zemi vseobecne plati, ze nazor lidmi zvolenych zastupcu je preferovan pred nazorem lidi, kteri je volili, a to je spatne. Nejaka politicka reflexe v teto zemi neexistuje, natoz zodpovednost a urcita politicka kultura. Potom jsou prijimana takovato rozhodnuti Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#18332Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jenže demokracie je za hranicema , u nás je BORDELOKRACIE (to znamená že všechno je postavené na hlavu) příklad : u nás ve fabryce se stal smrťák při čištění stroje . Fabryka dostala pokutu 8 000 000 kč rodina oběti dostala 50 000kč a fabryka si vesele beze změn jede dál. A kampak se podělo 7 950 000kč??? . Dobrý ne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19519Verze : 0
  Avatar
  Presne tak jsem to myslel, cast vety je "na rozdil od demokracie" a navazuje uz jina veta "u nas ..." Smile protoze to co pises je naprosto normalni, v cechach zcela obvykle ... navic ten pocet nesedi, melo by to byt kam se podelo 8.000.000 protoze to odskodne vyplati take tovarna, nikoliv z te pokuty ... Smile proste si nekdo namazal kapsu, pidla za to prida bezdomovcum a ty ho budou zase volit jak o zivot ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19534Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Páni, to ja si na rozdiel od vás pamätám, ako v roku 1989 niektorí mocichtiví "demokrati" vykrikovali, ako je možzné že exprezidenti dostávajú doživotný plat vo výške prezidentského príjmu. Je to nemorálny anachronizmus, ktorý treba zlikvidovať. A presne tí istí, dnes už vedúci púredstavitelia časti štátu spolu s inými, tiež vtedy nahnevanými, odhlasovali exprezidentom doživotne 50.000 Kč mesačne, k tomu 50.000 Kč na kanceláriu a služobné auto. A to ešte chceli odhlasovať rovnaké podmienky pre expremiérov.


  Alebo na Slovensku, súčasná vládna koalícia sľubovala pred voľbami zmenu volebného systému a viac volebných okrskov, aby bolo zaručené právo občanov voliť svojich vlastných zástupcov do parlamentu. A ajhľa po roku a pol sa odrazu nič nezmenilo, volebný zákon naďalej ostáva na pomernom princípe a ostáva len jeden volebný okrsok. Cítia totiž, že asi budú predčasné voľby a keby si ľudia mohli voliť svojich zástupcov priamo, nemohli by lídri politických strán kupčiť s poslaneckými mandátmi. Za tohoto systému totiž rozhodujú oni kto bude v parlamente sedieť. Tak takto vyzerá Česko Slovenská demokracia a komunistický anachronizmus v praxi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19660Verze : 0
  Avatar
  Jo Skote a celej parlamet jezdí 3 karosama protože nemají služební auta, dále zrušili kantínu za nižší peníz a před vchodem do parlamentu mají píchačky , k tomu berou průměrnou mzdu a vůbec. Tak s tohodle snu jsem se už taky probral. 8)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19667Verze : 0
  Avatar
  Je to tak, taky me to prekvapilo ... presidentovi, kterej vlastni pulku barandova, ma vlastni nadaci, za presidentovani taky nemel malo, jeste sto tacu mesicne ... nechapu, nechapu, nechapu ...


  ale jeste dva otresne interkulturalni zazitky : ze francouzi jedi naprosto silene kombinace jidel, to uz jsem si zvyk ... ale co jsem videl vcera me malem zabilo ... sedim si to tak na obede, bastim, a proti me si sedne zabozrout ... uzasny jidlo ... biftek ... dobrejch 10x10x5 cm, no tak 200g minimalne ... krvavej ... a potom nasledoval sok ... politej tatarkou, a s rejzi ... no ja se malem pos*al kdyz jsem to videl ... a druha vec, francouzi jsou sice hrozny ekologove, maj na to dokonce sekci ve vetsine novin a casopisu, ale jedno jim tak trosku unika ... : napis na zachode v Louvru : temito curankami jste zachranili tri litry vody ... sice presne nechapu jak, ale to je fuk ... a pak vylezete na ulici, kterou tady cistej tak, ze to nametou vsechno na kraj, a pak v cely parizi otevrou hydranty a pustej vodu do ulic, ona ten bordel splachne ... jestli je TOHLE ekologicky, uz vubec nekomentuju fakt, ze nektery z mistnich vychrtliku kdysi davno ve sve puvodni africke zemi chodili nejakych dvacet kilaku pro par litru vody ... no nic, ja si jenom potreboval postezovat Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19682Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin
  Čo Ty vieš? Možno je to nácvik na veľkú akciu : "Vyčistenie Augiášovho chlieva". To by sme v nbašich dvoch malých krajinách potrebovali ako soľ.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19686Verze : 0
  Avatar
  Znova Adminovi.
  Zabudol som Ti napísať ako Ti závidím, že môžeš jesť slimáky, žabie stehienka a iné dobré špeciality.


  Ako to tam bežne frčí v reštikách, tak mi prosím Ťa zaisti nejaký dobrý recept. Mohol by si orientačne odšpehovať ceny takýchto jedál.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19688Verze : 0
  Avatar
  no, zatim jsem nenarazil na nic typicky francouzskyho, nebo se to stitim jist ... takze v jidelne se cpu prevazne biftekama, kurecima stejkama, nudlema z itasky kuchyne, protoze zbytek jsou ruzny zeleninovy prisernosti, nebo ruzny amarouny ...


  ceny se tu pohybujou tak od deseti euro za normalni obyc jidlo, menu u McDonalda stoji 5-6 euro, 15 stoji lepsi dlabanec, treba fondue, a neni problem najit i jidla za dvacet a vic, coz byvaji bud velka jidla, velke stejky atd, nebo v drahych restauracich vse vyse uvedene ... nudle a pizza tu stoji kolem deseti euro, vic uz je predrazene ... no a my v jidelne za to platime dve euro, no nekupte to za ty prachy Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19693Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jo, jo.
  Už sa teším na máj 2004. Presne ako to povedal jeden môj dobrý kamarát : "No nekupte to, když je to tak laciný". Myslím, že najmä naši robotníci si to dobre užijú.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19694Verze : 0
  Avatar
  no, jsem na to zvedavej ... popravde receno, je to tu vsechno ku*evsky drahy, ale na druhou stranu se tu najdou hodne dobry veci, a taky ty platy jsou trochu jinaci (ale ne o moc) ... kazdopadne samotna moznost zde pracovat bez velkych obstrukci bude vyhodou ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19697Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, ja osobne si myslím, že RAZ sa budeme mať všetci dobre. Lenže bohužiaľ obrovskej skupine obyvateľstva súčasné zmeny prinesú enormnú záťaž. Musíme len dúfať, že na lepší život nebudeme musieť čakať celý život.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19699Verze : 0
  Avatar
  to uz se cekalo ted, tak doufam, ze cekani mame za sebou Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19701Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pánové tak mi připadáte jako optimisti, nechcete říct že jste špatně informovaný, tedy mě tak nepřipadáte. Jinak taky doufál (žel asi marně) že se jednou budem mít líp Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19705Verze : 0
  Avatar
  Jsou doby, kdy se optimisti maj strilet Smile Ale neboj, ja optimista nejsem ... pul sveta jsou optimisti ... ta druha pulka na drogy nema Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19709Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jak je to pořekadlo??? : Optimisti se učej anglicky , pesimisti se učej rusky a realisti se učej střílet . Přeji hezkej den. 8)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19725Verze : 0
  Avatar
  Hoši, hoši, keby sme neboli optimisti, tak by nás v stredoveku zlikvidovala inkvizícia a v novoveku Hitler. Človek musí veriť a dúfať. Samozrejme, nemôže len čakať, ale musí byť sám aktívny. Takže o akomsi strieľaní by som ešte neuvažoval. Aspoň ja sa nedám.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19773Verze : 0
  Avatar
  Hmmmmmmmmmm, když už jsme u toho optimismu. Intro mé oblíbené gamesy People's General začíná: "Tchajwanská deklarace nezávislosti vyvolala ostrou reakci Pekingu. Mluvčí Čínské vlády prohlásil, že Čína je odhodlána znovu získat kontrolu nad svým historickým územím ..." A pak následuje třetí světová válka, okupace Ruska až k Volze, atd, atd. Proberu se z obhajoby, otevřu noviny a co nevidím Shocked
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19830Verze : 0
  Avatar
  Prepáč, ale teraz mi to vôbec nezapálilo. Absolútne nič som nepochopil. Skús to dať do zrozumiteľnej podoby. Ďakujem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19931Verze : 0
  Avatar
  Titulek "Čína znepokojena tchajwanským zákonem o referendu" je hned na hlavní stránce války hned pod aktualitami z fóra.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19933Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Aha. Takže sa ospravedlňujem za moju neznalosť a ignorantstvo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19935Verze : 0
  Avatar
  Nikdo není dokonalý. Dokonce ani já prý ne...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19936Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To nic, dneska je to jeste lepsi. Nemecko chce pomoci Cine se zrusenim embarga EU na vyvoz zbrani. Dejte na mne, v tomhle stoleti jeste bude veselo Smile.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19963Verze : 0
  Avatar
  No jo, nemecko se snazi na necem si postavit ekonomiku, protoze jsou totalne v riti, tomu se neda ani rict jinak ... stejne to bylo s Irakem ... nemaj kam prodavat, melou se jak ryba na brehu, a cina je pro vsechny velky, miliardu velky sousto, ktery by chteli sezrat ... a maj uz svyho kosmiromana, tak o to vic Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#19971Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ja som vydel v jednom clanku na jednej web. stranke ze nazvaly samopal STEN GUN kulometem
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22483Verze : 0
  Avatar
  Trocha moralizovani :


  Behem Vanoc postihla Iran niciva vlna zemetreseni. Je mnoho obeti, je potreba mnoho pomoci. I nase znama organizace Clovek v tisni mi zaslala banner k "vyveseni", vyzyvajici k pomoci. Presto, a klidne me sudte, nemohu si pomoci, mi neustale vyvstava otazka PROC. Proc mame my vybirat penize a posilat je do IRANu, ktery zpola stoji na ropnych polich, a ktery ma dostatek energie i na nejaky ten jaderny vyzkum, zatimco nase jaderna elektrarna je temer duvodem pro treti svetovou evropskou valku, a ze by se behem nasich povodni (ci jinych katastrof na nasem uzemi) na iranskem internetu pohybovaly bannery vyzyvajici k sbirce na ceske zeme, jsem si take nevsiml. Chapu, ze zemetreseni je strasna vec, a ze bylo mnoho obeti. Penize, nase ani zadne jine, jim ale zivot nevrati, a na ostatni podle vyse uvedeneho soudim, ze ma Iran vlastnich penez dost. Naopak, Iran a vsechny dalsi zeme by se mely zamyslet nad tim, zdali maji mit penize na vlastni zbrojeni, na jaderne zbrane a na dodavky pro teroristy, nebo zdali maji mit dostatek penez na situace, jako je prave tato. Je to jejich volba. Je muj nazor spatny ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22647Verze : 0
  MOD
  Avatar
  jo je zajímavý že jim pomáhají i USA, který je taky zrovna nemají rádi...ale ti třeba dodávají potraviny i do Severní Koreje, která je líčí jako velkýho satana...nevím, podle mě je to politika "sice nás serete, ale ještě s váma kamarádíme", kdežto kdyby to neudělali, tak by tím vrhli Irán pod vliv kdo ví jakých států...Češi to imho dělají proto, aby dali různým organizacím vidět, že stojí na jejich straně...taky je to trochu o dobrým jméně...v tom našem díravým rozpočtu je to stejně smešná částka a rozkrade se mnohanásobně víc
  zajímalo by mě, jak se íranci tváří na balíčky s pomocí s americkýma vlajkama, když stejný vlajky jsou tam asi na spoustě karikatur...jestli to ti jejich hlavouni odstraňou nebo něco...doufám že si tuhle šanci nenechají amíci ujít a polepí to celý americkýma nápisama, který nejdou sundat Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22654Verze : 0
  Avatar
  to je prave ono, je to hrozny divadlo ... sice je nenavidime a kecame o tom od rana do vecera, ale nechame si od nich porad pomahat, protoze nase fasisticky rezimy jsou sice dobry na kecy a popravy lidi, ale na zabezpeceni behu nasi zeme jsou na prd ... na druhou stranu USA hrajou hodnyho strejdu, kterej pomaha v pruserech, takze to nakonec nebude takovej dabel, jak vam rikaj vasi politici ...


  me jenom prijde totalne bidny, ze kdyz se nekde neco stane (zemetreseni, valka), tak se najednou poradaj sbirky, mluvi se o tom, clovek v tisni porada akce, bla bla, ale ze tam ti lide umiraji den za dnem neustale, i kdyz zadne zemetreseni neni, ze jejich zivotni podminky stojej za prd, o tom se uz nemluvi ... kolik lidi kdy vedelo, kde je afghanistan a jaky jsou tam chudaci, nez tam vlitly USA ? kolik lidi se kdy zajimalo o kurdy nebo kosovsky albance ? nebo treba cecence, armence, atd ? je to strasnej fixl !!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22661Verze : 0
  MOD
  Avatar
  no on u nás není fašistickej režim a kdyby přišla nějaká katastrofa, tak bysme tu pomoc asi taky brali :-/ no já to beru jako gesto dobrý vůle
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22663Verze : 0
  Avatar
  to je ono, u nas nikdo netvrdi, ze usa je velkej dabel, takze nam nemusi vadit si od nej brat pomoc ... ale co to ma za logiku, na jedny strane volat po jeho zniceni, na druhy strane brat konzervy ? samozrejme je to gesto dobry vule, nerikam ze ne, jenom mi to prijde strasne pokrytecky, jak se najednou lidi staraj, ze tam nebo onam lidi TRPI, kdyz tam vlastne trpi celou dobu, jenom se o to nikdo nezajima ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22666Verze : 0
  MOD
  Avatar
  no jo za Husajna taky trpěli a podívej se, američani tam chcípají víc než za války, nikdo jim ani moc neděkuje
  je třeba zajímavý, jak ve zprávách říkají, že pomoc poslal i Egypt, i když nemá s Iránem přátelské vztahy...koukám že ani mezi Arabáčema není Irán moc populární.
  sundat tyhlety režimy je dost těžký, podívej se na Kubu, do Koreje...i když je nikdo nemá moc rád, spoustě lidí se hodí a když se na ně šáhne, hned se spustí mela...říkám mě by taky zajímalo jak to ty iránský úřady lidem vysvětlí, že jim pomáhá velký satan
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22679Verze : 0
  Avatar
  Nebylo mi to jasne do te doby, nez se mi jeden egyptsky "kolega" pochlubil, ze maji rocni prirustek obyvatel 1 000 000/rocne. Na otazku, jak je vsechny uzivi odpovedel: "we let them starving" a ze at se postara Anglie, kdyz je pred tim kolonializovala. Oni vubec neciti zodpovednost za zivotni podminky svych vlastnich lidi. Vsadim se, ze vetsinu americkych konzerv v Iranu zabavili stejni ajatollahove, kteri pak v mesitach hrimaji proti Velkemu Satanovi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22680Verze : 0
  Avatar
  Když byla válka v Afghánistánu tak dávali v TV dokument o talibanu a tam ukazovali jednoho blba od talibů který během dvou měsíců 3 x změnil bojující stranu podle toho jaká zrovna byla situace na bojišti a vůbec se stím netajil a ti rádoby spolubojovníci to věděli a nic s tím neudělali . Nakonec tam byl takový bordel že už pomalu nikdo nevěděl kdo proti komu válčí. No a tohle bude taky něco na ten způsob.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22711Verze : 0
  Avatar
  No, Íránci nejsou Arabové Smile Ale jistě že mezi nimi jsou spory, soudržnost mají jen proti vnějším nepřátelům- Židům, zbytku světa apod., to vnitřní třenice nevylučuje Smile Koneckonců, třeba taková Irácko Íránská válka...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22742Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Myslim si, ze v tom celem taky hraje roli Kaddafi/Lybie a valka v Iraku - dva vyrazne kroky USA k potlaceni moznych zdroju ohrozeni, a Iran spolu se Severni Koreu byly taky na seznamu, takze kdyz se ted podarilo je presvedcit k jadernym inspekcim, doda se jim nejake to jidlo a pomoc, snad to povede k vetsi stabilite a k eliminaci pripadne hrozby.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22743Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Sagittarius : Ti mullové,nebo moulové? si ty americké konzervy ani nevzali..,asi jim nebyly dost dobré..
  Pak si opravdu člověk říká,jestli se má pomáhat,a jestli to vůbec ty národy ,jimž je to určeno,ocení..
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#22883Verze : 0
  Avatar
  Prisel cas na mou oblibenou Kyselou okurku ... tentokrat se jedna o meho skveleho mileho hodneho nadnarodniho zamestnavatele, ktery me laskave obdaril exilem ve Francii a mysli si, ze je to nejaky blaho tady v ty p*deli trcet ... ale o tom to tentokrat neni - muj mily zamestnavatel se demokraticky rozhodl me zcela na ferovku podrazit s vejplatou, ktera mela byt prehodocena na zacatku roku, ale protoze jsem v polovine roku kvuli teto rotaci presel ze zivnostaku (na ktery jsem pro firmu pracoval dele nez dva roky) do stavu zamestnaneckeho, prehodnoceni bylo odsunuto az na srpen, kdy to teprve bude rok, co jsem zamestnanec.


  Uzasna logika, co pratele Very Happy Nejvic me bavi ta naivita, se kterou si mysli, ze az se vratim, ze tam jeste budu delat Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23246Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jóoo, sladká Francie Smile. Od té doby, co kolegové pracovali v Cadarache, nemám o této monarchii žádné iluze Very Happy.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23320Verze : 0
  Avatar
  Trochu z jiného soudku..,nic mě netočí poslední dobou jako anonymní nasí.ači na různých fórech..,naposledy "Spor o seržanta Honzu" na IPMS Nymburk..
  Je to realita doby ,bohužel..,ale nějak si nato nemohu zvyknout..,spíš nehodlám..
  Evil or Very Mad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23486Verze : 0
  Avatar
  Mě zas dost štve, že se nemůžu zaboha přihlásit do fóra KPM Chodov. Už jsme to zkoušel tak pětkrát, vždycky čekám na mejl, a nic. Asi je zajdu někdy seřvat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23491Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Evil or Very Mad Tak mě po ránu vymotal #Sniper Seznam.cz (a asi vynotá další uživatele tohoto serveru). Ti pa*chanti mi ve schránce zřídily složku SPAM a upozornění na novou zprávu ve foru na tomto serveru mi automaticky strkaj do této složky. Pa*chanti co si dovolujou vůbec rozhodovat o tom co je a není Spam, hlavně že oni mi tam strkaj spoustu žvástů o oskaru a podopnejch blbostech, ale že by mě upozornili na to že se rozhodli naprosto otevřeně hodnotit obsah mé pošty to mi říct neráčili. Asi budu muset přesunout svojí poštu na jinej server. Twisted Evil
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23738Verze : 0
  Avatar
  Mě to udělali taky, ale potom, co jsem hlášku odtud z spamu vyhodil spátky do normálního mi to už nedělá.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23743Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jestli chcete, muzu vam zridit mail @VALKA.CZ, staci rict Smile pristupne pres web rozhrani i treba z outlooku, umi vsechno co normalni mail umet ma Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23748Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Panzeranton:Čistě pro tvou informaci-narážíš na pana Jánského-p.Jánský je v jistých kruzích vyhlášeným kšeftmanem,pokud si zajdeš do jednoho pražského modelářského bazaru a budeš shánět něco,co zrovna nemají,dostaneš na pana Jánského telefon,pokud tam zcela vyjímečně nebude osobně přítomen.Je naprosto pochopitelné a všem naprosto jasné,že veškeré stavebnice,které si tento člověk doslova vypláče,má pouze pro svou vlastní potřebu.Zadej si do vyhledávače na Nymburku nicky pana Jánského (J.Jánský,Honza jánský,Jánský,Honza,)a podívej se do jeho témat.Posloupnost nákupů a prodejů je poměrně jednoznačná................
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#23903Verze : 0
  Avatar
  Seznam.cz poslední dobou upadá čím dál víc... Mě nejvíc vytočilo to jejich řazení odkazů ne podle abecedy, ale podle kvality, to už je vrchol, rozhodovat co je kvalitní a co míň Exclamation . Mají na to vyloženě "vědeckou metodu"...


  a to nemluvím o těch reklamách, který tam čas od času vyskakovaly přes půl obrazovky, ale to už snad zrušili
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#25076Verze : 0
  Avatar
  seznam dostal první vážnou ránu když se prosadil google Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#25082Verze : 0
  Avatar
  seznam je o nicem, ale jeste porad je u nas nejrozsirenejsi, co se pristupu z nej tyce, nechapu ... gugl je o tisic procent kvalitnejsi a lepsi, najdu tam zasadne vzdy co potrebuju
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#25098Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Abych pravdu řekl já už používám jenom dva vyhledávače ten první je GOOGLE a ten druhý používám hlavně pro fotky a filmečky (stránky a MP3 umí taky) adresa je www.myblueday.com oba dva jsou česky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#25099Verze : 0
  Avatar
  ja pouzivam gugl na vsechno, i obrazky to umi docela obstojne Smile


  jinak se jeste vratim ke "sporu o serzanta honzu", podivejte se na nymbas, uz to tam docela vre, zda se, ze nas oblibenec je tam velmi oblibeny Smile bohuzel nemuzu souhlasit s Antonem, ze je to takovej skautik, jak nam ho Anton prezentuje, protoze s nim mame uz pomerne dost zkusenosti tohoto charakteru, a to nemluvim jen za sebe, ale za nekolik dalsich ucastniku tohoto fora ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#25122Verze : 0
  MOD
  Avatar
  já jsem teď dostal nějaký flashback z mládí (možná pod vlivem serveru plastikova.valka.cz) a rozhodl jsem se, že slepím nějaký ten model. Rozhodl jsem se, že podpořím místní průmysl, tak jsem koupil stavebnici Miga 21 od firmy Kopro, taky proto, že měla přijatelnou cenu pro moje modelářské skilly. Model se zdá býti pěknej, ale z návodu na mě vybaflo tohle: "Dlouhou řadu let patří MiG 21 k nejlepším letadlům své kategorie na světe. Byly a dosud jsou páteří stíhacího letectva států Varšavské smlouvy a dalších spřátelených zemí." Smile no přece jen jednou za třicet let by si návody aktualizovat mohli. Není to úplně kyselá okurka, spíš jen něco pro pobavení
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26467Verze : 0
  Avatar
  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  tak to je hustyyyyyyyyyyyyy Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26469Verze : 0
  MOD
  Avatar
  ale jinak musím Kopro pochválit, jsou snad jediní, kdo dělají takovou sérií Lavočkinů, Migů atd. Vím, že to není až tak jejich zásluha, prostě dělají dál to, co dělali za komančů Very Happy, ale v dnešní době se to ukazuje být celkem výhodou, protože to nikdo jiný na světě snad ani nedělá. S jejich cenou jim musí na západě utrhnout ruce, jestli to nechrání nějakým brutálním clem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26471Verze : 0
  Avatar
  to pochybuju, v podstate ty ceny jsou docela nizke i u ostatnich vyrobcu, nechtej vedet, kolik stoji takovej model dragonackyho tanku, kdyz vyleze z cinsky fabriky, a kolik desitek/stovek procent navic si k tomu prirazi distribuce za dopravu a distro tady v evrope ... zalezi tedy jen na trhu, poptavka a nabidka Smile
  ale myslim, ze lavocky dela i nekdo jinej, nejaky rusaci urcite, ne ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26473Verze : 0
  MOD
  Avatar
  mě přijde, že v oblasti modelářství pořád ještě trvá druhá a částečně i studená válka. Hasegawa si staví svoje zera a valy, Revell messersmidty a junkersy, číňani svoje přestavený ruský letadla a všichni dohromady spolu s korejcama ještě americká letadla a do toho obligátní Bf 109 a Fw-190. Ale po druhoválečných ruských letadlech se slehla zem, alespoň u těch největších firem. Toť můj dojem jakožto laika co sjížděl internetové obchody a pár modelářských obchodů v Brně Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26475Verze : 0
  Avatar
  zeptej se scottyho, povi ti to samy Smile samozrejme jako se vsim je nejvetsi terno technika nemecka, at uz letadla, nebo tanky, a americka ... pak neco tech Tcek a Migu, a to je asi tak vsechno ... britskych zbrani je pomalu, tech kvalitnich, a jiste by se nasla spousta veci, co vyrabet ... jenze to je stejne jako na nasem kniznim trhu, dokud budou lidi kupovat veci, jako "hitlerovi deti", "hitlerovi zeny", "hitlerovi psi", a cokoliv dalsiho, byla by blbost, kdyby to nekdo porad dokola nevydaval Sad Sad Sad a stejne je to tady, poptavka ocividne nedokaze presvedcit vyrobce delat neco jineho, nez tyto zabehle modely Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26476Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Hruzovladce: Very Happy Ber to tak, že jsi sehnal model s historickou, neřku-li dobovou dokumentací Idea .
  Sedí jim tam jinak stavební postup (odpovídají díly v návodě současné stavebnici)?


  Díky
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26477Verze : 0
  Avatar
  díly v návodě odpovídají, jinak ten model vypadá fakt moc pěkně, dekály to má české, německé, polské a irácké. Asi udělám tu iráckou verzi co je na obalu, vypadá fakt zajímavě. Jako za 109,- Kč to nemá chybu - za málo peněz hodně muziky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26478Verze : 0
  Avatar
  Kopro sice okecávky nechává původní, ale samotné návody upravuje, takže doplněné/odstraněné díly v návodu uoravili. Ale k těm lavočkám- někdy na začátku devadesátejch jsem viděl model La-5 od Italeri, a nejvíc mě pobavily německý znaky na kresbě na obalu. Snad tam jen dali kamufláž nejakýho kořistního stroje a nespletli si strany... Kvaitu samotnýho modelu raději posuzovat nebudu, viděl jsem ho dávno, ale mám takový pocit, že přesnější mohhl být i kdysi dávno mým tatíkem z původně kovozávodské La-7 postavený FW190. Od Italeri mám MiG-3, a provedení detailů je teda děs- vlastně tam ani žádné nejsou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#26856Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Trochu z jiného soudku....mě právě vytočila tahle zpráva (citace z Novinek):


  "Francie zakázala náboženské symboly ve školách
  ...
  Francouzské Národní shromáždění v úterý podle očekávání drtivou většinou hlasů schválilo návrh kontroverzního zákona, který zakazuje ostentativní nošení náboženských symbolů, včetně muslimských šátků, ve veřejných školách.
  ...
  Veřejné mínění nicméně normu podporuje. Podle průzkumu společnosti CSA ji schvaluje 69 procent obyvatel Francie."  Admine co to tam proboha provádíte? Confused: Muslimům zakázat šátky, židům čepičky, křesťanům kříže?! To zavání rasismem... Proč? Proč si nemůžu na krku nosit třeba akvárko (viz Pupendo Wink ) a na hlavě plaveckou čepici? Chápu že třeba na úřední fotky je nějaká norma a tam to musím sundat, ale do školy? A proč zrovna do školy a ne na úřad, do hospody, do autobusu, na ulici, do koupelny... Twisted Evil


  Chápete to někdo??? Shocked
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27301Verze : 0
  Avatar
  Chápu a doufám, že se Francouská vláda a parlement přidá k těm vládám a nevládním organizacím, které naší republiku obviňují s rasizmu. K podavení na tom celém je, že právě francouzi nejvíc spolupracují s arabskými státy, které veřejně podporují náboženskou nesnášenlivost a arabský terorismus.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27302Verze : 0
  Avatar
  bohuzel ja to docela chapu ... jde o to, ze nosenim satku to nekonci, a nevim, zdali by se vam, at uz katolikum, protenstantum nebo zidum libilo, ze vas uci arabka zabalena az po vlasy v satku ... to je asi takove, jako kdyz na nasich skolach chteli znovu zavest krestanskou nauku, tedy nutit vas do neceho, co neni povinne (tedy vyuka krestanstvi, kdyz cast naroda jsou protestanti) ... noseni satku je jeden ze symbolu "muslimstvi" a muze ovlivnovat deti k takove vire, i kdyz ne treba primo (jine prirovnani, asi lepsi, zkuste ve vsech tridach povesit krize nebo davidovy hvezdy, a uvidite ten rev) ... tedy pokud nabozenstvi, tak bud vsechna, nebo zadne, nechapu, proc by zrovna muslimove meli mit neco extra ... ono kdyz se tady na ne podivate, bylo by vam na zvraceni ... to uz s muslimama nema vubec nic spolecneho, jsou to muslimove jenom kdyz se jim to hodi, a celej ten cirkus kolem noseni satku se tyka podle meho nazoru a toho, co kolem sebe vidim, pomerne maleho procenta populace, prirovnal bych to k ultraortodoxnim zidum, jejichz pocet je vyrazne nizsi, nez pocet zidu obecne. a cely ten cirkus kolem tohoto radoby "rasistickeho" zakona je jen dalsi lobby, snaha vytezit z teto co si budeme namlouvat, naprosto idealne medializovane a popularni situace (v dobe boje proti terorismu, stretu arabskeho sveta se zapadni civilizaci atd) nejaky benefity ... kdyby to muslimum opravdu vadilo, a ted muslim VAZNE, tak by francie behem par minut stala, protoze udajne je tu 15-20% obyvatelstva muslimske viry ...


  jinak podivejte se poradne na tu zpravu ... OSTENTATIVNI noseni NABOZENSKYCH SYMBOLU ... ve VEREJNYCH skolach ... tedy zdaleka se to netyka jen muslimu, ale proste vsech ... a pokud se jim to nelibi, maji pravo volby ! mohou jit do soukrome skoly, v cem je problem ? pouze se timto rika, ze pravidla jsou stejna pro vsechny a vsichni je budou dodrzovat, alespon tak to vidim ...


  s tim rasismem ale nesouhlasim, to je trochu prehnane ... Francie nas jeste porad muze pomerne uspesne kritizovat, protoze zkuste byt cikan u nas, a zkuste byt kdyz to tak reknu, negr ve francii ... nebe a dudy, pratele ... naprosto zadny problem ... v zivote jsem nevidel takovou smichanou kulturu cernochu, zlutaku, sem tam nejaky rusak, proste vsechno mozny, a me pozorovani pomalu potvrzuje domnenku, ze neco jako "bily" francouz ani neexistuje, protoze je to proste multientnicka a multikulturni smeska ... stejne jako ve velke britanii a dalsich statech, tady si nikdo nelame hlavu s tim, ze ktere zeme ci svetadilu pochazite, pouze, musite dodrzovat pravidla dana pro toto uzemi. Myslim si, ze pri veskere snaze, toto se o nasi krasne demokraticke socialisticke federativni republice Cechy und Mahren rict neda.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27306Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin: já ale mám poslední dobou pocit, že u nás rasismus existuje i díky tomu, že naše úřady mají odlišný přístup k řešení problémů u věšinové populace a u romské menšiny. Nechci a nebudu rozvádět všechny své důvody které mě k tomu vedou a už vůbec nechci na těchto stránkách rozpoutávat válku barev. Jen bych vznesl jednu otázku (a nečekám na ní žádnou odpověď). Jak často příslušníci armády a policie, kteří byli nuceni změnit na základě požadavků tohoto státu své město působnosti (posádku) dostali v posledních 10 letech od tohoto státu byt ?
  O zneužívání našeho sociálního systému radši nemluvím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27308Verze : 0
  Avatar
  jasne, na to dokonce existuje definice, rika se tomu tyranie mensiny, tedy zneuzivani pozitivni diskriminace, ktera ocividne zejmena v pripade takovychto mensin plati ... jenom rikam, ze nase zeme se s timto problemem nedokaze vyrovnat, a to jakkoliv (ja osobne bych postupoval vyrazne tvrdsim zpusobem, zadne byty zadarmo, deset deti zadarmo, jidlo zadarmo, do skoly nemusej ...), zatimco zminovana francie sice neni dokonala (a ja to vim nejlip Very Happy Very Happy Very Happy, btw, podivejte se na forum Offtopic, tam je o Francii celej clanecek Very Happy), v tomhle maji pred nami jeste docela naskok Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27309Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Admin: No jenom jestli ten náskok právě nezačali ztrácet...
  Vidím, že je tam pojem "ostentativní" nošení, a podle mě je to něco jako "množství větší než malé", tedy formulace které se musím nekontrolovatelně rozřechtat pokaždé když ji slyším. Jenom mám pocit, že "ostetntativní" je tam proto, že šátek bude "ostentativní", kdežto čepička a kříž nebudou "ostentativní". Jinak jsem původně nezpochybňoval že se to má týkat všech náboženství bez rozdílu (to činím až teď, ale to se teprve udvidí, jestli to tak bude nebo ne), ale chci říct že s tím nemůžu souhlasit, ani když se to týká všech...


  Beztak sám nevěříš, že zakážou nošení křížků na krku...no muslim holt nosí šátek, a na hlavě.... a právě proto, že nemůžou zakázat ten křížek, nemůžou zakázat ani ten šátek. Podle mě to - a zcela zbytečně - nahrává slovy našeho oblíbeného Vašíka "plíživému" vzniku opravdového "střetu civilizací", zbytečně to dává záminku k další nesnášenlivosti.
  A zajímavá byla ta připomínka, že Francie vlastně skoro nejvíc "kamárádí" právě s muslimy a např. Palestinci. Izraeli káže o tom, jak mají mít Palestince rádi, ale sama ve své zemi nedovolí ani muslimovi nosit šátek na hlavě. Není to trochu k smíchu (pláči)?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27312Verze : 0
  Avatar
  Na začátku myslim byl ten spor o tom, jestli si I MUSLIMOVÉ musejí sundavat ve škole pokrývku hlavy, jak jest napsáno ve školním řádu. Někteří ředitelé žádali striktní dodržování školního řádu jiní tolerovali (když je důvodem náboženství tak teda jo). Jenže tak vznikala určitá "pozitivní diskriminace" a to po čase vede k tomu, že si ostatní začnou stěžovat, že část má výhody (nemusejí dodržovat předpisy), zatímco ostatní ne a začíná problém, kterej po čase hrozí přerůst ve větší = problém šátek x školní řád se přenese do obecnější roviny ve smyslu Vy nemusíte dodržovat tolik zákony, protože si policie tolik nedovolí, aby nebyla obviněná z rasismu atd atd. I u nás mnozí úředníci některým skupinám raději dají víc, aby se tam druhej den nesjely štáby všech televizí a neposlouchali obvinění z rasismu.
  Takhle se to vyřeší elegantně. Zákon jasně zakazuje jakoukoliv "náboženskou propagaci" stejně jako je ve škole zakázána ta politická. To se mi zdá spravedlivý a správný. Ve škole má docházet k poznávání a ne k ovlivňování (byť nepřímo).


  To dav: A to je taky ta "pozitivní dikriminace" i když oficiálně ji nikdo nevyhlásil. Jedněm byty jak na běžícím páse, jinej se 5 let nedočká a pak to vede ke stále větší nenávisti. Podobně by se to podle mě vyvíjelo i s těma šátkama.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27313Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Souhlasim s robotem, rekl to asi tak, jak ja jsem to myslel Very Happy Rano moudrejsi vecera Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27328Verze : 0
  MOD
  Avatar
  RoBoT: no tak teď mi to nařízení připadá ještě víc nesmyslný... pokud existuje norma přikazjící při vstupu a pobytu ve škole sundat pokrývku hlavy, proč se proboha parlament za velkého povyku zabývá tím, že by extra zakázal muslimské šátky, a ještě na to nabalí křesťanský křížky?


  Druhá věc je, jestli se dá nošení šátku/křížku považovat za náboženskou propagaci... co když nosím značkový tričko, to propaguju tu značku, ne? A reklama je ve škole taky zakázaná, nesmím ho tam nosit? Rolling Eyes


  Abych to shrnul, já bych to prostě nechal tak jak to bylo... vyhláška zakazuje nošení pokrývky hlavy a pokud ji někdo nehodlá dodržovat, ať přestoupí buď jinam, kde mu to budou tolerovat, nebo v nejzazším případem bych to řešil úpraou této vyhlášky, výjimkou a podobně... Ale proč z toho dělat náboženskou otázku a aféru?


  ale o tom tohle fórum není Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#27342Verze : 0
  Avatar
  Zmenim zas tema Very Happy


  FUCKING WEATHER Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Do vcera bylo leto, dvacet stupnu, nadherne. Dneska odpoledne mame jet na dovcu na britsky ostrovy a hadejte co ? zacne chcat ... a presne v tu dobu, kdy sednem do vlaku smer Londyn ... a bude chcat dalsich 14 dni !!! z toho uz by se jeden zblaznil, tady (jak pravi klasik) jen chcije a chcije a chcije (sorry, lip se to rict neda, ale nebyl snad jedinej den pres zimu, kdy v tyhle bohem proklety zemi neprselo) ... doufam, ze to nedorazi i do cech, kdyz tam mate taky leto, protoze jinak by to bylo skoro na povodne Sad Sad Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#33791Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ale dorazí
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#33793Verze : 0
  Avatar
  tak tak...povodněma už taky strašijou... a je fakt, že například dneska už se v naší milované Bečvě Laughing valilo o dost víc vody než obvykle... a to je tady zatím krásně, sluníčko svítí a mraky nikde, nepršelo už dva týdny... jestli ještě dorazí lijavec, máme to tu zas
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#33861Verze : 0
  Avatar
  Odbočím k oblíbenému tématu posledních měsíců #Sniper až najdu nějakého ha*zla co se baví vymejšlením a šířením virů, tak bude mít při natáčení filmu i jednu věrohodnou mrtvolu 8) .
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#35096Verze : 0
  Avatar
  k tomu se pridavam ... denne jich mam ve schrance tak dvacet, diky bohu uz opadla ta velka vlna nedavne doby, to slo do stovek ... jen to prudi ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#35106Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Nemám rád Vyškov Twisted Evil . Strávil jem tu den a začínám uvažovat o emigraci. Navíc, tímto skláním hold všem modemistům - něco tak deb*lního jako připojení přes telecom jsem tedy neviděl. Člověk se 5x připojí, ale až na poslední pokus se konečně dostane na válku.cz a to jak jistě chápete je nepříspustné a přímo skandální.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37206Verze : 0
  Avatar
  dav:To jsi zjistil až těd? Smile)))) Ne JOKE
  Ale máš pravdu...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37210Verze : 0
  Avatar
  ano, ve vyskove jsem take byl, sic jen v muzeu, ale stacilo Smile a co se tyce modemu, tuto radost jsem si nastesti uz od malicka odeprel a coby jeden z prvnich uzivatelu prvniho systemu internetu po kabelove televizi v CR jsem si prosel predpeklim i peklem teto sluzby, lec alespon rychlost mi oplaci cast tech vynalozenych nervu Smile Ani nevim, jak se budu domu vracet, tady mam dokonce internetovou kabelovku s 640kbps, a to je poradnej fofr Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37222Verze : 0
  MOD
  Avatar
  NJN, Telecom. Takhle to dopadá, když je někdo monopol. Už aby měl konkurenci. To pak pojedou ceny dolů a kvalita nahoru (aspoň doufám) - jako onehdá u mobilů, dokud jeden operátor = všechno předražený; potom konkurence a šlo to radikálně dolu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37350Verze : 0
  MOD
  Avatar
  hlavne je treba aby cela republika zrychlila, klasicky modemy jsou fajn, ale celej svet uz bezi na pul megach, chce to ADSL, rychlejsi kabelovku a podobne, aby to melo smysl ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37354Verze : 0
  MOD
  Avatar
  klasickej modem už nechci nikdy v životě vidět!!!
  Co já u toho vymyslel nadávek, to bylo něco strašnýho, půl minuty to řve a pak je to stejně pomalý ja kráva.
  Sem moc rád že už mezi modemisty dávno nepatřím, protože pevná lajna je prostě pevná lajna (i když jen 128/128)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37355Verze : 0
  Avatar
  Buď rád i za těch 128 kbps, já jedu na 64 kbps přes drát. Sice s modemem nesrovnatelný, ale takový půlmego bych si nechal líbit. Aspoň by se mi rychlejc načítala válka.cz Smile Smile Smile Smile Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37356Verze : 0
  MOD
  Avatar
  je pravda že válka se občas načítá pekelně pomalu a několikrát se mi pro jistotu radši ani nenačetla Confused (to mám za to že se sem připojím několikrát denně)
  Ale nezoufej, 64 je taky dobrý a já už šetřím na 256/256 a tím už si myslím že bych mohl být spokojenej 8)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37357Verze : 0
  Avatar
  Pro jaký připojení (druh) ses rozhodl ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37359Verze : 0
  MOD
  Avatar
  pevná lajna, přes síťovku,LAN (nevim jak tomu říct) tady v Brně se tomu nadává Netbox
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37360Verze : 0
  Avatar
  Hmm... tak to závidim. U nás v paneláku jsme připojený přes drát na LAN (buď 64 nebo 128). Takže naděje, že by se sem přitáhla jiná firma s lepším připojením je asi nulová (většině lidé stávající připojení stačí - na e-mail a občasné brouzdání ...). Ale když chce člověk stahovat soubory (více nebo větší), tak to je na provaz.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37363Verze : 0
  MOD
  Avatar
  ja jedu pres klasickou kabelovku, kdysi tesmedia, ted karneval, tesmedia stala pekne za prd, takova shitova spolecnost, to jsem nevidel, ale ted se to o dost zlepsilo, a prej tam vymetli i par lidi, takze to ted slape, hned jak se vratim jdu do toho znova. asi pujdu nekam k pul megu, na to si clovek rychle zvyka Smile


  co se tyce valky, to je dany problemama na serveru ... mam tu krom valky a vsech podruznych webu jeste obrovsky web pro fotografy, a valka spolu s timto photopostem generuje dohromady zhruba 330 giga prenesenejch dat mesicne, strankove jsme nekde u 25 milionu vybavenejch stranek mesicne, vetsina z nich sosana z databaze, pres 50 milionu souboru ... asi si udelate sami obrazek o tom, jaka zatez to na normalni pecko AMD Atlon s dvouma gigama pameti musi byt Very Happy Very Happy Very Happy a pak se proste najdou dny, kdy se to proste kouse, aniz bysme vedeli proc. Proto jsme pristoupili k tomu, ze je objednanej novej server, pripojovat se bude koncem dubna, a tak se zatez rozlozi na dva. Az se vratim domu a dam dohromady patricnou sumu, koupim jeste treti, ktery bude jen a ciste na valku, zadne dalsi weby tam nepojedou, ty necham na tomto stavajicim. Konfigurace ? procery 2x AMD Opteron, 2gb pameti, 2x SCSI disky 36 giga v raidovym poli, gigova sitovka. Uz jen mit tech sedesat koliku Smile pak vam pratele bude valka litat tak rychle, ze budete cubrnet Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37365Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ten Karneval bych si nechal taky líbit. Garantujou půlmego (cca. -nevim přesně), ale mnohde to prej šlape i na mega (mam jen z doslechu).


  Ty čísla .... to je hukot. Smile


  Takovou mašinku bych si nechal taky líbit. Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37377Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Tak tady si musím trošku zamachrovat - máte bydlet v Přerově Laughing Laughing Laughing Město sice za moc nestojí, ale místní Kabelovka nás napojila přes optiku a rychlosti jsou sice proměnlivé, ale v průměru velice slušné (sice na Admina určitě nemáme, ale na úrovni 256 kbps se často vyskytuju 8) )
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37397Verze : 0
  Avatar
  tak to tady zase rychlosti sou daný a taky se drží, když mám 128 tak mi to jede na 128, když mám 256 tak na 256 atd. a to nonstop...
  Ale když se to teprve rozjíždělo tak nevýhody byly občasný výpadky, ale zase se občas někomu stalo že mu to místo na 64kbps jelo na dvou megách 8) jenže to už mají ti hajzlové vychytaný Crying or Very sad


  a každej koho znám a má kabelovku si stěžoval jak ty rychlosti kolísají, to bylo obzvláště poznat při hraní on-line
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37482Verze : 0
  Avatar
  rychlosti na kabelovce bejvaly zdileny, ted uz se to dela jinak, takze to s rychlosti je lepsi, ale musi byt dobry signal, tam, kde jsou stary rozvody a stary draty to stoji priserne za prd, v kralupech to blblo nejaky dva roky, nez se to vsechno vyresilo ... ale zato nam to zas behalo jako metropolitni sit na deseti megach mezi pocitacema navzajem, rychlost byla limitovana jen na internet a "ven" z mesta ... ted uz je rychlostni limit nastavenej primo v modemu (teda ne ze by se nedal zmenit, ale samozrejme se na to brzo prijde Very Happy) a nic se s tim neudela Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37489Verze : 0
  MOD
  Avatar
  heh,to se to najednou rozjelo Smile) Já teda jedu na ET Data Nonstop,ale pujdu od toho,protože to těd stojí 751 kč ale od 1 července to bude stát 1220 kč.když to vyjde,molh bych mít 128 kbps/s za 700 kč mesíčně...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#37498Verze : 0
  Avatar
  Bez dalšího komentáře předkládám všem kolegům, na jakou informaci jsem narazil při historickém bádání...
  Doporučuji zajíst kyselou okurkou.


  http://www.lahovicky.cz/zpravy/8.5.2003.asp


  Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#39973Verze : 0
  Avatar
  Nejlépe to asi vystihl sám autor v samém závěru...


  Když jsem v kyselé okurce, napadá mě - obracím se teď na vás kteří umíte anglicky a sledujete v tomto jazyce dokumenty atd. - když je napsáno "World War I" čte se to World War One a nebo World War First? Naše angličtinářka nám nedávno tvrdila podle mého názoru blbost, a tak se obracím na povolanější Wink Pokud neměla pravdu (čemuž věřím), patří to tedy do kyselé okurky Laughing Stejně jako pokus o popis americké historie v našich učebních materiálech, kde nějakým "nedopatřením" zcela vypadly četné války s indiány...


  A stejně jako zítřejší "stávka" učitelů. Na našem ústavu se jí zúčastní asi 6 (slovy šest) profesorů. Ať si o jejich požadavcích myslíme co chceme, tím že nejsou schopni vstoupit jednotně ani do jednohodinové (!) stávky, dokazují, že si zvýšení platů nezaslouží.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#39976Verze : 0
  Avatar
  čte se to World War One a World War Two
  anebo pak teda First World War (nebo myslim ještě Great War) a Second World War


  ten závěr toho článku o Lahovicích je vystihnutej dobře a s autorovým názorem souhlasím. Taky se mi líbí že se nebál to napsat "na plnou hubu"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#39977Verze : 0
  Avatar
  No, uprimne, ten clanek sam o sobe a styl, jakym je napsan, me urazi podstatne vice, nez obsah, ktery se tento "komunistobijec" snazi sdelit. Prijde mi to spise jako vyrizovani uctu a snaha obvinovat ostatni za neco, co je normalni a prirozenou soucasti naseho pravniho radu, tedy fakt, ze shromazdeni musi byt ohlasene, a pokud chteji v praci omezovat ostatni, stejne jako blokovat dopravu, meli by se prizpusobit. Paraniodni recicky o "policistech v civilu, kteri monitorovali situaci" nechavam stranou, nataceni na kameru je ve vsech techto pripadech normalni a deje se na vsech demonstracich, pritomnost policistu na akci nepovolene je prirozena a tezko se ji divit, zejmena v oblasti, kde je takova cila doprava a navic stavba ... Navic fakt, ze autor povazuje zucastnene za "vsechny" (na fotkach jsem nikdy vcetne deti nenapocital vice jak 25 osob), zatimco druhe se zucastnilo "jen asi deset osob" (tedy hm, pouze polovina Smile ) dava naznacit, jak v dane obci vypada ... I s tou skladkou bych to podle fotografii videl dosti polemicke, spise se kolem kope nejaky kabel a provadeji se stavebni prace. Tedy cely clanek mi prijde jako zla krev mezi autorem a nekolika dalsimi lidmi z obce, kteri nesouhlasi s prubehem stavby nebo s necim dalsim co dela mestky urad, a filtruji to pomoci takovychto akci, navic to vydavaji za "komunisticke", "zkurveny narod" a podobne, pricemz zcela zrejme se jedna o osobu starsi a tedy by me uprimne zajimalo, jake nazory a postoje zastaval poslednich padesat let ... vzhledem k tomu, ze par takovych lidi znam, nemalo plati, odkud vitr fouka ...
  Rad bych se mylil, ale tento clanek ve me vyvolal spise velmi silny nesouhlas s konanim dotycnych osob, nez s pristupem statu ci mestkeho uradu ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#39979Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Dexter: Tak to jsem rád že na tom ještě nejsem tak špatně Wink


  Admin: celý ten článek právěže vystihuje přesně stav naší společnosti - nikdo se s nikým není schopen dohodnout a pak si to ještě budou vyříkávat "přes média". A to i když jde o takovou věc, jako je pietní vzpomínka na oběti ve své vlastní vísce...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#39983Verze : 0
  Avatar
  Ne ne, dobrej je jenom to world word one a two, podle meho, to first a second pochazi od takovych narodu, kde anglictina neni jejich jazykem, a prekladaji to podle sveho (jako napriklad my Smile ) ... navic pravda je, ze britove i francouzi spise pouzivaji Great War (Grande Guerre), nez ww one ...


  Co se toho clanku tyce, prijde mi to trochu mrzke, resit to timhle stylem, a jeste do toho tahat tu pietu a pamatku ... nevsim jsem si, ze by tam na tech fotkach nekdo delal neco jako pietni akt, ze by prinesly venec nebo neco takovyho, spis tam postavali a hadali se s ridicema bagru Sad a to rozhodne neni to, co bych si predstavoval pod vzpominkovou akci ... pak je jasne, ze tento narod uroven nema, ale nemuzou za to komunisti ani fasisti, ale kazdej z nas, protoze my jsme ted to, co tvori nas narod, a pokud se budeme chovat tak, jak dotycny v tom clanku, tak se to, na co si sam stezuje, nikdy nezlepsi Sad Sad pokud bych z toho mel dojem, ze jde jen o tu pietu, tak bych chapal, ze jsou lide rozmrzeli, ale prece neni nic jednodussiho, nez se domluvit a resit to priste jinak, lepe a radostneji. Nemuzu si ale pomoct, ze se proste jedna o prvni moznou prilezitost, jak se o mestky urad otrit, a to bez ohledu na to, jake mel pro sve rozhodnuti duvody, a proste to udelat na truc, a jeste se divit, ze tam jsou policisti a ze na ne ostatni lide nadavaji. Timto zpusobem je pak zneuzivana historie a pamatka tech mrtvych k sobeckym a pokryteckym problemum soucasnosti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#39985Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, když čtu Adminovy příspěvky ohledně článku, tak si říkám ..... tak přeci jenom má někdo stejně kritický pohled na celou věc/článek. Samozřejmě pieta a uctění památky je fajn, i třeba dvakrát (jednou na den masakru + druhé den jako výročí konce války - proč ne ?), ale článek mě připadá spíše jako prostředek vedení politického boje (časté užívání slova komunistický + zvýrazňování nepřítomnosti starosty + další obsah dotyčného webu) a tedy zneužití piety pro boj na obecní úrovni. Fuj ! Přítomnost policie byla asi kvůli nenahlášenosti akce = není se čemu divit.
  Taky bych si představoval jinak řešení místa pomníku (nemyslím dočasné výkopové práce, ale blízkost víceproudé vozovky), ale o tom se autor článku příliš nerozepisuje.
  A použití termínu "zkurvený národ" mě tedy doslova nas..lo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40036Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ad WWI a WWII:


  Nejlépe asi World War One / Two, ale i na UK webech (+ i ve slovnících) se dá často narazit na First / Second World War. Spojení World War First / Second je asi nesmysl. První světová je často, jak píše Admin, též psána jako La Grande Guerre / The Great War. Uff!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40038Verze : 0
  MOD
  Avatar
  WWI: Díky fšem, stačí ... vysvětlujte to naší profesorce angličtiny Laughing
  Mě víc štvalo, že spolužáci věřili víc jí než mně Shocked
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40040Verze : 0
  Avatar
  prines si zakovskou, ja ti to tam napisu, od Admina to snad vezme, nebo ne ? Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40045Verze : 0
  MOD
  Avatar
  ale ne Laughing já jsem se ptal jenom proto, že většinou mám sklon si moc nevěřit (asi mám důvod Very Happy ), tak jsem se chtěl ujistit. Profesorka co to neví mě nezajímá, ať si klidně zemře blbá Laughing


  Ještě k těm WWI - důkazem že i First World War se občas používá budiž (jsouiž...jak je budiž v množném čísle? Smile ) stránky firstworldwar.com Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40052Verze : 0
  Avatar
  Koukám, že vaše angličtinářka je na tom podobně, jako byla ta naše na gymplu - tři lekce před náma Smile Smile Smile Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40054Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to proto ze worldwarone bylo zabrany Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40077Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No ale najdeš to i na jinejch UK webech (nejen v názvu) Smile Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40098Verze : 0
  MOD
  Avatar
  RoBoT: někdy spíš tři lecke za náma, na gympl dost smutnej výkon... First World War je regulérní název Smile Great War je ale ten původní (než se začaly světové války "hrát" na pokračování Shocked )
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40160Verze : 0
  Avatar

  Citace - kapa :

  RoBoT: ... First World War je regulérní název Smile Great War je ale ten původní (než se začaly světové války "hrát" na pokračování Shocked )  No já to vim, proto sem ti to psal o něco výše Smile Smile
  Ty ses ptal, já ne. Smile Smile
  No nejde jen o to, že bylo pokračování, ale oni si mysleli, že nic horšího nemůže bejt - proto Great / La Grande -, ale ono mohlo ... :evil


  Jo tak jestli je o tři lekce za váma, tak to je na tom hůř než ta naše bejvalá Mad . Tak s tim něco udělejte, my prosadili její vyhazov. Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40169Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Množné číslo k budiž není, a hlavně se to budiž vztahuje k slovu důkazem, ne ke slovu stránkám. Drobný rejpanec.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40170Verze : 0
  MOD
  Avatar
  RoBoT: druhá část mé věty už nepatřila tobě, neoddělil jsem to Embarassed
  Učitelku vyhazovat nebudem, protože mnoha lidem to takhle vyhovuje (i když časem poznají že je to blbost) a mě osobně to nevadí, já anglicky umím i bez ní 8) Laughing


  Aubi: nemyslím si, že budiž se stahuje k "důkazem"... důkazem budiž fakt...tento fakt budiž důkazem... podle mě je to ke slovu fakt a důkazem" je pak předmět Rolling Eyes , a proto jsem potřeboval množné číslo. Akorát teď nevím, proč jsem nenapsal "důkazem budiž web..." a měl bych pokoj Laughing Laughing Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40182Verze : 0
  Avatar
  kapa: stačilo prostě napsat "důkazem budiž stránky...". Každej by to pochopil (vždyť to stejně bylo dobře) 8)
  co se týká té učitelky, sem na tom stejně, na střední sme měli učitelku kterou sem pořád opravoval já Laughing
  A když to tak vezmu tak ve škole sem se toho z angličtiny moc nenaučil Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40184Verze : 0
  Avatar
  To kapa: Aha ... se stane Smile


  Koukám, že stav vyučování Aj je "kvalitní" na více místech Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40267Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, teď nám v Praze kabelová UPC dvakrát za sebou zvedla rychlost nejdřív ze 128 na 256 a teď by to mělo údajně dělat 712 kB/s (snad to píšu dobře). Na jiných serverech je to zrychlení znát, na valce zatím tedy ne, načítá se to jak za mlada, když jsem jel přes modem - to si mohl člověk jít uvařit kafe, než se to načetlo. Proto jsem hodil modem za psem a vlezl jsem na kabel. Je pravda, že je to drahý - teď to stojí kolem 1250 Kč/měs., žena nadává jak špaček, ale zase se nemusím starat ani o minuty, ani o data. Snad udělají něco levnějšího, zatím se o to nechci zajímat. Prokouřím měsíčně víc.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#40305Verze : 0
  Avatar
  Dneska mě dostalo, když sem viděl zprávy z KLDR. Půlka města v prd.li, spousta mrtvejch a zraněnejch, nemocnice vypadaj jako u nás lazarety pro nakažený morem tak z 15. století. Tak požádali o pomoc. Jižní Korea okamžitě poslala humanitární "konvoj". Ale oni je NEVPUSTILI s tim, že to nepotřebujou (vezmou jen od Ruska nebo Číny) !!!
  Větší omezenost a idiocii sem snad ještě neviděl !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41146Verze : 0
  MOD
  Avatar
  uprimne, ja se jihokorejcum divim, ze se vubec snazej ... na severu korei je asi jedno, jestli maj umrit hladem, nebo pri vybuchu dvou vlaku s trhavinama Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41147Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No jo,když tam vládne stále KOMUNISMUS Sad( Je to strašný no
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41229Verze : 0
  Avatar
  A protože jsme se dlouho nenaštvali, přidám perličku z dnešní MFD:


  Ve zkratce - dva drogoví dealeři dostali X let, přičemž X je v tomto případě závislé i na tom, kolik svým "podnikáním" vydělali. Odvolací soud poté tresty zmenšil a poslyšte zdůvodnění - pachatelé drogy museli nakupovat, což je něco stálo, a toto něco se odečítá od výdělku, který je tím pádem menší Evil or Very Mad Já když jsem si to přečetl, dostal jsem neodolatelnou touhu emigrovat.


  Takže už i zločinci si budou odečítat náklady, jako podnikatelé?!! To si mohli ještě započítat cesťáky, bodyguardy, čas nebo třeba odbornou literaturu! Navíc tito pánové během celého procesu popírají, že by kdy s drogama kšeftovali - jak se tedy můžou hájit náklady na jejich nákup?! A jak ty náklady vykázali, oni mají paragon?!


  Tomu se říká pro stromy nevidět les, aneb naši soudci pro právo nevidí spravedlnost. A pak se mi divte, že nemám rád právníky Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41971Verze : 0
  Avatar
  Kapa: tak to si mě dostal, já teda tu chuť emigrovat mám už dýl (zhruba od tý doby co sem si trochu začal uvědomovat co se tady děje,tedy minimálně od 15ti), ale to co si napsal, to už je síla, to je možný snad fakt už jen u nás
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41978Verze : 0
  Avatar
  to je masirka Sad Sad Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41982Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ale veď správne.Viete čo si dali tý díleri roboty s tým aby ten materiál zohnali?A toho ryzika čo museli podstúpiť.Ja nie že by som im skrátil trest ja by som im to všetko preplatil,lebo to robili v ámci svojho volna Razz
  To značí vašu nedokonalosť právneho systému-u nás by znel rozsudok jasne-prepustiť,lebo sú neni dôkazy.Keď tak prešli väčšie ryby tak preco by nemohli taky nikdo jak nejaky dílery.Je to na kočku s tými našimi zákonmi.Asi fakt len emigrovať alebo začať drogovať #Silly #Beer
  Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41986Verze : 0
  Avatar
  A to si představte, že (jinde na foru) se někdo chtěl 100% spolehnout na vyjádření jediného právníka.
  Buďme rádi, že je tady možno právo tvořit!
  Koho by zajímaly zákony, nebo právní logika? Pojďme do toho, já se stavím v jeslích pro pár expertů -zatím tedy jen capartů, ale když to jde do rýmy, tak proč je eliminovat! Uděláme si pár obecně závazných právních norem!
  Ačkoliv nevím, jestli tejdě v EU ještě budem smět!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#41993Verze : 0
  Avatar
  Přátelé, zejména vy, kdo jste tady vyjadřovali rozhořčení nad tím bordelem u nás, račte se juknout, jak se žije v Austrálii!


  http://www.skyfly.cz/zajimavo/search_zajima.php3


  Třeba načerpáte pár kapek optimismu podle hesla: "Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř !"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#42394Verze : 0
  Avatar
  Dneska jsem vyslechl příběh, který mě opravdu nas*al:


  V Přerově existuje závod Severomoravská energetika, a taky jistá tmavší menšina neplatící za odebraný proud. Tato menšina vždy, když jí začne hrozit odpojení přívodu elektriky, dojde na k tomu určené oddělení Sev. energetiky, udělá brajgl a následně něco málo zaplatí. Tak to probíhalo v cyklu až do dnešního dne - neboť včera jim proud byl skutečně odpojen. Neastačilo, že na techniky naši menšináři vytáhli nože, ale dnes se navíc opět dostavili na oddělení Energetiky a přišli se mstít. Tudíž byly k vidění létající květináče...ale zas tak humorně to nedopadlo - dvě ženský (ano, stateční menšináři si troufli především na ženy) skončili s pracovním úrazem, řediteli oddělení je vyhrožováno, že cestou z práce je mrtvej, případně že mu zabijou vnučku... vzhledem k tomu, že ty svině (a už jsem málem napsal černý sv...) vědí, kde bydlí, je to velice příjemná vyhlídka. Takže abych to zkrátil - přívod proudu bude zapojen i bez placení (a ani se tomu řediteli nedivím), hold někdo platit nemusí. Přivolaná policie si pachatele zapsala (předpokládám že na konec dlouhého seznamu) a bude "řešit" jako přestupek. Celé oddělení bylo dnes dočasně rozpuštěno, protože ředitel prohlásil že v takových podmínkách nehodlá pracovat, a od zítřka nastupuje pořádková služba, nějaká agentura.


  Takže toliko k rasové diskriminaci v naší zemi. Evil or Very Mad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#43013Verze : 0
  Avatar
  já to shrnu stručně: nesnáším rasismus a ci*** (jednu menšinu) a sem si jistej že nejsem ani zdaleka sám (a tím nemyslím žádný skiny a takový skupiny, tím myslím normální slušný lidi). Kdyby takhle neplatil nějakej běloch tak ho jednoduše vystěhujou nebo ho zavřou nebo mu něco zkonfiskujou (nevim jaký jsou za to postihy)


  jestli to co sem napsal někomu vadí, nebo ho to snad nějak pohoršuje tak se omlouvám, ale když si přečtu to co napsal kapa a přidám vlastní zkušenosti, tak mi to už prostě nedá
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#43017Verze : 0
  Avatar
  Tot nedavno som pisal v sekcii romska valka....... o tom ako som chytil 3 cigancikov a odovzdal ich policajtom potom co mi vykradli auto.
  Co z toho
  -2 hodiny som sedel na vysluchu kde som sa musel dopravit pricom cigancikoch odviezli autom
  - obden ich videli na tom istom mieste uplne v pohode
  - pozajtra idem na dalsi vysluch pricom ked sa nedostavim dostanem pokutu do 50 000 sk
  - stavim sa ze este mozno budem mat problem ja


  Ako postupovat v podobnom pripade:
  zas.....,odv....,zak...... Evil or Very Mad Very Happy


  Zaverom :Rasista je clovek ktory ma rad iba svoju rasu ostatne odsudzuje.Ja nemam rad iba na 99% jednu rasu,som rasista ?
  Uvidim 14.5. o 9:30 Rolling Eyes
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#43041Verze : 0
  Avatar
  Jo, jo je to fakt bomba! Moje poslední zkušenost s tím tmavym KSINDLEM je z 30. 12. 2003. Jsem zaměstnán u jedné nejmenované záchranné firmy. Byla to pro mne a mého parťáka poslední služba toho roku. V odpoledních hodinách jsme přijely pro pacienta na Prahu 5, Plzeňská ul. Než jsme se vrátily s pacientem cca 10-15 min. bylo auto (jen v kabiňě) vybrané, šlo hlavně o veškeré doklady mého kolegy (služební karta ccs= zablokování 500 kč, mob., ňáké finannce atd. hodnota celkem cca 3500-4000 kč )
  Nejhorší na tom je, že přišel svědek, který vše viděl (byly to ci.... atd.), ale Poldům to do protokolu zapřu, mněl totiž přes ulici krámek ze kterého vše viděl, ale má oněj i o sebe strach. Celá záležitost skončila tak, že kolega 31. 12. oběhal 95% nových dokladů, pachatel zůstal do dnešních dnů neznámý (i když se podle policie jednalo o velmi známou firmu, kterou delší dobu sledujou). Ze strany zaměstnavatele parťákovi nic neuhradili se slovy, že si nemá nechávat doklady a osobní věci ve voze. Tuto skutečnost praktikoval 10 let než vzniklo ponaučení. Takže i když budete mít auto zamčený (máme centrální zamykání na dálkáč) a věci přikryté mapou Prahy, aby nebyly v Sanitce vidět, ci... je stejně najde.... Já osobně nosím veškeré věci stále při sobě v ledvince, i přes nepohodlnost.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#43055Verze : 0
  Avatar
  Tak to je síla. No jinak mně se do ledvinky nic nevejde protože tam mám pistoli . Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#44944Verze : 0
  Avatar
  Nesnáším rasisty a Cikány Smile. Když je náhodou potkám, mám ruku na noži v kapse a ve tváři velmi chladný výraz. Nechávat v autě cokoli je hazard i mimo cikánské čtvrti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#44998Verze : 0
  Avatar
  Před několika dny vyšla kniha o Jardovi Novákovi, bývalém navigátorovi 311. perutě RAF. Na obálce je jeho portrétovka, ovšem z neznámého důvodu je zrcadlově obrácená. Takže má nyní plk. Novák na tehdejší RAFácké uniformě stužky vyznamenání na opačné straně. Nevím, proč se tak stalo, jestli to někdo popletl, nebo je to jen o lidské blbosti, každopádně, mě to štve, pana Nováka to štve a spoustu dalších lidí. Navíc to vrhá i špatné světlo na autorku knížky, jinak velice milou paní, Dr. Konrádovou. Bohužel se s tím asi už nic nedá dělat...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56255Verze : 0
  Avatar
  Cikáni mi nevadí, jsou to taky lidi a znám spoustu z nich, kteří jsou možná lepší než my "běloši". Dokonce mám i spoustu kamarádů z tohoto etnika. Pro změnu ale nesnáším slovo "Rom" a "Romové". Neznám, nerozumím. Cikán není nadávka...
  Bohužel někteří (zdůrazňuju NĚKTEŘÍ!) si neváží majetku a svých práv, respektive chtějí práva jako ostatní, ne-li větší, ale o povinnostech nechtějí ani slyšet. To je divný ne? Já, když rozmlátím byt, tak budu mít tamto hnědý zapáchající, oni dostanou nový byt. Jenže, to není o cikánech, to je o vládě. Fajn, ať si ho rozmlátěj, ale ať si pak nestěžujou. A hlavně ať ti pitomci nahoře z nich nejsou, no jak to říci slušně,...vyplašení?
  To samé je asi v případě tolik oblíbených "rasově motivovaných trestných činů". Někdo zmydlí cikána, je to rasově motivovaný trestný čin, cikán zmydlí někoho, není to rasově motivovaný trestný čin. Nejsem rasista, ale všem tedy stejně...
  PS: Soukromý názor, jen mi to tak prostě přijde, no. Což takhle si zahrát? "Romko, ty krásná...", "Romský baron jsem já..." a tak?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56257Verze : 0
  Avatar
  Teď jsem, už tedy v zoufalství nejvyšším, zase jednou po letech pustil Pearl Harbor. Je mi z toho na blití. Vypnul jsem to po necelý půlhodině. Dojaly mě souboje RAF vs. Luftwaffe. Zejména pak fakt, že nějakej americkej nazdárek bez jediný zkušenosti jen tak rozstřílí čtyři Němce za pár vteřin. A to už vůbec nemluvím o tom, že americká "Eagle" peruť má na letadlech označení RF, vždyť to byla polská 303. peruť!!! Chudák Josef František se asi obrací v hrobě...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56277Verze : 0
  Avatar
  Pytlák: Klid Joe Smile. To chce z hluboka dýchat, počítat do 10 a ono to přejde. U mě to tak alespoň funguje Smile Smile Smile. Jinak s tvými příspěvky v podstatě souhlasím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56284Verze : 0
  Avatar
  Pytlák: Pusť si Tmavomodrý svět Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56311Verze : 0
  Avatar
  Však já vím, tím se obvykle léčím, jenže, když si to pustíš třikrát denně... Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56363Verze : 0
  Avatar
  Pytlák: Tak to už musíš umět nazpaměť, o to lepší. Nepotřebuješ ani obrazovku, prostě zavřeš oči... Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56367Verze : 0
  Avatar
  Tmavomodrý svet je na letecké súboje vážne dobrý. Obvykle to po ňom nevydržím a musím si pustiť IL 2, tak ma to navnadí. Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56368Verze : 0
  Avatar
  Haspeklo: Přesně tak Smile


  Ale abysme se vrátili k tématu - mě teďka dost naštvala ona akce Czechtech nebo jak se to jmenuje. Několik desétek tisíc lidí se sjede na soukromý pozemek (navíc v chráněné oblasti), a náš stát není schopen je vyhnat. Protože nelze nalézt organizátora, a doručit mu rozhodnutí o tom že akce je nepovolená. Ptám se proč mu musí něco takového doručovat, to je snad výchozí stav že na cizím pozemku bez povolení si nemůžu rozjet technopárty, a doručovat by mi měli snad jedině rozhodnutí že teda můžu. Majitel (pronajímatel) požádal polici o vyklizení JEHO pozemku. Nic. Technopárty jede dál a nezastaví ji ani chytře myšlený telefonát o bombě v areálu. Když se zavolá do školy nebo na zimák, musí být oblast okamžitě vyklizena. Tady se ale nic vyklízet nemusí.


  A přitom stačí chtít, kdyby se tam prošlo pár set policistů, můžou na místě pokutovat každého koho potkají - neoprávněné vniknutí na cizí pozemek...znečišťování prostředí...hluk (týká se obsluhy zařízení)... ale tady nikdo nechce. Vsadím se, že kdybych si na ten pozemek postavil stan a chtěl tam pár dní přespat, vyhodili by mě a napařili mi pokutu. Proč si myslíte že se taková akce koná asi u nás, když většina lidí je beztak z německa, Rakouska...prostě zahraničí?


  Měl bych návrh - majitel (pronajímatel) pozemku by měl žalovat stát, že není schopen zajistit jeho vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že už ted je jisté že svůj pozemek bude muset odhlásit z jakéhosi programu ekologické výroby, bude škoda určitě značná. Třeba by se potom stát probudil.


  Uf Evil or Very Mad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56401Verze : 0
  Avatar
  kapa:naprosto s tebou souhlasím ,to co se děje je horor. Jenom proto ,že viníků je mnoho ,tak se proti nim nezasáhne. To je jako kdyby policie u vás na zahradě přistihla třeby 3 osoby ,které tam nemají co dělat a vy žádal o jejich vyvedení ,taky by se neptali kdo to zorganizoval ,ale všechny 3 by sebrali. Takže bych doporučil policii výtržníků se nelekejte na množství nehleďte!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56468Verze : 0
  Avatar

  Citace - Haspeklo :

  Tmavomodrý svet je na letecké súboje vážne dobrý. Obvykle to po ňom nevydržím a musím si pustiť IL 2, tak ma to navnadí. Smile  No já nevím já po Tvavomodrém světě vždy skončím u wizoura, hold na každého působí úplně jinak Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56480Verze : 0
  Avatar
  No, uprimne, Tmavomodry svet ma taky sve chyby, staci se podivat, jak tam jednu chvili roluji stroje se stejnym oznacenim, pripadne jak v "breznu" je venku jak uprostred parneho leta Smile ale jinak se samozrejme nedaji tyto dva filmy srovnavat, rozhodne Tmsv je lepsi Smile


  Co se tyce toho CzechTeku, tady by nejdrive musel byt zajem. A zajem neni. Delaji se gesta do televize, ale to je vsechno ... vzdyt to kurva bezi rok co rok uz asi pet let po sobe, a ani letos s tim nikdo nic neudela ... jasne, velkej zasah hodne policajtu stoji prachy, ale na ruzny pi*oviny se prachy najdou, nejaka ochrana osobniho majetku je ale v tyhle zemi a nasim podelanejm politikum zcela ukradena ... hlavne aby oni meli svoje imunity a to svoje jisty, a co prosty obcan, no koho to se*e ? ... nahnat tam par policajtu, obklicit, z jedny strany tam zacit prat granaty se slzakem, a jak dlouho by je to bavilo tam tancovat ? (nic proti technu, jsem jeho velkej priznivce, ale ceho je moc, toho je prilis ...) Jenze, co by tomu rekl tisk (brutalni policie krvave potlacila malou party na soukromem pozemku, nekolik mladich lidi zabito pri zasahu, rodiny oplakavaji sve mrtve ...) a zahranici (spisovatelka Rowlingova podala na CR zalobu za rozehnani rodine oslavy a zada, aby ceska republika darovala 10km ctverecnich na kazdorocni poradani takovychto akci a zdarma je zasobovala vodou, drogami a elektrickym proudem !) ? Ale stezuji si ty firmy, kde si ti lide tam nakupuji jidlo, piti ? Ty benzinove pumpy, ktere jim prodavaji benzin ? Asi moc ne ... takze ono je to take o urcitem "verejnem blahu" ktere je dle naseho statu "nad zajem jedince" ...


  Jinak prosim debat na tema Cikani, Romove atd. se tu prosim zdrzte, uz jsem to tu musel cistit jednou, nerad bych tu neco takoveho mel, at uz jsou ty nazory jakekoliv.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56511Verze : 0
  MOD
  Avatar
  A co jim dát jeden s těch vytěženejch hnědouhelnejch dolů . Stejně je to jen velká díra do země . Tam se můžou stavět třeba na hlavu a nikomu by to nevadilo . Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56515Verze : 0
  Avatar
  Citace:
  Několik desítek tisíc lidí se sjede na soukromý pozemek (navíc v chráněné oblasti) a náš stát není schopen je vyhnat, protože nelze nalézt organizátora, a doručit mu rozhodnutí o tom, že akce je nepovolená. Ptám se, proč mu musí něco takového doručovat - to je snad výchozí stav, že na cizím pozemku bez povolení si nemůžu rozjet technopárty a doručovat by mi měli snad jedině rozhodnutí, že teda můžu. Majitel (pronajímatel) požádal polici o vyklizení JEHO pozemku. Nic. "


  Byl jsem mimo dosah TV (naštěstí), takže nemám kompletní info. Jaký "pronajímatel"? Jestliže pozemek pronajal (a to pravděpodobně ano, jinak by nebyl pronajímatel, že), pak existuje smlouva a on nemá co žádat policii o zákrok - určitě pod sankcí. Již léta bojuji (bezvýsledně), aby prvotní snaha policie byla kromě dokázání viny také odčerpání majetkového prospěchu, který pachatel získal - nikoli však formou pokut, ale vrácení všeho, co získal + sankce státu.
  Z mně nepochopitelných důvodů jsou pachatelé (obecně) zvýhodňováni tím, že získaný prospěch je ponecháván bez povšimnutí, vzniklá škoda je snižována a její úhrada není podmínkou propuštění. Majetková kriminalita se tak stává nejlukrativnějším řemeslem. Co by se asi tak stalo, kdyby všichni účastníci byli zadrženi a propuštění bylo vázáno na kauci, rovnající se podílu na způsobené škodě - samozřejmě za předpokladu, že by se techno konalo zcela nelegálně?
  Na mne totiž tohle působí tak, že někdo má velký nepoužívaný pozemek. Přijde za ním někdo a nabídne mu prachy (docela pěkný) za pronájem té louky na setkání kamarádů, soukromou oslavu atd. Dotyčný svolí, sbalí prachy a když mu tam najede Technopárty, pak se diví a dělá ukřivděného. Policie to pak musí řešit dost křivě (račte si přečíst zákon o shromažďování a podmínky, za kterých to může státní orgán zakázat) a zakročit může, až když doručí rozhodnutí. To je ovšem chyba našeho právního řádu, ne policajtů.
  No a vzhledem k tomu, že většina "tvrdých" zákroků (Velká Pardubická cca 1992 a některé další) byly nejdřív velice chváleny, ale místo odměn pak po stížnostech následovaly citelné postihy, žádného policajta ani nenapadne, aby byl moc aktivní.
  Vy byste byli, pánové?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56529Verze : 0
  Avatar
  Fantan: Tak teď jsi mě znejistěl. Nějak taky přesně nevím jak to je, že by ten pozemek pronajal někomu jinému a proto mu říkali pronajímatel (že ho jenom vlastní, ale nehospodaří na něm?). To je asi kravina. Druhá věc je, že říkali že ten pozemek je součástí nějakého programu ekologické výroby nebo tak nějak. Takový pozemek by snad nepronajal ani na "rodinnou" párty.
  Ale kdo ví, třeba máš pravdu.
  Rozhodně jsem nemyslel, že chyba je na straně policajtů, to se shodneme.


  Admin: Czechtech se koná už jubilejních DESET let a nikomu to nevadí, ne pět...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56558Verze : 0
  Avatar
  no, kazdopadne existuje mnoho dalsich norem, ktere jsou porusovany, hygienicke - nadmerny hluk, bordel, odpadky, drogy ... ale je to jak pise Fantan, neni to zas takovy problem policie, jako spise zakonu, a to jsem mel taky na mysli, protoze policie uz je jen organ, kterej to ma realizovat ... a co se tyce vraceni majetku, s tim se neda nez souhlasit ... ukradnete dejme tomu nejake bance dejme tomu miliardu, koupite si za ni ostruvek na bahamas, a nikdo na vas nemuze ... a kdyz nahodou, tak vas zasijoo, za pet let vas pusti, miliarda je zlegalizovana a uz vam nikdo nic udelat nemuze ... proste parada, v tyhle zemi se to fakt vyplati, bejt gangster Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56561Verze : 0
  MOD
  Avatar
  On ten zemědělec ho nikomu NEPRONAJAL. On mu nepatří. On na něm hospodaří. Je tedy NÁJEMCE. Organizátoři se ho zjevně neptali. Prostě přišli. Pozemek je v eko programu, hned vedle CHKO.


  Pravděpodobně přijde o status ekozemědělce, bude muset za velký peníze půdu zrekultivovat a možná i "porušil nájemní smlouvu" a bude se muset zpakovat a odejít. To vše za přihlížení orgánů státu. To je skandál (netvrdím, že viníkem je primárně policie, ta zjevně jedná na vyšší pokyny). Aby byl klid, tak jsou zcela pošlapána práva a zájmy jednoho ekopodnikatele, kterého ta sranda vyjde na x miliónů korun. A v TV se hovoří, že se na technoparty vlastně neporušují žádné zákony. Ale že jsou porušeny už tím, že se ta akce koná bez dovolení na soukromém pozemku je jedno !!!!!


  A ještě ve zprávách vystoupí nějakej machr přes drogy (tušim Douda) a říká tam, že zásah by přinesl víc problémů než to nechat běžet. Co on tomu rozumí a co do toho má co kecat. Jeho job jsou drogy a ne právo a bezpečnost. A argumenty, že proti tolika lidem nejde zasáhnout jsou sice asi částečně založené na pravdě, ale kdyby se chtělo, tak by to šlo. Ale kde by to mohlo politicky smrdět, tam se asi ničeho nedočkáme.


  By mě zajímalo, jak by pánové reagovali, kdybys přijel s fekál vozem a valníkem hnoje. Oboje jim vysypal na zahradu a řekl, že za tejden to odvezu a nic jim za to nezaplatim. Asi by nadšený nebyly (a jen tak by to taky asi nevyčistili). Ale když to není jejich pozemek....  odkaz na info o kauze: http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=81240
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56646Verze : 0
  MOD
  Avatar
  http://czechtek.freetekno. org


  Na Novinkách se to taky diskutuje, ale ty České noviny mají myslím info víc. Včera v TV NOVA na zprávách tam jako mluvčí organizátorů vystupoval Lukáš Kohout - ten podvodník, co si za peníze Poslanecké sněmovny lítal po světě. Ještě na něj nebyla podána žaloba. Na adrese organizátorů (nahoře) tvrdí, že ho v životě neviděli - prostě hochštapler.
  Podle diskutujících na Novinkách www.novinky.cz se jednalo o louku s bodláčím, šťovíkem atd., zcela neudržovanou, neposekanou a nekultivovanou, jedna ženská z vesnice si stěžuje na ohromný hluk a zamoření rybníka a prameniště(?).
  Prej se tam ale bleskurychle natáhli prodejci s balenou vodou atd - kšeft prostě jede.
  Pozemek je v majetku státu (PF ČR), pronajatý krachující společnosti, která ho zřejmě dál pronajímá (ona na to myslím EU dává dotace).
  Jestliže poldové vůbec nezasahují, pak jsem zvědav, po kom bude chtít ten poškozený uplatnit náhradu škody! Jak to vidím, zaplatí těžkej balík advokátovi a utře hubu - ale dostal se do novin a TV.
  Myslím, že jediné řešení by bylo poslat tam pluk, majetek (reprobedny, zesilovače, generátory, auta, přívěsy atd) zabavit a pak počkat, kdo to bude chtít zpátky.
  Těch pár policajtů, co má okres k dispozici tam může maximálně dostat na budku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56648Verze : 0
  Avatar
  Stačilo na začátku uskutečnit dva-tři nízký průlety se čmelákem s plnou zásobou slzáku. Vypustit a voni by vodtáhli.


  A že ty blbci v TV nepoznali pana Kohouta, přestože oni sami o něm nedávno točili reportáž, mě snad ani nepřekvapuje ... Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56654Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Fantan: kvůli serveru novinky.cz jsem si už zrušil seznam jako výchozí stránku vyhledávače, ty mi ani nepřipomínej. To je nechutný přežitek Rudýho práva říznutej s nejmenovanou českou komerční televizí. Zezačátku jsem se tomu smál, ale už mě to začalo štvát. Dělají to naprostí amatéři, jejichž jedinou kvalifikací je asi dlouholeté členství ve straně. Od okamžiku, kdy informovaly o výročí varšavského povstání (a nějak se zapomněli zmínit, kdo že to stál na druhé straně Visly a koukal na ten masakr dalekohledem; naopak pokusily se shodit vinu na západní spojence, protože "dodali málo zbraní"), už tam nepáchnu.


  RoBoT: Mě taky nepřekvapuje, že naše televize neznají rozdíl mezi slovem pronajímatel a nájemce. Všude ho uváděli jako pronajímatele. Navíc se mi nezdá, že by bylo až tak těžký proniknout do té komunity a zjistit dopředu (tak jako účastníci), kde se akce bude konat. No a pak zasáhnout včas.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56658Verze : 0
  Avatar
  No, já nejsem takový znalec a taky věkem jsem už smířlivější, navíc nevidím velký rozdíl mezi podjatostí Lidovek, MFD, či jiného periodika. Navíc mě vždycky zajímá ta diskuze k tématu článku. Dokonce jsem se před časem i občas přidával, než jsem poznal, že to vůbec nemá cenu. Ale jako "hlas lidu" to použít lze. Názory obdobné RoBoTovu se tam vyskytly vícekrát a řekl bych, že ten jeho je ještě velice mírný.
  Když jsem po maturitě nastupoval do prvního zaměstnání, řekl mi tehdejší šéf (mj): "Jsou dva druhy problémů. První- s čím něco udělat můžeš. Tak to udělej a nerozčiluj se. Druhý - s čím nic udělat nemůžeš. Tak se nad tím nerozčiluj, ať vydržíš dlouho naživu!"
  A ono to funguje! Byl chytrej, pan Svěrák (nechť je mu země lehká!)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56698Verze : 0
  Avatar
  Fantan: Stačilo se zeptat, též jsem rychle přišel na to že zapojovat se do novinkovských diskuzí nemá smysl Wink Často si tam ovšem lidé léčí jen své komplexy a nevím, jestli jde o ukázkový vzorek populace (doufám že ne).
  Ta Svěrákova moudrost je opravdu prospěšná, jen kdyby se jí řídilo co nejvíce lidí, hned by bylo veseleji.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56712Verze : 0
  Avatar
  Teď jsem si pročetl info o panu Kohoutovi, který létal po světě vládními letadly (za naše prachy) a nyní se vyával za organizátora CzechTechu, a musím říct, že jsem se od srdce zasmál, a následně mi bylo do breku. Jak můžou být naše média tak praštěná?! Ještě vypustí všechny jeho zprávy (že bude další CzechTech, že louka bude uklizená...). To je přeci pro dotyčného redaktora na vyhazov.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56798Verze : 0
  Avatar
  Ja se vam divim, ze lezete na takove obskurni servery Smile Idnesem pocinaje, na to, ze to jsou relativne seriozni noviny, tak web je teda prasarna nejvetsiho kalibru, kam se hrabe "elektricky vyboj mezi mraky a zemi" a jemu podobne ... takovej sh*t svet nezna, preklepy, gramaticke i fakticke hrubky, a spousta odpadu. Jako v celem nasem zpravodajstvi, staci se podivat na zpravy : soudy, dite pokousane psem, auto rozstrelene na prejezdu a co se kde narodilo noveho v ZOO. Copak tuhle republiku nic jinyho nezajima ? Je to k zebliti ! A stejne tak ostatni noviny a "zpravodajske" weby ... novinkama pocinaje a trebas lidovkama konce, ty maji jeden zcela exkluzivni problem, a to je (vlivem jejich nemeckeho majitele) velmi zajimavy pohled na sudetskou otazku, ono to totiz podle nich vypada, ze nemci vlastne za druhou svetovou ani nemuzou a jsou obeti spiknuti ufounu, nebo fakt nevim ... krom toho tam cas od casu vybleje nejaky moudro muj oblibeny fasista Emanuel Madler, autor knih o Benesovych dekretech a podobne ... zabavne cteni, jen co se za mrize popadam, kdyz to vidim ... Co z toho plyne ? Ze NEKOUKAM na zpravy v televizi, rozhodne ne ty ceske, NECTU noviny, na idnes lezu jen kdyz se chci pobavit, a co neni na CNN, BBC ci Al Jayeera, pro me neexistuje ! Co potrebuju o deni ve svete, mam na uvodni strance valky, kterou den co den plni kolega Hanz, zbytek na vyse uvedenem, a ostatni me radsi nezajima, protoze jak pise fantan, zbytecne bych se u toho nas*al Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56833Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Včera jsem (nešťastnou náhodou) zabrousil na TV Nova, pořad "Na vlastní oči" Pan Klíma uváděl reportáž o hledání trosek letounu sestřeleného letce Timotea Hamšíka přibližně těmito slovy: "Je téměř s podivem, že ještě 60 let po válce se tolik lidí zajímá o osudy našich letců ze západu..." Pan Klíma si zřejmě neuvědomuje, co vše pro tento národ udělali a že bychom je za to měli na rukou nosit. TFUJ! Palba
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56980Verze : 0
  Avatar
  Až tak divný, že se na to místo okamžitě sjelo několik jiných zájemců (z Anglie, Belgie). A stáli tam v dešti a čekali, jestli se podaří letadlo najít a identifikovat. Smile Smile Smile
  Prostě ještě je spousta věcí, o kterých se u nás dá řici, že "je něco shnilého v republice české". Zas ber to tak, že svými příspěvky na válce přispíváš k povědomí alespoň části obyvatel o tématu čeští piloti v RAF. Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56985Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Admin: Lidové noviny by měly brzy skončit. Tak to případně můžem oslavit na nějakém srazu Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56988Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, to sice jo, ale když pak slyšíš takovýho rádobyredaktora, nejradši bys mu rozbil čuňu...
  Krom toho, když jsem slyšel ty krávoviny, co tam povídali, zejména o typech letadel a tak,... škoda mluvit.
  Jinak to ale bylo poměrně zajímavý. Tedy,... mohlo to být zajímavý, kdyby to udělali pořádně a ne jen kvůli senzaci. Třeba syn Jeana Accarta a tak, říkám, dost zajímavý...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#56989Verze : 0
  Avatar
  To mate z toho, ze se divate na takovy obskurni televizni stanice Very Happy Urcite typy poradu jsem proste eliminoval, jsem prilis cholericky nez abych se na neco takoveho mohl divat ...


  Jinak k predchozimu : zasah slovenske policie proti nedovolene technoparty v CHKO dava zcela jasne najevo, ze to JDE, kdyz se CHCE ...


  Lidovky konci ? OLE !


  A na zaver : Znate STEFANA KOLPAKA ? NE ? Ja taky ne ... presto mi od tohoto boziho hovaada chodi kazdou minutu virus "elektronicka pohlednice", a to jiz tri mesice ... jenom po tomto vikendu jsem mazal kolem 400 emailu od tohoto cloveka, samozrejme nereaguje na zpravu, ze ma zavirovany pocitac, proc taky ... jeste ze neni pripojen casteji, uz bych se asi nasral Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#57700Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Šokovala mě zpráva o vraždě osmdesátileté stařenky ,které se měl dopusti teprve dvanáctiletý chlapec z pasťáku . Co s ním ? Vzhledem k věku je za svůj čin nezodpovědný . Jeho ůstav už ho nechce ,údajně utekl už dvacetkrát a zase uteče znovu . Prozatímně je na Psychiatrii ,ale to prý také není vězení a on není psychicky nemocen a i od tamtud se dá utéci. Hrozné je ,že svého činu vůbec nelituje nemá žádné zábrany ani výčitky svědomí ,klidně by to zopakoval . Tak kam s ním?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60382Verze : 0
  Avatar
  pověsit za koule do průvanu a nechat shnít (asi tak nějak, nic jinýho si nezaslouží)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60392Verze : 0
  Avatar
  Je to teda strašný, když společnost, tvářící se jako maximálně demokratická a ochraňující práva svých občanů je fakticky zcela bezmocná proti svým členům, kteří se nejsou ochotni podvolit se těm nástrojům, které proti nim mohou být použity.
  Svého času byl pověstný Franta Netolický ve Valdicích - odsouzený na doživotí, který jen tak pro prču probodl spoluvězni zespoda ledviny, když ležel na palandě - nic horšího se mu nemohlo stát!
  No a tihle nezletilí zmrdi jsou něco podobného! Do vězení se dostat nemohou, v pasťáku kolem sebe šíří hrůzu, něco jim říci je o život - viz nejen tuto stařenku, ale i tu vychovatelku, umlácenou v severních Čechách před časem klukem, který chtěl utéci a ona mu v tom bránila.
  Odpovědní (jsou vůbec odpovědní? za co?!!!) pokrčí rameny - pasťáky jsou vedeny jako školská zařízení!! a tedy nemohou být vězeními ....
  Pak jest se ptáti: jak se stará stát o bezpečnost svých řádných občanů? Jak je účinně chrání před nebezpečím, přímo sálajícím z takovýchhle zmetků?
  Pak se nelze divit, že se občané ozbrojují - kdo může, činí tak legálně, kdo nemůže legálně, činí tak illegálně, nebo si vezme kudlu, boxer či něco podobného (oni se takových zmrdů bojí i opravdoví lumpové!!!).
  Je to ještě pořád stát pro občany? Jsou ti pánové k parlamentu pořád ještě těmi, kteří hájí ty hodnoty, které mají pro nás cenu? Nebo se zajímají hlavně o to, jak zůstat co nejdéle u koryta?
  Ta bezmoc je hrozná! Rozumím ti, Dextere!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60395Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím, každý má právo na život, ale na tyhle kreatury platí jenom jediná věc - provaz !
  V těchto případech je škoda, že byl zrušen trest smrti!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60468Verze : 0
  Avatar
  To her66: Ten trest smrti by ti stejně nepomohl.


  1. Jde o mladistvého - na ty stejně nemohl být aplikován.


  2. Muselo být splněno několik okolností. Nepamatuju si to přesně, ale šlo o něco jako: opakovaný (nebo postihující mnoho lidí naráz), úmyslný čin, apod. On by asi provaz nedostal ani kdyby ten trest smrti platil.


  Navíc by to asi nerozdejchali na západ od našich hranic. Oni nechtěli "povolit" Ukrajině usmrtit k trestu smrti odsouzeného masového vraha (myslim, že měl na svědomí řetěz cca. 17 vražd).


  Jinak je opravdu děsné, že naše společnost dospěla tak daleko, že jsme v takovémto případě bezradní a bezmocní. Asi budeme muset čekat dokud něco nespáchá až mu bude 18 let. Do té doby zřejmě bude moci beztrestně vraždit ! Když pak člověk slyší nářky na nedostatečnou humanizaci vězeňského systému ..... ach jo. Nechápu tu přehnanou slušnost vůči lidem, kteří by nám nejraději vrazili kudlu do zad ... Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60502Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To RoBoT: já vím, že to u mladistvých nejde. S tím provazem to byl jen povzdech na Fantanův příspěvek ohledně toho drbana z Valdic.


  U toho mladýho by to chtělo mu ty jeho nápady z hlavy vymlátit. Bohužel tyhle "lidé" ničemu jinému než násilí nerozumí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60504Verze : 0
  Avatar
  přesně tak, nakopat do p*dele, ať taky blbeček ví co je to bolest, i když ani po tom se mu v té palici asi nerozsvítí
  ale zajímalo by mě kde se to v těchhle lidech bere, co se stane že jim takhle hrábne (a prosímvás hlavně na mě nezkoušejte vliv počítačových her a akčních filmů)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60512Verze : 0
  Avatar
  Dexter, já myslím, že je to kombinace vlivu výchovy, prostředí a různých psychických poruch. Jestli mají na tom podíl počítačové hry a krváky v TV nevím, ale myslím, že minimálně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60515Verze : 0
  Avatar
  Myslím, že to bude skutečně komplex příčin. Ty PC hry bych klidně vyloučil, tihle primitivové určitě nejsou PC ovlivněni. Spíš jde o citovou plochost a to je výchova v ranném věku (tedy rodina) v kombinaci s vlivem okolí. Ale globálně ty PC hry a vliv TV krváků - hlavně u starších - vyloučit nelze, jak jsem napsal, jde o komplex příčin.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60517Verze : 0
  Avatar
  Podla môjho názoru v tom PC hry ani bedňa nebude. Predsa len v pasťáku si asi na PC veľa nezahrá. Len nemôžem pochopiť ako mohol zabiť bezbrannú starenku a nemať žiadne výčitky svedomia. Pre takých malých hajzlíkov čo nemajú svedomie by mali mať tresty ako pre plnoletých. Je jedno či niekoho úmyselne zabil v 12 alebo v 20, vždy to bude vražda. Ako povedal major Haluška: "Oknom by som ich vyhádzal, ešte by som ich vo vzudchu do rici nakopal!".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60518Verze : 0
  Avatar
  Přátelé, na vině je jednoznačně výchova. Teď už není podstatné, proč zrovna tento konkrétní jedinec nedostal ani základ normální výchovy. Ale je známo, že v pasťácích a podobných zařízeních se mu jí asi dostat ani nemohlo (i když i ztama vychází dost slušných lidí). A přitom je tolik rodin, které nemůžou mít děti a rádi by adoptovali... achjo.


  Druhá věc je, co s takovým "člověkem", když "už" je mu dvanáct a tohle provede. Humanisti se na mě vrhnout, ale já si nemůžu pomoct - zbavit se ho. Nevěřím že ho jde "napravit". Je to smutné, ale někde se stala zásadní chyba a podle mě je rozhodně lepší, když to odskáče tohle individuum, než když to odskáče několik náhodných lidí, kteří ho potkají na ulici.


  A ještě - nepodceňoval bych vliv PC her a filmů na vývoj. Samozřejmě za normálních okolností to nehrozí, ale uvědomte si že existují děti, které celý svůj čas tráví před obrazovkou (a už je skoro jedno jakou), a ty pak opravdu nejsou schopny rozlišovat co je realita a co ne (dospělý člověk může koukat na ty samé filmy a hrát ty samé hry a nijak mu to neublíží, ale čím mladší dítě, tím větší vliv). Vzpomeňte si, jestli jste si náhodou když jste byli malí nehráli na oblíbené hrdiny vašich oblíbených televizních seriálů (typu Nemocnice na kraji města, Pět mužů v tanku a pes nebo jak se to jmenuje Smile ). No a dnešní děti nejsou jiné, jen se změnily ty pořady...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60527Verze : 0
  Avatar
  Na tých počítačových hrách niečo bude, ale nemyslím že by to pôsobilo v tomto konkrétnom prípade. Pri pôsobení všeobecne je to už iná vec. Len pre príklad: Dnes som išiel v autobuse a hneď za mnou sedeli dvaja 13 alebo 14 ročný haranti. Skoro celú cestu sa rozprávali o Counter Striku. Potili také drísty ako: "...v kľude skočíš s tretieho poschodia a nič sa ti nestane..." alebo "...to je riadna blbosť, čo píšu v časopisoch a na internete, že kalach je nepresný a hrozne "hádže", ja s ním viem trafiť policajta na 1000 metrov.".
  Perla na koniec: z autobusu vystúpil Róm a jeden z tých dvoch zahlásil (a to presne citujem!!!): "Toho skur***ého cigáňa bych tak odj**al medvedicou a potom by som ho ochcal, ko***a čierneho!" (som CS negramotný, prosím vysvetlite mi čo je medvedica). Keby že nie je so mnou kamarát, ktorý by ma ukľudnil, tak by asi neodišli dobre Evil or Very Mad . Toto jednoznačne dokazuje vplyv počítačových hier typu CS a akčných filmov ako Rambo. Svoju vinu asi budú mať aj rodičia a okolie, keď sa týto dvaja správali ako sprostí rasisti. Predpokladám, že neboli uplne sprostí, keď sa chvíľu rozprávali o tom, že sa budú hlásiť na gympel.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60551Verze : 0
  Avatar
  No, tohle je přesně to, co jsem měl na mysli - vliv PC her (ano, milý Dextře!). Totiž tuhle hlášku o Kalašnikovu může z huby vypustit jen ten, kdo s ním "střílel" na PC, protože ve skutečnosti už na 400 m je to kumšt (není-li přesně známa vzdálenost, je výšková úchylka střely značná). Na 1000 m s tím lze trefit shromáždění pluku, to ano, ale jednotlivou postavu jen opravdu velice šťastnou náhodou!
  Jinde na tomto serveru jsem v souvislosti s PC hrou četl hlášku "je to správně cool, trefovat Němce odstřelovačkou mezi oči".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60567Verze : 0
  Avatar
  no dobře, asi jsou i lidi na který to má nějqkej vliv, když půjdu do důsledků tak to má vliv i na mě, dokonce "až tak moc" že jsem začal hrát airsoft Smile
  Ale prostě nejde mi do hlavy jak může být někdo tak slaboduchej, že nedokáže odlišit rozdíl mezi debilním CS a realitou
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60614Verze : 0
  Avatar
  Dexter: No dá se říct že každej se rodí "slaboduchej". Malý dítě prostě nedokáže spoustu věcí pochopit, včetně rozdílu mezi realitou a hrou. Správně by z toho mělo vyrůst, ale někdy nemusí. A taky se může stát, že dostane příležitost realizovat své poblblé nápady ještě dřív, než z toho vyroste.
  A stejnak si myslím, že i na člověku který je v pořádku a vyroste z toho to zanechá nějaký vliv, i když ne tak drastický.


  Ale nechtěl jsem tím říct že za všechno můžou PC hry. Samozřejmě že na vině jsou především rodiče.


  Capssman: podobných rozhovorů už jsem vyslechl tolik, že už se nad tím nepozastavuju. Vždycky mě akorát zamrazí při té poslední části, kdy zkušenosti z hry někdo začne přenášet do reality.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60631Verze : 0
  Avatar
  Myslim, že to hraní her není problém, pokud dítě vyrůstra ve fungující rodině a dostává se mu normální výchovy. Potom snadno chápe, že tohle je realita a tohle jen virtuální odreagování. Horší je pokud se rodiče o dítě starají tím způsobem, že ho po příchodu ze školy poasdí k TV či PC a nechají ho "hltat krev" až do večera, kdy jde spát. U tohoto jedince se asi zcela brutálně projevilo, že za sebou neměl rodinné zázemí. Pak asi přes veškerou snahu zaměstnanců nedošlo k řádné výchově. Tedy hry a filmy samotné nejsou problém, ale musí vedle toho existovat normální fungující rodinné zázemí a normální výchova apod. Sám si často nějakou střílečku zahraju na odreagování, stejně tak mnoho mých kamarádů, ale z nikoho to vraha ani násilníka neudělalo. Prostě ty hrají můžou mít svůj vliv, ale ten hlavní problém leží jinde.
  Asi nejvíce by pomohlo zjednodušení adopčního řízení, aby co nejméně dětí vyrůstalo v ústavech a přitom někteří potencionální rodiče marně nečekali na vytoužené dítě.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60637Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Fantan: Píšeš o tom ,že když stát selže není se co divit ,že se občané ať už legálně nebo nelegálně ozbrojují. Ale pře´dstav si ,že bys byl napaden třeba bandou takovýchto individuí pod 15 letvěku . Vytáhl by jsi zbraň a bránil by ses . A.le už vidím jak by to dopadlo ,co by se strhlo v médiích. Dospělý chlap zastřelil malého chlapce ,který jen spáchal nějakou klukovinu ,kdo by ti věřil ,že tvaá střelba byla nezbytná ? Jen by se připomínal věk chlapců a že měli jen nože. Pak by nastoupili příbuzní babižky dědové i třeba sousedé ,kteří by tvrdili jaký to byl vždy milý chlapec ,slušně pozdravil ,pomohl s nákupem . dostal se pod špatný vliv party a za drobnou kriminální činnost byl zastřelen . Mám obavy že bys to odnasl ty.
  kapa: Oprávněně říkáš ,že by se jich společnost měla zbavit ,ale jak ? Trestsmrti , doživotí bez možnosti propuštění ? Takové věci jsou možné jen v některých muslimských státech a ty jsou za to terčem mezinárodní kritiky.Takže zbavit ,ale jak ? Vždyť jsme v Evropě a není 18.stol kdy v Anglii věšeli i 8 leté děti za drobné krádeže.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60908Verze : 0
  Avatar
  Petr Zálesák: No ať si každý dosadí to co je podle něj dostatečně "humánní". Já bych byl pro trest smrti, a možná by stačil jediný. Protože vědomí že jim hrozí trest smrti by mohlo u takovýchto jedinců nahradit morální zábrany, které nemají.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60937Verze : 0
  Avatar
  1) Petře, PROSÍM: mezera se dělá ZA interpunkčním znaménkem, nikoli PŘED.
  2)ano, kdybych se stal obětí takového zmetka a použil bych zbraň, měl bych asi ve finále smůlu, to máš pravdu. Ale nevidím, co by se s tím dalo dělat - jinak řečeno nevím, proč o tom píšeš. To je stejné, jako kdyby mě obstoupila parta dospělých s břitvami - buď jim vyhovím, nebo je musím postřílet všechny. Kdyby jen jednoho, budou zbylí tvrdit, že jsem na ně vytáhnul bouchačku a chtěl jsem na nich peníze.


  Kapa: představa, že hrozba trestem (jakýmkoli - i smrtí) má nějaký výstražný, odrazující efekt, je zcela mylná. V dobách, kdy se za krádeže věšelo, se nejvíc kradlo pod popravištěm. Každý lump je totiž přesvědčen, že právě on nebude chycen, čili že jeho se riziko netýká.
  Mimochodem, jsem přesvědčen, že smrt není trestem, ale ochranným opatřením, jímž se společnost chrání před opakovanou hrozbou, působenou konkrétním zločincem. Trestem pro odsouzeného je čekání na smrt a představa popravy, sama poprava už ani ne (neberu-li lámání kolem, napichování na kůl, ukřižování, trhání koňmi a podobné déletrvající způsoby usmrcení s působením mučivých bolestí). Někde jsem četl, že pak působí jakýsi šokový mechanismus, který dotyčnému ochromí vnímání natolik, že ani neví, co se s ním děje.
  Ale sám jsem to (zaplaťpánbůh) nezažil Very Happy - vychází to z tvrzení člověka, kterého lev vlekl za krk, než ho jiní lovci zastřelili. Popisoval svoje pocity jako ochromení, kdy mu bylo vše jedno a přestože utrpěl s ohledem na vážnost situace jen minimální újmu, nebyl naprosto schopen jakéhokoli odporu. Vysvětlení vycházelo z atavistického mechanismu přenášení mláďat matkou za krk - organismus si na to "vzpomněl".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#60963Verze : 0
  Avatar
  Tak z jiného soudku - docela mě naštvala aféra, kdy olomoucký policista chytil na útěku nekolikrát trestaného celostátně hledaného pachatele násilných trestných činů, který druhý den zemřel na vnitřní zranění břicha. Zřejmě po zákroku. Nechci obhaovat policejní násilí, ale mě připadá že ten policajt měl prostě smůlu - použil normální metodu, bohužel mu nějak ublížil, v nemocnici na to nepřišli (!) a když ho tam zavezli podruhé, bylo už pozdě. Policistovi už prý hrozí 8 let natvrdo, je mimo službu a v médiích se o něm mluví zcela jasně jako o nějakém pachateli trestného činu... S takovou se nemůžeme divit, že jim kdokoliv uteče třeba přímo z kanclu, než tohle, to bych ho taky radši nechal zdrhnout.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61491Verze : 0
  Avatar
  Obávám se, že je to jen špička ledovce. "Nový" zákon o policii (283/91 Sb.) oproti předchozímu zavedl mezi "mírnější prostředky" údery a kopy (předtím tam byly jen chvaty). Pokud vím, je tohle druhý případ ukopání občana policisty při "zákroku" - (v r.1994 to bylo u Rokycan). Mimoto se velice často setkávám s případy zbitých lidí jak v tisku, tak ve skutečnosti (dokonce mám i fotky). Domnívám se, že fakticky neúměrně vzrostla brutalita policistů nejen při zákrocích, ale i následně na stanici. Neslyšel jsi nikdy "a pak se po něm prošel"?
  Podle toho, co bylo publikováno, vnitřní zranění vzniklo působením násilí proti pevné podložce - to odpovídá kopům do břicha, kde oporu tvoří páteř (jenže to by nechalo jasné stopy), nebo ještě spíš dupání po ležícím.
  Jestliže mi uteče lump, pak je to jeho šikovnost a moje blbost. Když ho doženu, tak ho spoutám a nemám důvod ho okopávat jak zahrádku.
  Mnoho zákroků, za něž byla Policie ČR chválena (Velká Pardubická 1990, McDonald, Měnový fond, NATO atd) bylo později úspěšně napadeno kvůli prokázané nadbytečné brutalitě jednotlivých policistů.
  Mám odslouženo na ulici 14 let, z toho 8 let na hl. nádraží v Praze. Nikdy jsem nepotřeboval použít násilí a výslednost jsem měl vcelku nadprůměrnou.
  Problém je, že zákon umožňuje policistům použít kopy a údery ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61503Verze : 0
  Avatar
  Fantane, neschvaluji přílišnou brutalitu policistů, ale na druhou stranu se jim v některých případech ani nedivím (u McDonalda ve Vodičkově ul. jsem byl). V případě toho "okopávání" mám příliš málo informací, abych mohl zhodnotit, jestli byl zákrok oprávněný, či nikoliv (všechno co o tom vím, jsem si přečetl v novinách). Sám víš, že při akci máš na rozhodnutí zlomky vteřiny a pak to posuzuje inspekce, která to vyhodnocuje od stolu několik měsíců. Ale vadí mi tam jiná věc, je článek např. v novinkách.cz, kde ho rovnou považují za viného a nejraději by ho rovnou od PČR propustili! Kde je v tomto případě presumce (ne)viny??? V tomto státě to stále ještě vypadá tak, že kdejaký drban má více práv než policista.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61623Verze : 0
  Avatar
  Fantan: Je to jak píše kolega, já se nechci zastávat zbytečné brutality policie, mě jde o tento konkrétní případ - nikdo (snad krom toho policisty) neví co se skutečně stalo (nemyslím si že prchající pachatel, když viděl že ho policista dohání, zastavil a nastavil zápěstí aby mu mohl nasadit pouta), a už je policista ten nejhorší z nejhorších. Druhá věc - i podle v médiích dostupných informací tioho muže převezli do nemocnice, kde nezjistili žádné zranění, přestože si stěžoval na bolesti břicha. Teprve když to nepřestalo, zavezli ho tam znovu, a to už mu nedokázali pomoct. Takže pokud někdo nese vinu, je to spíš ta nemocnice než policista. Samozřejmě pokud použil nepřiměřených prostředků, nemá u PČR co dělat, ale kd to posoudí, to je mi záhadnou (pokud u zákroku nikdo jiný nebyl). Stejně tak to může být nešťastná náhoda.


  herr66: hrůza Confused
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61720Verze : 0
  Avatar

  Citace - kapa :

  herr66: hrůza Confused  Pokud se nesníží trestní odpovědnost mládeže, tak bude ještě hůř Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61722Verze : 0
  Avatar
  tak to už je opravdu síla. Toho otce dvou z nich bych nakopal do p*dele a zavřel až zčerná... ty děcka s ním a už bych je ven nepustil. Takoví parchanti si nezaslouží pohybovat se tu mezi náma
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61728Verze : 0
  Avatar
  Je to sice drsné ale je to vrcholek ledovce, na povrch se to dostalo jen proto že jde o vraždu (ta asi nebyla v plánu zřejmě mělo jít "jen" o Loupež, uvědomme si že trestná činnost mládeže a dětí roste velmi rychle, pokud nejde o vraždu tak se tím nikdo moc nezabývá, to že děti kradou, kapsaří, a v poslední době loupí se už považuje za celkem běžné. Snížení věkové hranice trestní zodpovědnosti je jen jedním z nutných kroků, dalším je i její užívání, důsledná snaha tyhle spratky chytat. Možná bychom si už měli přestat humanisticky hrát na převýchovu zločinců (na rozdíl od nás se nemusí o nic starat my se postaráme za ně) ale měli bychom začít brát že uložený trest je trestem (ne tedy válení na kavalci ale práce i třeba nesmyslná) a po dobu trestu automaticky zbavení občanských práv (dost mne nadzvedlo když při volbách do EU hlasovali třeba lumpové zavření na Mírově - tedy žádné husopasky ). Dost mne žere že každý lump má práva větší než já, navíc ho po dobu jeho "převýchovy" musím ze svých daní živit.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61735Verze : 0
  Avatar
  Bitaxe: Myslím ,že nikdo z nás asi nebude proti snížení věkové hranice pro trestní odpovědnost . V parlamentu ODS prosazovala snížení na 14 let ,ale tam by se tito vrazi stejně nevešli . Snad trestní zodpovědnost od 10 let? Ani proti tomu bych už nebyl. Nejlepším řešením by ale byla výstavba nějakých speciálních kriminálů pro tyto tzv. děti . O tom se mluví už několik let ,ale buď nejsou peníze nebo na to nejsou zákony . Dělá se mě z toho nanic.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61794Verze : 0
  Avatar
  Padlo tady už ale, že vidina případného trestu (a u nás je ten trest případný dost silně) nepůsobí odstrašujícím účinkem. Já s tím nesouhlasím, protože to by pak všechny tresty byly zbytečné (krom trestu smrti a doživotí).


  Petr Zálesák: To je asi jediné schůdné řešení. Ale přece nemůžeš po našem parlamentu chtít, aby se zabýval takovýma prkotinama, když pánové mají na práci důležitější věci, jako např. pastelkový příspěvek pro prvňáčky, zajišťování aby obecní dotace šly stejnou měrou mužům i ženám, povolení farářům, aby před řízením mohli pít mešní víno a nebo zákon o tom že Beneš se zasloužil o stát, a hlavně tvroba a využívání koryt.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61797Verze : 0
  Avatar
  to kapa zapomínáš na bezesporu důležité problémy jako 13., 14., a možná i 15. platy, nebo třeba co nějakou tu penzičku pro bývalé hlavy státu (samozřejmě s kanceláří, titulem a podobně) .
  Je sice pravda že výše trestu nemá vždy ten pravý účinnek, ale já bych to bral že společnost zbaví takového jedince na určitou dobu, (pro rádobyhumanisty je to možnost aby si nad ním zaplakali a pro něj aby se zdokonalil ve svém umu) škoda že nám nějak zapadlo 3x a dost, myslím že kdo takhle prokázal že o respektování práv nestojí by měl sedět někde stranou (podle mne v kriminále) a neškodit ostatním.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#61824Verze : 0
  Avatar
  Kapa napsal:
  "Já s tím nesouhlasím, protože...."
  Jo, to můžeš! Ale to je taky jediné, co můžeš. Bohužel to na situaci nic nezmění. Nevím, kolik jsi v životě potkal lumpů - myslím opravdových zločinců, asi moc ne. Já moc, ale ani jeden si nepřipustil, že by "ho mohli chytnout", a když, tak to byla náhoda. Rač si uvědomit, že trest(sankce) a hrozba jím platí jen na řádné občany, kteří se právu hodlají podrobit!
  Na zločince z povolání (tedy na ty, kteří se zločinem živí) je zákon úplně krátký! Pokud "to" nedostanou "natvrdo", ani neví, jaký trest jim soud vyměřil. Kriminál je riziko podnikání, které se bere "stavěli to pro lidi, ne?" "Zavřít můžou, pustit musej'!" Jeden klučina, 4x trestaný pro těžké ublížení na zdraví se chlubil, že když šel na Borech po chodbě, "myši" skákali z oken. Když jsem se ho zeptal, co bude dělat, až ho zavřou v 50, řekl mi, že si hodí mašli, protože to by byl "myš" on. Už nežije. Co můžou udělat lumpovi, který spolkne "kotvu" a vytrhne si chřtán, aby se dostal na půl roku do vězeňského špitálu?


  Zajímalo by mě, jestli tatík těch dvou ničemů je vazebně stíhán jako pachatel loupeže s následkem smrti - myslím § 234/1,2 tr.z. - užil ke spáchání činu neodpovědný nástroj (analogie, jako když poštveš na jiného pitbula) a jestli mu zfendovali majetek včetně toho auta, kterým je vezl (ty prachy, co chlapeček ukradl a jemu je předal, už asi nejsou k dispozici).
  A jestli ne, tak na to nadávejte! To je tr. čin od těch policajtů!
  Ono je hrozně jednoduchý, říct: kluci nemohou být stíháni, taxe to odloží! Ale to, že je navádějí dospělí, kteří se jen chechtají pod fousy, to všem "spravedlivým" lehce uniká!
  Ještě jsem neslyšel, že by tyhle lumpy stíhali - to není špatná výchova, to je perfektně úspěšný výcvik!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62061Verze : 0
  Avatar
  Trest může mít výchovný dopad jen na jedince který věří že mu hrozí, pokud je hrozba trestu dostatečně zřetelná pak může mít nějaký dopad, to ani tak nezáleží na jeho výši ale na jeho pravděpodobnosti. Je to jak píše Fantan, pokud si lump myslí (a možná oprávněně) že ho většinou nechytnou, pak mu logicky připadá že je vyhrávající a že když se občas dostane do kriminálu tak to není taky až taková tragédie, nakonec nic moc se mu tam neděje, zrekreuje se, naučí se pár nových triků od kolegů a za chvíli je zase venku a s novou vervou pokračuje ve své činnosti. Problém je i v tom že dneska je kriminál opravdu lehárna, Možná by stálo za to zavést normy jako v británii (britové se pokud udělají průšvih v zahraničí snaží sedět radši tam než doma, je to totiž mnohem pohodlnější. Pro většinu těchhle šmejdů je práce to nejhorší co je může potkat. Sice vím že "humanisté" budou jistě řvát ale klidně nych je postavil do kruhu a nechal je házet písek pokud by se nenašlo nic lepšího.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62075Verze : 0
  Avatar
  Vono už je to delší dobu, takže si to přesně nepamatuju, ale jistě si taky vzpomenete že v Anglii (nebo to byla Astrálie?) zabili dva kluci snad kolem 13 - 14 let malý dítě a mají za to doživotí !!!!! Mám takovej pocit jestli to nebylo tak že do plnoletosti normálně choděj do školy a jsou zavřený v nějakým krimu pro mládež a pak jdou do normální basy. To je ale fuk - důležitej je ten trest - nebo spíš ochrana před takovýma zrůdama!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62078Verze : 0
  Avatar
  Bitaxe, ono to je jednodušší. A štve mě právě to, že ač by to neměl být problém, všichni na to kašlou.
  Až na pár lumpáren, spáchaných v afektu, je 95% tr. činů páchaných s cílem získat majetkový prospěch. Ale policie se nijak nesnaží zjistit, kde jsou ty ukradené věci, peníze atd., nejde do bazarů a nestíhá jejich provozovatele za překupnictví - kristepane, kdy naposled za to někoho zavřeli?! No, a je to jasné - vždyť to je zcela bezrizikové podnikání!
  "Udělám" šňůru 100 kvartýrů, škoda 10 melounů, mám z toho meloun. Chytnou mě, prokážou mi jich 15, věci jsem prodal "neznámému muži na hlavním nádraží" za pár piv. Dostanu tak trojku, za půlku jsem venku na podmínku. Soud mi sice v rozsudku určí, že jsem povinen nahradit způsobenou škodu podle možnosti (či jak se to teď píše), ale já jsem bez zaměstnání, nemajetný - no tak ať se chlapci snažej'!
  V USA to dělají chytřeji: dostane klouzavku 1-30 let, dokud neuhradí škodu.
  Já bych ty chlapce v krimu platil! Dal bych jim pravidelný příjem - třeba ve výši oficiální minimální mzdy! No a z toho by si platili ubytování, ostrahu, splátku úhrady nákladů trestního řízení a náhrady škody (podle zákona - max. 1/3 svého příjmu) no a ze zbytku by se stravovali, svítili, topili ... tak, jako ty babičky, co je okradli!
  Myslím, že by byli nadšeni - o kvalitě a množství stravy by si rozhodovali zcela svobodně sami!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62090Verze : 0
  Avatar
  to Fantan tebe nebudou mít humanisti rádi, takhle na ty chudáky, na které se ve školce jistě někdo ošklivě podíval a oni teď díky tomu páchají trestnou činnost. Smile
  Nicméně přesto že s tebou souhlasím trochu mi uniká proč je platit, ať si na svou stravu vydělají, určitě bych pro ně práci našel a spolehni se že by je bavila tak že by se i hodně dlouho po návratu z krimináli rosili jen při vzpomínce na ni. To co píšeš je jistě správné ale díky našim zákonům (opravdu zhovadilým) je problém i v tom že "překupníka" ti nikdo k soudu neveme, prostě by to prohrál a policajti samozřejmě nedělají práci kterou považují za zbytečnou. Podívej se jak se zvedl povyk když chtěli zakázat bazary s non-stop provozem, přitom je jasné že slouží jen zlodějům a lumpům aby nemuseli mít kořist dlouho u sebe. Souhlasím že by stačilo jen občas zajít a zkontrolovat zda věc není kradená (pokud vím kradená věc je ti zabavena i když jsi ji koupil "v dobré víře") asi by se to začalo nevyplácet kupovat a tedy i krást. Ale je fakt že takhle se dost nadřeš, objasněnost tím nezvýšíš a povýšení se nedočkáš.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62095Verze : 0
  Avatar
  . Myslím, že podobné téma se tu už řešilo i v jiném audítku. Ono jednou z blbých vlastností práva je to, že se dá různě natahovat, převracet a obracet. Trestní řád zná pojmy spolupachatel, návodce, účastník... i vymezuje jejich trestní odpovědnost. Mimo jiné i - volně parafrázováno - ten, kdo navedl jinou osobu k páchání TČ, kdo poskytl prostředky, pomohl radou, odstranil překážky..." Jde jen o to, aby se objevila nejen ochota ze strany obhájců využít všechny prostředky k překroucení práva ve prospěch klienta, jsou za to placeni - btw. připomíná mi to "horizontální pracovnice v turistickém ruchu", taky jdou s každým a jak si poručí. Bylo by pěkné, kdyby se objevila i ochota využívat ty nástroje práva, které jsou k dispozici. Debata o snížení věkové hranice trestní zodpovědnosti je užitečná, ale! Vždyť za nezletilého odpovídá zákonný zástupce! Proč tedy není k odpovědnosti hnán on? Je zřejmě jednodušší případ odložit, než se jím dále zabývat. Kdyby tatík těch dvou mladistvých vrahů si byl jist nikoli tím, že "nadějné dětičky" jsou coby nezletilé nepostižitelné, ale tím, že jejich čin si odskáče on, asi by k této akci nedošlo.


  Ale, jak praví klasik, začněme zábavu z jiného soudku. Nedavno mě oblažil synátor moc hezkou informací. V dokumentu na Spektru vyslechl, že jistý letoun - už nevím, který, asi B-17, měl konturovaná křídla. Věděl by někdo, co tato informace znamená? Přiznávám se k nevědomosti, ač se o letadla zajímám nějakých 40 let, tento termín dosud neznám. Embarassed Předem děkuji za poučení. Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62110Verze : 0
  Avatar
  No s tím taíkem bych tomu moc velké naděje nedával, klíčí ve mně totiž podezření že je součástí menšiny, zaslechl jsem toiž v téhle souvislosti jméno až nápadně podobné jednomu redaktorovi ČT který nebyl nějakou dobu na obrazovce v souvislosti s daňovými úniky. Takže bacha na jeho lidská práva
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62132Verze : 0
  Avatar
  vojín Kotas, mám dotaz: lidská práva - fajn. A je to opravdu člověk? Nějak se mi vkrádají pochyby. Homo sapiens sapiens ( hezky namyšlený název, což?) by měl fungovat asi jinak, když je úředně dvojnásob rozumný. Ale jinak - mé oblíbené - hlavně když jsme zdraví a je mír.
  Zůstávám optimistou - mohlo být hůř. Embarassed
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62152Verze : 0
  Avatar
  Uvědom si že lidská práva jsou vždy přiznávána těm co si je nejmíň zaslouží. Sad Zůstávám pesimistou (má to výhodu že mohu být překvapen jen příjemně Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62158Verze : 0
  Avatar
  Ale Aubisi, přece bys nebyl takový pedant! Taky jsem se dozvěděl, že Bismarcka pronásledovala z Dánského průlivu loď Sunderland (doteď jsem byl přesvědčen, že to byl HMS Suffolk a HMS Norfolk), že hlavní děla bitevní lodi měla ráži 38 mm, pistole ráži 38 mm, nebo 22 mm, rychlosti a dolety letadel uváděné v MPH jsou překládány v km/hod .... a ty přijdeš s "konturovanými" křídly - taková drobnost!
  V bojích na Krymu se zúčastnila Liebstandarte - prosím, i milostná divize tam byla! (Přitom na obrazovce čtu Leibstandarte).
  Boje o Atlantik se zúčastnily stíhačky Martlet, které byly tak pomalé, že mohly startovat z letadlových lodí - prostě dozvíš se takové podrobnosti, které všem dosud unikaly.
  Mnohdy k tomu na obrazovce běží originál text, takže si člověk i s tak bídným jazykovým vybavením, jako já, se dozví fakta. Mnohdy je ovšem detektivka zjistit, jak by měl znít správný překlad.
  Už tady na válce o tom brečím nejmíň potřetí!


  Bitaxe, zaměstnat vězně tak, aby si vydělali, je fakt dost problém - náklad na zřízení pracoviště je vysoký, problémy přepravy tam a zpět ... ono by bylo levnější je popsaným způsobem platit - formálně jako půjčku, splatnou po výkonu trestu, fakticky odepsanou. Přišlo by to PODSTATNĚ laciněji! No a naši milí by si tento zážitek jistě dlouho pamatovali.


  K překupníkům a návodcům: štve mě, že vědomě není využívána tato možnost snížení kriminality - opakuji, že jen a pouze eliminace výnosnosti kriminality ji může snížit. Pokuty a peněžité tresty to nevyřeší - je třeba odčerpat nezákonně získané prostředky a vrátit je poškozeným, ne je dát do státního rozpočtu! Trestní soud odkáže poškozeného na řízení občansko právní. To je druhý nesmysl! Poprvé mě okrade lump a podruhé stát formou soudního poplatku, odstupňovaného podle výše škody. No a ať vysoudím cokoli, stejně nic nedostanu - odkud? Lump je nemajetný! Pojišťovna mi nic nedá, protože přece pachatel je známý, tak ať to vymáhám na něm! Skutečně právní stát, který pro své občany dělá, co může! (Teda pro ty lumpy...)
  Mimochodem, existují velké skupiny spoluobčanů se stejným příjmením, bydlících po celé naší drahé vlasti. Nemusí být až tak moc příbuzní - bratranci bratranců a tak...
  Mimochodem, v TV dávali rozhovor s mladistvými, hrajícími pingpong. Ti zase pomohli (již po několikáté) nezletilým kamarádům vyloupit hospodu - škoda nevelká, snad kolem 30.000 na zboží a asi polovic v hotovosti. Prostě ta parta si tam chodí pro prachy jako do kampeličky.
  Hoši odmítli reportérovi cokoli sdělit (No comment!)
  Učejí se chlapci rychle!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62161Verze : 0
  Avatar
  to Fantan já netvrdím že tou prací by si měli na nsvůj pobyt vydělat, vím že udělat uzavřené pracoviště je problém, ale je mi z duše protivné dávat někomu podporu za nic (tedy za to že se válí na pryčně občas zajde do posilovny a nebo čučí na TV). Podle mne trest má být trest, tedy něco co je nepříjemné až bolestivé, co mi působí újmu, to podle mne dnešní vězeňství i s celou penologickou vědou nesplňuje. Pokud to ještě vylepšíme tím že jim zaplatíme (nic jiného ta nevymahatelná půjčka není) je to ještě horší, pokud vím tak existují i drobné činnosti které lze provozovat přímo v krimu, jako příklad bych uvedl navlékání korálků, jehel a podobně, vím že je to za málo ale nejde mi o to aby si kdejaký sandál vydělal ale aby se neflákal.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62163Verze : 0
  Avatar
  Bitaxe, tys to nečetl pozorně - dobře, vytáhnu to a zdůrazním:
  "No a z toho by si platili ubytování, ostrahu, splátku úhrady nákladů trestního řízení a náhrady škody (podle zákona - max. 1/3 svého příjmu) no a ze zbytku by se stravovali, svítili, topili ... tak, jako ty babičky, co je okradli!
  Myslím, že by byli nadšeni - o kvalitě a množství stravy by si rozhodovali zcela svobodně sami!"
  Myslím, že by se o i bídně placenou práci rvali sami!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62167Verze : 0
  Avatar
  Jestli se nemýlím, tak v současné době stále platí pro odsouzené pracovní povinnost, pro polovinu z nich však práce prostě není. Co jsem slyšel, můj známý pracuje v jednom z "ubytovacích" zařízení jako vychovatel, tak se někteří naopak přehánějí, aby práci dostali a tím zahnali nudu. Myslím si, že by to uvítali i dozorci, protože i krimu platí "kdo si hraje nezlobí". Docela mne pobavily nedávné nepokoje ve Vinařicích, kdy odsouzení protestovali proti tomu, aby jim z kapesného, vydělaných peněz a zaslaných peněz z domova byla ihned strahávána částka na pokrytí škody způsobené trestným činen, soudní výlohy, náklady trestu apod. Sám zastávám názor jako Fantan, "seď, dokud nezaplatíš" Smile Smile Smile (pochopitelně je to zjednodušeno => pro 20 tis. odsouzených automatické doživotí).


  Velmi se mi taky líbí slovenský systém "třikrát a dost" pro nejzávažnější trestné činy (vražda, znásilnění, loupež s použitím zbraně apod.) Přijde mi k pláči, když ve zprávách Nově vidím trest za loupež 6 let. Po čtyřech letech může být odsouzený doma a vesele se oběti smát do očí.


  Dále by se dle mého skromného názoru měly výrazně zpřísnit postihy za řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Automaticky to nebrat jako přestupek, ale jako trestný čin obecného ohrožení. Zaviněnou nehodu se smrtelnými následky automaticky klasifikovat jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti s přitěžující okolností. Viz včerejší odsouezní p. Bulawy na 4 roky za smrt třech policistů. Nebo odsouzení cyklisty Šimůnka na osmnáct měsíců za nehodu při které zabil dva lidi počátkem devadesátých let. Ale to brečím na nesprávném hrobě. Sad Sad Sad Sad Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62187Verze : 0
  Avatar
  Já bych byl u těchto (tj. těžkých zločinech typu vražda) pro systém "jednou a dost", pokud možno definitivně (a nebo teda aspoň to doživotí), protože nevidím důvod proč by se společnost měla vraha zbavit až poté, co zabije třetí oběť Idea Pro "třikrát a dost" bych byl například u přestupků (třetí přestupek=automaticky trestný čin) a u "lehčích" provinění (loupežné přepadení...).


  Když jsem včera ve zprávách viděl, že ten co pod vlivem alkoholu jel v obci 130 bez světel a zabil ty tři policisty, dostal tři roky (teď tedy čtyři) + 10 let (!) zákaz řízení, bylo mi opravdu do breku Crying or Very sad Nechci trestat každého viníka bouračky takto tvrdě, ale přece by mělo paltit že jízda pod vlivem alkoholu=zákaz řízení nadoživotí + další trest!


  Fantan: Tak se pokus mě nechápavému jedinci vysvětlit, proč zavíráme pachatele jakéhokoliv trestného činu dio vězení, když mi tvrdíš, že vidina případného odsouzení nepůsobí preventivně. Co si tím tedy my jako společnost pomůžeme?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62188Verze : 0
  Avatar
  to Fantan já ale reagoval na jinou část tvého nápadu a to : "formálně jako půjčku, splatnou po výkonu trestu, fakticky odepsanou" takže proč se divíš že se mi nelíbí že z mých až nechutně vysokých daní se má kromě poslanců platit ještě nějaký kriminálník. Navíc trest ve formě dnešní mi připadá spíš jako rekreace a to že takovýhle výlupek vyleze z díry s dluhem (který stejně nezaplatí) a ne s penězi je hodně slabá náplast.
  to kapa pachatele zavíráme proto aby se jich společnost zbavila, jen humanistům a podobným trotlům jsme nakecali že je tam chceme převychovat, (u většiny z nich je možná jen převýchova z živého na mrtvého, ostatní je iluzorní).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62193Verze : 0
  Avatar
  bitaxe: No teď jsem nemluvil o pachatelích těžkých zločinů, spíš o podvodnících nebo třeba zlodějích - když ho zavřeme, dva roky nás neokrade (tento konkrétní pachatel), a pak... k čemu to je, když ne k tomu aby to odradilo ostatní i jeho od další krádeže.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62198Verze : 0
  Avatar
  to Kapa: Pochopitelně si představuju za vraždu bez polehčujících okolností automaticky doživotí, tak to je myslím nyní ve Švédsku nebo v Belgii. Zároveň bych také v trestního zákona odstranil pojem výjimečný trest s výjimkou trestu doživotí a současné sazby bych vynásobil dvakrát až třikrát, tzn. neomezoval bych se sazbou 15 let, ale 45 let za závažnénásilné trestné činy. S možností propuštění na podmínku po 2/3 trestu.


  S principem třikrát a dost za přestupky, tj. třetí stejný přestupek je považován za trestný čin, proti tomu bych se ohradil. Třech přestupků se dopustí během pár minut kdokoliv - chůze po přechodu na červenou, přecházení silnice mimo přechod, pokud je blíž než 90(?) metrů, jízda na kole po přechodu či chodníku, nevybavení jízdního kola předepsanými odrazkami, odhození vajglu na chodník... Spíš bych zauvažoval o znovuzavedení kategorie "přečinů", ale ne za příživnictví apod., jak tomu bylo do plyšáka. Za vymezenou kategorii přečinů bych dával pěkně tučnou pokutu, nemáš-li na zaplacení, tak podmínku...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62209Verze : 0
  Avatar
  to Kapa nu jeho to asi neodradí protože je statisticky dokázáno že vysoké procento (nejsem z hlavy říci přesné číslo) kriminality tvoří recidivisté, u některé je to dokoncde až 90% (např. kapsařina)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62214Verze : 0
  Avatar
  To Miroj:
  "Viz včerejší odsouzení p. Bulawy na 4 roky za smrt třech policistů. "
  Možná ti uniklo, že v prvostupňovém řízení byl jako jediný viník nehody uznán řidič policejního vozu, který z místa, ležícího mimo vozovku (brána fabriky) opatřeného značkou "Stůj, dej přednost v jízdě" to vypálil přímo Bulawovi před čenich. Bulawa byl souzen jen za jízdu v opilosti!
  Až odvolací soud zaujal právní názor, že opilý řidič nemá na silnici co dělat (a tedy mu nemusel policista dávat přednost - nebo něco podobného, nečetl jsem rozsudek a tak jen usuzuji) a rozdělil zavinění DN 50:50.


  Ohledně těch návrhů na prodloužení trestu atd., pánové a kam byste umístili nové věznice, jichž by bylo třeba na základě vašich návrhů postavit HODNĚ? Výkon trestu každého vězně stojí móóóře peněz - z našich daní - to vůbec není laciná záležitost! Např. početní stavy Vězeňské stráže (dobře placené - já bych to nedělal za ty prachy, co berou ) by se musely dejme tomu jen zdvojnásobit atd. To myslíte, že podmínečné propuštění po půlce trestu je z humanitních důvodů? Ne ne, kvůli úspoře (místa i peněz)!
  A jestli si myslíte, že současné vězení je trestem, pak se mýlíte! Ano, pro mne, pro tebe nepochybně - přijdeš na celu, dostaneš přes hubu a zřejmě se zařadíš na konec zástupu myší (nejsi-li nabouchaný borec, který se z toho konce prodere dopředu).
  Jo, pravda, vy byste přišli jako prvotrestaní "do jedničky". Tam jsou samí hodní, co klopýtli prvně, že? Ne, tam jsou prohnaní ničemové, kteří byli chyceni a poprvé odsouzeni natvrdo!


  Bitaxe: "se mi nelíbí že z mých až nechutně vysokých daní se má kromě poslanců platit ještě nějaký kriminálník."
  Ale vždyť si z nich už teď žije jako pán! Náhrady na výkon trestu jednoho každého potrestaného - tedy nájem za vícelůžkový hotelový pokoj, obsluha (pardon ostraha), péče o hygienu (ložní prádlo a oblečení) státem garantovanou stravu lékařsky doporučené nutriční hodnoty, kapesné, péče o vzdělávání, sport a jiné obdobné aktivity ve volném čase - hošku, vždyť tohle všechno platíš už teď! K tomu samozřejmě správu, lékařskou péči, psychologa atd. Někde jsem četl, že jde o částku o dost převyšující 20.000 Kč/měs.
  A běda, když pánové klienti nejsou spokojeni s kvalitou a kvantitou služeb poskytovaných tímto hotelem! Vyhlásí stávku, vězeňskou vzporu, přijede TV - jó, to není jen tak!
  Kdyby došlo na můj návrh (jako že nedojde, to by se Amnesty International a podobné organizace zbláznily) by si všechno tohle platil každý potrestaný z těch peněz, co by dostal - aby na tom byl jako ta babička, co jí ukradl penzi. No a krmil by se z toho, co by mu zbylo - tedy ne peníze vedle současného zaopatření, ale místo něj! Oj, asi by rychle psal domů, kde má ulity ty ukradené peníze! A o možnost si něco vydělat by se pořádaly soutěže - SUPERSTAR hadr!
  Jinak souhlasím, že mnoho potrestaných se pere o práci už dneska, protože jinak to v krimu utíká hrozně pomalu. Jenže z důvodů, které jsi uvedl, je práce málo. To házení písku dokola by ti EU okamžitě zkrouhla jako šikanu a zneužívání.
  Snad jsem nic podstatného nevynechal - mně se totiž tohle téma pořád nezobrazovalo, sice mi to hodilo, že je nový příspěvek, ale nenačetl se mi.
  Jo, ještě Kapa: "proč zavíráme pachatele jakéhokoliv trestného činu do vězení, když mi tvrdíš, že vidina případného odsouzení nepůsobí preventivně"
  Zde dvou důvodů: během pobytu ve vězení nemohou pokračovat v páchání tr. činnosti - takže se tím společnost jakž takž chrání a pak proto, že zatím ještě nebyl vynalezen jiný obdobný, pro společnost akceptovatelný způsob potrestání. Tresty totiž vymýšlejí právníci, pro něž je představa, že by je někdo zavřel do kriminálu už sama úděsná. Jenže nikdo z nich (ani já) neví, co by jako trest pociťovali tihle lumpové.
  Zkoušejí se "alternativní tresty" - tedy zejména u lehčích porušení zákona jsou to veřejně prospěšné práce. No jo, jenže ... měly by to organizačně zajišťovat obce. Ty s tím ale nemají zkušenost, neumí to (uměl bys to ty, když už jsme tě zvolili starostou?), potrestaní se rozhodně nepředřou - kdo má dohlížet, jestli makají? A kdo bude ty dozorce platit - křičí, že je to ponižování atd. Prostě nefunguje to.
  A podotýkám - viz výše: pro řádného občana, který právo respektuje a podvoluje se mu, je hrozba trestem velice účinná. Nefunguje ale na zločince z povolání! A pak taky na pana profesora Knížáka (už podruhé!), Šimůnka a další z této kategorie, kteří se mezi obyčejné lidi nepočítají.
  Tak, teď snad už je to opravdu fšechno! Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62229Verze : 0
  Avatar
  to Fantan buď jsi to špatně napsal nebo já tě blbě pochopil, pokud myslíš : "tedy ne peníze vedle současného zaopatření, ale místo něj" pak s tebou musím jen souhlasit, ale počítej že ti na to skočí spíš než mně na to házení písku Smile to by bylo něco pro humanisty, TV a podobnou bandu. Pokud mé (opravdu malé) informace o těchhle šmejdech sahají je pro ně trestem práce, to že se snaží vytrhnout z nudy je jasné a to že se část z nich o práci zajímá je taky fakt, vím že v naší "humání" společnosti je to opravdu jen kyselá okurka, protože společnost je humání jen k lumpům a ne ke svým opravdovým členům. Takže tohle je opravdu What if , bohužel - mimochodem nepojedeš na sraz?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62236Verze : 0
  Avatar
  Pohraničník: Máš pravdu,že ve Velké Británii dostali ti chlapci formálně doživotí,ale odseděli si asi 8 let,pak byli propuštěni a ještě jim byla změněna identita,aby mohli začít nový život s čistým štítem.Takže kdby se to stalo i nás,tak by asi např. kolega Bitaxe zuřil na co jdou jeho daně.


  Doslova mě nadzvedlo,když jsem si dnes přečetl v novinách jak sám ředitel jednoho diagnostického ústavu prohlásil,že prakticky se do ústavu chodí jen najíst a vyspat. Vycházky mít musí . Zamknout ho nemůžou. Prý by to bylo proti předpisům. Ale nažrat mu dát musí. Takže to není výchovný ústav,ale jakási vývařovna a noclehárna Grátis. Já jsem se vždycky snažil být umírněný a mnohé názory,které jsem zde četl jsem považoval za nehumání,ale teď jsem vzteky bez sebe.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62237Verze : 0
  Avatar
  Odzadu: upřeš-li zrak na téma Sraz říjen Morava II, neujde ti jistě, že už tam (speciálně pro mne a mně podobným) Schlange umístil lopatární popis cesty od nádraží do kýžené hopsody z náměstí, vyznačujícího se morovým sloupem.
  Ano, jistě. Dokonce jsem tam - o fous výše - umístil popis vlakového spojení tam a busového zpět, jehož hodlám užíti. Autem po "smrtonosné" D-1 by to bylo určitě rychlejší a blíž, jenže bysem si nemoh' dát pííívo, protože moje choť není za snížené viditelnosti schopna řízení auta (ono za bílého dne to taky není o moc lepší Smile ).
  Ohledně toho "vyhladovění potrestaných" - samozřejmě jde jen o fikci, která se rozhodně za mého života a možná nikdy neuskuteční - ale mnohdy se zasním a představuji si, jaký děs by možnost takového krimu mezi lumpy budila (mám to prokoumaný ještě daleko dál).
  Když se vrátíš o stránku či dvě zpět, kde jsem o tom začal, určitě po novém přečtení uznáš, že již tam jsem to napsal správně. Jen píšu dost úsporně, moc to nerozvádím, takže sis toho možná nevšiml. Ale je to tam.
  No, do Jihlavy je ještě víc, jak měsíc. Jak bylo na pevnostech? A že bylo dobře dát se dohromady, ta vaše parta, co? Sakra kluci, docela závidím!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62238Verze : 0
  Avatar
  to Petr vítej mezi nás realisty Smile
  to Fantan bylo to skvělé (tedy ty bunkry) vyložená oddechovka, opravdu to stálo za to (díky ti) Sraz na moravě jsem už asi 4 hodiny nezkoumal takže nevím, mimochodem neinzeroval Marty volné místo ve voze? Právě proto abychom si mohli v klidu a pohodě dát něco k pití uvažujeme s Davem o přespání v místě (zdá se nám to lepší než se v noci trmácet domu) . O tom prokoumání si rád popovídám.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62251Verze : 0
  Avatar
  to Fantan: vyhladovění vězňů je praktikováno již kousek od nás na východ, v Moldávii, nedávno jsem četl v tisku obavy jednoho "podnikatele" nyní sedícího v Srbsku (nebo v Chorvatsku), když Moldávie požádala o jeho vydání. Teplá strava dvakrát až třikrát týdně (!!!), zbytek čím tě zásobí rodina. Nebo si vzpoměňme na příběhy dvou mladíků, kteří si nyní po několikaletém pobytu v thajských kriminálech štastni užívají našich nápravných ústavů. Very Happy


  Tu reportáž o diagnostických ústavech (pasťácích) jsem taky viděl. Jsou organizační složkou ministerstva školství, takže se mladíkům nedivím, že ústavní výchovy využívají, jen když mají hlad a promoklej kabát. Co s nimi mají chudáci ženský dělat??? Normálně bych je od nějakých jedenácti, dvanácti zavíral do "kriminálů" pro mladistvé pod správou VS ČR. A hlavně bych zavřel jejich rodiče. Loni byla ve jedné příloze čtvrteční MF Dnes reportáž o "problémových" dětech - ZŠ nezvládá dítě - parchanta, komunikace s rodinou nula, pro P ČR nezájem, není trestně odpovědný. Po diskusi se školním psychologem, psychologickou poradnou... a orgány místní samosprávy předán parchant (<= hrozba rodině, že přijdou o sociální dávky) na pozorování do diagnosťáku. Po týdnu byl zpět, že si s ním nevědí rady. Jediné vysvobození pro okolí je, až překročí věkovou hranici 15 let, že za nějaký svůj prohřešek do lochu. Chudák jen ten, na kom se toho "prohřešku" dopustí (třeba profesor ve Svitavách).


  Bývalý ministr spravedlnosti dr. Čermák si sliboval změnu přijetím nového zákona o soudním trestání mladistvých (??? nemám právnické vzdělání), takže nevím, jaké jsou v současné době možnosti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62252Verze : 0
  Avatar
  Myslím, že při shlédnutí dnešních TN zaplesalo mnohé srdce. Paní soudkyně vzala do vazby jak dospělého pana G., tak jeho 15letého syna. Samozřejmě on sám i celá rodina ječí, že nic neudělal.
  Pevně doufám, že ty nezletilce dočasně oddělili nejen od sebe navzájem, ale i od rodinných vlivů, aby se zamezilo instruování o správném a vhodném obsahu jejich výpovědí 8.) .
  A věřím, že někdo dohlédl, aby byly správně vedeny výslechy (za přítomnosti dětského psychologa atd.) a výpovědi byly vhodným způsobem zaprotokolovány (videozáznam), aby jich mohlo být užito jako důkaz.
  Jestli jo, tak dám na modlení!
  Bitaxe, to ti to radši pošlu mailem - je toho dost.
  Jinak - zač děkuješ? Mne jste rozhodně nepotřebovali!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#62261Verze : 0
  Avatar
  omlouvam se, ze nepisi k tematu, ale nutne to potrebuji vedet.Prosim vas nevite jak se jmenuje male , pasove, zenijni vozidlo, ktere se pouzivalo pri vylodeni, doprave munice a zranenyh, behem druhe svet. valky
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64499Verze : 0
  Avatar
  Když čtu Fantanovy příspěvky, nezbývá mi než s ním naprosto a úplně souhlasit. Stav dnešních věznic, kdy se májí vězni líp než většina normálních lidí a skoro všichni důchodci a ještě si stěžují a stávkují, mě taky vaří krev v žilách. Nejhorší na tom je, že jim to platíme z našich daní. Byl bych rád, kdyby bylo možné, aby to fungovalo obdobně jako v amerických filmech, kdy spoutaní vězňové makají u silnic a podobně. Aby si tak vydělávali na sebe. Žádná televize, nebo jen zprávy. Na vojně nám to taky stačilo. No, nějak sem se rozkecal. Takže shrnutí. Bylo by fajn, kdyby se u nás starali víc o životní úroveň normálních občanů a né zlepšování podmínek lupičů, vrahů a jiných kriminálních živlů. Možná by se pak míň těch normálních stávalo těmi druhými.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64507Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to tona podle tvého popisu se to nedá moc poznat ale jestli je to hodně malé mohl by to být M-29 Weassel (ale není to ženijní a při valodění se taky asi neužívalo) Zkus to líp popsat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64548Verze : 0
  Avatar
  Nějak to tu blázní, když se snažím dostat na str. 24, tak mi to tvrdí, že zde nejsou žádné přízpěvky. Přesto se chci podělit o nový poznatek. Včerav noci jsem se vracel autobusem domů, a aby nám cesta - cca 13 hod dlouhá - lépe ubíhala, pouštěli nám hodní průvodci filmy. Jakousi slepičí komedii jsem přetrpěl, Blbý a blbější posoudil ve shodě s názvem, a pak se vesele díval. Film Enigma. Pěkné téma, napínák s detektivní zápletkou, navíc občas i kus reality. Ale prosím o poučení. Jako zásadní údaj jsem se z filmu dozvěděl, že jakási šifra patří X-té nachrichtenské jednotce. Co to v německé armádě byly Nachrichten kompanien, to bych tušil. Ale tato překladatelská perla mě vzala za srdce. Film byl anglický, dabovaný. Znáte někdo anglický originál? Moc rád bych věděl, zda za blbého je anglický tvůrce, nebo jeho český překladatel. Který možná umí pěkně anglicky, ale v němčině a německých reáliích už to tak slavné nebude.

  A mimochodem. Kdo ten film viděl, a ví, co je to utajení, jak se vám líbí, že po britském venkově se za války projíždělo autíčko na palubě s jediným existujícím exemplářem Enigmy v Anglii. Nota bene autíčko soukromé, kde patřičně ošklivá, brýlatá ale bystrá dívenka vyluštila to, co souběžně beznadějně trápilo desítky odborníků včetně prvního elektronkového počítače na světě? A ještě za pronásledování hnusného a arogantního parchanta z tajné služby.


  Asi se začnu živit popularizačními filmy a knihami o válce. Čím větší nesmysl a blábol, tím větší šance na úspěch. Však i tady dotyčná dívka dokázala, že je nejen chytrá, ale - když si odloží brýle - i hezká, a sotva rok po válce již byla šťastně vdána a v jiném stavu s hlavním hrdinou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64623Verze : 0
  Avatar
  No film jsem (asi díky bohu) neviděl, ale představa stroje Enigma jako něčeho super tajného, a naprosto neznámého, je vytvořena spíš dodatečně, on to totiž původně vůbec není armádní vynález, někdy v roce 1923 nebo 24 jedna nejmenovaná německá firma dala na trh stroj pro šifrování OBCHODNÍ korespondence, prodala jich v průběhu několika let asi 900, několik z nich i Reichswehru a ověc celkem nebyl zájem, bylo to dost drahé a obchodní tajemství se v té době ještě tolik nechránilo. Několik desítek strojů skončilo i v cizině, mimo jiné v polsku. tyto původní Enigmy měly na rozdíl od válečných jen tři kotouče, jinak byly stejné. Takže princip i provedení byly dostupné celkem snadno. Jednotlivé stroje se později dostali samozřejmě i k tajným službám. v době zřízení WH se samozřejmě začal hledat systém pro šifrování na úrovni nižších jednotek, zde totiž nemohl všude sedět vyškolený šifrant, no a přišlo se na tenhle relativně malý a jednoduchý stroj. Enigma byla vytažena ze zapomění kde by jinak asi spočinula a použita. pro WH se dělaly Enigmy se 4 a později 5 kotouči. Problém dešifrování nebyl tedy v tajemství vlastního stroje, ale v jednotlivých kotoučích (na nich byly elektrické kontakty) které zajišťovaly vlastní šifrování, a počítač byl vlastně používán aby v době kdy se toto změnilo byl co nejrychleji nalezen nový kód. Kotouče se měly měnit po určité době ale obvykle to z různých důvodů nebylo příliš často. Blbostí je i že to bylo pohodlností obsluhy, spoj totiž funguje vždy obousměrně tedy odnižší jednotky k vyšší a kód musí změnit oba takže nejde to že já se na to vykašlu a o nic se nestarám a tím se to prolákne, problém je že v celé podřízené síti musí mít všichni ty správné kódovací kotouče k dispozici aby mohl ten kdo vysílá shora se s nimi spojit. Prostě asi ne tak dobrodružné a proto ne tak zajímavé a kdo byt čet, že? Jiná věc je co po válce pustila tajná služba a co si vymysleli senzacechtiví novináři.
  Vím že to nepatří k tvé otázce ale nějak mi to nedalo (vždy mne naštve když se dělá tajemno kde není)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64626Verze : 0
  Avatar
  Jo to že se nedostaneš na poslední stranu(kam vede odkaz v mailu) se občas stává, je to asi tím že se odmaže příspěvek a ta potvora ho sice smaže ale pamatuje si počet jako by tam byl dál, takže potom se dostaneš do chvíle kdy to přehoupne a na další straně jesou smazané příspěvky (jako) a ty to samozřejmě nenajde. Stačí postoupit o jedno číslo stránky dopředu a už to jde. po pár příspěvcích to zase na čas zmizí a na konci stránky se to objeví zas. Už jsem se o tom s Adminem bavil a momentálně s tím nejde nic udělat, ale pracuje se na tom.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64631Verze : 0
  Avatar
  Aubis: Ten film jsem náhodou viděl. Je to už nějakej pátek, asi se na něj v dohledné době podívám znova, ale neřekl byh že to byl až takový blábol. Mám ho v originále, takže pokud si vzpomenu, můžu ti zjistit i tu nachristenskou jednotku.
  Je nesmysl, že v Anglii byl jediný exemplář Enigmy. Když už mám jeden, není pro mě problém vyrobit další, a ... zbytek napsal bitaxe. To že záhadu vyluštila bystrá "ošklivá" dívenka je samozřejmě klasická zápletka podobných filmů, pokud si dobře pamatuju šlo tam především o jistý nápad, který elektorniský počítač asi nikdy nedostane. Hnusný arogantní parchant z tajné služby na mě působil stejně jako na tebe, avšak jen do závěrečného rozuzlení, které mě mile překvapilo. Nechci to sem psát, pro ty co to ještě třeba neviděli, ale to naopak zdaleka není klasický konec podobných filmů.
  Čili co tím chci říct - podle mě Enigma nepatří mezi ten brak, kterého je dneska na plátnech a obrazovkách plno.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64635Verze : 0
  Avatar
  Vlastní stroj opravdu není žádný větší problém, i němci samozřejmě věděli že se některý ze strojů dostane dříve nebo později nepříteli do rukou. (navíc stroj byl znám a nijak zvlášť utajován ) problém je v tom že kombinací kotoučů jsou velmi mnoho a pokud je pravidelně měníš docela tím nepříteli znepříjemníš život. Sobě pak dáš utajenou komunikaci v "reálném čase".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64644Verze : 0
  Avatar
  bitaxe: Když jsme u toho, já nikdy tak úplně nepochopil princip toho šifrování (a nenašel jsem o tom žádnou puiblikaci). Mám na mysli právě to měnění nastavení přístroje - jak řekněme posádka ponorky věděla, jak to má nastavit? Dostala nový kód zakódovaný v tom starém? To by ale stačilo rozluštit jeden, a už bys měl všechny.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64671Verze : 0
  Avatar
  ditaxe.diky trefil jsi to uplne presne. to jsem mel na mysli.dekuji
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64673Verze : 0
  Avatar
  to kapa: k tomu sloužila kódová kniha, která byla vydávána pro dané období a v níž byla popsána nastavení pro každý den. V německých ozbrojených silách existovalo několik typů Enigmy podle počtu šifrovacích kotoučů, nejsložitější měla Kriegsmarine, jejíž Enigma měla osm kotoučů oproti bežným pěti. Navíc každá složka měla jiné kódovací knihy a dokonce se lišila i podle umístění. např. jinou knihu kódů používali v Evropě a jinou třeba v Severní Africe. Proto byly podnikány nájezdy na meteorologické stanice a přepady ponorek. Ani né tak pro získání samotného stroje, ale kvůli kódovacím knihám pro dané období. Samozřejmě šlo to rozkódovat matematicky (pomocí prvních počítačů v Bletchley Parku), ale to nemuselo zabrat vždy, protože možností bylo mnoho. V tom jim právě pomáhali sami operátoři přístrojů, pokud používali stereotypní zprávy v nichž se opakovala určitá spojení. Snad to stačí jako odpověď na otázku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64679Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - bitaxe :

  Kotouče se měly měnit po určité době ale obvykle to z různých důvodů nebylo příliš často.

  Pokud jsem pochopil popis, tak informace o "měnění" kotoučů (tzv. scramblerů) je trochu zavádějící. Neměnily se kotouče, ale jejich nastavení vůči sobě. V kotoučích vlastně byly různě nastavené dráhy pro elektrický signál, který jimi procházel. Připojuju ještě dvě schémata funkce Enigmy. Na druhém je ještě jedna součástka, která se nazývá reflektor, která signál prožene kotouči ještě jednou nazpátek. Schémata jsou převzata z homepages.tesco.net .
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64682Verze : 0
  MOD
  Avatar
  MART.in: díky. To už jsem někde slyšel, ale popravdě řečeno mi to připadalo příliš nedokonalé Smile Nejslabším místem celého systému pak byla evidentně tato kniha, pokud se dostala do rukou nepřítele, mohla být Enigma samotná nerozluštitelná jak chtěla...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64695Verze : 0
  Avatar
  -ono to zase tak jednoduché není, kotouče se mění po nějaké době (jsou doručovány kurýrem, nebo při vyplutí lodi) dále se mění podle hodin jejich počátečná nastavení, a hlavně si uvědom že nejde vůbec o to aby to nešlo rozluštit, bylo to užíváno na nižším stupni velení kde se nepočítá s tím že zpráva se nedá rozluštit - představ si že zprávu ponorce vyluštíš po cca měsíci práce myslíš si že ti ještě k něčemu bude? Navíc v té době už se změní několikrát kód a ty vlastně budeš začínat znovu. Tenstroj sloužil k šifrování na úrovni jednotek, taky britové získané zprávy musely dále vyhodnocovat skládat dohromady a podle toho ODHADOVAT záměry nepřítele. Zdaleka to není tak jednoduché jak si to mnozí spisovatelé představují. Prostě je to méně efektní a více pracné a také ne tak přesné. Holt nic pro knížku.
  to MART.in kde jsi narazil na Enigmu s osmi kotouči? já vfiděl nejvíc mayslím s pěti a i ty byly zavedeny až za války. Nemáš někde fotku?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64701Verze : 0
  Avatar
  Připojil bych se k bitaxově prosbě. Do této chvíle žiji v domnění, že maximální počet kotoučů byl 5. O osmikotoučové verzi jsem neměl ani potuchy. Kdo ji používal? Jak vypadala?. Obrázek by nebyl?


  Jinač, co se filmu týče, mě osobně se docela líbil. Bylo to sice poněkud přeladěno do limonády, ale Konec konců ani Tmavomodrý svět či Battle of Britain se tomu nevyhnuly. A práce s reáliemi je v těchto filmech vždycky tak trochu manipulováním, ono nejde ani tak o to, že by autoři přímo lhali, nebo si vymýšleli - na to jsou expetry spíše filmaři američtí - jako o to, že se v zájmu příběhu pravda trošičku přiohne, aby lépe pasovala do příběhu. Ta narážka na Enigmu v soukromém autíčku byla spíše proto, že mi přišlo komické, jak snadno a ležérně mohli jednotlivci manipulovat s údajně nejpřístněji střeženými tajnostmi. Pravda, byli to lidé zevnitř, ale i ti byli pod kontrolou. Takže ani jim by to asi moc dlouho nevydrželo.


  Ta sekvence v závěru filmu, jak se kombinovanou leteckonámořní operací ničí ponorka, byla moc pěkná. Včetně rychlého člunu se znaky RAF na přídi. Jen se obávám, že kdyby v takové blízkosti plavce (hlavní hrdina shozený z lodi) došlo k explozi pumy, která zničila ponorku, tak by z něho zbyla akorát drobná tříšť na hladině. Ale to jsem říkal už výše. V zájmu příběhu se realita vždycky dá trošku připasovat potřebě.


  A ta šikovná dívenka se zaskleným úsměvem také není tak úplně nesmyslná. On opravdu člověk někdy zvládne víc, než mašina. Takový počítač dělá jen to, co mu bylo přikázáno. Člověk si vymýšlí ptákoviny, dělá i nesmysly, a někdy je z toho geniální vynález. Vzpomeňme na otce látky zvané celuloid. Jen šílenec by destiloval hořlaviny. Ten pán chemikem nebyl, a tak to udělal. A všichni milovníci ping-pongu a starých filmů by mu měli každé ráno vzdát poctu tichou vzpomínkou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#64708Verze : 0
  Avatar
  O čom to hovoríte? Mr. Green
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65012Verze : 0
  Avatar
  A prečo sa diskusia volá Kyselá okurka? Smiling Army
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65013Verze : 0
  Avatar
  to Frog - mluvíme o všem možném i nemožném, hlavně o věcech, které nás poněkud nadzdvihly svou uhozeností. A proč zrovna Kyselá okurka? A proč ne? JJak praví klasik: kdyby růže jiné jméno měla, což by nevoněla stejně?. Jméno stejně dobré, jako každé jiné. 8.)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65127Verze : 0
  Avatar
  Viděli jste dneska zprávy na Nově? Pánům poslancům a řidičům se nelíbí bodový systém, že by mohli přijít o papíry na svého miláčka. Mad Mad Mad Mad Mad Držitelům zbrojáku stačí jeden přestupek na úseků zbraní a střeliva a maj po ptákách, teda kvérech, na pár let. Jízdu pod vlivem alkoholu bych považoval rovnou za trestný čin obecnýho ohrožení, a ne přestupek, za kterej hrozí 6 bodů... Že v centru Prahy není kde zaparkovat, proč tedy do centra jezdit, když to vím. Stačí auto nechat u stanice metra a dojet do centra krtkem. Tak to praktikuju já. Je to rychlejší a levnější.


  Řidičák mám od svých osmnácti, tj. 8 let a za tu dobu žádná pokuta, když jedu, tak řidiči si klepou na hlavu, ale od čeho zákony máme?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65658Verze : 0
  Avatar
  Kapa: teď jsem si probíhal "okurku" a na str. 14 (6. dubna) jsem našel tvoje:
  "máte bydlet v Přerově Smile Město sice za moc nestojí, ale místní Kabelovka nás napojila přes optiku a rychlosti jsou sice proměnlivé, ale v průměru velice slušné - sice na Admina určitě nemáme, ale na úrovni 256 kbps se často vyskytuju"


  Nám od minulého pondělka UPC zvedla rychlost na 1,5 Mb/sec/128 kb/sec. Very Happy Pravda, chtějí za to 1250 Kč vč. DPH, Sad takže včetně základní TV platím 1699 kaček. Zatím mi to žena toleruje. Jak dlouho ještě, nevím!


  To Miroj: Bidlo Šimonovský tvoří takové předpisy, z nichž se chce občas blejt. Základem je zcela nekorektní hrozba policejní zvůle. Vždyť ten mamlas chce dávat body i za parkování! Ne každý jezdí jen privátně, jak ty - já taky do centra nejedu.
  Měl jsem ředitele, který chtěl z Letné na nám. Republiky jet autem! Služebním, ale já s ním musel jet, měl jsem referenťák, tak že budu řídit! Ještě, že jsem ho mohl beztrestně poslat tam, kde se zaparkovat nedá ani omylem! Jeli jsme pak tramvají.
  Jednou jsme jeli (služebně) Micinou 2,0 ze Znojma, byla tam objížďka, která nás vyplivla nad Kasárnami - to je z kopce. Řídil naštěstí on - jednička, dvojka - jen maličko a neutrál. Dole nás stopli a že prej jsme nahoře u cedule (kousek od místa, kde jsme vjeli na "hlavní") jeli 80. V té micině nepoznáš 160.
  Jsou lidi, které ten řidičák živí! A musejí do centra, protože tam dělají (třeba instalatér si veze vercajk sebou). No a stačí pár pracovitejch "měšťáků" - nejen v centru, stačí u nás na Lhotce a máš po papírech za týden!
  Bral bych to, kdyby chtěli "dávat body" za závažné věci - a hlavně, kdyby to bylo seriózní. 2 body za mobil! Cha cha - jdi se podívat po Praze! Mobiluje každý druhý a policajt nikde! Ale když budu chtít a zaměřím se na tebe, udělám tě za 1 den!
  Bodový systém je dobrá věc, musí být ale prokoumanější a hlavně, musí to být reálné. Tak jak to Bidlo postavil, je to jen umožněná likvidace jednotlivce.
  Mimochodem, víš, že se zaručil, že odejde z ministerského postu, když nebude D-47 dokončena do r.2008? Dobrý, ne? Věří si, panáček!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65723Verze : 0
  Avatar
  to Fantan zaručit že odejdu z postu dva roky po volbách o kterých nevím jak dopadnou je spíš zbožné přání Smile ostatně podobných slibů jsem už od našich politiků slyšel víc, třeba Gross tvrdil že odejde z politiky když po zrušení přibyde úředníků, po jejich reformě, dle jejich vlastní statistiky jich přibylo asi 20000 a je tu pořád. Politici se spoléhají na to že lidé mají krátkou paměť a obecně myslí maximálně do dalších voleb. Proč by taky mysleli dál že?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65728Verze : 0
  Avatar
  Bitaxe, příteli, kdyby všichni naši tak milovaní "politici" dodrželi svůj slib, že odejdou, když..., tak už v čele státu máme úplně jinou, minimálně již třetí sestavu lidí. Takže klídek, relax a dej si panáka něčeho chutného, bylo i hůř. 8.)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65731Verze : 0
  Avatar
  to Aubis Panáka si dát bohužel nemohu, neb jsem v práci a můj vykořisťovatel by na to hleděl asi dost nelibě (už takhle ho okrádám o mou vzácnou kapacitu:-) ) . Ale já se s tímhle vyrovnávám celkem snadno, už dávno jsem vzdal boj proti veškerému neřádstvu světa a snažím se ovlivnit to nač dosáhnu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#65751Verze : 0
  Avatar
  Ještě bych se trochu vrátil k Mirojovu rozhořčení (asi 4-5 příspěvků zpátky. Už jsem to někde na Válce říkal, tak jen zkráceně:
  Tenhle humbuk kolem alkoholu za volantem a překračování povolené rychlosti považuji za vytírání očí. Dospěli jsme dokonce tak daleko, že hoch přijel do hospody na koni, dal si tam vizoura a odklusal po polích k domovu. Tam na něj čekali poldové, dali mu dejchnout a pokutovali za řízení pod vlivem! Neb i jezdec na koni jestiť řidičem!
  Asi v r. 1995 bedliví policisté sledovali hocha v Dacii, který "po požití" usoudil, že bude lépe se z toho vyspat, než se dostane do svalnatých paží své choti. Zajel mimo silnici a na hrázi rybníka si dával v autě "dvacet". Nedočkaví vachmajstři se ho sice pokoušeli budit, leč bezvýsledně. Když po chvíli začal spáče tlačit močák, vylezl z auta, chtěje si ulevit. Číhající strážcové pořádku na něj skočili a chtěli mu nasadit pouta. Protože s rukama za zády se obtížně močí, bránil se silně. Vycvičení borci uplatnili, co se naučili a ukopli mu slezinu. Zajímalo by mě, jestli se to úmrtí započítalo jako oběť alkoholu za volantem!
  Alkohol za volantem je až na 6. místě ve statistice příčin vzniku DN, ale naši borci dělají, jakoby to byla příčina nejhlavnější! Proč? No protože mají trubičky (event. teď ALCOTESTy)!
  Překročení povolené rychlosti nefiguruje - pokud vím - mezi příčinami nehod vůbec. Přesto policie buzeruje právě v tomto ohledu maximálně - no protože mají radary, umějí to měřit!
  Ano, na předním místě ve statistice příčin je nepřiměřená rychlost, to ale může být třeba 40 km/hod na dálnici, když to klouže, nebo je mlha jak mlíko.
  Nesprávný způsob jízdy, nesprávné předjíždění, nedání přednosti, jízda na červenou - čili nejčastější příčiny nehod policie kontrolovat neumí, tak na ně kašle. To by totiž museli policajti na silnici být, tento pirátský způsob jízdy zjistit a potrestat. Viděli jste je někde?
  Ani při "KRYŠTOFECH"!
  V zákoně 361 - o provozu na pozemních komunikacích se dočtete, co všechno řidič nesmí - třeba držet dorozumívací zařízení v ruce za jízdy (mj. i policejní vysilačku!!)- ale tedy mobil. Stačí si stoupnout ke kterékoli křižovatce (v Praze - ale jinde to nebude jiné) a dělat si čárky. Za půl hoďky budete mít notes počmáranej a půjdete znechuceni pryč. Dtto jízda na červenou a její četnost. Specialita Prahy je zaplněná křižovatka - červená, nečervená. To je radost! A policajta nevidět široko daleko. A Bidlo chce dávat body!!!
  Nejdřív musí být na silnicích dozor, aby se začaly dodržovat pravidla. K tomu je třeba zbavit policajty činností, které může dělat někdo jiný - papírování, vyšetřování "plechových" DN atd. Pak teprve je možno začít mluvit o bodech!
  To se taky loni na podzim redaktoři dopravního vysílání v rozhlase pokoušeli prosazovat povinné výměny "letních" gum za "zimní". Kdo by to kontroloval, neřekli. Další nekontrolovatelná povinnost -a přitom hovadina. Většinou jsou vozy dodávány na "univerzálních" pneu. Atd, atd.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66016Verze : 0
  Avatar
  Fantan: To je sice z velké části pravda, ale zajímala by mě statistika vážných či smrtlených dopravních nehod. V té tvojí jsou totiž započítány i ty "plechové" stejně významně jako vážné. No a právě ona čtyřicítka na zledovatělé silnici pravděpodobně povede přesně k tomu, že ťukneš do auta před sebou - plechová nehoda, nikomu se nic nestane a auta ještě bez problémů dojesou až domů do garáže. Jízda na červenou - další klasický viník plechových nehod.


  Alkohol za volantem naopak podle mě v největším počtu případů vede k vážné nehodě, protože opilec prostě nepřemýšlí (tedy přemýšlí, ale tak nějak "jinak"). Normální člověk, kterej sem tam poruší nějakej předpis, těžko vjede do protisměru, pojede stovkou obcí v noci a bez světel... Takže alkohol za volantem trestat nejpřísněji, jak tady už padlo - trestný čin obecného ohoržení, davaj papíry.


  Miroj: řidičák mám teprve rok, ale jezdíme asi stejně Wink Ale když člověk v padesátce jede šedesát a předjíždí ho doslova proud aut, často přemýšlí, jestli je vůl on nebo oni...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66023Verze : 0
  Avatar
  Kapa napsal:
  "Jízda na červenou - další klasický viník plechových nehod."
  Nevím, odkud bereš tyto informace. Mně takhle málem rozválcovala rozjetá Tatra s vlekem. Naštěstí mi při rozjezdu chcípnul studený motor a než jsem to nastartoval, provalil to tam dobře 70kou.
  Stejně, jako nevím, kde jsi vzal to tvrzení, že
  "Alkohol za volantem naopak podle mě v největším počtu případů vede k vážné nehodě, protože opilec prostě nepřemýšlí (tedy přemýšlí, ale tak nějak "jinak"). Normální člověk, kterej sem tam poruší nějakej předpis, těžko vjede do protisměru, pojede stovkou obcí v noci a bez světel... ".
  Zajdi si někdy na DI a tam se dozvíš, že 90-98% "opilců" bylo zachyceno namátkovou kontrolou bez souvislosti s tebou popisovanými projevy podnapilého řidiče. Minimálně polovina byla tzv. "zbytkový alkohol" (to nám, tlustejm, nehrozí Smile )
  Bez světel pojedeš v noci klidně i ty, zcela střízlivý, bude-li to tam, kde si neuvědomíš, že nesvítíš, protože je světlo jako ve dne - většina ulic v Praze. Stačí, když z nějakého důvodu přepneš na parkovačky - třeba při delším loučení a poté, co dívka vystoupí, pojedeš domů. A že bys v noci jel 50, o tom mi vypravuj.
  Např. ta bouračka Bulawy: co bys dělal ty, naprosto střízlivý, kdyby ti před chladič vyletělo přes stopku z fabrické brány policejní auto? Ale samozřejmě, za nehodu může alkohol! Jasné nedání přednosti rozhodně ne! Povolená rychlost na 4proudovce je 80, že? Kandelábry s výbojkama jsou tam co 50 m, světlo jak ve dne.
  Synátor se vracel domů, viděl DN. Zastavil za ní, rozsvítil warnblinkry a šel se optat, jestli se někdo nezranil (praskla přední guma, auto rotovalo, jiskry lítaly atd.) Zezadu přiletěl naprosto střízlivej hoša v pickupu, napálil to do Filipa, škodovku hodil vpřed cca o 6 m, takže postrčila i to havarované auto o 2 m.
  Drobátko pod perníkem, klučina. Neupozornit na to policajty, ani by si toho nevšimli. Na perník nemají trubičky, víš? A ti blbci, co jezdí po dálnici v protisměru, ti si libují právě v drogách, ne v chlastu - to už je málo.
  Moje tvrzení jsou podložena analýzou nejen statistik DN, ale i činnosti a řízení dopravní policie. Nepodléhej propagandě. Skutečnost je mnohdy dost odlišná.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66027Verze : 0
  Avatar
  Fantan: Tak předně, drogy řadím do stejné skupiny jako alkohol, minimálně tedy za volantem. Neříkám, že cokoliv jiného než alkohol nemůže způsobit vážnou nehodu, ale domnívám se, že u alkoholu je největší pravděpodobnost. Omlouvat alkohol za volantem, to po mě opravdu nechtěj.


  Nehoda u Bulawy - ten magor co je srazil jel kolik, stovkou? Možná mu nedali přednost a měli, ale kdyby jel padesát, nemělo to tak hrozné důsledky. A pokud vím, soud rozhodl, že vzhledem k tomu že ten řidič jel proti předpisům, neměl policista povinnost počítat s ním jako s normálním účastníkem provozu nebo tak nějak. Je jim to ale už houby platné. Ale dovedeš si představit, jak asi vidíš auto v noci, které jede bez světel stovkou ve vesnici? Abys mu mohl dát přednost, musíš ho totiž vidět. Taky je možný, že ho viděli v dálce, ale protože jel tak rychle, byl na křižovatce rychlejc než čekali.


  O tom jak bych jel po tmě ti nebudu vykládat, protože jsem po tmě jel (když nepočítám autoškolu) všeho všudy jednou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66030Verze : 0
  Avatar
  Já si nemohu pomoc, podle mne alkohol za volant (řídítka, otěže....) nepatří. Už po dvou pivech mám podstatně zpomalené reakce, po čtyřech roste moje sebevědomí a dál radši pokračovat nebudu. Neznám přesná čísla, ale domnívám se, že nehoda s řidičem pod vlivem alkoholu bude mít čistě statisticky horší následky, než když se blondýnka neumí trefit do mezery jako pro autobus. Já jsem dokonce takový pako, myslím, že už jsem to psal, pokud jedu na kole, tak si i hospodě dávám nealkoholický pivo. Ostaní cyklisti se na mě dívaj jako na cvoka, ale to je mi jedno. (a nemůžu si pomoc, ono nealko pivo - Claushaler, Radegast birell , Budvar birell, mi začalo chutnat, takže si mnohdy dávám, i když neřídím - teda Pito ne, to je hnus).


  Je jasný, že to není jediný dopravní přestupek, každý den vidím, přesně co popisuješ. Denně přecházím Proseckou ulici (čtyřproudovka, rovinka před prudkým kopcem) a přejít ji je opravdu umění - většina aut to před kopcem rozjede, z kopce ani nemluvě.O přednosti na přechodě jsem si mohl nechat jenom zdát. Zhruba před rokem se na tuto ulici můj nátlak umístil semafor, ale parkrát mne málem řidič sejmul i na zelenou (pro chodce Surprised)


  Taky některý návrhy pana ministra považuji za ne příliš vhodný (body i za blbý parkování - i když stání na místě pro invalidy mne taky dokáže nazdvihnout, stejně jako značka kriplkáry na éčkovym meďáku), ale osobně znám několik řidičů, pro který pokuta nic neznamená. Jeden můj známý, partner jedné mezinárodní poradenské společnosti , jezdil Praha - Ostrava v noci za 2,5 hodiny, u řidičáku měl připravenou dvoutisícovku, aby hodný pan policista mohl koupit něco hezkýho dětem. Prostě na kategorii lidí, jejichž měsíční příjem je vyšší než ten můj za dva roky nic jinýho, než ztráta řidičáku platit nebude.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66033Verze : 0
  Avatar
  No a když jsme v kyselé okurce - tady čtu, že Klaus napadne nový zákon o eurozatykači u Ústavního soudu. Ve zkratce o co jde - eurozatykač má usnadnit a urychlit vydávaní zločinců v rámci EU do státu, ve kterém jsou souzeni. Klaus ho nepodepsla a parlament ho přehlasoval.
  Když totéž udělal Havel (s volebním zákonem), měli pánové z ODS plná ústa o tom že Havel si z śtavního soudu dělá třetí komoru parlamentu. A ejhle, Klause to taky láká. Nechápu navíc, proč si k demonstraci svého "boje ze národní zájmy" musel vybrat zrovna eurozatykač, který už (kromě Itálie) všechny ostatní země EU schválily? Proč se tak dere zrovna za zločince?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66034Verze : 0
  Avatar
  Třeba brání některý sponzory ODS Smile Smile Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66035Verze : 0
  Avatar
  To vysvětlení - přesněji domněnku, proč byl původně Bulawa odsouzen jen za jízdu pod vlivem, kdežto viníkem nehody byl uznán řidič policejního vozu a po zrušení tohoto rozsudku v novém řízení byl teprve uznán vinným i nehodou, jsem tady nadhodil já - s tím, že jsem spis nečetl a že je to jen moje domněnka - podívej se o pár stránek dopředu.


  Nechci po tobě, abys propagoval, či toleroval alkohol za volantem, jen vezmi v úvahu, že je to až 6. příčina vzniku DN. Na prvních místech jsou jiné příčiny, které ale tak propagované nejsou, protože je policie neumí rozeznat, postihnout a eliminovat. Proto to považuji za populismus a vytírání očí! Prostě to, co policie neumí najít a postihovat, o tom se nemluví. Co umí, tím se chlubí.
  Kolik třeba našli při KRYŠTOFECH maníků pod drogami - marjánka, perník, haš atd.? Přitom nevěřím, že by nejezdili. Jenže na to nejsou trubičky. "Dejchněte na mne" umí každý, ale poznat intoxikaci na očích, to policajty ještě neučej!
  A přitom to je daleko nebezpečnější. To pívo - to si dá každej kdekoli, ale perník - to je něco jiného a účinky jsou daleko déle trvající. (Mimochodem, podle policejního programu když budu pít 1 pivo 10st/hod, budu mít díky své váze pořád 0 %o).
  Prostě snažím se naznačit, že by opatření ke snížení nehodovosti měla začínat jinde. Zatím realizovaná jsou populistická buzerace.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66037Verze : 0
  Avatar
  to kapa myslím že Klaus to nepodepsání clkem logicky vysvětlil tím že to odporuje ústavě, kde se píše něco v to smyslu že občan nesmí být vydán do zahraničí bez jeho souhlasu, pokud jsem to viděl v TV před pár týdny, tak vysvětloval že je nutno nejdříve změnit tuto věc v ústavě a pak teprve můžeme uzákonit eurozatykač. Podle mne to co řekl má logiku, nemůžeme mít zákonjdoucí proti ústavě.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66437Verze : 0
  Avatar
  bitaxe: To je možná pravda, jen je zajímavé že si toho nikdo jiný než Klaus nevšimnul. Ovšem některé výroky pocházející z lavic ODS celou záležitost interpretují jinak, a přiznám se že právě z nich jsem vycházel. Jistý poslanec se rozohňoval, že "pokud obviněného vydáme k soudu do ciziny, občan se bude oprávněně ptát, k čemu vlastně ten stát máme, když nás nedokáže chránit..." Chránit před spravedlivým soudem? Pan poslanec má poněkud zcestné představy o funkci státu. Pokud to Klaus myslel tak jak říkáš ty, tak minimálně ODS uvažuje trošku jinak.
  A moje hlavní výtka směřovala k tomu, že když Havel udělal přesně to samé se zákonem o změně volebního systému (také šlo o to že odporoval ústavě), Klaus se vztekal že si z ústavního soudu dělá třetí komoru parlamentu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66447Verze : 0
  Avatar
  to kapa problém je ovšem v tom že poprvé byl eurozatykač myslím smeten ze stolu právě koalicí, s tím oddůvodněním že je protiústavní, to bylo ještě v parlamentu, při druhém pokusu byl touže koalicí bez toho že by se ústava změnila schválen. Potom ho Klaus s výše uvedeným zdůvadněním vrátil a v TV se podivil nad "konsistencí názorů" koalice, jinak o nestrannosti a spravedlivosti jakéhokoli soudu )tím spíše cizího) mám, obávám se že oprávněné, pochybnosti. Ale důležité je že pokud opravdu je zákon o eurozatykači protiústavní pak naši poslanci opět předvedli svůj rektální alpinismus v celé kráse a mohutnosti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#66456Verze : 0
  Avatar
  to bitaxe, Aubis: Omlouvám se, trochu mi zdejší diskuse unikla a tak i vaše žadosti ohledně Enigmy. Bohužel fotografii nemám, v tomto bodě jsem vycházel z tohoto zdroje ablecd.wz.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#67836Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Petr pokusil jsem se pochopit co vlastně autor píše, celé je to tak trochu zmatečné (ale to jsou i další články toho autora na tomhle celkem zvláštním Webu) bohužel na autora není spojení takže jsem se s ním nedokázal kontaktovat a zjistit odkud bere informace a co vlastně myslí tím "Operátoři námořní Enigmy měli na výběr z osmi scramblerů, nikoli pouze z pěti" pokud by totiž kotoučů bylo v námořní enigmě najednou 8, pak by samozřejmě neplatilo že "že existovalo téměř šestkrát více uspořádání scramblerů" vložením každého disku se počet násobí počtem jeho kontaktů. totéž platí o tom čemu autor poněkud nejasně říká reflektor. Celý článek mi ořipadá že autor o věci příliš nevěděl a hlavně nepochopil základní princip šifrování obecně a enigmy zvlášť. Nevylučuji samozřejmě možnost šifrování více kotouči , ale připadá mi nesmyslné, že pokud věřím neprolomitelnosti jdu hned o tolik výše. je také zajímavé že se autor nezmiňuje o ukořistění přístrojů z ponorky, zato píše o několika chimérických akcích jako "Operace bezohlednost" nebo "zahradničení", o kterých jinde není zmínky. to sice neznamená že by to nemohlo být reálné, ale určitě bych k autorovi přistupoval velmi opatrně a jeho tvrzení se snažil ověřit z jiného zdroje.
  Protože mne Enigma docela zajímala pár jsem si jich prohlédl a samozřejmě jsem si o ní přečetl co se dalo, bohužel spojenecké zdroje mi připadají poněkud zkreslené (vypadá to že se to tak dlouho utajovalo až se pravda ztratila, nebo je za tím nějaký problém který je dodnes živý)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#67889Verze : 0
  Avatar
  abycho si nepředstavovali enigmu jako něco přílš složitého, přikládám fotky, jak vypadala původně, na druhé jsou před levým strojem ony slavné šitrovací kotouče.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#67892Verze : 0
  Avatar
  Enigma s osmi kotoucema ? to bych se dost divil ... videl jsem se trema, videl jsem se ctyrma, ale to je pokud vim maximum ... i tak to byl docela orisek to rozlousknout, matematicky v te dobe temer neresitelne (=moc casove narocne), naco dalsi 4 kotouce ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#67908Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No koukám, že jediná informace, kterou jsem převzal zrovna z tohohle pramene není zrovna důvěryhodná, to je mi líto. Doufal jsem, vzhledem k tomu, že těch pár věcí, co o tom vím, se shodovalo s autorem, že i ostatní informace jsou "reálné". I když je fakt, že tvrzení o osmi kotoučích mě taky trochu překvapilo. Ani nevím proč jsem se už tehdy nad tím víc nepozastavil. Asi jsem byl ten den trochu mimo. Omouvám se.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#68010Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Právě skončil na CT1 romantický film GB-D o Enigmě. Nejvíc tam mluvili o 4 kotoučích. Docela pěkně tam naznačili princip hledání správného nastavení konfigurace dešifrovacího zařízení.
  Ale k věci. Dneska jsem měl skvělou příležitost dát Josefu Neumuelerovi (STOP Temelin) pár facek a neudělal jsem to. Dost mě to mrzí Smile.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#69908Verze : 0
  Avatar
  to sagittarius mně se hned zdálo že se z tebe stala TV hvězda na primě Smile . Pár facek je málo, spíš by stálo za to ho poslat někam kde mu ta elektřina nebude vůbec kazit jeho svět (tedy někam do pralesa), přiznám že mne demonstranti tohohle typu (piknik na hranici, traktory za prachy a školní děti) docela štvou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#69915Verze : 0
  Avatar
  Nazdar Bitaxe! Ty máš noční, nebo nemůžeš usnout? Já jsem spíš zvědav, co s těma austrijákama udělá Brusel! Oni budou blbnout tak dlouho, až dostanou po hubě od EU a bude klid. Nic jiného těmhle přiblblým fanatikům nepřeju!
  Hele, když už bdíš, zkus juknout na tohle, jestli bys nebyl chytřejší!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#69917Verze : 0
  Avatar
  nemám noční , jen jsem se po spravedlivém spánku vzbudil (někdy vstávám trochu dřív), na Brusel moc nevěřím, myslím že to skončí jako dřív, tedy vyprávěním o tom že takhle by se to řešit nemělo a podobné tlachy. škoda že nepadlo těch pár facek, mohl to být nezinárodní incident (bylo to ńa hranicích) a to by možná nezapadlo, sagittarius mohl být jako brutální násilník v novinách, prostě takhle po tom zítra (tedy v pondělí) neštěkne pes. Ono se totiž ukáže staré " kde není žalobce ..." a že by naše vláda byla žalobcem tomu moc nevěřím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#69919Verze : 0
  Avatar
  Velmi lákavá představa Very Happy Very Happy. Bohužel je tu ta nešťastná podmínka trestní bezúhonosti, bez které by mi příště nedali papíry Sad.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#69928Verze : 0
  Avatar
  saggitarius: Tys byl v televizi? Kdy, kde, proč? Mě to uniklo. Sad


  Ještě bych se vrátil k té Enigmě, tedy k tomu včerejšímu filmu. Pokud to dobře chápu, tak buď mám danou kódovací knihu, pak si můžu v německých zprávách číst stejně jako ti komu jsou určené, a nebo ji nemám, a pak se to musím snažit rozluštit matematicky (tak jak to bylo ukázané v tom filmu) - ovšem každý den znovu, že? (když se každý den změní kód).
  V tom případě mi ale není jasné, proč bylo tak výjimečnou akcí prolomení toho kódu ponorek, když se to vlastně muselo dělat denně?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70033Verze : 0
  Avatar
  to kapa tak to bohužel není. kniha kódů je jen o tom které kotouče jsou ve kterou dobu platné, jednotlivé ponorky mohly mít různé nastavení, takže ty sice máš kotouče platné pro určité období, ale musíš ještě vědět jaké a v jakém pořadí v přístroji použít, to se po několika hodinách mění. A o tom jak se to mění je právě kódová kniha. U lodí to byla opravdu kniha kterou dostali před vyplutím, u pozemních útvarů se občas ty kódy přenášely přímo šifrou (takže pokud jsi rozlouskl tu původní tu další jsi někdy dostal nádavkem) Ono se to dost složitě vysvětluje, ale zdaleka to není tak že když máš stroj (třeba z kořisti) a knihu šifer máš vysmáto. Kotouče se obměňovaly (byly zasílány kurýrem u pozemáků, nebo při stání v přístavu u lodí) takže sám stroj ti moc platný nebyl. Jak už jsem psal stroj je ze dvacátých let a poměrně jednoduchý, ale kombinací je opravdu hodně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70036Verze : 0
  Avatar
  bitaxe: No musím se přiznat, že tomu pořád nerozumím Embarassed Pokud mám přístroj a knihu kódů, mám stejné vybavení jako ten, kterému je zpráva určena, tudíž stejně jako on musím zprávu rozlousknout... no, tak jsem si to teda myslel.
  Nechceš o tom třeba napsat článek? Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70069Verze : 0
  Avatar
  to kapa :Pokud mám přístroj a knihu kódů, mám stejné vybavení jako ten, kterému je zpráva určena, tudíž stejně jako on musím zprávu rozlousknout, to v takovém případě samozřejmě dokážeš, háček je v tom že jak "knha" tak i kotouče se mění, navíc neplatí pro všechny jednotky stejné (třeba pro středomoří bylo jiné než pro ostatní evropu, lodi to měly často pro jednotlvou loď), je to právě proto že když se ti povede ukořistit přístroj a kni´hu nemáš vyhráno nadlouho, proto se to dešifrovalo tak složitě a vždy po změně byla období kdy se zprávy nedaly číst vůbec. S článkem je problém, jednak nemám moc času a hlavně Enigma je dost na okraji mého zájmu Sad navíc zdroje jsou dost problémové ( za léta co se o ní píše se napsalo tolik nesmyslů že se těžko hledá pravda), něco se sice objevuje v poslední době, ale já nestíhám ani to co je pro mne opravdu zajímavé tedy historii zbraní a vozidel, takže radši někdo jiný kdo o tom ví víc a hlavně se o to zajímá (pro mne je sice kryptografie zajímavá, ale spíš ta starší než ta moderní, té je dost v práci )
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70078Verze : 0
  Avatar
  kapa: sagittarius: Tys byl v televizi? Kdy, kde, proč? Mě to uniklo. Sad


  O nic jsi nepřišel, jen jsem tak trochu dráždil rakušáky v Dolním Dvořišti Wink a Prima to natočila. My Střelci jsme povahy ohnivé Plamenomet Smile Smile Smile .
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70081Verze : 0
  Avatar
  osobní názor: nakopat všechny ekoteroristy do patřičných partií. Už řadu let to vypadá, že jim nejde ani tak o ochranu přírody, jako o zviditelnění vlastní osůbky. Karlovy Vary jsou zahlceny dopravou, neb leží na tepně směr Německo, a geniální ekolózi zablokovali jeho pokračování. Takž do středu města vplyne čtyřproudová dálnice (pravda, už to je zhovadilé, ale stalo se a nedá se odestát), tam se zarazí na 3 světelných křižovatkách a stojí. A stojí. A stojí. A smrdí. A dlouhé desítky minut. Můj osobní rekord - 56 min. Všechny ekology bych na jediný den přivázal na sloup de křižovatce U Koníčka. Myslím, že po této zkušenosti by byli v čele kopáčů i s vlastními krumpáči.


  Stejné je to i s milými Rakušáky. Proterstovat proti jedné z mnoha jaderných elektráren, jakých se již nastavělo, je spíše projev nevědomosti, než uvědomělosti. Ale, jak s oblibou říkám, každý jsme nějak postižený.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70108Verze : 0
  Avatar
  Měl jsem se soudruhy z Greenpeace několik (celkem osobních) konfliktů před pár lety, kdy k nám do města jezdili se stanem kazit vzhled náměstí a verbovat proti Temelínu a za různé "alternativní" zdroje. Jednak to byli většinou lidé kteří o věci neměli vůbec představu, takže když začali mluvit a já se zeptal se začali trapně zaplétat, pak se pokusili zeptat jestli nedělám v něčem co souvisí s elektárnou, nedělám jsem z jedné IT firmy, pak jsem se já zeptal kdo tu estrádu platí (on ten stan, náklaďák a ubytování něco stojí) to je vždy přivedlo do rozpaků a na mou otázku je-li pravda že asi 30% financí jejich organizace pochází od SHEL a BP se jeden dokonce pokusil mne fyzicky napadnou (bohužel ho zadrželi a já mu nemohl rozbít hubu) obvykle jsem s nimi strávil několik chvil kdy jsem je točil do obrátek a lidi co jim zpočátku tleskali jim na konci nadávali (také pěkná ukázka psychologie davu). obecně to jsou většinou blbové s brožurkou v kapse.
  Rakušáci v té době (cca před 7 lety) platili 1000 - 1500 za traktor, který majitel přistavil na vykázané místo a odpoledne si pro něj zase přišel, kolega v té době sloužil na celnici a s některými majiteli se znal, bylo to v době mimo sezónu takže proč by si traktor nevydělal.
  Ekologie je jistě správná, ale lidé co se kolem ní motají jsou v řadě případů naprostí trotli (doufám že ne všichni). Nakopání do zadku by asi zasloužili (alespoň ti co si dělají piknik na hranici.)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70111Verze : 0
  Avatar
  2 bitaxe: mimořádně slavný okamžik: naprosto a zcela s tebou souhlasím. Už jsme se chytli (v dobrém, doufám) tolikrát, že by to mělo dnes být snad označeno za významný den ČR 8.) . Holt blbost lidská je globálnější než oteplování (už jsem použil jinde) a normální lidi sjednocujě. BOJOVNÍCI PROTI BLBOSTI, SPOJTE SE!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70115Verze : 0
  Avatar
  Tohle nejsou ekologové, ale ekologisti, ä jako naprostá většina -ismů je to věc naprosto škodlivá. Jako odchovacec elektrotechnické průmyslovky (z které si ale už skoro nic nepamatuju) a obyvatel uhelné pánve Temelínu jenom fandím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70125Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Aubis já se přiznám že mám pocit že jsme se shodli víckrát, Smile a obecně se moc nelišíme i když se často na problém díváme z různých pozic (to je myslím správné), takže z mé strany určitě nečekej "zavilou zlobu technokrata" spíš to že budu svůj názor hájit a některé humanistické pohledy mi budou dost cizí Sad (ale s tím nic neudělám) určitě je debata s tebou mnohem přínosnější než s některými jinými, kteří sice nemají argumenty, ale nad jiné pevněji trvají na názoru.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70167Verze : 0
  Avatar
  to bitaxe- díky a nápodobně Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70181Verze : 0
  Avatar
  Tyhle rakouské "ekology" bych nejraději hladil, hladil....až do úplného vyhlazení Twisted Evil !
  Jeden příklad, jak to funguje ve světě: švýcaři si postavili atomovou elektrárnu PŘÍMO na hranicích s německem. A žádné demonstrace zelených tam nejsou. A němci si s radostí kupují levnou energii od švýcaru Smile !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70195Verze : 0
  Avatar
  Ono je to celkem jednoduché. Spolková země Horní rakousko je významným akcionářem tamní elektro-energetické společnosti, která je ve srovnání s ČEZem naprostý outsider. Mají oprávněnou obavu, že je časem převálcujeme. Lze s úspěchem předpokládat, že mají ze své malé společnosti podobné osobní prebendy, jako naši služebníci lidu z ČEZu. Proto platí z peněz rakouských daňových poplatníků všechny ty aktivisty a jihočeské maminy. Vrcholem sobotní show byl přílet hornorakouského ministra životního prostředí na ekologickou demonstraci vrtulníkem Smile.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70270Verze : 0
  Avatar
  přílet (jistě mimořádně ekologického vrtulníku) bohužel žádná TV neukázala. Jinak samozřejmě "alternativní zdroje" jsou rovněž pěkné rito, stavby podobných monster stojí poměrně hodně a pokud by nebyly docela silně dotovány pak se mnohé za dobu životnosti prostě nezaplatí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70282Verze : 0
  Avatar
  A především alternativní zdroje prostě neexistují, což těm ekochytrákům asi ještě nikdo nevysvětlil. Neexistuje jiný způsob, jak vyprodukovat dostatek elektrické energie, než uhelné a atomové elektrárny (pokud zrovna nemáte to štěstí že žijete třeba v Norsku, kde máte plno velice svižných řek - ale ani tam nejedou zdaleka jenom na vodu). A mě připadá atomová elektrárna čistší než uhelná, když do toho započítáme všechny "vedlejší" produkty jako jsou těžební oblasti, kyselé deště a smogy... nemluvě o tom že má vyšší účinnost.


  Tím nechci říct, že tzv. "alternativní" zdroje se nemají používat a prosazovat - kdyby měl každej barák na střeše sluneční kolektor, mohli bychom vklidu zavřít několik elektráren. Ale výstavou zemědělských strojů na hraniční čáře se nic nevyřeší.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70292Verze : 0
  Avatar
  Ono je to pořád o ekonomice, alternativní zdroje se mohou vyplatit jen tam, kam se nedá dostat s normální sítí. Jinak je samozřejmě výhodnější velký zdroj než malý, snáze se reguluje, lépe fázuje k síti a podobně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70295Verze : 0
  Avatar
  Já jsem levicově orientovaný človek a tak bych měl mít pro ekology pochopení, ale ty estrády na hranicích s Rakouskem to je trochu moc.Připadá mě, že snad z nás mají Rakušáci nějakej mindrák.Zrovna jim vadí Temelín.Proč neblokují hranice s Bavorskem? Tam jsou také jaderné elektrárny.Jedině mě těší, že pršelo a to posezení se jim asi moc nelíbilo.
  Bitaxe: to by jsi se s těmi magory fakt chtěl prát? Nejen šarvátky, ale i diskuse s těmi profesionálními protestanty nemá smysl, lepší je si jich nevšímat a třeba je to přestane bavit.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70320Verze : 0
  Avatar
  Před cca 15-20 léty jsem se intenzivně zajímal o alternativní energetiku, speciálně o MVE. Zastávám totiž názor, že na našem území bylo mnoho takových vodních motorů, díky kterým bylo možno vyrábět (třeba brousit sklo atd.) i tam, kde by to jinak možné nebylo.
  Uvážíme-li, že jde o pákový efekt, bylo by to řešení i dnes - energie, vyrobená v malých zdrojích se nemusí vyrobit ve velkých, není třeba rozvodů, stožárů, drátů...
  A kdyby nic jiného, lze s ní topit a to velice výhodně - bezodpadově.
  Bohužel dnešní administrativa tak znevýhodňuje tuto alternativní energetiku, že jde vlastně o výsměch. Představte si, že ve 30. letech bylo na Červeném potoce (protéká Hořovicemi) instalováno 478 kW výkonu, na Úhlavě celé 2 MW - a mohl bych pokračovat.
  Na Tiché Orlici od Ústí po Choceň bylo 8 motorů o průměrně - cca 200 kW. Jenže dneska absolvovat řízení o zprovoznění bývalého zdroje je takové martýrium a financování toho vyžaduje tak ohromné zdroje, že je to prakticky vyloučeno.
  Přes svůj kladný vztah k alternativní energetice ale považuji veškeré tyto ekoteroristické akce za aktivity spíše kontraproduktivní - taky je ve světě nikdo nepodporuje. A blokovat traktory silnici je možná dobrý kšeft pro jejich majitele. Kdyby ale dostal každý z nich pořádně mastnou pokutu, násobně převyšující to, co dostal za přistavení těch strojů, příště by hnal ty pány vídlema!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70333Verze : 0
  Avatar
  to vintar já se nechtěl prát, ale protože nemám rád fanatiky a blbce a tady šlo o obojí, tak jsem nebyl nijak proti tomu dát mu přes hubu. Nebyl jsem ten komu vypověděli nervy a útočil Smile , jen mne mrzelo že ho jeho méně postižení kolegové chytli a podrželi, docela bych mu vysvětli že krom slovních mám i další argumenty. Nejsem nijak nadstandardně agresívní, ale když mne někdo napadne bráním se docela razantněSmile a tady by mi to navíc udělalo radost.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70359Verze : 0
  Avatar
  Kdyby aspoň Komorní hůrka byla činná, byla by tu možnost geotermální energie Smile.
  Výroba slunečních kolektorů je co vím dost výrazně neekologická, křemík je prý pěkné svinstvo. Větrné elektrárny, proti kterým v podstatě nic nemám, nanejvýš to, že jediné dvě na našem území, které znám, jsem nikdy neviděl v provozu, lidem zase vadí, protože prý jsou hlučné. Hráze vodních elektráren vadí rybám při tahu, prostě člověk si nevybere... Že my blbci vůbec vynalezli kolo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70417Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Aubi: Nevím které jediné dvě větrné elektrárny máš na mysli, ale já na jednu vidím z okna - na Hostýně, a točí se poměrně často. Problém je v tom, že pokud vím zásobuje proudem snad jen to co je na vršku toho kopce a kdoví jak spolehlivě. Hlučná sama o sobě není nijak strašně, i když bydlet bych vedle ní nechtěl. Ovšem kdysi jsem četl nějakou studii hovořící o tom, že aby větrné elektrárny utáhli dejme tomu aspoň vesnici, muselo by jich být mnohem víc pohromadě - a na to nemáme ani prostředky, ani místo (musí to být někde kde téměř neustále fouká) a ta hlučnost by se tím také násobila. Navíc "plantáž" větrných elektráren už je také výrazný zásah do přírody - prostě ve velkém to nejde.
  Vodní elektrárny vadí rybám, krom toho jsou ještě výraznějším zásahem do přírody a navíc už prakticky nemáme pro žádnou další místo. Moře taky nemáme, křemík je jak říkáš svinstvo (navíc aby vyprodukoval dostatečné množství energie, musely by také vzniknout "plantáže" slunečních kolektorů), takže nám hotl zbývá ten atom. Podle mě jediným problémem atomu je - trochu paradoxně - spolehlivost vesmírných lodí, tedy raket, které by mohly vzniklý nebezpečný odpad dopravit mimo Zemi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70517Verze : 0
  Avatar
  to kapa větrnou farmu (tedy soubor větrných elektrárem je třeba v rakousku když vyjíždíš z Vídně směrem na Schwechat a myďarskou hranici, poměrně často je sleduju když jedu okolo, obvykle jich část stojí a zbytek (tak 2/3) vyrábí, výkon nebude asi nijak závratný (do té boule se moc velký generátor nevejdeje toho pár hektarů a výkon bych odhadl maximálně ma stovky kWcenu si netroufnu odhadnout ale asi to nic levného nebude. Hluk v okolí jde do značné míry omezit ovšem na úkor výkonnosti a účinnosti. Solidních míst opravdu u nás není mnoho, Problém je spíš v tom že na to doplácíme, když si totiž postavíš elektrárnu na Alternativní pohon (třeba vítr) pak je stát povinen od tebe tu elektřinu vykoupit a to za vyšší cenu než jí sám prodává. Už jsem uvažoval že si něco takového pořídím (provozovat to samozřejmě nebudu) a budu státu prodávat elektřinu z jeho vlastní sítě přivedenou kabelem od nějakého kámoše. Dobrý ne ? dost bych se divil kdybych byl sám koho to napadlo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70521Verze : 0
  Avatar
  Člověk se vždycky dozví něco, co by ho ve snu nenapadlo!


  Kapa napsal: "Navíc "plantáž" větrných elektráren už je také výrazný zásah do přírody - prostě ve velkém to nejde.
  Vodní elektrárny vadí rybám, krom toho jsou ještě výraznějším zásahem do přírody a navíc už prakticky nemáme pro žádnou další místo."


  Jediné zjištěné riziko větrných elektráren pro přírodu je poměrně diskutabilní možnost generování infrazvuku - tedy vlnění o kmitočtech pod 10 Hz. Ví se toho o něm ovšem tak zoufale málo... Horší je, že větrná elektrárna nemůže být odkázána na to, zda a odkud bude vítr foukat, takže je nutno volit místa s orografickou turbulencí - tedy tam, kde je nějaká překážka, zvedající proud vzdušniny, nebo místa s periodickými změnami teplot, tedy pobřeží moře. No a tam tyto plantáže větrných elektráren existují a vyrábějí. Moderní vrtule nepotřebují žádnou vichřici.


  Že by vodní elektrárny principielně vadily rybám? Možná ty typu Orlík, či jiné mega nápady. Ale ty běžné mlýny, předělané na MVE na našich řekách a potocích? Skutečně jsou všechny využity (po zkušenostech tvrdím, že ty do 10 kW ne dodávkou do veřejné sítě, ale výrobou na místě)? ANI OMYLEM! A stav se někdy u mně, dělal jsem do toho intenzivně víc jak pět let a mám ke svému tvrzení dokumentaci, ne dojem, či názor!
  Alternativní energetika je poměrně rozsáhlý obor a kromě geotermální (Aubi) zahrnuje i další zdroje, či využití energie - nejen elektřiny. Třeba využití takového Stirlingova motoru!
  Ovšem nápad s vyvážením jaderného odpadu do kosmu je nesporně zajímavý - a to že jako kam až? Bude to stačit za Pluto? Na kolik že zdraží takový vývoz odpadu cenu vyrobené elekřiny? A až kromě rozpadu atomu se naučíme taky jeho syntézu, tak si pro to zaletíme zpátky, ne?
  Och, och! Hezký podpis!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70557Verze : 0
  Avatar

  Citace - Fantan :
  Jediné zjištěné riziko větrných elektráren pro přírodu je poměrně diskutabilní možnost generování infrazvuku - tedy vlnění o kmitočtech pod 10 Hz. Ví se toho o něm ovšem tak zoufale málo... Horší je, že větrná elektrárna nemůže být odkázána na to, zda a odkud bude vítr foukat, takže je nutno volit místa s orografickou turbulencí - tedy tam, kde je nějaká překážka, zvedající proud vzdušniny, nebo místa s periodickými změnami teplot, tedy pobřeží moře. No a tam tyto plantáže větrných elektráren existují a vyrábějí. Moderní vrtule nepotřebují žádnou vichřici.  UFA nebo-li ústav fyziky atmosféry působí jako poradní orgán při schvalování stavby větrných elektráren. Proč to zmiňuji. Již několikrát spolu s hygienou navrhla a také dosáhla zastavení již postavených elektráren a případně donutila za pomoci st.orgánů k přepracování projektu a i k přestavbě již existujicí elektrárny - jeden příklad za všechny Ostružná v Jeseníkách. A tohle jen protože daná elektrárna produktovala zdravý škodlivý hluk a to bez ohledu na vlnovou délku. A právě v rozsahu infra a ultra je měření dost intenzivní.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70560Verze : 0
  Avatar
  O Ostružné to vím, něco podobného bylo i na Božím Daru v Krušnohoří.
  Slyšel jsem, že celý problém byl spíš ve vlastní stavbě tubusu (sloupu), na kterém se ta vrtule točí - působil jako "baskanon", takže pobyt v jeho okolí byl nepříjemný - v závislosti na otáčkách.


  Zlé jazyky ovšem tvrdí, že pravým důvodem bylo "potopit" společnost, která to postavila - netočí se, nedodává, nejsou money - hup do konkurzu a pak to v likvidaci výhodně koupit, do tubusu se vevaří přepážky, aby to rezonovalo jinak, nechá se zpracovat posudek kladný a už se vydělává!


  Mohu mít samozřejmě informace tendenčně zkreslené a neúplné. To se stává, když jde o miliony!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70585Verze : 0
  Avatar
  No pravým důvodem proč dochází k tvorbě nepříjemného zvuku byly lopatky nevím ovšem nic dalšího pravda je taková že dnes ty elektrárny jedou a opravdu ten zvuk je jinej a podstatně tišší. Pro uprřesnění na toto místo jezdím už asi 14let a pamatuji snad všechny přeměny těchto elektráren i krajinu bez nich.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70605Verze : 0
  Avatar
  Dovolil bych si též něco k alternativním zdrojům. Ově vrtule na Božím Daru velmi dobře znám, jezdím tamtudy pravidelně celá léta na chalupu. Co stojí, snad ještě nikdy pořádně nefungovaly. Takže jimi argumentovat nemá cenu, jejich provoz by šel vyjádřit řádově snad - doufejme -za ta léta v desítkách minut. 8.) Mohu nabídnout i jiný případ - hned vedle v bývalé bratrské Dederonii stojí menší les vrtulí v Jöhstadtu. Co je pamatuji, vrtí se stále. Nakolik jsou výnosné, nevím, ale je mi jasné, že životnímu prostředí ani estetice krajiny moc neprospívají. Nejde ani tak o hluk, i když je také solidní, ale místní hovoří o slušných množstvích ptáků, která pravidelně točící se vrtule šrotují. A to je na pováženou. Pokud vím, opravdu spolehlivé "plašiče" ptactva zatím nikdo nevymyslel, jak vědí pracovníci na letištích.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70609Verze : 0
  Avatar
  to Aubis teď šaháš ekologistům na jejich oblíbenou hračku (ty zlý) pár ptáků přece nemůže zastavit "velkou věc", přece záchrana životního prostředí se nezastaví před nějakým zvířetem (zvlášť když protestem proti něčemu se dostanu do novin - čert vem ptáky) Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70621Verze : 0
  Avatar
  Ten božídarský pár je samozřejmě ten, kteý jsem myslel. Důvody proč se netočí neznám, ale takhle tam nejsou ani na tu parádu.
  Co se týče vyvážení atomového odpadu do kosmu, nemyslím, že by to bylo nutné, do takových padesáti let by měly fungovat nové reaktory, používající současný odpad (ve kterém má zůstávat snad 80% energie) jako palivo. A ve hře je pořád studená fůze.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70636Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To Dav: vidíš, jsem rád, žes mi potvrdil, co jsem napsal. Jen by mě zajímalo (jestli neznáš podrobnosti) je-li společnost, nyní provozující větrnou elektrárnu stejná jako ta, co ji postavila, nebo to probíhalo podle scénáře, který jsem slyšel a popsal. Je jasné, že hluk generuje lopatka vrtule, ale šlo o zesílení, rezonanci, či jiný akustický vliv právě toho tubusu.


  Aubi, to s tím šrotováním ptáků lopatkami poměrně pomalu se točící vrtule jsi asi nemyslel vážně, že ne? Rychleji se točit nesmí, nastoupí automatická regulace úhlu náběhu a při silném větru zpraporování a zablokování vrtule.
  Bitaxe a co takhle střelba do vlastních řad? Vlastí českou jezdí výstava ptáků, spálených na vedení VN a VVN - menšina, která přežila, je k vidění v různých záchranných stanicích.
  A co ti ptáci, zabití nárazem na velkoplošné skleněné budovy a jiné skleněné objekty - teprve pár posledních let jsou na některé z nich lepeny siluety ptáků, aby si uvědomili, že jde o pevnou překážku a vyhnuli se jí.
  K tomu Stirlingovu motoru = SM (málokdo vůbec ví, co to je): Japonci k pohonu SM na střeše mrakodrapu využili proudu horkého vzduchu ze svislého kolektoru a získanou energií saturovali celou potřebu klimatizace budovy. SM lze využít jako domácí elektrárny s 90% účinností přiváděné tepelné energie.
  Energie z alternativních zdrojů (nejen elektrická) není cestou, jak vytěsnit moderní elektrárny, ale jak místně zlepšit energetickou bilanci. Nechci ale o tom diskutovat tady, abyste mě neprohlásili ekologistou, ekoteroristou či jiným eko.
  Jsou prostě možnosti, které se nehodí všude a pro každou situaci, ale přesto je dobré o nich vědět.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70667Verze : 0
  Avatar
  Fantan: jako osobu ochotnou k diskusi tě můžeme prohlásit maximálně za ekologicky smýšlejícího, a na tom není nic špatného. Dokud se nebudeš na rakouských hranicích přivazovat k traktoru, není jediný důvod k nějakému označování.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70689Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Fantan: Tak předně se musím zeptat, jestli vůbec existuje nějaký obor, do kterého jsi nedělal a nemáš k němu haldu dokumentace? Laughing


  A teď popořádku - hlukem větrné elektrárny jsem skutečně myslel "normální" hluk, ne nějaký hypotetický ultrazvuk, který není ani dokázaný. Ale o tom už psal dav.


  Vodní elektrárny - ano, ty malé (stejně jako ovšem ty velké, jsou-li postaveny třeba na místě vodopádu, kterým ryby tak jako tak neproplují) rybičkám nijak zásadně nemusejí škodit. Já se ovšem od začátku bavil o alternativním zdroji, který by mohl nahradit dosud užívané (tedy především uhelné a jaderné) elektrárny, protože to je podmínka pro to, abychom je mohli zavřít. To že se někde používá v omezené míře vodní, sluneční nebo jiná energie, je chvályhodné, nicméně ekologistům to nestačí.


  A teď k tomu nešťastnému kosmu - za prvé to není můj nápad, to je seriózní úvaha z oboru, přemýšlející o tom, co by se dělalo s odpadem, kdyby se jaderné elektrárny skutečně rozšířily na úkor uhelných. Posílat tento odpad za Pluto je samozřejmě nesmysl - stačí pošoupnout ho směrem ke Slunci. Zdražení elektrické energie by to s sebou v dnešních podmínkách přineslo, ale co my víme jak se bude do kosmu cestovat za pár let (viz nedávné ukončení soutěže "X-prize"). Každopádně uhlí dojde a možná nám nic jiného nezbude.
  Co se dělá s odpadem dneska? Zakonzervuje se a zahrabe se pokud možno nenápadně a hluboko pod zem. Ta látka je ale (radio)aktivní po tisíce let, a všechny tyhle sklady a mezisklady jsou svého druhu dočasné řešení - počítá se s tím, že časem se vymyslí něco, co dokáže tento odpad zpracovat (nebo se ho zbavit - a to je právě ten můj "vývoz" do vesmíru). Pokud najdeme způsob, jak odpad využít a především převést do neškodlivé formy, do vesmíru se samozřejmě vozit nemusí.


  A konečně pokud jde o jadernou syntézu, to je napodobení procesu, který probíhá ve Slunci - zjednodušeně ze dvou atomů vodíku (deuteria, tritia, někdy se tam ještě zamotá lithium) vzniká jeden atom helia a fůra energie. Naprosto čistý způsob (aspoň teoreticky) a vysoce účinný. Takže k tomu rozhodně nebudeme potřebovat vyhořelé palivo z jaderných elektráren, abychom se pro něj měli vracet do vesmíru, jak navrhuješ. Bylo by to krásné perpetum mobile, kdybys rozpadem uranu získal energii a jeho opětovným sloučením získal energii další Smile


  A co že se ti to nelíbí na mém podpisu? A nebo proč se o něm zmiňuješ? Já ho používám už pěknou řádku měsíců...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70701Verze : 0
  Avatar
  Ano, existuje spousta (až na malé výjimky všechno) co jsem nedělal a nemám k tomu spoustu dokumentace. Ale shodou okolností nikoli problematika malé vodní energetiky (spíš mikro-za komančů se mohlo jednat o stroj max. 35 kW), protože jsem sjezdil půl republiky, když jsem chtěl postavit MVE, resp. rekonstruovat původní vodní motor. Drželo mě to fakt dost dlouho, dokud se po plyšáku ceny pozemků a nemovitostí nezačaly dostávat na evropskou úroveň. Tohle a střelba do terče byly moje "koně". Ovšem tady je to tvrdě OT, takže se expertem asi těžko stanu.
  O svém postoji k alternativní energetice jsem psal, kdybych měl vyjmenovat všechny důvody, proč do toho nejít, nestačil by mi server. Je opravdu umění, nahromadit tolik překážek, aby tohle v našich podmínkách nebylo výhodné ani omylem.
  Můj vztah k atomu je indiferentní, znalosti tomu odpovídají a už mi nepřipadá rentabilní se to učit. Ale protože jde vlastně o parní elektrárnu, kde ohřev vody obstarává atom místo uhlí, není mi zřejmé kdes vzal podklad ke tvrzení o vyšší účinnosti systému. Ta je - pokud vím - definována množstvím energie získané k energii přivedené. Nikde jsem se nesetkal s nějakým srovnáním - jo, argumenty pohříchu citové, či jiné, to ano. Ale porovnání účinnosti?
  Někde jsem četl, že vyhořelé palivo obsahuje plutonium a přepracováním lze vyzískat další využitelné palivo. Připadá mi proto divné vozit to někam do kosmu, když už teď si s tím umíme porodit - prej zatím jen do bomb, ale pokrok je nezadržitelnej!
  No, já proti tvýmu podpisu nic nemám - psal jsem, že je hezkej! Podívej se! Nekecám!
  (Snad jsem nic nevynechal - a když, tak to asi nebylo tak důležitý - jak říkal starej Žid synkovio: každej chlap má 12 pohlavních údů: 10 prstů, jazyk...10prstů, jazyk... no ten dvanáctej asi nebude nic důležitýho, to bych si vzpomněl!)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70709Verze : 0
  Avatar
  Fantan: Myslím že účinnost je v tomto případě definována jako množství energie, které získáš z jednotky objemu dané látky.
  S tím plutoniem - ano, to je pravda, taky jsem to tak psal - pokud ho dovedeme využít, nemusíme ho vozit do kosmu. Ale je otázkou, co po jeho využití zbyde - jestli ne zase nějaké další svinstvo. Tak podrobně do toho nevidím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70712Verze : 0
  Avatar
  to Fantan účinnost každého stroje je samozřejmě dána spoustou faktorů a ani jaderná elektrárna není z tohohle pohledu zázrak. totéž ovšem platí i o Stirlingovu motoru. představa jeho účinnosti blížící se 90% je myslím z říše snů a bájí. Pokud tedy nemyslíš něco jiného než motor vynalezený v 19 století britem Stirlingem (asi to byl skot ale nevím to určitě tak abych neurazil píšu brit) jde o motor s vnějším spalováním, což má krom výhod že v něm může být jako palivo použito v podstatě cokoli co hoří (od benzinu po borové šišky nebo velbloudí trus) problém je ovšem v tom že ten princip neumoňuje vysokou účinnost. Ono těch problémů je víc třeba to že má nízké otáčky a musí používat docela složité chlazení na které spotřebuje část vyrobené energie, ale ta nízká účinnost podobná nebo jen o málo lepší než parní stroj, je hlavní. v minulém století koncem 60´let a na začátku 70´se v době problému s ropou pokoušely americké automobilky ten princip použít (topení mělo být snad uhelným pracem) ale díky účinnosti a váze (další problém) se to nedalo využít takže to kolem roku 75 skrečovali (stejně jako výzkum parní turbíny pro osobní auta). Nápad použít tenhle princip na odpadní teplo z budvy je sice zajímavý ale účinnost bude podstatně nižší zřejmě byl zvolen "vhodný způsob reportu" , 90% je totiž účinnost u točivých strojů v pozemském prostředí v podstatě nedostupná. Obvykle je to i u elektromotorů o dost míň a u spalovacích motorů kam Stirlingův motor patří je to ještě horší.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35#70715