Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 264 příspěvků vloženo, 1109 editováno a 296 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Poslanci a senátoři Národního shromáždění 1920 - 1925

    Avatar
    Postupně bych rád do sekce Přehledy umístil seznamy všech českých a slovenských zákonodárců v letech 1918 - 1948. K některým jsem ovšem i přes největší úsilí nesehnal žádné nebo pouze kusé životopisné informace. Budu rád za jakékoliv doplňující informace.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132661Verze : 0
    Avatar
    18.4.1920


    V Československu proběhly první parlamentní volby. Nevolilo se pouze na Podkarpatské Rusi a na území Těšínska, Spišska, Oravska, na Hlučínsku a Ratibořsku. Zvoleno tak bylo pouze 281 poslanců. Roku 1921 přibyli 4 poslanci z řad legionářů a roku 1924 9 zástupců Podkarpatské Rusi. Výsledky voleb do sněmovny byly tyto:


    Republikánská strana zemědělského a malorolnického lidu 9,7% 28 mandátů
    Československá sociálně demokratická strana dělnická 25,7% 74 mandátů
    Socialistická strana československého pracujícího lidu 0,9% 3 mandáty
    Československá strana lidová 7,5% 21 mandátů
    Československá živnostensko – obchodnická strana středostavovská 2% 6 mandátů
    Československá strana národně sociální 8,1% 24 mandátů
    Československá strana národně demokratická 6,3% 19 mandátů
    Slovenská národní a rolnická strana 3,9% 12 mandátů
    Hlinkova slovenská ľudová strana 3,8% 12 mandátů
    Deutsche nationalsozialistische Arbeiterpartei 1,8% 5 mandátů
    Deutsche sozialdemokratische Arbeiterpartei 11,1% 31 mandátů
    Bund der Landwirte 3,9% 13 mandátů
    Deutsche christlich - soziale Volkspartei 2,5% 9 mandátů
    Deutsche Nationalpartei 3,4% 12 mandátů
    Krajinská strana maďarských malých rolníků, zemědělců a malých průmyslníků 0,4% 1 mandát
    Maďarsko – německá strana sociálně demokratická 1,8% 4 mandáty
    Maďarsko – německá strana křesťansko – sociální 2,2% 5 mandátů
    Německá demokratická strana svobodomyslná 0,5% 2 mandáty


    Předsedou poslanecké sněmovny se stal opět František Tomášek, místopředsedy Ivan Krasko, Mořic Hruban, František Buříval a Ludwig Czech. Předsedou senátu byl zvolen Cyril Horáček, kterého 13.7.1920 vystřídal Karel Prášek a 14.2.1924 Václav Donát, místopředsedy se stali František Soukup, Václav Klofáč, Josef Kadlčák (od 15.5.1924 ho vystřídal František Valoušek) a od 17.11.1920 Bohuslav Franta a Wilhelm Niessner.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132663Verze : 0
    Avatar
    Republikánská strana zemědělského a malorolnického lidu:



    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Beran
    Rudolf
    28.12.1887
    28.2.1954
    statkář

    zemřel ve věznici Leopoldov
    Blaho
    Pavol
    25.3.1867
    29.11.1927
    lékař


    Bobek
    Bedřich
    8.11.1874
    11.9.1952
    právník
    od 22.5.1925

    Botto
    Ján
    12.7.1876
    3.3.1958
    básník

    pseudonym Ivan Krasko
    Bradáč
    Bohumír
    31.5.1881
    20.10.1935
    statkář


    Branecký
    Jozef
    9.3.1878
    17.10.1941
    rolník


    Černý
    Jan
    25.4.1880
    15.1.1935
    statkář


    Černý
    Josef
    28.2.1885
    7.12.1971 USA
    advokát


    Dubický
    Jan
    29.11.1886

    zemědělský inspektor a tajemník Domoviny


    Hálek
    Jaroslav
    10.12.1883

    rolník


    Hálek
    Ivan
    11.11.1872
    17.2.1945
    lékař
    do 22.2.1923

    Haupt
    Jakub
    22.7.1883

    domkář a jednatel Domoviny
    od 24.10.1922

    Hnídek
    František
    18.11.1876
    3.3.1932
    historik


    Hodža
    Milan
    1.2.1878
    27.6.1944 USA
    právník a filozof


    Chlebounová
    Anna
    8.12.1875
    18.3.1946
    rolnice


    Janček
    Ján
    2.2.1881
    4.10.1933
    továrník

    1927 – 31 starosta Ružomberka
    Karlovský
    Michal
    12.8.1883
    5.4.1955
    statkář
    od 23.2.1923

    Klimo
    Bohuslav
    9.4.1882
    5.5.1952
    advokát a spisovatel


    Křemen
    Adolf
    10.4.1886
    19.3.1939
    rolník


    Kubíček
    Josef
    8.7.1888

    advokát, místopředseda Mlékárenské jednoty
    do 27.4.1923

    Mach
    Jakub
    21.9.1880

    domkář a starosta Chrastavic u Domažlic


    Malík
    Rudolf
    17.2.1875
    10.12.1969
    rolník a předseda Ústředního svazu vinařů
    od 17.11.1920

    Malypetr
    Jan
    21.12.1873
    27.9.1947
    statkář


    Mašata
    František
    1.4.1879
    28.2.1943
    domkář a bednář

    předseda Ústřední domoviny domkářů a malorolníků
    Medvecký
    Ľudovít
    28.7.1878
    26.3.1954
    právník


    Molík
    František
    29.11.1884

    domkář


    Nejezchleb
    Dominik
    26.5.1880
    20.12.1961
    spisovatel

    pseudonym Dominik Marcha
    Oríšek
    Martin
    19.12.1887
    17.5.1966
    učitel
    od 24.6.1921

    Prokůpek
    Adolf
    11.1.1868
    16.10.1934
    statkář


    Rychtera
    Jaroslav
    27.4.1874
    12.11.1948
    statkář
    do 25.4.1925

    Sonntág
    Kuneš
    19.2.1878
    29.3.1931
    bankéř
    do 24.7.1922

    Sopko
    Juraj
    10.10.1883
    16.12.1960
    rolník


    Srdínko
    Otakar
    1.1.1875
    21.12.1930
    historik


    Staněk
    František
    14.11.1867
    19.6.1936
    statkář


    Stodola
    Kornel
    26.8.1866
    21.10.1946
    továrník


    Stoupal
    Viktor
    17.7.1888
    12.11.1944
    statkář
    do 26.10.1920
    zemřel ve vězení v Berlíně
    Šrobár
    Vavro
    9.8.1867
    6.12.1950
    lékař


    Štolba
    Václav
    27.1.1869
    25.2.1938
    domkář a starosta Měcholup u Nepomuka


    Švehla
    Antonín
    15.4.1873
    12.12.1933
    rolník, předseda strany


    Tůma
    Jan
    28.8.1875

    chalupník


    Udržal
    František
    3.1.1866
    24.4.1938
    statkář


    Vacula
    Simeon
    14.2.1880

    rolník


    Vahala
    Antonín
    5.1.1878

    rolník a zvěrolékař


    Valášek
    Jan
    13.3.1890

    domkář
    od 3.5.1923

    Vanovič
    Ján
    24.12.1856
    4.9.1942
    advokát


    Vraný
    Josef
    9.5.1874
    27.3.1937
    novinář a šéfredaktor deníku Venkov






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Daxner
    Samuel
    4.5.1846
    27.4.1949
    advokát
    od 17.1.1922

    Donát
    Václav
    7.5.1869
    3.5.1954
    statkář
    od 14.6.1921

    Duchaj
    Ján
    12.3.1869
    2.4.1954
    rolník


    Dula
    Matúš
    28.6.1846
    13.6.1926
    právník


    Horáček
    Cyril
    7.11.1862
    9.5.1943
    národohospodář


    Hrejsa
    Otmar
    15.11.1866
    29.11.1946
    evangelický farář


    Hrubý
    Emanuel
    21.5.1865
    23.12.1967
    statkář


    Hucl
    Josef
    25.12.1871

    mlynář


    Hybš
    František
    15.8.1868
    2.4.1944
    rolník


    Hyrš
    Josef
    31.8.1849
    3.5.1921
    rolník


    Križko
    Milutin
    30.3.1871
    25.8.1926
    statkář


    Kroiher
    František Jan
    2.12.1871
    17.6.1948
    kněz


    Lukeš
    Josef
    18.5.1870
    4.7.1956
    rada vrchního zemského soudu

    místopředseda zemské správní komise v Opavě
    Pánek
    František
    29.1.1853
    5.6.1945
    rolník
    do 1.7.1922

    Prášek
    Karel
    4.2.1868
    13.2.1932
    velkostatkář z Košetic u Dolních Karlovic
    do 25.4.1925

    Roháček
    Šimon
    10.9.1873
    24.2.1934
    knihtiskař


    Rozkošný
    Jan
    19.10.1855
    16.12.1932
    národohospodář


    Ružiak
    Ján
    29.11.1849
    28.12.1921
    advokát a notář


    Sáblík
    Karel
    24.1.1871
    16.12.1932
    rolník


    Sehnal
    Václav
    16.8.1871

    rolník


    Sechtr
    Josef
    18.3.1870

    domkář
    od 26.5.1925

    Slavík
    Antonín
    12.6.1869
    22.6.1948
    ředitel Zajišťovacího svazu spolků pro pojišťování dobytka
    od 10.7.1922

    Smrtka
    Josef
    18.5.1858
    14.8.1935
    učitel


    Vlček
    Jaroslav
    22.1.1860
    21.1.1930
    literární historik






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132666Verze : 0
    Avatar
    Československá sociálně demokratická strana dělnická:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Aster
    Jaroslav
    7.9.1877
    28.9.1944
    novinář


    Barták
    Václav
    26.9.1881

    dělník
    od 12.1.1922

    Bečko
    Ján
    16.11.1889
    17.4.1972
    kovodělník

    1958 odsouzen na 11 let vězení
    Bechyně
    Rudolf
    6.4.1881
    1.1.1948
    novinář


    Benda
    Ferdinand
    30.10.1880
    9.6.1952
    novinář


    Biňovec
    František
    6.11.1875
    14.2.1965
    rolník


    Blažek
    Jaroslav
    7.5.1882

    dílovedoucí státních drah


    Borovszky
    Géza
    14.4.1884
    1955 Maďarsko
    novinář a tajemník strany


    Brodecký
    Vilém
    1.8.1874
    21.1.1950
    novinář


    Brožík
    Karel
    4.11.1881
    20.6.1942
    novinář a předseda Svazu horníků

    zahynul v Osvětimi
    Bubník
    Josef
    14.5.1879
    4.7.1957
    zástupce přednosty Úrazové pojišťovny dělnické v Praze
    od 31.3.1921

    Burian
    Edmund
    18.11.1878
    23.11.1935
    novinář


    Černý
    Antonín
    15.6.1881

    tajemník Ústředního svazu domkářů - malorolníků


    Černý
    Jan
    21.2.1882

    úředník státních drah


    Čundrlík
    Vincenc
    28.4.1873

    kovodělník


    Darula
    Štefan
    20.8.1888

    železničář


    Dérer
    Ivan
    2.3.1884
    10.3.1973
    advokát


    Ertl
    Daniel
    2.1.1886
    28.10.1968
    učitel

    1927 – 37 starosta Zvolena
    Farbula
    Róbert
    7.6.1884

    železniční dělník
    od 28.11.1922 do 3.1.1924

    Feczko
    Štefan


    dělník
    do 10.6.1920

    Geršl
    František
    1.2.1877
    9.4.1952
    tajemník strany


    Habrman
    Gustav
    24.1.1864
    22.3.1932
    novinář


    Haken
    Josef
    20.5.1880
    3.5.1949
    novinář


    Hampl
    Antonín
    12.4.1875
    17.5.1942
    předseda strany

    zemřel ve vězení v Berlíně
    Hlaváček
    František Josef
    7.7.1873
    19.2.1937
    dělník
    od 24.10.1922 do 6.2.1923

    Houser
    František
    28.3.1864

    učitel


    Hummelhans
    František
    5.12.1873
    25.1.1942
    typograf


    Hvizdák
    Andrej
    22.11.1883
    8.5.1948
    básník

    1931 – 38 starosta Žiliny
    Chalupa
    Albín
    27.2.1880

    dělník


    Chalupa
    Rudolf
    24.4.1875

    úředník


    Chalupník
    Josef
    9.5.1884
    20.12.1944
    tajemník Svazu kovodělníků

    1935 – 39 starosta Moravské Ostravy
    Charvát
    Vincent
    13.1.1889
    25.1.1947
    novinář a ruský legionář


    Jaša
    Václav
    27.9.1886
    7.3.1976
    učitel
    od 24.6.1921

    Johanis
    Václav
    26.2.1872
    18.6.1939
    obuvník


    Karpíšková
    Betty
    14.6.1881
    31.10.1942
    novinářka

    zahynula v Osvětimi
    Kasík
    Emil
    30.10.1875
    21.12.1934
    správce okresní nemocenské pokladny


    Klein
    Robert
    4.7.1885
    25.7.1941
    tajemník Ústředního svazu obchodních a průmyslových zřízenců

    zahynul v Buchenwaldu
    Konečný
    Josef
    21.3.1882

    správce okresní nemocenské pokladny v Prostějově
    od 9.2.1923

    Koudelka
    Jan
    12.3.1889
    29.7.1942
    novinář

    zahynul v Osvětimi
    Koutný
    Tomáš
    2.4.1879
    7.2.1958
    zřízenec nemocenské pokladny


    Kovačič
    Desider
    30.1.1875

    krejčí
    do 14.10.1922

    Krejčí
    Jiří
    22.4.1876

    cihlářský mistr
    od 8.7.1920

    Kříž
    Alois
    13.3.1881
    13.3.1945
    novinář


    Kříž
    Josef
    9.3.1878

    železniční zřízenec


    Kubál
    Andrej
    19.4.1880
    6.10.1957
    dělník


    Kučera
    Ladislav
    26.6.1881

    účetní


    Kunst
    Robert
    28.4.1885
    4.12.1973
    řemeslník
    od 16.6.1920

    Lehocký
    Emanuel
    4.1.1876
    24.9.1930
    novinář


    Malá
    Anna
    17.5.1886

    úřednice


    Marek
    Jaroslav
    22.10.1874
    12.1945
    železniční zřízenec


    Markovič
    Ivan
    3.6.1888
    16.2.1944
    právník

    zemřel v KT Buchenwald
    Maxian
    Jan
    20.12.1885

    obchodvedoucí konsumního družstva
    od 6.3.1924

    Meissner
    Alfréd
    10.4.1871
    29.9.1950
    advokát


    Merta
    Rudolf
    26.1.1867

    úředník


    Mikulíček
    Vítězslav
    4.3.1882
    10.1.1962
    rolník


    Němec
    Antonín
    17.2.1858
    25.5.1926
    novinář


    Novák
    Antonín
    2.7.1874

    úředník a organizační tajemník strany


    Oktávec
    Jozef
    18.12.1887

    umělecký rytec kovů


    Pajger
    Josef
    22.6.1879

    kovodělník
    od 5.3.1925

    Pik
    Luděk
    18.5.1876
    19.4.1948
    právník

    1919 – 38 starosta Plzně
    Pocisk
    Ján
    18.4.1870
    18.10.1941
    novinář

    zemřel ve vězení v Bratislavě
    Prokeš
    Jan
    25.5.1873
    11.12.1935
    novinář

    1918 – 35 starosta Moravské Ostravy
    Remeš
    Antonín
    18.12.1876
    18.9.1958
    novinář

    zemřel ve věznici Leopoldov
    Rouček
    Jaroslav
    18.5.1874
    9.3.1963
    novinář


    Skalák
    Josef
    30.10.1874
    9.3.1968
    novinář


    Skaunicová
    Františka
    15.10.1871
    4.1.1923
    spisovatelka


    Skotek
    Josef
    20.3.1882
    1950
    novinář a ředitel tiskárny v Ružomberku
    od 29.11.1922

    Srba
    Antonín
    3.6.1879
    13.9.1943
    novinář


    Stivín
    Josef
    18.12.1879
    1.10.1941
    šéfredaktor deníku Právo lidu


    Surányi
    Lájos
    23.6.1885

    novinář
    do 17.12.1921

    Svetlík
    Karol
    4.4.1878

    úředník


    Svoboda
    František


    úředník


    Sychravová
    Anna
    7.7.1873
    22.2.1925
    učitelka


    Šmeral
    Bohumír
    25.10.1880
    8.5.1941 SSSR
    právník


    Tadlánek
    Štefan
    8.5.1884

    knihovník


    Tausik
    Heřman
    19.3.1878
    10.2.1961
    obchodní zřízenec


    Tayerle
    Rudolf
    26.8.1877
    6.3.1942
    novinář a odborový funkcionář

    zahynul v Mauthausenu
    Teska
    Josef
    9.3.1868

    úředník


    Tomášek
    František
    12.3.1871
    5.10.1938
    historik


    Toužil
    František
    2.11.1866

    úředník


    Tusar
    Vlastimil
    18.10.1880
    22.3.1924
    diplomat
    do 1.3.1921

    Ulrich
    Josef


    úředník


    Winter
    Lev
    26.1.1876
    29.8.1935
    advokát


    Zverec
    Ján
    7.5.1881
    23.5.1965
    tajemník strany
    do 15.11.1922





    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Ackermann
    Josef
    3.3.1867

    odborový zástupce textilního dělnictva


    Babka
    Juraj
    17.11.1868
    14.5.1942
    učitel


    Blaho
    Jan
    3.11.1873

    domkář


    Cífka
    Karel
    2.9.1871

    úředník okresní nemocenské pokladny


    Cingr
    Petr
    12.5.1850
    4.11.1920
    novinář a tajemník hornických odborů


    Časný
    Felix
    28.12.1864
    11.12.1948
    obchodník


    Dědic
    Karel
    7.8.1862
    2.8.1928
    krejčí


    Dráb
    Alexandr
    18.10.1873

    knihtiskař


    Ecksteinová - Hniličková
    Božena
    7.3.1871
    22.5.1930
    úřednice


    Endlicher
    Karel
    20.10.1873

    malíř


    Filipínský
    Jan
    15.8.1859
    12.7.1936
    úředník


    Folber
    Karel
    5.4.1874

    novinář


    Havlena
    Jáchym
    20.10.1871

    úředník


    Havránek
    Jan


    místoředitel Všeobecné Družstevní banky v Praze
    od 13.5.1924

    Hnátek
    Antonín


    učitel
    od 17.1.1922

    Hybeš
    Josef
    29.1.1850
    19.7.1921
    novinář


    Chlumecký
    Václav
    30.12.1861
    30.9.1944
    novinář


    Cholek
    Jozef
    15.9.1873
    20.11.1928
    ředitel krajského úřadu pro pojištění dělnictva


    Jakubka
    Bohumil
    25.11.1873

    tajemník nemocenské pokladny


    Jaroš
    Rudolf
    15.1.1869
    7.4.1935
    tajemník okresní nemocenské pokladny


    Jirásek
    Ferdinand
    25.1.1871
    8.8.1931
    předseda Ústředního svazu československých družstev


    Kada
    Štefan
    24.12.1865
    22.2.1949
    obuvník, starosta Žiliny


    Kouša
    Josef
    25.3.1871
    14.10.1935
    novinář


    Lažo
    Juraj
    3.5.1867
    28.5.1929
    rolník


    Lorenc
    Jan
    22.7.1868

    správce konsumu


    Marák
    Stanislav



    od 2.8.1921 do 31.12.1921

    Matuščák
    Theodor
    15.6.1872

    železničář


    Měchura
    Alois
    22.11.1872

    soustružník


    Mudroch
    Pavol
    14.2.1872
    1950
    rolník a domkář


    Petřík
    Josef
    22.12.1873

    tajemník Svazu domkářů


    Poliak
    František
    28.9.1872
    28.11.1933
    zámečník


    Procházka
    Jan
    13.7.1858

    truhlář


    Průša
    Josef
    9.9.1874

    tovární mistr


    Smetana
    Antonín
    7.2.1863

    tajemník nemocenské pokladny
    od 16.11.1920

    Soukup
    František
    22.8.1871
    11.11.1940
    právník

    zemřel ve vězení v Praze na Pankráci
    Svěcený
    Antonín
    1.1.1871
    12.12.1941
    ředitel Ústředního dělnického knihkupectví


    Svraka
    Antonín
    10.3.1874

    úředník


    Šáda
    Josef
    4.3.1874
    24.6.1936
    starosta Tábora


    Špera
    Alois
    17.2.1869

    novinář a člen zemského výboru v Brně


    Štelcl
    Josef
    9.8.1863

    starosta Sušice


    Švec
    Václav
    28.9.1873

    starosta Hatína u Jindřichova Hradce


    Witt
    Zikmund
    26.1.1875
    5.1942
    advokát

    zahynul v KT Komarowie v Polsku
    Zavadil
    Vojtěch
    19.4.1865
    4.5.1924
    kontrolor


    Zimák
    František
    13.8.1872
    1940
    novinář





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132670Verze : 0
    Avatar
    Socialistická strana československého pracujícího lidu:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Hudec
    Josef
    24.5.1873
    27.12.1957
    novinář


    Modráček
    František
    8.9.1871
    23.3.1960
    novinář


    Stejskal
    Jaroslav
    15.12.1878
    24.4.1945
    novinář






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132672Verze : 0
    Avatar
    Československá strana lidová:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Adámek
    Josef
    25.3.1881

    rolník


    Adamovský
    Antonín
    24.4.1857
    13.6.1938
    rolník


    Bezděk
    Bedřich
    18.7.1876

    typograf


    Čuřík
    Antonín
    11.2.1884
    8.6.1953
    truhlář


    Dolanský
    Josef
    7.1.1868
    30.11.1943
    advokát


    Hruban
    Mořic
    30.11.1862
    16.9.1945
    advokát


    Janalík
    František
    20.1.1883
    19.11.1946
    rolník a starosta Mysletic u Telče


    Kaderka
    Alois
    20.9.1889
    9.3.1975
    rolník
    do 20.12.1924

    Kopřiva
    František
    26.12.1879

    rolník a starosta Nivnice u Uherského Brodu


    Košek
    Václav
    5.1.1878

    tesař a domkář


    Mazanec
    Gustav
    29.7.1873
    25.12.1938
    advokát


    Myslivec
    Václav
    10.11.1875
    29.5.1934
    obuvník


    Navrátil
    František
    4.1.1878

    rolník


    Nosek
    František Jan
    26.4.1886
    17.4.1935
    advokát


    Pěnkava
    Jan
    22.6.1880

    rolník a hostinský
    od 24.10.1922

    Roudnický
    Alois
    20.1.1877
    17.9.1939
    teolog


    Rozsypalová
    Augusta
    19.2.1857
    23.11.1925
    učitelka


    Rýpar
    Jan
    14.6.1882
    11.6.1938
    katecheta


    Sedláček
    Václav
    17.9.1878

    podnikatel


    Světlík
    František
    28.12.1875
    13.12.1949
    metropolitní kanovník olomoucké kapituly
    od 29.1.1925

    Šamalík
    Josef
    27.4.1875
    7.1.1948
    rolník


    Šrámek
    Jan
    11.8.1870
    22.4.1956
    teolog a předseda strany

    zemřel ve vězení v Praze
    Záruba
    Milo

    3.8.1922
    farář v Jiřicích






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Horák
    Alois


    rolník
    od 25.10.1921

    Jílek
    Jan
    2.2.1864
    1941
    obuvník a zástupce starosty Třebíče


    Kadlčák
    Josef
    15.11.1856
    27.4.1924
    učitel


    Karas
    Josef
    21.3.1867

    vrchní rada zemského správního výboru v Praze


    Koukal
    Bohuslav
    10.9.1871

    ředitele I. dělnického výrobního družstva stolařského v Brně
    od 30.10.1923

    Krupka
    Ludvík
    13.5.1863

    advokát a náměstek starosty Vyškova


    Procházka
    Adolf
    14.1.1869
    19.5.1931
    viceprezident krajského soudu


    Procházka
    Vincenc
    2.1.1854
    3.1.1940
    sklenář
    od 13.5.1924

    Reyl
    František
    20.2.1865
    16.12.1939
    kanovník


    Stojan
    Antonín Cyril
    22.5.1851
    29.9.1923
    teolog

    od 1921 arcibiskup olomoucký
    Šabata
    František
    30.11.1858
    1942
    rolník


    Šachl
    Antonín
    11.6.1860

    rolník


    Ševčík
    Vincenc
    21.2.1862
    16.10.1921
    děkan


    Valoušek
    František
    26.7.1863
    14.3.1932
    děkan


    Zavoral
    Method Jan
    28.8.1862
    26.6.1942
    opat strahovského kláštera





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132673Verze : 0
    Avatar
    Československá živnostensko - obchodnická strana středostavovská:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Anděl
    Karel
    28.12.1884
    17.3.1948
    úředník Živnostenské rady v Brně


    Horák
    František
    1865
    27.12.1933
    výrobce toaletních potřeb


    Mlčoch
    Rudolf
    17.4.1880
    8.4.1948
    novinář


    Najman
    Josef Václav
    20.4.1882
    4.12.1937
    obchodník


    Pastyřík
    Josef
    3.3.1869
    6.4.1954
    obchodník a náměstek starosty Hulína


    Vávra
    Václav
    24.10.1878
    6.12.1952
    obchodník a starosta Lomnice nad Popelkou






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Kotrba
    Jan
    3.6.1872

    tesař


    Thoř
    Josef
    22.6.1867

    čalouník


    Trčka
    Emanuel B.
    20.12.1873
    1.1933
    kameník






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132675Verze : 0
    Avatar
    Československá strana národně sociální:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Bartošek
    Theodor
    4.11.1877
    5.9.1954
    advokát
    do 22.6.1923

    Beneš
    Edvard
    28.5.1884
    3.9.1948
    diplomat


    Bergmann
    Hugo
    19.8.1880
    30.4.1944
    poštmistr
    od 6.2.1923

    Buříval
    František
    1.10.1868
    8.8.1929
    novinář


    David
    Josef
    26.2.1884
    21.4.1968
    novinář
    od 24.6.1921

    Draxl
    Václav
    16.1.1874
    3.11.1939
    horník
    do 22.6.1923

    Drobný
    Vladimír
    20.2.1887

    rolník
    do 17.12.1921

    Franke
    Emil
    3.4.1880
    1.12.1939
    právník


    Hrizbyl
    Jan
    17.7.1880

    úředník
    do 25.1.1922

    Hrušovský
    Igor
    21.2.1872
    24.5.1937
    novinář


    Ježek
    František
    28.4.1884
    22.6.1925
    novinář a člen městské rady v Rakovníku
    od 27.6.1923

    Knejzlík
    Josef
    24.8.1878
    20.6.1952
    starosta Předmostí
    od 20.3.1924

    Landová – Štychová
    Louisa
    31.1.1885
    31.8.1969
    spisovatelka
    do 22.6.1923

    Langr
    František
    31.5.1881
    6.1.1948
    obuvník


    Laube
    Rudolf
    3.11.1878

    rolník, předseda správního výboru Pozemkového úřadu v Praze


    Mikuláš
    Václav
    9.4.1886
    7.11.1964
    rolník
    od 27.6.1923

    Moudrý
    Karel
    20.10.1881
    14.11.1948
    právník
    od 4.9.1924

    Netolický
    Josef
    8.4.1870

    podnikatel


    Patejdl
    Josef
    30.12.1878
    7.10.1940
    předseda Československé obce legionářské
    od 24.6.1921
    zahynul v Dachau
    Pechmanová – Klosová
    Ludmila
    13.7.1885

    úřednice


    Pelikán
    Jan
    4.5.1878
    7.8.1947
    úředník
    do 20.3.1924

    Podzimková
    Otylie
    13.12.1878

    úřednice
    od 27.6.1923

    Prášek
    Ferdinand
    7.5.1876
    13.2.1971
    starosta Čáslavi
    od 25.1.1922

    Pšenička
    Josef
    25.8.1889
    8.7.1922
    organizátor československých legií v Rusku
    od 19.12.1921
    1917 – 20 vězněn v Rusku
    Sajdl
    Josef
    22.10.1882

    novinář
    do 3.9.1924

    Sladký
    Václav
    20.4.1879
    10.4.1940
    učitel


    Slavíček
    Jan
    11.2.1875
    19.7.1959
    starosta Zemské jednoty živnostenských společností


    Stříbrný
    Jiří
    14.1.1880
    21.1.1955
    novinář

    zemřel ve věznici Valdice
    Špatný
    Emil
    13.1.1883
    9.3.1937
    novinář


    Trnobranský
    Jindřich
    12.5.1883
    9.10.1945
    novinář


    Tučný
    Alois
    4.6.1881
    10.4.1940
    úředník


    Uhlíř
    Antonín
    18.6.1882
    23.11.1957
    sociolog


    Vápeník
    František
    12.9.1874

    berní úředník
    od 2.7.1925

    Vrbenský
    Bohumil
    30.3.1882
    25.11.1944
    zubní lékař
    do 22.6.1923
    padl v SSSR
    Záhorský
    Jan
    23.6.1872
    22.10.1951
    stavitel
    od 27.6.1923

    Zemínová
    Františka
    15.8.1882
    26.9.1962
    účetní






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Holý
    Josef
    7.2.1874
    6.2.1928
    básník
    od 30.10.1923

    Klečák
    Josef
    5.10.1872

    úředník nemocenské pokladny a starosta Bubenče


    Klofáč
    Václav Jaroslav
    21.9.1868
    10.7.1942
    novinář a předseda strany


    Klouda
    Antonín
    6.11.1871
    24.2.1961
    právník


    Konečný
    Alois
    23.2.1858
    19.10.1923
    učitel a primátor Brna


    Krejčí
    František
    21.8.1858
    24.5.1934
    filozof


    Krouský
    Otakar
    28.11.1873
    13.2.1952
    advokát


    Lisý
    Čeněk Josef
    21.9.1874

    učitel


    Pánek
    Rudolf
    16.10.1872
    27.10.1938
    úředník


    Šťastný
    Ferdinand
    25.12.1873

    tajemník odborového sdružení kovopracovníků


    Veselý
    František
    18.9.1863
    24.9.1935
    advokát





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132676Verze : 0
    Avatar
    Československá strana národně demokratická:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Bečka
    Bohdan
    14.4.1863
    26.7.1940
    podnikatel a předseda správní rady Živnobanky


    Bergman
    Rudolf
    15.7.1876
    24.1.1940
    statkář a starosta Loun


    Dyk
    Viktor
    31.12.1877
    14.5.1931 Jugoslávie
    básník


    Engliš
    Karel
    17.8.1880
    13.6.1961
    ekonom a rektor MU v Brně
    do 2.9.1925

    Hajn
    Antonín
    24.7.1868
    26.3.1949
    spisovatel


    Kamelský
    Jan
    1.11.1861
    23.3.1936
    novinář
    od 23.2.1923

    Kramář
    Karel
    27.12.1860
    26.5.1937
    průmyslník a předseda strany


    Lukavský
    František
    10.10.1874
    4.4.1937
    historik


    Mašek
    František
    4.10.1862

    statkář


    Matoušek
    Josef
    25.5.1876
    4.6.1945
    podnikatel


    Navrátil
    Gustav
    15.10.1875

    úředník státních drah


    Novák
    Ladislav
    5.4.1872
    29.8.1946
    ekonom a průmyslník
    od 4.12.1920

    Petrovický
    František
    9.3.1874

    podnikatel, tajemník Zemské jednoty kolářů a hostinských


    Purkyňová
    Eliška
    16.11.1868

    starostka Spolku československých žen


    Rašín
    Alois
    18.10.1876
    18.2.1923
    advokát

    zemřel na následky atentátu
    Rosolová
    Josefa
    17.3.1882

    učitelka
    od 19.5.1921

    Samek
    František
    10.6.1876
    11.9.1940
    národohospodář
    od 11.11.1924

    Sís
    František
    5.9.1878
    17.8.1938
    šéfredaktor Národních listů
    do 4.12.1920

    Stránský
    Jaroslav
    17.1.1884
    12.8.1973 Velká Británie
    advokát
    do 1.3.1921

    Svozil
    Cyrill
    16.4.1886
    14.9.1935
    advokát
    od 18.9.1925

    Špaček
    Jaromír
    21.6.1879
    17.7.1971
    velkostatkář


    Veverka
    Václav
    25.2.1856
    14.11.1924
    učitel
    do 31.10.1924

    Votruba
    Vilém
    25.2.1870
    16.4.1939
    finančník


    Zavřel
    František
    1.11.1885
    4.12.1947
    dramatik






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Brabec
    Jaroslav
    28.7.1869
    29.1.1930
    advokát


    Fáček
    Vladimír
    6.5.1870
    1.2.1936
    advokát a vrchní rada zemského správního výboru v Praze


    Franta
    Bohuslav
    8.5.1861
    24.4.1929
    advokát a prezident zemského správního výboru v Praze


    Herben
    Jan
    7.5.1857
    24.12.1936
    novinář
    do 1.10.1925

    Jirásek
    Alois
    23.8.1851
    12.3.1930
    spisovatel


    Malínský
    František
    30.11.1850
    7.4.1926
    majitel zámku a velkostatku v Holovousích
    od 28.3.1922
    prezident Živnobanky a první předseda Svazu českých průmyslníků
    Mareš
    František
    20.10.1857
    6.2.1942
    filozof

    1920 - 21 rektor UK
    Němec
    Bohumil
    12.3.1873
    7.4.1966
    botanik
    od 24.4.1922

    Přikryl
    Ondřej
    26.11.1862
    21.12.1936
    lékař


    Seifert
    Josef


    advokát
    od 1.10.1925

    Sokol
    Karel Stanislav
    5.10.1867
    20.3.1922
    novinář a přísedící zemského správního výboru v Praze


    Stránský
    Adolf
    8.4.1855
    18.12.1931
    advokát
    do 21.9.1925

    Viková - Kunětická
    Božena
    30.8.1862
    18.3.1934
    spisovatelka
    od 12.10.1925

    Žďárský
    Josef
    8.2.1853

    rolník
    do 24.4.1922




    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132678Verze : 0
    Avatar
    Hlinkova slovenská ľudová strana:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Bobok
    Arnold
    4.4.1876
    31.10.1924
    kněz


    Buday
    Jozef
    28.11.1877
    15.11.1939
    nitranský kanovník


    Gažík
    Marek
    18.4.1887
    21.9.1947
    advokát a notář


    Hancko
    Anton
    5.6.1883
    23.8.1967
    učitel

    1929 - 39 starosta Žiliny
    Hlinka
    Andrej
    27.9.1864
    16.8.1938
    teolog a kněz


    Juriga
    Ferdinand
    12.10.1874
    23.11.1950
    teolog a kněz


    Kmeťko
    Karol
    12.12.1875
    22.12.1948
    teolog a kněz
    do 19.1.1922

    Kubiš
    Robert
    28.5.1889
    16.8.1953
    právník
    od 20.1.1922

    Labaj
    Ľudevít
    11.4.1886
    12.4.1937
    advokát

    1918 - 37 starosta Ružomberka
    Onderčo
    Štefan
    19.8.1884
    31.3.1937
    bohoslovec


    Sivák
    Jozef
    14.1.1886
    27.1.1959
    učitel
    od 17.11.1924

    Tománek
    Florián
    4.5.1879
    25.3.1948
    teolog


    Tomik
    Michal
    10.11.1869

    rolník


    Vrabec
    Josef
    1.4.1887

    tajemník strany






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Barinka
    Jozef
    5.9.1860
    4.1940
    učitel
    od 11.5.1921

    Ďurčanský
    Juraj
    16.4.1873
    1.5.1937
    statkář


    Klimko
    Július
    12.4.1871
    15.3.1964
    statkář


    Kovalík
    Ján
    27.11.1861
    8.3.1950
    básník


    Mudroň
    Ján
    12.1.1866
    29.3.1926
    advokát


    Osvald
    Richard František
    30.10.1845
    14.4.1926
    trnavský generální arcibiskupský vikář
    do 11.5.1921

    Walló
    Theodor
    11.7.1861
    18.10.1932
    velkoobchodník






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132679Verze : 0
    Avatar
    Deutsche nationalsozialistische Arbeiterpartei:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Jung
    Rudolf
    16.4.1882
    11.12.1945
    úředník

    zemřel ve vazbě
    Knirsch
    Hans
    14.9.1877
    6.12.1933
    tkadlec a novinář


    Patzel
    Josef
    15.7.1876
    20.5.1927
    filozof


    Simm
    Hugo
    20.2.1890
    17.11.1966 SRN
    odborný učitel


    Wenzel
    Leo
    31.5.1883
    16.5.1943
    kovář






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Fahrner
    Adam
    10.10.1873
    8.5.1945
    předseda Sdružení německých odborových organizací

    zemřel ve vazbě
    Jesser
    Franz
    1.7.1869
    16.3.1954 SRN
    spisovatel






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132681Verze : 0
    Avatar
    Deutsche sozialdemokratische Arbeiterpartei:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Beutel
    Franz
    21.1.1867
    12.8.1933
    vedoucí nemocenské pojišťovny


    Blatny
    Franziska
    22.3.1873
    22.12.1949 Velká Británie
    spisovatelka


    Czech
    Ludwig
    14.2.1870
    20.8.1942
    advokát

    zahynul v Terezíně
    Czermak
    Karl
    26.5.1881
    24.10.1924
    novinář


    Deutsch
    Maria
    13.11.1882
    18.4.1969 USA
    novinářka


    Dietl
    Anton
    13.10.1868
    31.5.1945
    novinář

    zavražděn ve sběrném táboře v Praze - Dejvicích
    Fischer
    Rudolf
    29.1.1880
    19.8.1969 SRN
    rolník


    Grünzner
    Ernst
    4.11.1873
    4.1.1956 SRN
    odborový funkcionář


    Haas
    Viktor
    21.7.1882
    12.10.1964 Velká Británie
    advokát


    Hackenberg
    Theodor
    3.12.1873
    26.3.1946
    úředník


    Hahn
    Otto
    5.10.1888
    10.4.1946 Velká Británie
    novinář
    do 17.12.1921

    Häusler
    Wilhelm
    15.6.1881
    6.2.1969 SRN
    odborový funkcionář


    Hausmann
    Eduard
    30.10.1870
    6.3.1930
    odborový funkcionář
    do 3.2.1925

    Heeger
    Rudolf
    15.4.1883
    3.11.1939
    odborový funkcionář


    Hillebrand
    Oswald
    7.8.1879
    4.6.1926
    učitel a novinář


    Hirsch
    Ernst
    5.12.1874
    4.2.1925
    odborový funkcionář


    Hoffmann
    Max
    8.7.1878
    10.1928
    odborný učitel
    od 10.1.1922

    Holitscher
    Arnold
    7.8.1859
    21.10.1942
    lékař


    John
    Julius
    13.1.1879
    28.4.1957 SRN
    odborový funkcionář
    od 5.3.1925

    Jokl
    Hans
    17.12.1878
    3.2.1935
    novinář


    Kaufmann
    Franz
    5.4.1876
    27.4.1939
    odborový funkcionář a novinář


    Kirpal
    Irene
    1.1.1886
    17.12.1977
    novinářka


    Kreibich
    Karl
    14.12.1883
    2.8.1966
    novinář


    Leibl
    Dominik
    1.4.1869
    21.12.1947
    rolník


    Löwa
    Eduard
    30.8.1868
    14.10.1938
    horník
    od 12.3.1925

    Palme
    Franz
    17.8.1865
    2.5.1948
    malíř skla


    Pohl
    Adolf
    11.3.1875
    30.4.1933
    horník a místopředseda německé Unie hornické


    Roscher
    Anton
    3.5.1877
    4.10.1946 SRN
    odborový funkcionář


    Seliger
    Josef
    17.2.1870
    18.10.1920
    novinář


    Schäfer
    Anton
    12.8.1868
    24.11.1945 SRN
    novinář


    Schiller
    Rudolf
    19.9.1875
    12.2.1940
    železničář
    od 11.11.1924
    zahynul v Terezíně
    Schuster
    Karl
    15.1.1877
    24.7.1935
    odborový funkcionář


    Schweichhart
    Josef
    5.1.1875
    28.2.1952 Švédsko
    novinář


    Taub
    Siegfried
    11.1.1876
    30.4.1946 USA
    úředník


    Uhl
    Johann
    22.10.1881
    15.5.1948 SRN
    odborový funkcionář
    od 23.11.1920

    Warmbrunn
    Franz
    3.6.1889
    25.5.1967 SRN
    odborný učitel






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Barth
    Josef
    19.11.1860
    17.1.1941
    předseda konzumního spolku


    Friedrich
    Albert
    30.10.1861

    železniční zřízenec


    Hecker
    August
    16.2.1871
    11.8.1936
    textilní dělník


    Heller
    Karl
    9.9.1872
    7.4.1944 Švédsko
    advokát


    Hladik
    Hermann
    12.4.1871
    16.2.1947
    sklář a tajemník strany


    Jarolim
    Anton
    30.10.1869
    11.4.1933
    horník


    Kiesewetter
    Wilhelm
    27.12.1853
    20.4.1925
    novinář


    Kreppenhofer
    Matthias
    29.9.1868
    6.6.1943
    dělník


    Link
    Franz
    13.7.1869
    2.9.1937
    odborový funkcionář


    Löw
    Dominik
    9.11.1863
    14.2.1931
    zedník


    Lorenz
    Wenzel
    10.1.1875
    30.9.1953 Rakousko
    správce konzumního spolku


    Niessner
    Wilhelm
    21.9.1873
    14.5.1953
    novinář


    Perthen
    Anna
    24.12.1875
    11.12.1957 DDR
    novinářka


    Polach
    Johann
    16.5.1871
    16.11.1942
    učitel


    Reyzl
    Josef
    21.11.1874
    30.10.1938
    novinář

    zahynul v Terezíně
    Schiller
    Josef
    19.9.1873
    1.11.1929
    odborový funkcionář
    od 26.5.1925

    Stark
    Franz Karl
    3.4.1873
    14.10.1952 SRN
    sekretář strany


    Wiechowsky
    Friedrich Wilhelm
    6.5.1873
    20.12.1928
    farmakolog






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132683Verze : 0
    Avatar
    Bund der Landwirte:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Böllmann
    Georg
    13.12.1866
    17.5.1933
    rolník


    Fischer
    Josef
    1.9.1867
    7.10.1939
    učitel


    Hanreich
    Georg
    26.7.1887
    6.5.1955 Rakousko
    statkář


    Heller
    Franz Seraphim
    22.9.1878
    26.6.1944
    rolník


    Kaiser
    Leonhard
    17.10.1872
    4.12.1956 SRN
    rolník
    do 5.1.1925

    Křepek
    Franz
    15.1.1855
    28.4.1936
    statkář

    1933 – 36 starosta Litoměřic
    Mayer
    Josef
    9.4.1877
    2.5.1938
    statkář


    Pittinger
    Franz
    11.4.1887
    24.8.1972 SRN
    rolník

    1945 – 46 vězněn
    Platzer
    Johann
    1.3.1880
    19.7.1946 SRN
    statkář
    od 3.6.1925

    Röttel
    Franz
    16.1.1871
    5.11.1924
    rolník


    Sauer
    Alois
    27.1.1883
    14.2.1961 SRN
    rolník
    od 18.11.1924

    Schubert
    Ottokar
    22.10.1867
    4.6.1945 SRN
    publicista


    Spina
    Franz
    5.10.1868
    17.9.1938
    univerzitní profesor


    Windirsch
    Franz
    23.3.1877
    22.4.1969 SRN
    učitel


    Zierhut
    Wolfgang
    31.12.1886
    13.3.1946
    statkář

    zemřel ve vazbě




    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Fritsch
    Heinrich
    16.7.1859
    25.11.1922
    rolník


    Franke
    Paul
    18.6.1867
    5.12.1933
    rolník
    od 21.12.1922

    Hübner
    Ignaz
    28.8.1855
    30.3.1929
    rolník


    Knesch
    Heinrich
    3.8.1870
    10.11.1958 SRN
    učitel


    Lippert
    Andreas
    28.5.1863
    29.12.1940
    rolník


    Luksch
    Josef
    7.3.1862
    26.11.1936
    rolník


    Spies
    Erdman
    18.11.1862
    21.2.1938
    rolník


    Zuleger
    Theodor
    28.12.1858
    16.4.1929
    statkář





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132684Verze : 0
    Avatar
    Deutsche christlich - soziale Volkspartei:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Bobek
    Emil
    6.1.1883
    3.12.1945 SRN
    obchodník


    Böhr
    Josef
    21.11.1862
    14.3.1944
    novinář


    Budig
    Franz
    25.3.1870
    2.1.1928
    velkostatkář a předseda svazu německých křesťanských zemědělců na Moravě


    Feierfeil
    Wenzel
    22.2.1868
    19.3.1941
    prelát


    Luschka
    Felix Max
    4.3.1885
    10.2.1968 SRN
    právník


    Mark
    Vinzenz
    16.3. 1871
    1.1.1931
    daňový úředník
    do 3.7.1925

    Petersilka
    Karl
    18.12.1877
    20.9.1942
    kněz a teolog


    Rustler
    Michael
    5.5.1858
    19.9.1948 Rakousko
    důstojník genmjr.
    od 18.9.1925

    Schälzky
    Robert
    13.8.1882
    28.1.1948 Rakousko
    velmistr řádu německých rytířů

    leden – červen 1946 vězněn
    Scharnagl
    Georg
    26.2.1880
    20.10.1965 SRN
    rolník






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Hilgenreiner
    Karl Anton Edmund
    23.2.1867
    9.5.1948 Rakousko
    teolog a kněz

    1945 – 46 vězněn
    Koperniczky
    Franz
    17.2.1851
    22.3.1941
    probošt


    Ledebur – Wicheln
    Eugen
    14.11.1873
    12.11.1945
    statkář

    zemřel ve vazbě
    Mayr – Harting
    Robert
    13.9.1874
    12.3.1948
    právník

    1921 – 22 rektor německé univerzity v Praze
    Vetter – Lilie
    Moritz
    22.8.1856
    20.9.1945 Rakousko
    statkář





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132687Verze : 0
    Avatar
    Deutsche Nationalpartei:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Baeran
    Alois
    16.5.1872
    16.10.1936
    úředník
    do 23.6.1923

    Brunar
    Heinrich
    5.10.1876
    10.6.1933
    notář


    Feyerfeil
    Edwin
    31.3.1887
    21.7. 1950
    notář

    1945 – 47 vězněn
    Kallina
    Othmar
    10.9.1889
    12.5.1945
    ředitel vodárny

    spáchal sebevraždu
    Keibl
    Josef
    8.7.1874
    20.11.1952
    rada zemského soudu


    Kraus
    Vinzenz
    18.10.1865
    25.3.1926
    koželuh a starosta v Německém Jablonném


    Lehnert
    Wolfram
    18.4.1871
    10.3.1951 DDR
    lékař


    Lodgman von Auen
    Rudolf Vinzenz
    21.12.1877
    11.12.1962 SRN
    právník


    Matzner
    Franz
    21.5.1869
    11.2.1943
    rolník


    Medinger
    Wilhelm
    7.1.1878
    3.12.1934 Rakousko
    velkostatkář, majitel pivovaru


    Radda
    Emmerich
    17.4.1882
    2.3.1940
    advokát


    Schollich
    Ernst
    26.4.1882
    23.5.1945
    novinář

    spáchal sebevraždu
    Stenzl
    Alois
    18.11.1882
    21.12.1942
    mlynář
    od 27.6.1923
    1919 – 38 předseda Deutsche Gewerbepartei




    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Friedrich
    Karl
    28.3.1867
    9.1.1951 SRN
    vrchní finanční rada


    Hartl
    Hans
    17.5.1858
    11.10.1939
    ředitel státní průmyslové školy v Liberci


    Herzig
    Emma Maria
    25.3.1873
    1.3.1933
    lékařka


    Meissner
    Robert
    4.8.1854
    2.2.1933
    rolník


    Naegle
    August
    23.7.1869
    12.10.1932
    teolog

    1918 – 20 a 1929 – 30 rektor německé univerzity v Praze
    Oberleithner
    Gustav
    8.4.1871
    19.5.1945
    starosta Šumperka a továrník

    zemřel ve vazbě
    Schmidt
    Carl Eugen
    29.10.1865
    22.10.1948
    děkan






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132689Verze : 0
    Avatar
    Országos magyár kisgazda földmives és kisiparos párti képviselök clubja:


    Poslanec:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Szent – Iványi
    József
    15.11.1884

    statkář






    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Hangos
    István
    17.4.1859
    24.3.1922
    statkář


    Ficza
    Josef
    4.3.1853
    22.11.1930
    malorolník
    od 24.4.1922





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132690Verze : 0
    Avatar
    Magyár és német szocial – demokraták clubja:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Földessy
    József
    10.8.1886

    notář


    Mayer
    Samuel
    14.7.1882
    ? Švédsko
    úředník


    Mikle
    Vincenc
    18.2.1882

    rolník
    od 6.3.1924

    Nagy
    Gyula
    22.9.1875

    kotlář
    do 22.12.1923

    Wittich
    Paul
    22.11.1877
    13.5.1957
    novinář

    1920 – 24 předseda Deutsch – Ungarische Sozialdemokratische Partei




    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132691Verze : 0
    Avatar
    Keresztény szocialista párti képviselök klubjának tagjai:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Füssy
    Kálmán
    24.4.1878

    rolník


    Jabloniczky
    Johann
    21.9.1874

    advokát


    Körmendy – Ékes
    Lájos
    14.12.1876

    statkář

    1925 vypovězen z ČSR
    Lelley
    Jenö
    3.3.1870

    advokát


    Palkovich
    Viktor
    17.10.1850

    kněz
    od 23.5.1922
    1925 vypovězen z ČSR
    Tobler
    János
    27.9.1889

    novinář
    do 17.9.1921





    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132694Verze : 0
    Avatar
    Deutsch – demokratische Freiheitspartei:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Kafka
    Bruno Alexander
    27.9.1881
    12.7.1931
    advokát


    Kostka
    Carl
    5.5.1870
    23.7.1957
    právník

    1929 – 38 starosta Liberce




    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Jelinek
    Josef
    18.1.1864
    22.5.1934
    stavitel a předseda strany


    Spiegel
    Ludwig
    31.3.1864
    14.8.1926
    právník






    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132695Verze : 0
    Avatar
    Zástupci Podkarpatské Rusi:


    Poslanci:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Strana
    Gagatko
    Andrej
    24.8.1884

    advokát
    od 8.4.1924

    Karpatoruská trudová strana
    Gáti
    József
    2.5.1885

    advokát
    od 8.4.1924

    KSČ
    Kaminský
    Jozef
    17.11.1878

    právník
    od 14.4.1924
    po válce odvlečen do SSSR, kde byl ve vězení umučen
    Republikánská strana zemědělského a malorolnického lidu
    Korláth
    Endre
    10.3.1881

    statkář
    od 8.4.1924

    Autonomní svaz autochtonů
    Kurtjak
    Ivan
    21.2.1888
    2.1.1933
    velkostatkář
    od 8.4.1924

    Autonomní zemědělský sojuz
    Mondok
    Ivan
    21.5.1893
    8.12.1941

    od 8.4.1924

    KSČ
    Nečas
    Jaromír
    17.11.1888
    30.1.1945 Velká Británie
    advokát
    od 8.4.1924

    Československá sociálně demokratická strana dělnická
    Sedorjak
    Nikolaj
    2.10.1891
    18.9.1934

    od 8.4.1924

    KSČ
    Šafranko
    Emanuel
    5.1.1890


    od 8.4.1924

    KSČ




    Senátoři:



    Příjmení[/color]
    Jméno
    Datum narození
    Datum úmrtí
    Povolání
    Mandát*
    Poznámka
    Strana
    Bodnar
    Ivan
    4.7.1877

    rolník
    od 8.4.1924

    KSČ
    Csehy
    Endre


    rolník
    od 8.4.1924

    KSČ
    Egry
    Ferencz
    12.1.1864

    zvonař
    od 8.4.1924

    Autonomní svaz autochtonů
    Riskó
    Béla


    rolník
    od 8.4.1924

    Autonomní zemědělský sojuz




    * není-li uvedeno, vykonával mandát celé volební období
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/35800#132698Verze : 0