11. gardová armáda [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 585 příspěvků vloženo, 3174 editováno a 2056 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

11. gardová armáda [1943-1945]

11th Guards Army / 11-я гвардейская aрмия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    11. gardová armáda 11th Guards Army
    Originální název:
    Original Name:
    11-я гвардейская aрмия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.05.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    16. armáda 16th Army
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.07.1945
    Nástupce:
    Successor:
    Zvláštní vojenský okruh Special Military District
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.05.1943-30.07.1943 Západní front
    30.07.1943-15.10.1943 Brjanský front
    15.10.1943-20.10.1943 Pobaltský front
    20.10.1943-18.11.1943 2. pobaltský front
    18.11.1943-22.04.1944 1. pobaltský front
    22.04.1944-27.05.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
    27.05.1944-13.02.1945 3. běloruský front
    13.02.1945-25.02.1945 1. pobaltský front
    25.02.1945-09.07.1945 Sambijská skupina vojsk
    01.05.1943-30.07.1943 Western Front
    30.07.1943-15.10.1943 Bryansk Front
    15.10.1943-20.10.1943 Baltic Front
    20.10.1943-18.11.1943 2nd Baltic Front
    18.11.1943-22.04.1944 1st Baltic Front
    22.04.1944-27.05.1944 Supreme Main Command of the Armed Forces
    27.05.1944-13.02.1945 3rd Byelorussian Front
    13.02.1945-25.02.1945 1st Baltic Front
    25.02.1945-09.07.1945 Samland Group of Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    01.05.1943-DD.05.1945 východoevropské válčiště
    DD.05.1945-09.07.1945 Königsberg, ? /
    Velitel:
    Commander:
    01.05.1943-27.08.1943 Bagramjan, Ivan Christoforovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    27.08.1943-15.11.1943 Bagramjan, Ivan Christoforovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
    15.11.1943-25.11.1943 Ksenofontov, Alexandr Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    25.11.1943-28.06.1944 Galickij, Kuzma Nikitovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    28.06.1944-09.07.1945 Galickij, Kuzma Nikitovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.05.1943-DD.06.1943 Grišin, Ivan Tichonovič (generálmajor)
    DD.06.1943-DD.06.1943 Bobkov, Fjodor Nikolajevič (plukovník)
    DD.06.1943-23.12.1943 Ivanov, Nikolaj Petrovič (generálmajor)
    23.12.1943-17.01.1944 Bobkov, Fjodor Nikolajevič (plukovník)
    17.01.1944-22.02.1944 Bobkov, Fjodor Nikolajevič (generálmajor)
    22.02.1944-13.09.1944 Semjonov, Ivan Josifovič (generálmajor)
    13.09.1944-DD.04.1945 Semjonov, Ivan Josifovič (generálporučík)
    DD.04.1945-DD.05.1945 Ledněv, Ivan Ivanovič (generálmajor)
    DD.05.1945-09.07.1945 Semjonov, Ivan Josifovič (generálporučík)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    10.04.1943-DD.08.1943 43. gardová tanková brigáda
    17.04.1943-09.07.1945 16. gardový střelecký sbor
    DD.05.1943-DD.06.1943 5. gardová střelecká divize
    01.06.1943-01.09.1943 29. gardová tanková brigáda
    12.06.1943-09.07.1945 36. gardový střelecký sbor
    DD.06.1943-DD.07.1943 1. tankový sbor
    DD.06.1943-DD.08.1943 108. střelecká divize
    24.07.1943-20.08.1943 25. tankový sbor
    01.11.1943-01.12.1943 29. gardová tanková brigáda
    DD.11.1943-DD.03.1944 1. tankový sbor
    DD.MM.1943-DD.MM.1945 426. samostatná spojovací letka
    DD.06.1944-DD.07.1944 2. gardový tankový sbor
    10.04.1943-DD.08.1943 43rd Guards Tank Brigade
    17.04.1943-09.07.1945 16th Guards Rifle Corps
    DD.05.1943-DD.06.1943 5th Guards Rifle Division
    01.06.1943-01.09.1943 29th Guards Tank Brigade
    12.06.1943-09.07.1945 36th Guards Rifle Corps
    DD.06.1943-DD.08.1943 108th Rifle Division
    DD.06.1943-DD.07.1943 1st Tank Corps
    24.07.1943-20.08.1943 25th Tank Corps
    01.11.1943-01.12.1943 29th Guards Tank Brigade
    DD.11.1943-DD.03.1944 1st Tank Corps
    DD.MM.1943-DD.MM.1945 426th Detached Liaison Squadron
    DD.06.1944-DD.07.1944 2nd Guards Tank Corps
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    Komandarmy. Vojennyj biografičeskij slovar. Moskva, Kučkovo pole 2005.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/36579#513579Verze : 0
    MOD