43. armáda [1941-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 647 příspěvků vloženo, 2909 editováno a 2331 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

43. armáda [1941-1946]

43rd Army / 43-я армия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    43. armáda 43rd Army
    Originální název:
    Original Name:
    43-я армия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    31.07.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    33. střelecký sbor 33rd Rifle Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.06.1946
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.07.1941-DD.10.1941 Záložní front
    DD.10.1941-DD.09.1942 Západní front
    DD.09.1942-DD.10.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
    DD.10.1942-DD.10.1943 Kalininský front
    DD.10.1943-DD.01.1945 1. pobaltský front
    DD.01.1945-DD.02.1945 3. běloruský front
    DD.02.1945-DD.02.1945 1. pobaltský front
    DD.02.1945-DD.05.1945 Sambijská skupina vojsk
    DD.05.1945-DD.MM.RRRR 2. běloruský front
    DD.07.1941-DD.10.1941 Reserve Front
    DD.10.1941-DD.09.1942 Western Front
    DD.09.1942-DD.10.1942 Supreme Main Command of the Armed Forces
    DD.10.1942-DD.10.1943 Kalinin Front
    DD.10.1943-DD.01.1945 1st Baltic Front
    DD.01.1945-DD.02.1945 3rd Byelorussian Front
    DD.02.1945-DD.02.1945 1st Baltic Front
    DD.02.1945-DD.05.1945 Samland Group of Forces
    DD.05.1945-DD.MM.RRRR 2nd Byelorussian Front
    Deployed: 31.07.1941-DD.06.1944 východoevropské válčiště
    DD.06.1944-DD.MM.RRRR středoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    DD.07.1941-DD.08.1941 Kuročkin, Pavěl Alexejevič ( )
    DD.08.1941-DD.09.1941 Selezňov, Dmitrij Michajlovič ( )
    DD.09.1941-DD.10.1941 Soběnnikov, Pjotr Pětrovič ( )
    DD.10.1941-DD.10.1941 Akimov, Stěpan Dmitrijevič ( )
    DD.10.1941-DD.05.1944 Golubjov, Konstantin Dmitrijevič ( )
    DD.05.1944-DD.06.1945 Běloborodov, Afanasij Pavlenťjevič ( )
    DD.06.1945-DD.10.1946 Popov, Vasilij Stěpanovič ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.10.1941-DD.08.1942 Bogoljubov, Alexandr Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.09.1942-DD.12.1942 Bogoljubov, Alexandr Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    25.10.1941-01.02.1943 26. tanková brigáda
    01.11.1941-31.01.1942 5. výsadkový sbor
    DD.01.1942-DD.04.1942 1. gardová motostřelecká divize
    01.02.1942-01.08.1942 415. střelecká divize
    DD.03.1942-DD.05.1945 5. gardová střelecká divize
    01.09.1942-01.11.1942 238. střelecká divize
    03.10.1942-DD.11.1942 2. mechanizovaný sbor
    11.12.1942-24.03.1943 234. střelecká divize
    27.02.1943-03.04.1943 Samostatná armádní spojovací letka 43. armády
    DD.03.1943-DD.05.1943 373. střelecká divize
    03.04.1943-09.05.1945 574 . samostatná armádní spojovací letka
    21.08.1943-31.01.1944 91. střelecký sbor
    01.10.1943-13.12.1943 1. střelecký sbor
    DD.10.1943-DD.03.1944 6. gardový střelecký sbor
    01.01.1944-DD.12.1944 1. střelecký sbor
    DD.MM.1944-DD.MM.1944 91. střelecký sbor
    DD.06.1945-DD.08.1945 694. samohybný dělostřelecký pluk
    25.10.1941-01.02.1943 26th Tank Brigade
    01.11.1941-31.01.1942 5th Airborne Corps
    DD.01.1942-DD.04.1942 1st Guards Motorised Rifle Division
    01.02.1942-01.08.1942 415th Rifle Division
    DD.03.1942-DD.05.1945 5th Guards Rifle Division
    01.09.1942-01.11.1942 238th Rifle Division
    03.10.1942-DD.11.1942 2nd Mechanised Corps
    11.12.1942-24.03.1943 234th Rifle Division
    27.02.1943-03.04.1943 Detached Army Liaison Aviation Squadron of the 43rd Army
    DD.03.1943-DD.05.1943 373rd Rifle Division
    03.04.1943-09.05.1945 574th Detached Army Liaison Aviation Squadron
    21.08.1943-31.01.1944 91st Rifle Corps
    01.10.1943-13.12.1943 1st Rifle Corps
    DD.10.1943-DD.03.1944 6th Guards Rifle Corps
    01.01.1944-DD.12.1944 1st Rifle Corps
    DD.MM.1944-DD.MM.1944 91st Rifle Corps
    DD.06.1945-DD.08.1945 694th Self-Propelled Artillery Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37112#522910Verze : 1
    MOD