Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1513 editováno a 409 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Jollasse, Erwin

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jolasse -
    Jméno:
    Given Name:
    Erwin -
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Erwin Jolasse
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.12.1892 Hamburk /
    08.12.1892 Hamburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.03.1897 Tutzing /
    14.03.1897 Tutzing /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 344. pěší divize Commander of the 344th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37480#457427Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jolasse Jolasse
    Jméno:
    Given Name:
    Erwin Erwin
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Erwin Jolasse
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    16.06.1913 poručík
    18.08.1916 nadporučík
    01.10.1933 kapitán
    01.07.1935 major
    01.03.1938 podplukovník
    01.03.1941 plukovník
    01.10.1943 Generálmajor
    20.04.1945 Generálporučík
    16.06.1913 Leutnant
    18.08.1916 Oberleutnant
    01.10.1933 Hauptmann
    01.07.1935 Major
    01.03.1938 Oberstleutnant
    01.03.1941 Oberst
    01.10.1943 Major General
    20.04.1945 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    05.02.1940-15.10.1940 Velitel : Pěší pluk 52
    15.10.1940-05.03.1942 Velitel : Střelecký pluk 52
    01.09.1942-DD.06.1943 Velitel : 18. brigáda tankových granátníků
    22.07.1943-20.10.1943 Velitel : 9. tanková divize
    28.11.1943-10.08.1944 Velitel : 9. tanková divize
    15.03.1945-08.05.1945 Velitel : 344. pěší divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    05.02.1940-15.10.1940 Commander : 52nd Infantry Regiment
    15.10.1940-05.03.1942 Commander : 52nd Rifle Regiment
    01.09.1942-DD.06.1943 Commander : 18th Tank Grenadier Brigade
    22.07.1943-20.10.1943 Commander : 9th Tank Division
    28.11.1943-10.08.1944 Commander : 9th Tank Division
    15.03.1945-08.05.1945 Commander : 344th Infantry Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    02.11.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    06.01.1944
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37480#457428Verze : 0
    MOD