Osobennosti nacionalnoj ochoty (Svéráz národního lovu)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 464 příspěvků vloženo, 1293 editováno a 446 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Osobennosti nacionalnoj ochoty (Svéráz národního lovu)

  Avatar
  vynikající a nezapomenutelná absurdní ruská komedie z roku 1997 scénář a režie A.Rogožkin...líčící "o čem to stále v Rusku je". Mladý Fin Raivo (abstinent) ovlivněný čítankovými představami klasiků ruské literatůry (Tolstoj, Turgeněv atp.) se rozhodne osobně, přes neznalost jazyka a ruské mentality, zůčastnit ruského lovu...s partou, již zásobuje armádní generál Michalyč (připomínající známého A.Lebedě) zbraněmi, střelivem ale hlavně hektolitry vodky...o té a o bohapustém ruském chlastu celý film vlastně je. Celá parta se vlastně nikdy k lovu nedostane neboť každý plán a nápad na výpravu je zapíjen do hlubokého bezvědomí...vodkou, vodečkou. Jediný lov v klasickém carském pojetí s chrty Barzoji, na koních a saních se odehrává ve snových sekvencích neustále sliby a vodkou opíjeného Fina. Ty poněkud zpomalují a roztrhávají kakafonickou serii komických až absurdních příhod odehrávajících se v krátkých mezidobích vystřízlivění...nádherná je sekvence z vojenské letecké základny, kde se pokusí člen "lovecké party" za úplatu převést svou krávu v pumovnici "atomového" bombardéru Tu-22 Backfire, přemluví piloty, letoun odstartuje ale dozorující major Čerdyncev objevivši lejno a pokropený močí krávy vytékající z pumovnice po vzletu - přinutí letoun k návratu na základnu...piloti se před přistáním rozhodnou zbavit krávy "nouzovým odhozem" otevřou pumovnici a přistanou - jaké je ovšem překvapení všech, když ji po přistání spatří zapřenou všemi čtyřmi o stěny otevřené pumovnice... opilé medvídě, Yetti, noční dobrodružství v kravíně s dojičkami, helikoptéra dopravující stále nové zásoby vodky, ztráty a nálezy služebních zbraní...lov kachen ve vojenských nafukovacích člunech s vábničkami v rákosí (kde žádné kachny nejsou) vše v režii a pod vedením armády a vodky jako smyslu života. Pro velký úspěch byl prý i natočen (r.1998) další díl pod názvem "Osobennosti nacionalnoj rybalki" kde si zahraje ruské vojenské námořnictvo a zase VODKA...celých 16 kartonů!!!
  vynikající ....třeba vidět
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#141678Verze : 0
  Avatar
  Byl natočen nejen národní rybolov v pozměněné sestavě (Fin je tentokrát doma je zastoupen prokurátorem), ale i Svéráz zimního lovu. ˇudajně ještě 4. díl ale u tohoneznám ani název. První tři dávala TV i u nás.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#141735Verze : 0
  Avatar
  Svéráz národního lovu je skvělá komedie, zvlášť pokud má člověk možnost vychutnat si ji v originále. Myslím, že docela přesně vystihuje situaci.
  Viděl jsem i Svéráz národního rybolovu. Sice to taky není špatné, ale kvalit prvního dílu rozhodně nedosahuje. Je to holt klasika - ve většině případů se nastavování úspěšných filmů nepovede.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#156683Verze : 0
  Avatar
  Já ji jinak než v originále neviděl (tedy vždy rusky a někdy rusky s českými titulky) Rybolov je trochu jiný ale taky skvělý, třeba scéna kde lijou vodku do nádrže ponorky (přičemž pasažéři vůčihledně trpí) je parádní, stejně jako reakce finských policajtů na periskop ponorky vedle mola. Mně se líbí oba, bohužel kvalita kterou mám je mizerná a na DVD to asi nevyšlo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#156688Verze : 0
  Avatar
  Těžko říct, jestli to vyšlo i na DVD. Je možné, že v Rusku ano. Já měl půjčenou originál videokazetu. Od známého mám informaci, že jeden z následných dílů se jmenoval nějak jako Svéráz národní politiky a nebylo to prý už moc ke koukání.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#157238Verze : 0
  Avatar
  třetí díl se jmenuje Svéráz národního lovu v zimě. Je to zase lov nelov, bohatě zapíjený vodkou. Opět se objevuje Generál a při jedné nádherné scéně, postupuje Kuzma Kuzmič velkými kroky přes mírně zamrzlou bažinu, ve které loni utopili lesníci tři traktory a za ním jako husy na provázku dva lovci a dva ekologové. Opět se objevuje medvídě ožralec, v poněkud odrostlejším provedení a těžkém bezvědomí, způsobeném jedním z ekologů. Je to prostě opět mix nádherných vtipů a panoptických scének.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#175287Verze : 0
  Avatar
  Všem zájemcům o tento skvělý film : právě vyšlo DVD za skvělých 39 kč. a je k mání v novinových stáncích.
  Filmag avízuje vydání i dalších dvou dílu této skvělé, vodkou prolité trilogie : Svérázný rybolov a Svéráz národního lovu v zimě.
  Konec hlášení...Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#260381Verze : 0
  MOD
  Avatar
  díky, už jsem ho koupil a zkouknul v neděli, hned po návratu z dovolené Smile Národní rybolov už asi rok mám na DVD, ale tenhle mi prostě chyběl. Scéna kde člun zmačkne jednoho z lovců je prostě boží Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#260389Verze : 0
  Avatar
  natočeno/název/režie


  1995 - Svéráz národního lovu (Alexandr Rogožkin)
  1998 - Svéráz národního rybolovu (Alexandr Rogožkin)
  2001 - Svéráz národního lovu v zimě (Alexandr Rogožkin)
  2003 - Svéráz národní politiky (Jurij Konopkin, Dmitrij Meschijev)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37566#547362Verze : 0
  MOD