Policejní pluk horských myslivců SS 18 [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 363 příspěvků vloženo, 1126 editováno a 373 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Policejní pluk horských myslivců SS 18 [1943-1945]

18th SS Police Mountain Jaeger Regiment / SS-Polizei-Gebirgsjäger-Regiment 18

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Policejní pluk horských myslivců SS 18 18th SS Police Mountain Jaeger Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    SS-Polizei-Gebirgsjäger-Regiment 18
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.02.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Policejní pluk horských myslivců 18 18th Police Mountain Jaeger Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.06.1943-DD.08.1943 XVIII. horský armádní sbor
    DD.09.1944-DD.10.1944 Velitelství branné moci Makedonie
    DD.06.1943-DD.08.1943 XVIII Mountain Army Corps
    DD.09.1944-DD.10.1944 Armed Forces Command Macedonia
    Dislokace:
    Deployed:
    24.02.1943-DD.MM.RRRR Oulu, ?

    Velitel:
    Commander:
    24.02.1943-DD.08.1943 Franz, Hermann (SS Standartenführer)
    DD.09.1943-02.10.1944 Hösl, Hans (Oberstleutnant der Schutzpolizei)
    02.10.1944-10.10.1944 Mann, Otto (Major der Schutzpolizei)
    19.10.1944-08.05.1945 Poys, Johan (Major der Schutzpolizei)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
    www.axishistory.com
    www.feldgrau.net
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37685#593606Verze : 1
    MOD
    Avatar
    SS-Polizei Gebirgsjäger Regiment 18byl zformován v červenci 1942 ze 302. Polizei Gebirgsjäger Batallion, 312. Polizei Gebirgsjäger Batallion a 325. Polizei Gebirgsjäger Batallion.


    Byl vyslán do Slovinska k boji proti partyzánům. V porsinci 1942 byl odeslán do Finska kde v lednu 1943 byl umístěn u města Oulo kde byl podřízen XVIII Gebirgs-Armeekorps. Bojoval ve Finsku do července než byl přemístěn do Gdaňskua (Danzig).


    V srpnu 1943 byl přeložen do Řecka kde až do jeho vyklizení bojoval proti partyzánům , následně ustoupil přes Jugoslávii do Rakouska.



    Velitel:
    Oberst der Schutzpolizei Hermann Franz (? květen 1942 - ? srpen 1943)
    Oberstleutnant Hoesl (? září 1943 - 2 říjen 1944)
    Major der Polizei Mann (2 říjen 1944 - 10 říjen 1944)
    Major der Schutzpolizei Poys (19 říjen 1944 - 8 květen 1945)



    Organizace:


    I/SS-Polizei Gebirgsjäger Regiment 18
    II/SS-Polizei Gebirgsjäger Regiment 18
    III/SS-Polizei Gebirgsjäger Regiment 18
    Kavallerie Abteilung
    Nachrichten Kompanie
    Gebirgs Artillerie Bataillon
    1. Artillerie Batterie
    2. Artillerie Batterie
    3. Artillerie Batterie
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/37685#142413Verze : 0
    MOD