305. bombardovací skupina (těžká) [1942-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 392 příspěvků vloženo, 1569 editováno a 256 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

305. bombardovací skupina (těžká) [1942-1946]

305th Bombardment Group (Heavy)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    305. bombardovací skupina (těžká) 305th Bombardment Group (Heavy)
    Originální název:
    Original Name:
    305th Bombardment Group (Heavy)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.01.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.12.1946
    Nástupce:
    Successor:
    305. bombardovací skupina (velmi těžká) 305th Bombardment Group (Very Heavy)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Dislokace:
    Deployed:
    01.03.1942-10.06.1942 Salt Lake City, Salt Lake City Army Air Base
    10.06.1942-31.06.1942 Spokane, Geiger Field
    31.06.1942-DD.08.1942 Muroc, Army Air Base, Muroc Lake
    DD.08.1942-DD.09.1942 -
    DD.09.1942-DD.12.1942 Grafton Underwood, US Army Air Force Station 106
    DD.12.1942-DD.07.1945 Chelveston cum Caldecott, US Army Air Force Station 105
    DD.07.1945-DD.12.1945 Sint-Truiden, Advanced Landing Ground A-92 St. Trond
    DD.12.1945-25.12.1946 Lagerlechfeld, Army Air Force Station Lechfeld /

    Velitel:
    Commander:
    15.03.1942-01.04.1942 deRussy, John H. (Captain)
    01.04.1942-27.05.1942 Lawson, Ernest H. (Lieutenant Colonel)
    27.05.1942-02.06.1942 Upthegrove, Fay R. (Lieutenant Colonel)
    02.06.1942-18.05.1943 LeMay, Curtis Emerson (Colonel)
    18.05.1943-DD.11.1943 Fargo, Donald K. (Lieutenant Colonel)
    DD.11.1943-DD.06.1944 Lawson, Ernest H. (Colonel)
    DD.06.1944-DD.10.1944 Mustoe, Anthony Q. (Colonel)
    DD.10.1944-22.04.1946 MacDonald, Henry G. (Colonel)
    22.04.1946-DD.09.1946 Barton, Paul L. (Colonel)
    DD.09.1946-25.12.1946 Palmer, George M. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3832#494603Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vytvořena jako 305th Bombardment Group (Heavy) 28.1.1942
    Aktivována 1.3.1942
    Deaktivována 25.12.1946
    Přetvořen na 305th Bombardment Group (Very Heavy)
    Aktivována 1.7.1947
    Deaktivována 6.9.1948
    Přetvořena na 305th Bombardment Group (Medium)
    Aktivována 2.1.1951
    Deaktivována 16.6.1952


    SQUADRONY
    364th - 1942 - 1946; 1947 - 1948; 1951 - 1952
    365th - 1942 - 1946; 1947 - 1948; 1951 - 1952
    366th - 1942 - 1946; 1947 - 1948; 1951 - 1952
    422nd - 1942 - 1946


    STATIONS
    01.07.1947-23.06.1948 Camp Springs, Andrews Field
    23.06.1948-06.09.1948 Camp Springs, Andrews Air Force Base
    02.01.1951-16.06.1952 Tampa, MacDill Air Force Base




    COMMANDERS
    Neznámý, 1947 - 1948
    Lt Col James B Irwin, 2.1.1951
    Col Elliot Vandevanter Jr, 1.2.1951 - 16.6.1952


    CAMPAIGNS
    Air Offensive, Europe
    Normandy
    Northern France
    Rhineland
    Ardennes - Alsace
    Central Europe


    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citations - France, 4.4.1943
    - Germany, 11.1.1944


    Kódy jednotlivých squadron
    364 WF
    365 XK
    366 KY
    422 JJ


    Volací znak
    G


    Používaný letoun
    B-17
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3832#43226Verze : 0