359. stíhací skupina [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 337 příspěvků vloženo, 1900 editováno a 249 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

359. stíhací skupina [1942-1945]

359th Fighter Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    359. stíhací skupina 359th Fighter Group
    Originální název:
    Original Name:
    359th Fighter Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.12.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.11.1945
    Nástupce:
    Successor:
    123. stíhací skupina 123rd Fighter Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Dislokace:
    Deployed:
    15.01.1943-07.04.1943 Chicopee, Westover Field
    07.04.1943-11.07.1943 Manchester, Grenier Field
    11.07.1943-23.08.1943 East Farmingdale, Republic Field
    23.08.1943-02.10.1943 Chicopee, Westover Field
    02.10.1943-DD.10.1943 -
    DD.10.1943-DD.11.1945 East Wretham, US Army Air Force Station 133
    DD.11.1945-09.11.1945 -
    09.11.1945-10.11.1945 Edison, Camp Kilmer

    Velitel:
    Commander:
    DD.01.1943-12.11.1944 Tacon, Avelin P. Junior (Colonel)
    12.11.1944-08.04.1944 Randolph, John P. (Colonel)
    08.04.1944-16.09.1945 Baccus, Donald A. (Lieutenant Colonel)
    16.09.1945-10.11.1945 McKee, Daniel D. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3843#496398Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vytvořena jako 359th Fighter Group 20.12.1942
    Aktivována 15.1.1943
    Navrátila se zpět do USA v listopadu 1945
    Deaktivována 10.11.1945
    Přetvořena na 123rd Fighter Group
    Povolána do aktivní služby 10.10.1950
    Přetvořena na 123rd Fighter-Bomber Group
    Přetvořena na 123rd Fighter-Interceptor Group 10.7.1952
    Přetvořena na 123rd Fighter-Bomber Group v lednu 1953


    SQUADRONY
    156th - 1950 - 1952
    368th (později 165th) - 1943 - 1945; 1950 - 1952
    369th (později 167th) - 1943 - 1945; 1950 - 1952
    370th - 1943 - 1945


    STATIONS
    Louisville, Standiford Municipal Airport , 10.10.1950
    Muldraug, Godman Air Force base , 20.10.1950 - 15.11.1951
    Manston, RAF Manston , 10.12.1951 - 10.7.1952


    COMMANDERS
    Col Philip P Ardery, 10.10.1950
    Lt Col William J Payne, 26.10.1950
    Lt Col Chesley G Peterson, 20.4.1951
    Lt Col Delynn E Anderson, 4.8.1951 - červenec 1952


    CAMPAIGNS
    Air Offensive, Europe
    Normandy
    Northern France
    Rhineland
    Ardennes - Alsace
    Central Europe

    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citation - Germany, 11 Sep 1944.


    Kódy jednotlivých squadron
    368 - CV
    369 - IV
    370 - CS


    Používané letouny
    P-47 - prosinec 1943 - květen 1944
    P-51B - květen 1944 - květen 1945
    F-84
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3843#10545Verze : 2