20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel) [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 408 příspěvků vloženo, 2007 editováno a 311 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel) [1942-1945]

20th Fighter Group (Twin Engine)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel) 20th Fighter Group (Twin Engine)
    Originální název:
    Original Name:
    20th Fighter Group (Twin Engine)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.12.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    20. stíhací skupina 20th Fighter Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    18.10.1945
    Nástupce:
    Successor:
    20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel) 20th Fighter Group (Twin Engine)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    30.12.1942-25.08.1943 4. velitelství stíhacího letectva
    28.10.1942-25.08.1943 dočasně podřízena : ?
    25.08.1943-06.10.1943 8. velitelství stíhacího letectva
    06.10.1943-12.08.1945 67. stíhací křídlo
    12.08.1945-18.10.1945 3. letecká divize
    30.12.1942-25.08.1943 IV Fighter Command
    28.10.1942-25.08.1943 attached to Seattle Air Defense Wing
    25.08.1943-06.10.1943 VIII Fighter Command
    06.10.1943-12.08.1945 67th Fighter Wing
    12.08.1945-18.10.1945 3rd Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    30.09.1942-04.01.1943 Everett, Paine Army Airfield
    04.01.1943-11.08.1943 Moreno Valley, March Field
    26.08.1943-11.10.1945 Kings Cliffe, US Army Air Force Station 367
    16.10.1945-18.10.1945 Edison, Camp Kilmer

    Velitel:
    Commander:
    DD.08.1943-02.03.1944 Russell, Barton M. (Colonel)
    02.03.1944-19.03.1944 Hubbard, Mark E. (Lieutenant Colonel)
    19.03.1944-20.03.1944 Johnson, Herbert E. Jr (Major)
    20.03.1944-25.06.1944 Rau, Harold J. (Lieutenant Colonel)
    25.06.1944-27.08.1944 Wilson, Cy (Lieutenant Colonel)
    27.08.1944-18.12.1944 Rau, Harold J. (Colonel)
    18.12.1944-03.10.1945 Montgomery, Robert P. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3845#455632Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Zmiňována na seznamu neaktivních jednotek jako 20th Balloon Group 18.10.1927
    Přetvořena na 20th Pursuit Group roku 1929
    Aktivována 15.11.1930
    Přetvořena na 20th Pursuit Group (Fighter) roku 1939
    Přetvořena na 20th Pursuit Group (Interceptor) roku 1941
    Přetvořena na 20th Fighter Group roku 1942
    Deaktivována 18.10.1945
    Aktivována 29.7.1946
    Deaktivována 8.2.1955


    SQUADRONS
    24th - 1930 - 1932
    55th - 1930 - 1931, 1932 - 1945; 1946 - 1955
    74th - 1932
    77th - 1930 - 1932, 1932 - 1945; 1946 - 1955
    78th - 1931 - 1932
    79th - 1933 - 1945; 1946 - 1955
    87th - 1935 - 1936



    COMMANDERS
    Maj Clarence L Tinker, 15.11.1930
    Capt Thomas Boland, 14.10.1932
    Lt Col Millard F Harmon, 31.10.1932 - neznámé datum
    Maj Armin F Herold, 7.10.1936 - neznámé datum
    Lt Col Ross G Hoyt, 1937
    Col Ira C Eaker, 16.1.1941
    Maj Jesse Auton, 1.9.1941
    Maj Hamer A Boushey, leden 1942
    Lt Col Edward W Anderson, 9.3.1942
    Lt Col Jesse Auton, srpen 1942 - neznámé datum


    Maj Jack C Price, 3.10.1945 - neznámé datum
    Col Joseph L Laughlin, 29.7.1946
    Col Archie J Knight, 3.2.1947
    Col William J Cummings, 31.7.1947
    Col George R Bickell, srpen 1948 - neznámé datum
    Col John A Dunning, 1949
    Lt Col Jack R Brown, 22.10.1951
    Col William D Ritchie, 29.4.1952 - neznámé datum


    CAMPAIGNS
    American Theater
    Air Offensive, Europe
    Normandy
    Northern France
    Rhineland
    Ardennes - Alsace
    Central Europe


    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citation - Central Germany, 8.4.1944


    Kódy jednotlivých squadron
    55 KI
    77 LC
    79 MC


    Používané letouny
    P-38J - prosinec 1943 - červenec 1944
    P-51D - červenec 1944 - květen 1945

    znak 20th FIGHTER GROUP
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3845#10848Verze : 1
    Avatar


    V květnu 1944 létal s tímto P-38J "Lucky Lady" poručík Arthur W. Heiden. Operoval ze základny Kings Cliffe v Anglii v rámci 20. Fighter Group. Stroj v barvě materiálu, panely proti oslnění před pilotem a na vnitřních stranách motorů olivově zelené, předky motorů žluté.


    Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/405502
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3845#405504Verze : 0
    MOD
    Avatar


    Osobní stroj J. M. Morrise od 77. Fighter Squadron, údajně prvního esa na P-38 na evropském bojišti. Morris se proslavil zejména čtyřnásobným vítězstvím v jediném dni 8. 2. 1944, když zničil 2 Bf 109 a 2 Fw 190. To však letěl na P-38 LC-G. Stroj ve standardní kamufláži spodní plochy světle šedé, horní olivově zelené.


    Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/405509
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3845#405511Verze : 0
    MOD