Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 338 příspěvků vloženo, 1421 editováno a 321 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

479. stíhací skupina [1943-1945]

479th Fighter Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    479. stíhací skupina 479th Fighter Group
    Originální název:
    Original Name:
    479th Fighter Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    12.10.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.12.1945
    Nástupce:
    Successor:
    479. stíhací-bombardovací skupina 479th Fighter-Bomber Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1943-06.02.1944 Glendale, Grand Central Air Terminal
    06.02.1944-08.04.1944 Torrance, Lomita Flight Strip
    08.04.1944-12.04.1944 Santa Maria, Santa Maria Army Airfield
    12.04.1944-15.05.1944 -
    15.05.1944-23.11.1945 Stowmarket, US Army Air Force Station 377
    23.11.1945-29.11.1945 -
    29.11.1945-01.12.1945 Edison, Camp Kilmer

    Velitel:
    Commander:
    28.10.1943-14.11.1943 Dusard, Leo F. Junior (Lieutenant Colonel)
    14.11.1943-26.12.1943 Pope, Francis J. (Major)
    26.12.1943-12.08.1944 Riddle, Kyle L. (Lieutenant Colonel)
    12.08.1944-01.11.1944 Zemke, Hubert (Colonel)
    01.11.1944-01.12.1945 Riddle, Kyle L. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3865#496390Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vytvořena jako 479th Fighter Group 12.10.1943
    Aktivována 15.10.1943
    Navrátila se zpět do USA v listopadu 1945
    Deaktivována 1.12.1945
    Přetvořena na 479th Fighter-Bomber Group
    Aktivována 1.12.1952
    Přetvořena na 479th Fighter-Day Group v únoru 1954

    SQUADRONY
    434th - 1943 - 1945; 1952
    435th - 1943 - 1945; 1952
    436th - 1943 - 1945; 1952

    STATIONS
    Victorville, George AFB , 1.12.1952

    COMMANDERS
    Col Woodrow W Ramsey, 1952 - neznámé datum
    Lt Col Verl D Luehring, 1953
    Col Jacob W Dixon, 19.8.1953
    Col William B Harris, 31.5.1955

    CAMPAIGNS
    Air Offensive, Europe
    Normandy
    Northern France
    Rhineland
    Ardennes-Alsace
    Central Europe

    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citation - ETO, 18.8., 5. a 26.9.1944
    French Croix de Guerre with Palm


    Kódy jednotlivých squadron
    434 - L2
    435 - J2
    436 - 9B


    Používaný letoun
    P-38J - květen 1944 - září 1944
    P-51D - září 1944 - květen 1945
    F-86
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3865#10569Verze : 1