435. skupina pro přepravu jednotek [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 356 příspěvků vloženo, 1993 editováno a 270 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

435. skupina pro přepravu jednotek [1943-1945]

435th Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    435. skupina pro přepravu jednotek 435th Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    435th Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.01.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.11.1945
    Nástupce:
    Successor:
    435. skupina pro přepravu jednotek 435th Troop Carrier Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    25.02.1943-04.05.1943 Louisville, Bowman Field
    04.05.1943-02.07.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
    02.07.1943-06.10.1943 Fayetteville, Pope Field
    06.10.1943-13.10.1943 Fort Wayne, Baer Field
    13.10.1943-03.11.1943 -
    03.11.1943-25.01.1944 Langer, US Army Air Force Station 490
    25.01.1944-13.02.1945 Welford Park, ?
    13.02.1945-25.06.1945 Bretigny Sur Orge, Advanced Landing Ground A-48 Bretigny
    25.06.1945-05.08.1945 -
    05.08.1945-13.09.1945 Fort Wayne, Baer Field
    13.09.1945-15.11.1945 Battle Creek, Kellogg Field

    Velitel:
    Commander:
    25.02.1943-15.11.1945 MacNees, Frank J. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3916#494522Verze : 2
    MOD
    Avatar
    Vytvořena jako 435th Troop Carrier Group 30.1.1943
    Aktivována 25.2.1943
    Navrácena zpět do USA v srpnu 1945
    Deaktivována 15.11.1945
    Převedena do rezervy
    Aktivována 15.7.1947
    Přetvořena na 435th Troop Carrier Group (Medium) v červnu 1949
    Povolána do aktivní služby 1.3.1951
    Vyjmuta z aktivní služby a deaktivována 1.12.1952
    Převedena do rezervy
    Aktivována 1.12.1952

    SQUADRONY
    75th - 1943 - 1945
    76th - 1943 - 1945; 1947 - 1952; 1952
    77th - 1943 - 1945; 1947 - 1952; 1952
    78th - 1943 - 1945; 1947 - 1952; 1952 - 1954; 1955
    326th - 1947 - 1949
    349th - 1949 - 1951

    STATIONS
    West Palm Beach, Morrison Army Airfield , 15.7.1947
    Miami, Miami International Airport , 26.7.1949 - 1.12.1952
    Miami, Miami International Airport , 1.12.1952

    COMMANDERS

    Lt Col Stanley N Simpson, 1.3.1951
    Lt Col John R Pountnay, 1951
    Maj Thomas L Morris, 20.2.1952
    Col Leonard J Barrow Jr, 20.3. - 1.12.1952

    CAMPAIGNS
    Rome-Arno
    Normandy
    Northern France
    Southern France
    Rhineland
    Ardennes-Alsace
    Central Europe

    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citation - France, 6. - 7.6.1944

    Kódy jednotlivých squadron
    75 - SH
    76 - CW
    77 - IB
    78 - CM

    Používaný letoun
    C-47
    C-53
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/3916#10692Verze : 0