Munich (Mnichov)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 353 příspěvků vloženo, 1180 editováno a 368 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Munich (Mnichov)

  Avatar
  Rok: 2005
  Režie: Steven Spielberg
  Hrají: Eric Bana, Daniel Craig, Marie-Josée Croze, Geoffrey Rush, Ayelet Zorer, Hiam Abbass, Yvan Attal, Lynn Cohen, Ciarán Hinds, Mathieu Kassovitz


  Film popisuje působení jedné z tajných skupin Mossadu, která má za úkol vypátrat a zlikvidovat palestinské teroristy stojící za útokem na olympijských hrách v Mnichově. Samotná ukázka práce této skupiny je velmi působivě natočená, bohužel jsou ve filmu i dost slabé scény, kdy velitel této skupiny "zpytuje svědomí" a alespoň na mě působí, že sem byly začleněny trochu násilně, jen aby byl film politicky korektní.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39204#148291Verze : 0
  Avatar
  Teda ak by sa Spielberg snažil byť politicky "korektný" tak by ma snáď ani neprekvapilo,lebo politický tlak na tento film bol iste dosť silný. Podobne ako na na film Da Vinciho kód, ktorého zas pchá svoje prsty cirkev (a jej rôzne odnože) tam kde nemá. Sad
  Skôr mám pocit,že sa snažil aby nemal divák pocit,že sleduje nejakú bohumilú výpravu za spravodlivosťou,ale že aj izraelská reakcia bola vlastne tiež len zabitým,aj ked šlo o "oprávnenú" pomstu. Je to asi tak ako sa má situácia medzi Izraelom a Palestínou,nikto z nich neni svätý.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39204#148518Verze : 0
  Avatar
  Film som videl, ale žiaľ ako aj väčšina minuloročných filmov - nudil som sa pri ňom. Obsahuje síce aj nádherné scény, kameru, herecké výkony..... atď, ale ako celok sa mi rosypal, podobne ako Syriana.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39204#159680Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Mnichov jsem viděl dva dny po premiéře a dost na mě zapůsobil (nejvíc ta "nespolupráce" CIA a KGB s teroristy).Sice je dost rozvleklý a je potřeba u něj přemýšlet ale pokud jej shlédnete až do konce nebudete litovat.Doporučuju.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39204#161206Verze : 0