Tanková brigáda

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 473 příspěvků vloženo, 1360 editováno a 2477 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tanková brigáda

  Avatar
  Tanková brigáda  Válečný / Drama
  Československo, 1955, 93 min


  Režie: Ivo Toman
  Hrají: Jiří Sovák, Gustáv Heverle, Jiří Vala, Bohuš Hradil, Antonín Klimša, Vítězslav Vejražka, Jana Dítětová, Miloš Nedbal, Oldřich Lukeš,Július Pántik  Výpravný válečný film mapuje osudy tankové posádky na nejtěžším úseku bojové cesty První československé samostatné brigády. Sledujeme i osud jejího velitele - četaře Juraje Klimku. V době krvavých bojů o Dukelský průsmyk se mu nevyhne láska a ukáže se, že za maskou suveréna je ve skutečnosti plachý a citlivý člověk. Ve válečných scénách účinkovali tři tisíce příslušníků Československé lidové armády. (oficiální text distributora)  www.csfd.cz


  Film silne podmáznutý komunistickou propagandou, kde sú prozápadne orientovaní vojaci vyobrazení ako slabosi, flákači a pod. Napriek tomu, že je poznačená ideológiou a herectvom poplatným vtedajšej dobe, film má slušnú výpravu a je tam viacero záberov koristnej nemeckej techniky, ktorá bola vedená v uloženkovom stave ČSLA a boli použité ako rekvizity.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39494#149955Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pokud si odmyslíme ideový záměr a některé faktografické chyby (tanky T-34/85 tam kde mají být starší modely) lze film jen doporučit. Pokud vím mají ho běžně půjčovny a stojí za zhlédnutí. Masové scény a nasazení techniky jsou opravdu dobré.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39494#149971Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím s Bitaxem mám tento film na originálce a stojí za shlédnutí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39494#149972Verze : 0