Jarhead (Mariňák)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 380 příspěvků vloženo, 1220 editováno a 384 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Jarhead (Mariňák)

  Avatar
  ...je všechno co jste kdy chtěli vědět o armádě a báli jste se zeptat a taky presentuje staré mazácké popisy vojny kde voják "leží nebo běží" a "na něco čeká, nebo něco fasuje"...superrealistický pohled do morálky všech armád světa přináší nejnovější film režisera S.Mendese, který právě přišel (březen 2006) do kin. Škoda že prakticky všechny scény výcviku převzal jako už legendární klišé ze staršího filmu Full Metal Jacket -a to včetně říkanek o pušce a tématu odstřelovače...Dvacetiletý Antony Swofford (ušatý Jake Gyllenhaal) nastoupí v duchu rodinné tradice k námořní pěchotě - prakticky náhodou se stane odstřelovačem (střelba je to jediné co mu jde) a krátce na to je nasazen v operaci "Pouštní bouře" proti S.Hussainovi. Sledujeme jen sled scén - vlastenecké fráze proslovů, ale především nekonečná buzerace, nuda, sborka-rozborka, onanie, frustrace z bojů bez nepřítele, bez hrdinů, bez naděje a bezesmyslu, život v úzkém kolektivu blbců, s palčivými trýznivými pochybnostmi o ženách a milenkách doma, pod důstojníky papouškujícími fráze z tisku v hypermoderní armádě plné drobných nefunkčních nesmyslů a rituálů obklopeni pouští - kde se každý pomalu jen jinými cestami propracovává k šílenství a kde touha najít a spatřit nepřítele tak anonymního kdesi v dáli - vede k touze zabít už kohokoliv a sbratřit se třeba i s kremačními pozůstatky panoptika "mrtvol u cesty" - výsledku obludného, odličtěného působení technologicky vyspělých zbraní hromadné zkázy.
  Vřele doporučuji - nejpravdivější film o armádě a válce jaký doposud byl natočen...zavedl nová surrealistická klišé...scény s koněm v umělé "noci" deště ropy ze zapálených vrtů, "nervydrásající" setkání s minikaravanou v poušti, jediný smysluplný pokus o výstřel snipera - který se nakonec nekoná...aby prakticky ukázal nesmyslnost výcviku tváří v tvář proměnné realitě moderní války, vám uváznou v paměti navždy.
  V dalších rolích taky vynikající Jamie Fox, Cris Cooper...ve filmu, který v lecčemž připomína Hellerovu "Hlavu 22".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39504#150031Verze : 0
  Avatar
  Výborný film, žiadne superhrdinské obety, len pohľad radového vojaka na nezmyselné nasadenie. Celé to bolo zhrnuté na začiatku vetou, ktorá vystihla podstatu asi väčšiny armád: "Now you aren't white, or black, or yellow... You are GREEN!"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39504#154191Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Po dlhšom čase prvý americký film, po zhliadnutí ktorého som neľutoval peniaze za lístok do kina. A teraz po Kobovom príspevku mi docvaklo, čo sa mi na scénach z výcviku zdalo také povedomé Very Happy . Ale inak fakt dobrý film.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39504#154282Verze : 0
  Avatar
  Opravdu dobrý film.Žádná prostinka agitka na vstup k marines ale docela reálny pohled z kterého asi lampasáci U.S.Army nemají moc radost.VÍTEJ V PAKÁRNĚ !!! Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39504#155510Verze : 0
  MOD
  Avatar
  tento skvelý mi prvých pár mitnút pripomínal Full Metal Jacket, hlavne tá časť ako vstúpil k marines. je to perfektný film odporúčam si to pozrieť
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39504#155846Verze : 0
  Avatar
  Konečně je tu zase ten nějaký film o válce i Iráku, i když jen o té z devadesátých let. Jinak film pěkný, bohužel na můj vkus málo bojových scén, ale o tom ten film je.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39504#165303Verze : 0