Poraďte pistol s tlumičem pro literární postavu

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 468 příspěvků vloženo, 1948 editováno a 460 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Poraďte pistol s tlumičem pro literární postavu

  Avatar
  Prosím zasvěcené, pro svůj literární pokus bych rád vybavil svého hrdinu pistolí s tlumičem. Děj se odehrává v letech 1938/39 na území Velké Británie. Chtěl jsem původně Colt 1911, ale nevím, jestli byla i verze s tlumičem a kdy byla dostupná. Vím, že agenti byli vybavováni Colt .22 s tlumičem, ale to až v průběhu války. PS - vím o karabině de Lisle, ale tab byla až od 1942. Taky by se hodil sten gun, ale ve verzi s tlumičem byla tuším SG II a SG IV. Neví někdo, kdy byl zkoušen prototyp sten gunu? Nerad bych chudáka tahal s tommy gunem.
  --
  Díky dobří lidé.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39819#151813Verze : 0
  Avatar
  Tak jsem hledal, a našel jsem verzi Coltu M1911-SD, nevíte někdo o ní něco bližšího?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39819#151899Verze : 0
  Avatar
  Prosím, mohl by mě někdo přeložit pár slovama o co tady jde?


  While it seems that any semiautomatic pistol could be fitted with a suppressor, it's not as easy as just threading the barrel and screwing one on. Most semiautomatic pistols in larger calibers, 9 x 19 mm Luger and larger, use a short recoil action. This means that the slide and barrel both recoil backwards for a short distance before the slide unlocks from the barrel, allowing the round to be ejected. This is done to keep the breech sealed until the chamber pressure drops to safe levels. Adding the mass of a suppressor to the mass of the recoiling parts means that it will significantly alter the operation of the gun; in most cases, it stops the slide from unlocking at all, and effectively turns the semiautomatic pistol into a bolt action. This is not always a bad thing, however, as the sound of the action cycling is often louder than the suppressed shot. In addition to this, nearly all short recoil designs are based on the John Browning designed tilting barrel lockup, as used in the M1911. This system uses a tilting barrel, which means that in addition to adding mass, the suppressor also adds rotational inertia, greatly resisting the force that tilts the barrel. Because of the high pressures and close tolerances required, the suppressor cannot be allowed to bend at the joint, or the bullet would hit the baffles rather than passing through the middle. Special mechanisms, called "recoil enhancers" or "Nielsen devices", are used to decouple the mass of the suppressor from the barrel. These consist of a sliding baffle in the rear of the suppressor that is forced back under the pressure of the powder gas, thus forcing the barrel backwards and unlocking the short recoil mechanism. Adding one of these mechanisms increases the complexity and cost of the suppressor, but perhaps also efficiency.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39819#151915Verze : 0
  Avatar
  je v krátkosti a nečetl jsem to celé, takže z hlavy- u 1911 stejně jako u podobně výkonných nábojů je zbraň konstruována s uzamčeným závěrem, většinou se zákluzem hlavně, to konstruktéry vede k výrobě spec. konstruovaných tlumičů, které jsou na hlaveň upevněny tak, že čelo tlumiče může zakluzovat v těle tlumiče a tím je umožněna samonabíjecí funkce zbraně, jinak nej zbraň pro tebe je PPK závěr na těle PP a na přečnívajícím konci tlumič
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39819#153896Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No ale ono to nie je tak jednoduche, ako sa moze zdat.U Coltu 1911 je sice ustova rychlost udavana 250m/s, ale u Glocku 17 je uz 350m/s, co je viac, ako je rychlost zvuku.Teda v je to v podstate netlmitelne.Ja by so vybral pre hodnovernost nejaky mensi kaliber.Napr. taky .38Special by bol idealny pre tento ucel.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/39819#155380Verze : 0